Kayınbiraderimin düğününde bizden istenen altın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sevilmeyen değer görmeyen kadın malesef çocuklarada iyi gelmez insAllah bu toksik ilişkiden kurtulursunuz ilk adım olarak psikolojik destek alın lütfen çocuklarla birlikte bu süreci nasıl yönetebilirim diye ardından avukat desteği ....çok zor hayat yanındaki eş destek olmazsa daha zor çekilmez olur ama sen annesin güçlü olmak zorundasın cabalamaya devam et .. çünkü bunlar geçecek hep böyle kalmayacak.

Saçmalamayın ya. Baba aldatsın, rezillik yaşatsın, dövsün sonra velayeti baba alsın. Ne güzel ya, sizin bu adamlara aşkınız bitmedi.
Valla bunu yazabilecek en son kişi sensin😁
Sen bu kadar şeye rağmen yukarda kocamı seviyorum yazdın..
Adam sana yapmadığını bırakmamış bence bu yorum gereksiz olmuş biraz.

Anladığım kadarıyla esinize boşanalım deyince onun pisman olup tamam o zaman bilezik yapmayalım demesini beklemişsiniz ama işler pek oyle olmamış.

İlk yazdığınız zamanlarda buradaki cogu arkadaş zaten sizi hakli buldu , haklısınız da. Ama lütfen yanlış adimlar atarak hakliyken haksiz konuma düşürmeyin kendinizi. Mesleğiniz var, ailenizin de maddi olarak durumunun iyi oldugunu söylüyorsunuz. Bu adama mecbur değilsiniz, cogu kisi haklısınız derken size bunu normal karşıladınız ama cocuklariniz bu muamelenizi hak etmiyor dediğimizde de lütfen konuyu farklı yerlere cekip kendinizi hakli görmeyin. Siz bir annesiniz ve evlatlarınızı tabiiki en cok siz sever siz düşünürsünüz. O zaman one gore davranmaya çalışın, insaniz hata yapabiliriz. Önemli olan hatamizi fark edip çözüm aramak ve tekrar ayni hatalara düşmemek. Ancak hatamiz cocuklara karşıysa bunu biran once çözmek gerekiyor . Evlatlarınızın hiçbir sucu yok, kotu evlilikler anne babayi ilgilendirir cocuklar konunun disinda tutulmali . Oncelikle esiniz madem gitti, cocuklarinizi alin cikin disari. Bugun çocukların bayrami ayni zamanda, onlara mutlu olacaklari bir gun yaşatin. Oglunuzu alin karşınıza, biz babanla bazi sorunlar yasadik ama sizle alakasi yok . Ben bir an sinirle sana baban sizi sevmiyor dedim ama oyle bir sey yok anne babalar çocuklarıni cok severler, ozur dilerim sizi üzdüğüm icin deyin. Ben 2 yasindaki oglumdan bile yeri geliyor ozur diliyorum. Cocuklarimiza hata yapabiliriz,onemli olan bu hatalarimiz surekli hale getirmemek ve hatamizi sonrasinda telafi etmek.

Yasadiklariniz kolay degil hele şiddet ve aldatilmak, bu adami o zaman bosamaniz gerekiyordu gec bile kalmissiniz. Onceliginiz çocuklarınıza mutlu bir ev ortami vermek olsun, bosaninca cok daha huzurlu olup cocuklariniz mutlu bir anneye sahip olacak belkide. Bosanmaktan korkmayin. Bir bilezik yuzunden bosanilmaz belki ama sizin zaten evliliğiniz epey sorunluymus, bu bilezik olayi son haddesi olmus.

Hem siz bu kadar hakli durumdayken cocuklariniza bu sekilde devam ederseniz ilerde birakin sizi hakli bulmayi, bir de ustune annem babami bosamadi kendini de bizi de mutsuz huzursuz bir hayata mahkum etti diye cocuklariniz sizi suçlar. Şimdiki cocuklar cok akilli her seyin farkinda, onlarin aklinda huysuz sorun cikaran aglayan güçsüz bir anne modeli olmayi birakin. Siz kendinize inanin yeter ki esiniz olmadan cok da guzel bir hayat kurarsiniz çocuklarla kendinize.

