Sütlü'nün Şok Diyet Günlüğü

Herkes kilo aldıgımı söyleyip duruyor. Diyetisyene gittim ama bıraktım. Yardım etmeye calıstıgın icin tesekkür ederim.
Rica ederim. Insallah sagligini tehlikeye atmazsin, vucudunu ona gereken besinlerden yoksun birakma. Herkesin ne dedigi hic onemli degil inan. Insanlar sosyal varliklar. Yana yana gelince konusma ihtiyaci oluyor. Ama maalesef kulture, bilgiye pek yatirim yapilmadigi icin, ya aldin ya verdin diye kilo mutlaka konusulur, kiyafet sevgili konusulur, biraz daha buyuyunce niye evlenmiyorsun, evlenince hani cocuk, hep cocuk mevzulari, .arada da survivor, diziler falan... Bosver herkesi, sen kendi sagligini ve egitimini dusun :KK66:

Diyeti degil günlüğü bırakıyorum diyor yahu 16 yaşında gelişim çağında gencecik kızsın senin ne isin olur diyetle helede böyle şok diyetlerle senden neden nefret edelim kaç gündür doğru düzgün beslenmiyorsun diye üzülüyoruz vurda seni tanımiyoruz etmiyoruz :110: dişlerin çürür dökülür dönüşı yok sacların dökülür boyun bu yaşta 1.65 se 20 ye kadar ne kadsr uzar neden bunu engellemek istiyorsun kaç sefer sorduk annen demiyormu sana kızım neden yemek yemiyorsun diye

Benim de onceden kemiklerim sayiliyordu, gogus kafesim sirtim hep kemik kemikti. Sonra o kemikler gitmeye ustleri et kaplanmaya basladi. Ama fena olmadi ki, eskiden kemiklerim sayilirken cocuktum cunku. Sonra genc kiz oldum. Senin gibi. Sen de ergenlik cagindasin. Emin ol boyle cok cok daha guzelsin. Cunku artik cocuk degil genc kizsin.

Su konuyu gorup gorup sahte cikmasini umut ediyordum.

Sende Anoreksiya Nervoza belirtileri gorunuyor. Acil bir psikiyatriste gorunmeye ihtiyacin var. Ailene lutfenn ama lutfennn en kisa zamanda, hatta bugun, belirt bu durumu.

Zayıflık hastalığı olarak bilinen anoreksia ve bulimia gibi yeme bozuklukları beyinde kalıcı hasarlar bırakabilmekte ve kilo kaybıyla birlikte beyin kütlesinde de azalma ve beyindeki kimyasal reaksiyonlarda değişiklik olabilmektedir.

Anoreksiya nevroza

Açlık hastalığı olarak da adlandırılan Anoreksiya'da besin alımına, kiloya ve zayıflığa karşı takıntılı olan kişiler zayıf olsalar dahi yemeği ve aç olduklarını redderler.Çok düşük kalorili bir diyet tükettikleri için vücut ağırlıkları zamanla azalır. Genellikle ergenlik döneminde başlamakta ortalama 17 yaş ama nadiren 40 yaşın üzerinde de görülebilmekte.

Anoreksiyalı bir kişi,

Kilo almaktan korkar, şişmanlık onlar için kabus gibidir.Eski kilolarına yada çevrelerinde görünüm olarak beğeni kazanan kişilerin kilosuna inmek için hedef belirler,gün içinde farklı zamanlarda tekrar tekrar tartılırlar. Toplum içerisinde ufak porsiyonlar tüketirler,aç olsalar bile tok olduklarını söylerler.Kısa sürede çok fazla kilo verirler.Kabızlık ve düzensiz menstürasyon sorunları vardır,tüylenme ve saç dökülmesi problemi yaşarlar.Normal miktarda besin tükettikten sonra mide bulantısı veya şişlik hissederler.Hiperaktif, depresif, korkak ve agresif olurlar. Gitgide sosyal çevrelerini kısıtlarlar.Sürekli spor veya ağır egzersizler yaparlar.Özellikle temizlik ve ders çalışma ile ilgili saplantılara rastlanabilir. Cinsel gelişimlerinde sorun olduğu gibi , cinsel isteksizlik ve diğer cinsel sorunlar da beraberinde gözlenebilmektedir.

Tedavi
Yeme bozukluklarının tedavisi zor. Mümkün olduğunca çabuk profesyonel yardım alınmalı. En iyi tedavi yöntemi tıbbi, psikolojik ve beslenme konsültasyonunu içeren kombine bir çalışma ile gerçekleşmektedir. Anoreksialı kişi tehlikede olmadığına ve yardıma gerek duymadığına inanır,

KAYNAK: http://www.milliyet.com.tr/anoreksiya-nasil-baslar--pembenar-detay-sagliklibeslenme-539138/

Son düzenleme:
(Günlügü bırakıyorum. Diyet ölümcül, asla denemeyin.)

Selamm ben Sütlü. Boyum 1.65 kilom 54,5. Buralara 60 kilodan geldim. Günlüğe baslamak için geciktim ama, baslıyorum. Büyük ihtimalle delirmis bu diyeceksiniz ama hedefim 40 kilo.

Bugün yediklerim ictiklerim;

2 bardak bitki çayı (8 kalori)
1 konserve mısır (62 kalori)
3 dilim hindi salamı (33 kalori)

Ve bana yaklasık 40 kalori yaktıracak kadar mekik cektim.

bugün aldıgım kalori 63.
Kalırsal hastalıklara çok ciddi sağlık sorunlarına neden olur. Canını yoldamı buldun. Hastanelerden çıkmazsın. Demedi deme

Evet birden kilo vermem durdu. Bir süre 53.6 da takıldım. 1 gününde de karnım cok agrıdı yedim agrısı kesilsin diye ama sadece 1 kere. Ve sonuc hayal kırıklıgı.
Anlatıyoruz anlatıyoruz anlamıyorsun kendini aç bıraktığın için vucudun savunmaya geçti yediğin herşey yağ olarak depolanıyor aç kaldım yediğimi depolamalıyım mantığı bir dinlesen zaten kilon normal spor yap çok istiyorsan normal yiyip

Kilom: 44

Ara vermeye karar verdim. Sebebini bilmiyorum ama güclü hissediyorum.

Ara verdiğim sürecte kilo almayacağım, almam gereken kaloriyi asla asmayacağım.

Kilom 37,6 . İlk hedefim 40 tı ama sonra bu hedef yetersiz gelmeye başladı. Berbatım, zor oldu her gece rüyamda tatlılar gördüm. Burada bırakıyorum.

Tabii bu löp diye yiyip verdiğim kiloları geri alacağım anlamına gelmiyor. Bundan böyle günde 800 kalori. Kilomda değişme olursa ona göre kalorileri azaltırım/arttırırım.

Kilom 37,6 . İlk hedefim 40 tı ama sonra bu hedef yetersiz gelmeye başladı. Berbatım, zor oldu her gece rüyamda tatlılar gördüm. Burada bırakıyorum.

Tabii bu löp diye yiyip verdiğim kiloları geri alacağım anlamına gelmiyor. Bundan böyle günde 800 kalori. Kilomda değişme olursa ona göre kalorileri azaltırım/arttırırım.
Boyun kacti?

Merhaba. Şu anki kilonu merak ettim lütfen bu mesaji gordugunde benimle paylas.

X