Suudi arabistan cidde lutfen yardim.

konumu lütfen buraya taşıyın konusundan geldim: iyi taktik.

ben olsam giderim.
hem çocuğunuz güzel eğitim alır, ana diline ek olarak 2 dil birden öğrenir. arapça ve ingilizce çok geçerli diller.
bu sizin için de geçerli.
hem de çok uzun süreli değilmiş, memnun kalmasanız bile.

Çarşaf giyeceksin 6 Sene orda kaldım Cidde dağa güzel zor bir yaşamı var türk çok o yüzden canın sıkılmaz türkiye gibi değil çok sıcak milyon çeşit insan var alışveriş merkezi iyi diğer yerleri at çöpe kadın hakkı sıfır çünkü

Eğitim açısından şanslı mi olacak t5t5
Bence egitim acisindan cok sansli olacak evladiniz diye düşünüyorum.
Oyle carsaf zorunlulugu falan da yok. Ama kapali olmalisiniz diye biliyorum.
Hakkinizda hayirlisi insallah..
Çarşaf giyecek açık yasak orda kalacaksa giyecek eğitim mi Arabistan da yok denecek gibi amerikan okulu iyi olur araplar arap olmayanlara görüşüyor evlerine falan gitmiyor çünkü resmini çekerler günah olur diye erkek görür diye

Çarşaf giyeceksin 6 Sene orda kaldım Cidde dağa güzel zor bir yaşamı var türk çok o yüzden canın sıkılmaz türkiye gibi değil çok sıcak milyon çeşit insan var alışveriş merkezi iyi diğer yerleri at çöpe kadın hakkı sıfır çünkü
Siz cidde demi yasadiniz. Oglum var onun icin endiseleniyorum. Cocuklar nasil orada. Onlar icin aktiviteler varmi.

Ben najran da yaşadım kötüydü sizin orası güzel ama bizim 100 yıl gerisi gibi kokmus yer yer midem bulanıyor du lokantaları görünce hastahaneleri falan okul yoktu bizim sizin orda var turkte çok milyon çeşit insan var kabe orda çok kalabalık

Cok korkuyorum. Bi tarafim gitme diyor . Neyapacagima karar veremiyorum.

Valla yaşam benim için çok zordu najran da es Dost yok arkadaş yok evin içinde hapissin eşsiz çok nadir dışarı çıkılıyor ben donus yaptım hala etkisindeyim yemenle savaş çıktı geldik biz bomba attılar evimizin yakın yerine herseyi bırakıp geldik dukkanlarimiz vardı candan daha değerli değil diye donus yaptık

Okul konusu ciddi bir konu öncelikle bınu belirteyim. Amerikan okulları güzrl ama müftedat farklı.. Türkiyeye göre kıyaslarsanız eğitim çok hafif. Türkiyeye geri dönüşte yaşayacağınız olası eğitim sıkıntılarını gözönünde bulundurmanızı tavsiye ederim.
Bende yurtdışındayım ve çocuklarım amerikan okuluna gidiyor. Eğitim türkiyeden çok farklı. Yavaş yavaş eğlendirerek öğretiyorlar ama sonuçta sınıf olarak bakılınca türkiyeden çok geride kalıyorlar. Tek artısı ingilizceyi anadili gibi konuluyorlar ve aldıkları eğitimin artısı olarak çok özgüvenli ve rahat çocuklar oluyorlar. Benim çocuklarım ekstradan çince de konuşuyorlar ama türçe okuma ve yazma sıfır. Sizin gibi başka ülkelerden gelmiş,değişik kültürlerden yüzlerce çocukla aynı okula gidiyorlar ve dolayısyla kültürel olarak da çeşitlilik kazanıyorlar. 3 seneden daha uzun kalacaksanız mutlaka türkçe eğitimi de aksatmayın derim. Biz o hatayı yaptık. Şimdi türkçe okuyup yazmayı bilmeyen çocuğumuzu türkiyeye dönersek nasıl adapte edeceğiz onu düşünüyoruz. Hayırlı olsun şimdiden.

Encok istedigim sey anadili gibi konusmasi. Dusuncemiz turkiye ye donmemek. Turkiyedeki egitim cok daha berbat emin olabilirsiniz. Oglum 5 yasinda en buyuk korkum adepta olacak mi. Bu dusunce beni uyutmuyor. Ogrenebilecekmi cok korkiyorum. Zaten ilk onceligimiz oglum ve onun egitimi. Ozguveni olan bir cocuk olsun. Farkli kulturleri tanisin cok istiyoruz.

Okudugum kadari ile comound evler varmis. Bilginiz var mi. Bizim ciddeye gitmeyi dusunuyorum.

Ust duzey calisan olarak gelicek.
Hımm bilemiyorum Canım ama Arabistan iyidir parası suprdir..
Cocugununda güzel bir okula yollarsın buradaki eğitimler süper diye duydum..
Benim çocuğum olmadığı icin okulla ilgili birsey syleyemem..
Ben acık bir bayım 3 yıldır gidip geliyorum ziyaretçi vizesiyle geliyorum..
Sen hangi vizeyle??
İçerde kalacaksın..

Yanlista yazmis olabilirim. Korumali siteler. O sitede oturdugumux zaman biraz olsun rahat hareket edebiliyomusuz.
Hımm Canım var öyle evler arkadaslarım kalıyor..
Ben esimin berber salonun üstünde evde oturuyorum..

Esim calisma vizezi ile gidicek. Bizde onunla birlikte. Yasam cok mu kotu oralarda cok korkuyorum.

X