Malesef iş çok büyüdü. Tüm geçmiş serildi. Akşam beni kışkırtıp kışkırtıp bana hakaretler ederek çocukların üstüne saldı. O anlarda videomu çekip ailelere gönderdi bakın çocuklarına eziyet ediyor diye. Çocuklarıma babanız sizi de beni de sevmiyor diye ağladım. Çocuklar da ağladı, o da bunları videoya çekti ailelere attı bakın çocukların huzurunu nasıl bozuyor diye. Hep böyle yapıyor malesef. Türlü türlü hakaretler edip beni videoya çekiyor, o sırada ben kendime engel olamazken çocuklar da bana kinleniyor bizim huzurumuzu sen bozuyorsun diye. İnşallah büyüdüklerinde anlayacaklar beni. Eşimin beni aldattığına dair arkadaşlık sitelerinden gelen mesajlar var elimde. Karşılıklı mesajlaşılmış, inkar ediyor spam mail diyor. Önceki senelerde beni darp ettiğinin görüntüleri de var. Hepsini ailesine gönderdim ama malesef anlayacak hak verecek kapasitede değiller. Aynı sebeplerle abisi boşandı, aslansın kaplansın dediler yanlarına aldılar. Sinirden kendimi yiyeceğim artık o kadar çiğ bir adam ki.
Ne kadar toksik bir ilişkiniz var.
Aile grubunuzu birbirinizin videolarını atmak için mi kurdunuz yahu..
Herkes her şeyi biliyor, bağırış çağırış kavgalar.. Yazık o çocuklara.
Bunca vukuatı var boşanmamışsınız, bence bu olayı da bir şekilde örtüp yolunuza devam edersiniz.

İşte herşey çocuklar için. Her seferinde diyorum babalarını çok seviyorlar kıyamıyorum sonunda kabulleniyorum. Gittiği yere kadar diyorum. Ayrılcaz diye kaç kere anlattım oğluma, küsüyor bana kızıyor kinleniyor. Büyüyünce anlayacağını söylüyorum.
Çocuklarınız size kinlenmekte çok haklı.
Kendi davanız için çocuklarınızı harcıyorsunuz.
Ne hissettikleri umrunuzda değil.
Baban bizi sevmiyor, aile değiliz, ayrılıcaz!!!!
Bunları neden anlatıyorsunuz çocuklarınıza!!
Onları korku dolu bir yaşama mahkum etmişsiniz.
Yazıklar olsun içinizdeki hırsa, intikam duygusuna.
Ya adam gibi boşanın, ya da birbirinize adam gibi davranın çocuklarınızın yanında!

Ah be. Beğenmeseniz de anneleriyim yapacak birşey yok, sizin zorbalığınıza takacak değilim gerçekten derdim var. Kendime hakim olamıyorum ben sinirlenince, eşim de hiç geri durmaz hemen ailelere yetiştirir rezil eder. Gerçekten evlendiğime inanılmaz pişmanım; çocuklarım benim canlarım Allah ömür versin. Ama babaları yanlış seçim olmuş.
Ne güzel valla ya. Sinirlenince kendime hakim olamıyorum. E git tedavi ol. Valla iyiymiş.
Valla babaları için siz yanlış seçim olmuşsunuz.
Ondan intikam almak için çocuklarınızı dolduruyosunuz.
Büyüdüklerinde anlayacaklarını düşünüyosunuz evet anlayacaklar annelerinin ne kadar bencil, toksik ve sağlıksız zihniyette olduklarını çok daha iyi anlayacaklar.
Hâla kendinizi haklı görüyorsunuz cidden inanılmaz.

