Sütlü kahve lekesi, sinir hsstalığı olabilir mi?

Güncelleme yapıyorum:
Noroloji doktoruna gittik. Lekelere baktı, tek lekeden budur diyemeyiz dedi. Genetik testimizi gösterdik negatif çıkması iyi birşey dedi ama daha detaylı genetik testi varmış bulgular olursa onu yapıyorlar. Mr-a 2 yaşında bakılır dedi. Ama genel olarak gelişmesine konuşmasına boy uzamasına falan dikkat edin. Lekeler artarsa tekrar gelin dedi. İnşallah yalvarıyorum rabbime lekelerimiz artmasın..🙏

Güncelleme yapıyorum:
Noroloji doktoruna gittik. Lekelere baktı, tek lekeden budur diyemeyiz dedi. Genetik testimizi gösterdik negatif çıkması iyi birşey dedi ama daha detaylı genetik testi varmış bulgular olursa onu yapıyorlar. Mr-a 2 yaşında bakılır dedi. Ama genel olarak gelişmesine konuşmasına boy uzamasına falan dikkat edin. Lekeler artarsa tekrar gelin dedi. İnşallah yalvarıyorum rabbime lekelerimiz artmasın..🙏
Güncelleme yapıyorum:
Noroloji doktoruna gittik. Lekelere baktı, tek lekeden budur diyemeyiz dedi. Genetik testimizi gösterdik negatif çıkması iyi birşey dedi ama daha detaylı genetik testi varmış bulgular olursa onu yapıyorlar. Mr-a 2 yaşında bakılır dedi. Ama genel olarak gelişmesine konuşmasına boy uzamasına falan dikkat edin. Lekeler artarsa tekrar gelin dedi. İnşallah yalvarıyorum rabbime lekelerimiz artmasın

Güncelleme yapıyorum:
Merhaba öncelikle umarım kötü bi şey çıkmaz. Benimde bir kaç küçük sütlü kahve lekem var 19 yaşındayım annem bu hastalık olabiliceğini öğrendikten sonra bebekliğimden beri bir sürü doktora götürmüş. Cildiye lekelerimin ne olduğunu anlamamış artarsa kontrol ettirin demiş. Genetik test sonuçlarımda hastalık çıkmamış. Yinede sürekli kontrole gittik 2 gün önce tekrar yaptırdığımız gen testinde hastalık çıktı. Yıllarca var mı yok mu diye korkuyla yaşadım boşuna her şey olucağına varıyo. Şuan çok şükür bir kaç lekemden başka sıkıntım yok. Zaten çoğu hasta hayatına bi şey olmadan devam ediyomuş. Doktor İnternette gördüğümüz resimlerin çok nadir olduğu için internette olduğunu gelen çoğu hastasında bi problem olmadığını söyledi. Sizde yılda bir kontrollerinize devam edin ama çocuğunuza çok belli etmeyin hasta gibi hissettirmeyin. Umarım bi şey yoktur kendinizi üzmeyin iyi günler.

Merhaba öncelikle umarım kötü bi şey çıkmaz. Benimde bir kaç küçük sütlü kahve lekem var 19 yaşındayım annem bu hastalık olabiliceğini öğrendikten sonra bebekliğimden beri bir sürü doktora götürmüş. Cildiye lekelerimin ne olduğunu anlamamış artarsa kontrol ettirin demiş. Genetik test sonuçlarımda hastalık çıkmamış. Yinede sürekli kontrole gittik 2 gün önce tekrar yaptırdığımız gen testinde hastalık çıktı. Yıllarca var mı yok mu diye korkuyla yaşadım boşuna her şey olucağına varıyo. Şuan çok şükür bir kaç lekemden başka sıkıntım yok. Zaten çoğu hasta hayatına bi şey olmadan devam ediyomuş. Doktor İnternette gördüğümüz resimlerin çok nadir olduğu için internette olduğunu gelen çoğu hastasında bi problem olmadığını söyledi. Sizde yılda bir kontrollerinize devam edin ama çocuğunuza çok belli etmeyin hasta gibi hissettirmeyin. Umarım bi şey yoktur kendinizi üzmeyin iyi günler.
Merhaba özelden göreşebilir miyiz?

Olur tabiki uygulamayı çok bilmiyorum ama siz yönlendirseniz.
Bebekliginizden beri mi mevcut? artma oldu mu buyudukce? Ve sayısı ne kadsr? Başka yan etki yaptı mı sizde?
Doktor bizede sadece deride lekeler olarak kalabilir ilerleyemebilir dedi. Ama işte içim içimi yiyor.

Bebekliginizden beri mi mevcut? artma oldu mu buyudukce? Ve sayısı ne kadsr? Başka yan etki yaptı mı sizde?
Doktor bizede sadece deride lekeler olarak kalabilir ilerleyemebilir dedi. Ama işte içim içimi yiyor.
Merhabalar kız kardeşim bu hastalığa sahip belki içinizi azda olsa rahatlatabilirim 32 yaşında kendisi durumu 9 yaşında annemın cilt rahatzlığı sebebi ile gittiği doktor es kaza boynundakı lekeleri farkedince ortaya çıkıyor o zaman tanı konuyor etkileri şöyle 3. Sınıfa gidiyordu o dönem dersleri çok kötüydü doktor anlama güçlüğü olabilir dedi evet lisedede önlisanstada zorlandı gözlerini etkiledi 8 numara gözlük kullanıyor boy sıkıntısı oldu biz uzunuz ama onun boyu 150 boyu etkılıyor ellerınde tıtreme oluyor bu yüzden ince ayrıntılı işler yapamıyor ehliyetini 7 kerede aldı heyecan yapıyorsun demişler ama elleri hastalıktan tıtrıyo ama çocukken boncuk dizer kolye yapardı kendine senede bir beyın mr çekiliyor sürekli kontrol altında olmak zorunda maalesef ama onun dışında gayet iyi durumda Migros’ta müdür yardımcısı şuan anlama güçlüğü var derken zeka geriliği gelmesin aklınıza lekeleri çok arttı tabı yasla birlikte 40 lı yaşlardan sonra duraklamaya gidebilirmiş lekeler yüzde değil koltuk altı ve kasıklarda çıkıyor sızden ricam çocuğunuzda varsa bile hasta psıkolojısı ile büyütmeyin nf1 tanılı însanlar normal bir yaşam sürebilir buna engel durumlar çok nadırdır

X