Tanışma

talihsizogretmen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2023
41
34
30
Merhabalar kiz isteme ve tanisma ayni gün olur mu ? Erkek arkadaşımın ailesi yaklaşık 7 saatlik mesafeden ilk kez gelecekler . Gelmisken söz de yapalim yüzük takalim istiyorlar . Hem aileden çalışanlar var hem de sehirler birbirinden uzak o yüzden böyle bir talepleri var. Annemle babam böyle olmaz olduya bittiye getiriyorlar diyorlar. Sonrasında nikah olacak zaten düğün yapmayacagiz. Uzak sehirlerde oturanlar nasıl yaptilar tecrubelerinizi paylasir misiniz ?

Merhabalar kiz isteme ve tanisma ayni gün olur mu ? Erkek arkadaşımın ailesi yaklaşık 7 saatlik mesafeden ilk kez gelecekler . Gelmisken söz de yapalim yüzük takalim istiyorlar . Hem aileden çalışanlar var hem de sehirler birbirinden uzak o yüzden böyle bir talepleri var. Annemle babam böyle olmaz olduya bittiye getiriyorlar diyorlar. Sonrasında nikah olacak zaten düğün yapmayacagiz. Uzak sehirlerde oturanlar nasıl yaptilar tecrubelerinizi paylasir misiniz ?
Birkere kız isteyecekler isteme nisan tanışma hep ayrı günlerde tutun.Bastan taviz verirseniz masraftan kaçınırlar

Ne kadar süredir tanıyorsun ve birliktesin acaba bunlar da önemli. Sonuçta masraflar da beraberinde gelicek iyice emin olmak istiyor ailen haklı olarak ve onların da oldu bitti getirmesi doğru değil nişanı kız tarafı yapıyor.

4 yıldır tanıyorum bir buçuk senedir birlikteyim.

Hm anladım tekrar düzenledim yorumumu nişana senin ailen karar verir aslında o kadar eminler ki seni vereceklerinden gibi olmuş normalde kız evi naz evidir hemen gönüllü gözükmek istemiyor ailen hemde tanımak istiyor.

Hm anladım tekrar düzenledim yorumumu nişana senin ailen karar verir aslında o kadar eminler ki seni vereceklerinden gibi olmuş normalde kız evi naz evidir hemen gönüllü gözükmek istemiyor ailen hemde tanımak istiyor.
En azindan tanışma kiz isteme ayri günlerde olsun hemen olmaz diyorlar . Onlardan da gelen talep uzak oldugu icin ve calisan kisiler oldugu icin izin almak sıkıntı diyorlar. Ailem de hakli bir yandan bilemedim arada yipraniyorum

En azindan tanışma kiz isteme ayri günlerde olsun hemen olmaz diyorlar . Onlardan da gelen talep uzak oldugu icin ve calisan kisiler oldugu icin izin almak sıkıntı diyorlar. Ailem de hakli bir yandan bilemedim arada yipraniyorum

Zor karar ama orta yolu erkek arkadaşın düşünsün bence konuşsun ailesi ile. Bir tanışma olsun oncelikle ailenin içine sinerse belki kararları değişir isteme de olur enazindan tanıyorum istiyorm dersin.

Ailenizi tutun ağırdan alın atla deve değil.
Bir kez evleniyor onların da evlatları.
7 saat ne ki.
Akşam 11 de çıksalar sabah gelip gün boyu kalıp akşamı dönerler.
Cumartesi pazar tatili de mi yok bu insanların.
7 saat yolda gidecek benzinin mazotun hesabını yapacak kadar cimriler ise bilemem.
Kız evi naz evi.
Belki aileniz araştıracak soruşturacak.
Ailenizi ezmeyin ezdirmeyin ne isterlerse onu yapın.
Yoksa kıymetiniz olmaz.
Arada da kalmayın.
Yıllarca sizi büyümüşler.
Erkek tarafının işini ne kadar kolaylaştırırsanız kıymetiniz o kadar olmaz bence.

Ailemi ikna edemiyorum bu konuda karsı tarafında talebi bu yönde. Arada ben yıpranıyorum . Ne yapmalıyım?

Yıpranmayın ailenizi ikna etmeye çalışmayın. Aileniz nasıl istiyorsa öyle olsun.

Bizim de uzaktı. Bizim de ilk görüşmede kız isteme nişan oldu.
Sonra yaşadığım şehirde nikah oldu bitti.
Ama bu benim ailemin talebiydi. Fazla görüşmek istemediler. Soğuk ve üzücü bir süreçti hatta.