Siz boşanmayacaksınız belli. Durun size bir sahne anlatayım. Çocuklar büyümüş biri üniversite öbürü lisede. Şehir dışına gitmiş ikisi de veya yurt dışı (imkanlarınız iyi ya) ya da aynı şehir olsalar bile evde durmak istememişler (sebebi belli) Kocanız daha sık yurt dışı seyahatlerine gidiyor ve daha uzun kalıyor (sebebi besbelli.) Siz de biliyorsunuz ama bir gün elinize delil geçiyor belki bir video, kadının biri göndermiş. Alıp videoyu çocuklarınıza gönderiyorsunuz (onların ne hissedeceğini, psikolojilerini düşünmeden, her zamanki gibi), babanız bakın nasıl bir p*slik diye konuşuyorsunuz. Çocuklar, anne sanki bilmiyorsun diyorlar. Beklediğiniz tepkiyi alamıyorsunuz. Ben boşanacağım ev tutacağım yanımda olun diyorsunuz, mırın kırın ediyorlar, gel diyorsunuz gelmiyorlar, bir süre sonra aramalarınıza cevap vermiyorlar. Kız arkadaşlarıyla story atıyorlar, mutlular. Kocanız zaten yok, kendi aileniz deseniz zaten muhtemelen yine sizden uzak duruyor, bugünkü gibi. Yalnızsınız (Bugün sarılabildiğiniz 2.5 yaşındaki küçük oğlunuzun sıcaklığını, kokusunu özlüyorsunuz. )

Demem o ki, tedavi olmazsanız kötü bir anne olarak yetiştirdiğiniz çocuklar en iyi ihtimalle büyüyünce sizden kaçacaklar. Kötü ihtimalleri saymak istemiyorum. Derinlerde büyüyen, babam beni sevmiyor psikolojisi ile intihar etmek gibi uç bir örnek vereyim sadece(Allah korusun), siz hayal gücünüz ve gençliğin yüz yüze olduğu sıkıntılardan (kumar, uyuşturucu vs.) yola çıkarak örnekleri çeşitlendirin.

Lütfen önce tedavi, terapi alın sonra da boşanın. Aldatılmışsınız, şiddet görmüşsünüz. Bunlar olmasa eşiniz de tedavi olsun derdim ama lütfen önce siz iyileşin, iyi bir anne olun, güçlü olup sonra boşanıp bu sapma sapan durumdan sıyrılın.

Altın falan da hikaye. Külçe külçe altının olsa huzurun yoksa ne anlamı var?

Çocuklarınız size kinlenmekte çok haklı.
Kendi davanız için çocuklarınızı harcıyorsunuz.
Ne hissettikleri umrunuzda değil.
Baban bizi sevmiyor, aile değiliz, ayrılıcaz!!!!
Bunları neden anlatıyorsunuz çocuklarınıza!!
Onları korku dolu bir yaşama mahkum etmişsiniz.
Yazıklar olsun içinizdeki hırsa, intikam duygusuna.
Ya adam gibi boşanın, ya da birbirinize adam gibi davranın çocuklarınızın yanında!
Istismar ediyor çocukları anneleri bu laflarla onlar üzerinden eşini tehdit ediyor . Çocukları böyle düşman ederim sana diyor . Babası da çocuklara bagrilan videoları çekerek -kendince!- anneyi rezil ediyor . Ikisi de korkunç

Zerre miktar yetişkin tavrınız yok. Zerre miktar evlatlarınızı düşünmüyorsunuz. Hâlâ aklınız fikriniz kocanızın ne yaptığında ne yapacağında.. Kadınlık kimliğiniz yok ki annelik olsun.. Haklı haksız davası güderken çocuklari harcıyorsunuz. Çok yazık.. Şu durumda haklı olsanız nolur ki bu kadar rezilliği yaşadıktan sonra..kocanızın evet haklısın diyerek sözünüzden çıkmayacağını mı düşünüyorsunuz? Bu tarzla alakalı.. Haklı olup olmamakla değil.

Arkadaşlar yargılamanız işe yaramıyor zaten yüreğim cehennem gibi. Aklıselim olamıyorum. Bana aklıselim cevaplar lazım ne yapayım ben önümüzdeki 4 gün adam yok, yaşadığımız rezillikle kaldım çocuklarla bir başıma. Durum öyle çirkinleşti ki inanamıyorum, ben resti çekip kavga etmiştim para olayında; üzerine ailelerle rezillikler yaşandı. Sürekli de yaşanıyor zaten aileme reİlzil oluyorum. Çocuklarımla kendim bu olayı nasıl aşayım ben? Seyahatten gelince boşanıyoruz dedim. Çocuklar perişan. Ben perişan. Ailelerde diz boyu rezillik. Hiçkimsem yok istanbuldayım aklıma mukayyet olamıyorum.

