Suudi arabistan cidde lutfen yardim.

Esim calisma vizezi ile gidicek. Bizde onunla birlikte. Yasam cok mu kotu oralarda cok korkuyorum.
Yasam kötü degil ama düzenin bozuluyor.
Türkiye coook cook iyi bir yer..
Suudi Arabistan'la kıyaslanamaz bile ..
Ama işte Suudi Arabistan zengin bir ülke düşünsene tüp 7,5 sr Türk parasıyla 4 tl falan ..
Benzin cok ucuz hayat cok ucuz diyebilirim ..

Oglumu okula nasil goturucem ya. En cok bu kafami kurcaliyor. Oglum bensiz biryere gitmez.

Konum lutfen tasinmasin. En azindan birkacgun kalsin. Esim is dolasiyla ciddeye gidecek. Orda yasayan arkadaslar var mi. Yasam kosullari nasil. 5 yasinda oglum var . Gitmeye cok korkuyorum. Is cok iyi . Maas burada alamayacak kadar fazla. Kafam da birton soru isareti var. Orada yasayan birileri ile konusmaya cok ihtiyacim var.
Merhaba yani gördüm mesajınızı.. 3 yıldır jeddah a yakın bir community olan king abdullah economic city de yaşıyorum. Jeddah'da abaya giymek zorunlu ama saçını kapatma zorunlu degil. Eğer compound yada community de yaşarsan yaşadığın site içinde kıyafet serbest. Istersen bikinili havuza gir... ama site dışında abaya olmasi şart. Eskiden siyah abaya vardı sadece ama artık farklı renk ve desenlerde olabiliyor
Para biriktirmek istiyorsanız kesinlikle doğru yer. Çocuğunuz için international Okullar var eğitim çok iyi. Ingilizce öğrenebilir. 3 3.5 yaşında başlıyor okul. Bence hiç korkmayın Türkiye den daha rahat yaşarsınız ekonomik olarak..burda tecrübe edinip abu Dhabi dubai vs.geçebilirsiniz..bana arzu ekizkuyu koc faceden ulaşabilirsiniz..

Merhaba yani gördüm mesajınızı.. 3 yıldır jeddah a yakın bir community olan king abdullah economic city de yaşıyorum. Jeddah'da abaya giymek zorunlu ama saçını kapatma zorunlu degil. Eğer compound yada community de yaşarsan yaşadığın site içinde kıyafet serbest. Istersen bikinili havuza gir... ama site dışında abaya olmasi şart. Eskiden siyah abaya vardı sadece ama artık farklı renk ve desenlerde olabiliyor
Para biriktirmek istiyorsanız kesinlikle doğru yer. Çocuğunuz için international Okullar var eğitim çok iyi. Ingilizce öğrenebilir. 3 3.5 yaşında başlıyor okul. Bence hiç korkmayın Türkiye den daha rahat yaşarsınız ekonomik olarak..burda tecrübe edinip abu Dhabi dubai vs.geçebilirsiniz..bana arzu ekizkuyu koc faceden ulaşabilirsiniz..
Merhaba size nasil ulasabilirim. Sormak istedigim o kadar soru varki.

Merhaba

Bu basligi yeni gordum. Ben de yarin gece Ciddeye yerlesmek uzere yola cikiyorum. 8 yasinda bir kizim ve 11 aylik bir oglum var. Esim 23 ekimden beri Cidde de. Biz 9 senedir Ingilterede yasiyoruz.
Kizimizin BISJ icin basvurusunu yaptik. Mülakat icin tarih bekliyoruz. Amerikan International School un da yer aldigi compound da ev tuttuk.
Esimin gozlemleri pozitif. Evet abaya zorunlulugumuz var ama beni hic endiselendirmiyor.
Facebook kullaniyorsaniz jeddah for kids diye bir sayfa var. Ayrica oglunuzu vermek istediginiz okulun da mutlaka facebook sayfasi vardir. Ekleyin ve takip edin. Ingilterede yasayan biri olarak derim ki olanaklar gayet guzel.
Gorusmek isterseniz bana ulasin.

Her ikimize de hayirli olmasini dilerim.

Konum lutfen tasinmasin. En azindan birkacgun kalsin. Esim is dolasiyla ciddeye gidecek. Orda yasayan arkadaslar var mi. Yasam kosullari nasil. 5 yasinda oglum var . Gitmeye cok korkuyorum. Is cok iyi . Maas burada alamayacak kadar fazla. Kafam da birton soru isareti var. Orada yasayan birileri ile konusmaya cok ihtiyacim var.
Cidde arabistanin en buyuk deniz kenarı sehridir ama denize yakın oldugu icin acayip nem var yazın tum elbiseler sanki cigerime yapısıyor sandım.
Ben 3 defa gittim. Tum batılı firmaların satış ofisleri burada..
Buyuk avm lerde var ama bizdeki gibi buyuk değil
Misır çarşısına benzer Turklerin cok alışveriş yaptığı bir çarşısı var. Bayanların başı açık gezebildiği ve araba kullanabildiği bir yer diye biliyorum. Deniz kenarinda deniz uzerinde yapılmış rahmet camii diye bir yer var genelde bizim insanîmız buraya gelir bir de hz. Havva annemizin kabri olarak bilinen bir yer var ama bayanları iceri sokmuyorlar diye biliyorum. Ülkenin en büyük havaalanı burada...

Merhaba

Bu basligi yeni gordum. Ben de yarin gece Ciddeye yerlesmek uzere yola cikiyorum. 8 yasinda bir kizim ve 11 aylik bir oglum var. Esim 23 ekimden beri Cidde de. Biz 9 senedir Ingilterede yasiyoruz.
Kizimizin BISJ icin basvurusunu yaptik. Mülakat icin tarih bekliyoruz. Amerikan International School un da yer aldigi compound da ev tuttuk.
Esimin gozlemleri pozitif. Evet abaya zorunlulugumuz var ama beni hic endiselendirmiyor.
Facebook kullaniyorsaniz jeddah for kids diye bir sayfa var. Ayrica oglunuzu vermek istediginiz okulun da mutlaka facebook sayfasi vardir. Ekleyin ve takip edin. Ingilterede yasayan biri olarak derim ki olanaklar gayet guzel.
Gorusmek isterseniz bana ulasin.

Her ikimize de hayirli olmasini dilerim.
Canimmmmm seni buldum . Hic birakmam. Lutfen irtibati kesmeyelim. Surekli haberleselim lutfen. Bu sayfaya girin . Lutfen.

merhaba arkadaşlar ben de suudi arabistanda jubailde yaşıyorum ve arkadaş edinmek istiyorum.uzun zamandır kimse yazmamış umarım cevap veren olur :) ayrıca abaya konusunda ön yargıları komık buluyorum. kara çarşaf değil gayet şık bi kıyafet bence :)

X