Ben olsam böyle bir konuda ailemi ikna etmeye çalışmazdım. Siz ağırlığınızı koyun böyle istiyorlar diyin geri çekilin bence.

Biz öyle yapmıştık ama bizimkiler daha önce atandığım ilçede benim evimde tanışmıştı zaten. Ve 14 saatlik mesafe olduğu için bir kere gelip ailemden isteyip yüzük taktılar. Değerin olmaz, oldu bittiye getirme diyenlere katılmıyorum. Kendi başlarına gelen herkesin başına gelmiyor. Eşimin ailesi gayet güzel miktarda altın taktı. Ayrıca eşyalarımızı onlar aldı ve düğünü de yaptılar. Hiç de bana kendimi kıymetsiz hissettirmediler. Ama sizinkiler iki kere gidip gelebilir. Yedi saatlik mesafe nedir ki, sabah çıksalar öğleden sonra orada olurlar. Canları çok kıymetli herhalde. 😁

Biz öyle yapmıştık ama bizimkiler daha önce atandığım ilçede benim evimde tanışmıştı zaten. Ve 14 saatlik mesafe olduğu için bir kere gelip ailemden isteyip yüzük taktılar. Değerin olmaz, oldu bittiye getirme diyenlere katılmıyorum. Kendi başlarına gelen herkesin başına gelmiyor. Eşimin ailesi gayet güzel miktarda altın taktı. Ayrıca eşyalarımızı onlar aldı ve düğünü de yaptılar. Hiç de bana kendimi kıymetsiz hissettirmediler. Ama sizinkiler iki kere gidip gelebilir. Yedi saatlik mesafe nedir ki, sabah çıksalar öğleden sonra orada olurlar. Canları çok kıymetli herhalde. 😁
Erkek arkadaşım işi gücü var herkesin hem de tanışma olsa ne olacak 2 3 saatte kim kimi taniyacak diyor yoruldum. Annemlerde sen değersiz misin diyor ne olacak iki sefer gelseler diyor. Biz de düğün de olmayacak sadece nikah . Gerçekten canlari kiymetli sanirim.

Haftasonu denen bir şey var. İzin almanın neresi sıkıntı. Aileniz haklı. İkide bir git gel olmasın mantığındalar. Bizim de şehirdışından gelinimiz var gayet de günübirlik gidip geldik. Gönül yapmaya niyet etmek önemli. Ben olsam ailem bu şekilde kabul etmiyor, aile büyükleri geleneklerimize uygun bulmadı derim. O ne öyle prosedür tamamlama gibi.

Tanışma ile isteme aynı gün mantıksız bir kere. O zaman tanışmanın anlamı yok. Buzdolabı almaya gider gibi he tamam gördük aldık mantığı mı bu. Sonuçta yuva kurulacak ve ailelerin birbirini tanıması görmesi önemli. Tanışmadan sonra istişare edilecek aile yorumlanacak bizde böyle oluyor. Ki çok çok geleneksel bir aile değiliz. Sağlıklı karar almak adına yapıyoruz. Hatta ailem tamam tek günde olsun dese bile, ben daha öncesinden tanışsınlar ve ailesi hakkında görüşlerini alayım isterim.

kiz isteme,soz,nisan,tanisma gibi her seyi ayni gun yaptik .esimle ailem nisan gunu tanisti .cicek gibi oldu valla zaten yogun calisiyorduk kimse yorulmadan bitti
Babam eşimin şehrine gidip araştırmak istedi Çevresine sorusturucam hemen kız vermem dedi.Birkac kişiye sorduk olumlu referans aldık.Esimi çağırdı babam dışarıda çay içtik sohbet ettik.Aksamina bizi evlerine yada dışarıda yemek çay a davet ettiler.Babamda evlerine çay içmeye gidelim dedi.Gittik tanıştık babam size zahmet olmasın tanıştık isteme nisan bir arada olsun dedi.Kv öyle demişti.İsteme nisan hani olsun bir arada ona lafım yok ama tanışma aynı gün olmamalı acele ne insanlar ortalama 6 ay nişanlı duruyor zaten.Kv tanışmaya gelmemesi ileride yüzüme vuruldu.Ben acı tecrübe yaşadım.Siz oğlumu istediniz gibi kelime geçti biz şaka yapmıştık.O yüzden ben kız tarafına gidip gelinmesini doğru buluyorum.

Tanışmada çok kalabalık olmasına gerek yok. Çekirdek ailesi gelse yeter.
Sonraki sözde isteyen gelir.

X