E bu kadar rezilligin üzerine Ben bide eltinin ailesini arar sizin istediginiz altin bizim yuvamizi yikti der onlarida rahatsiz Ederdim.

Sonrada saklayabilecegim tüm altinlari paralari birikimleri hersey alir güvenli bir yere (banka kasasi) aktarir ardindan da avukata giderdim ki Adam anlasin dönüs yok diye.

Haaaa bu arada en önemliside cocuklara destek alirdim mafetmissiniz cocuklari masallah

Malesef böyle şeyler çokça yaşandı. Benim ağzım suçlu ama evde anne sevgi görmeyince ortam çok gergin oluyor. Baba çiğ, hasta olunca annenin elinden ağlayıp çocuklara babanız bizi sevmiyor demekten başka bişey gelmiyor. Adam o kadar çiğ ki her konuşmamı yazışmamı ailelere iletti. Gecenin 12 sinde ben ona laf anlatmaya çalışıyorken videomu çekip bakın hala beni rahatsız ediyor diye anneme babama attı. Yarın yurtdışı seyahate gidecek kafa dinleyecek, ben yine arkada çocuklarla yapayalnız cehennem gibi rezilliği yaşayacağım: beni çocuklarıma da aileme de rezil etti.
Hanımefendi adam sizi sevmiyor. Çocuklarını da sevmiyor diye bir şey yok.

Bide ev kredisine giriverin o yetmez valla ne güzel ya 😂😂😂 şaştım valla isteyenin bir yüzü kara olayını yanlış anlamışlar galiba.....sinir olmayın ya Gül'ün valla Gül'ün birde 55 bin diyorlar 50 TL ilemi karistiriyorlar ne ben bir gr altın alır ele güne karşı göstere göstere takarım 😂deliiyim valla böyle konularda hiç dünya yansın üstüne bence gizli gömü var sanıyor sizde galiba bunlar yada bu ülkede değil başka yerde yaşıyorlar

Konu kapatılabilir mi #admin acaba? İş çığrından çıktı. İlk mesajlarda geline klavye şovalyesi kesilen tipler sonrasında anneliğimi sorgulamaya başladı. Kötü anne, okuduğunuz iki şeyle olunmaz anne olmayan ve boşanma arefesinde olmayan konuyu anlayamaz.

Mevzu boşanma değil, mevzu sağlıklı düşünemiyor olmanız. Mevzu sizin çocuklarınızın durumu. Destek almanız lazım bunu kabul edin.

Çevremde çok daha ağır problem yaşayan arkadaşlarım var. Kolay olmadığını biliyorum.

Tam yaşınızı yazmamışsınız.
9 yıllık evlilik 7.5 yaşında çocuk. Demek ki pek de tanımadan çocuk yapmışsınız. Arada aldatmaları, şiddeti sizi ikinci çocuğu yapmaktan alıkoymamış.
Anne olmak cok zor, sonsuz sabır göstermek mümkün değil, kızdığımız/sesimizi yükselttiğimiz zamanlar olacaktır. Fakat çocukların önünde birbirinize giremezsiniz. Ayrılacağız diyip diyip gerçekleştirmeyerek sürekli bir tedirginlik içinde yaşatamazsınız. Hele hele çocuklara babanız bizi sevmiyor diyemezsiniz. Bunlara hakkınız yok kusura bakmayın. Siz sürekli kavgalı barışmalı toksik ilişkinizden memnun olabilirsiniz. Ama o çocuklara veremediğiniz güven onların en büyük yarası olacak ileride.

Hayır bi de sanki normal bir evlilik varmış da olay sadece bilezikmiş gibi konu açınız. Ooo haklisin'ları alınca kimi kandırmış oldunuz. Komiksiniz gerçekten.

Malesef iş çok büyüdü. Tüm geçmiş serildi. Akşam beni kışkırtıp kışkırtıp bana hakaretler ederek çocukların üstüne saldı. O anlarda videomu çekip ailelere gönderdi bakın çocuklarına eziyet ediyor diye. Çocuklarıma babanız sizi de beni de sevmiyor diye ağladım. Çocuklar da ağladı, o da bunları videoya çekti ailelere attı bakın çocukların huzurunu nasıl bozuyor diye. Hep böyle yapıyor malesef. Türlü türlü hakaretler edip beni videoya çekiyor, o sırada ben kendime engel olamazken çocuklar da bana kinleniyor bizim huzurumuzu sen bozuyorsun diye. İnşallah büyüdüklerinde anlayacaklar beni. Eşimin beni aldattığına dair arkadaşlık sitelerinden gelen mesajlar var elimde. Karşılıklı mesajlaşılmış, inkar ediyor spam mail diyor. Önceki senelerde beni darp ettiğinin görüntüleri de var. Hepsini ailesine gönderdim ama malesef anlayacak hak verecek kapasitede değiller. Aynı sebeplerle abisi boşandı, aslansın kaplansın dediler yanlarına aldılar. Sinirden kendimi yiyeceğim artık o kadar çiğ bir adam ki.
Konu bilezikten nerelere gelmis.
Kiskirtip beni cocuklarin ustune sariyor demen cok korkutucu.
Doldurusa gelip cocuklara eziyet yada bagirip cagirmayla cocuklara sorun olcak karekterdeysen cok daha derin sorunlariniz var. Acil terapi falan al

Konu kapatılabilir mi #admin acaba? İş çığrından çıktı. İlk mesajlarda geline klavye şovalyesi kesilen tipler sonrasında anneliğimi sorgulamaya başladı. Kötü anne, okuduğunuz iki şeyle olunmaz anne olmayan ve boşanma arefesinde olmayan konuyu anlayamaz.
Bir tek sen annesin zaten bir tek senin hayatında problemler oldu. Çocuklar zayıf olduğu için hıncını onlardan çıkardığını kabul etmemek yerine milleti yaftala. Okuduğunuz iki şey deyip birde küçümsüyorsun . Çocuğa baban seni sevmiyor diye bir kere aglamayla birçok kez ağlama arasında çok fark yoktur . Ömrü boyunca hatırlatacak izler bırakıyorsun . Ne koca meraklısı insanlarsiniz siz ya.

Hanımlar merhaba. Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

Kendi düğünüm 9 yıl önce oldu. Damat tarafından çöp bile istemedim, düğün masrafımızı ve eşyalarımızı tamamen kendimiz yaptık. Bana dediler ki kızım altın istersen kocan kredi çeksin alın ödeyin, tabii ki istemedim kendi altınımı kendim ödemek saçmalık tabii.

Bu süre içinde benim tek kardeşim evlendi, ince bir bileklik yaptık maddi durumumuz çok muhteşem değildi. Eşimin de üvey kızkardeşi evlendi, o zamanın parasıyla iyice bir nakit yardımı ve yarım altın yaptık. Şimdi eşimin diğer erkek üvey kardeşi evleniyor. Ve benim taa 4 ay sonra duyduğum üzere, gelin hanımın istediği 80 gram bileziğin bir tanesini biz yapacakmışız, şu an 55 bin tl. Duyunca şiddetle karşı çıktım biz istanbulda 2 çocuk okutuyoruz binbir zorlukla, maaşlarımız iyi ve çocuklar özelde okuyor ama bu parayı kazanırken pekçok zorlukla kazanıyoruz; örneğin eşim çok sık yurtdışına gidiyor ben çocuklarla tek başıma kalıyorum yardıma gelen kimsemiz de yok.

Bizden 55 binlik altın istemelerini çok anormal buldum ve aile kavgası çıktı. Haklı mıyım haksız mı?
E size gelince kredi çekiliyor da o geline gelince neden siz vermek zorundasınız ki. Sevgili koca adayı çeksin krediyi alsın bileziğini👎

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X