Su Orucu İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Teşekkür ederim bende çok zor kg verenlerdenim malesef. Siz kg verdikce bacaklarınızdan da verdiniz mi benim şuan belimde ki katlar gitti sadece
[/QUOTE

70 ler de asla gitmez dediğim ne var sa 50 kilolara düşüş yapmamla gitti. Maalesef 2 kilo bile çok büyük farkediyor.

Günaydın bugün 3. Günün sabahı tartılmayacaktım ama dayanamadım 🙈🙈
Bugün sabah iyi uyanmadım dün akşam dan beri baş agrısı var. Sonuç 700 gr

Eklentiler

• 57EAB360-E14F-4ACD-96F3-D83C1770B2DC.jpeg
    57EAB360-E14F-4ACD-96F3-D83C1770B2DC.jpeg
    87,4 KB · Görüntüleme: 166
  • 2BCA8B0A-493D-46E2-8B14-7A08585EC103.jpeg
    2BCA8B0A-493D-46E2-8B14-7A08585EC103.jpeg
    115,7 KB · Görüntüleme: 187
Evet 2 kere ama 3 gün den sonra 2 günde bir eğer buyuk wc çıkabilirseniz yapmayın ama olmuyorsa yapın. Bu ara 3 çü lavmabı yapmadım müsil tozu aldım suyla karıştırıp içtim sürekli lavmanda makat çatlağı yapıyor
Pınarmiray
Siz spor yapıyor musunuz ve akşam belli bir saatte içmeyi bıraktığınız oluyor mu suyu?

Pınarmiray
Siz spor yapıyor musunuz ve akşam belli bir saatte içmeyi bıraktığınız oluyor mu suyu?
Hayır yapmıyorum 70 le sonlandırdı ben ve tekrar hf başlamayı düşünüyorum tenpolu bir kaç aya giricem hareket giricek hayatıma evde sadece hareketsiz ödem gidiyor yağ gittiğini sanmıyorum malesef ve düzenlide beslen seniz geri geliyor kg lar o yüzden spor şart ben 83 lerden 70 lere geldim 1 hf oldu bırakalı neredeyse 5 kg geri geldi

Bu orucu son günlerde herkesden duymaya başlayınca, kısa bir araştırma ile başladım bugün 3. Gün ama ben her gün 4-5 tane küçücük ekşi yeşil erik yedim ve canım sıkıldıkça türk kahvesi içiyorum. Başka da hiç birşey sürmedim ağzıma.
Başlangıcı 83 ile yaptım şuan 80 çıkıyorum tabi odemdir bu fark.
Ben hasimato hastası olduğum için her gün hormon ilacımı içiyorum bir de vitamin hapim var onu da içmeye devam ediyorum, hasimatodan dolayı vitamin eksikliği yaşıyorum.
Sanırım pek doğru uygulayamadim ama ilaclarimi almak zorundayım.
İlk gün herşeyi canım istedi acayip zor geçti ama şimdi iştahım tamamen kapandı ve acayip enerjigim.

Huhuuuuuuu Bende yapmak istiyorum benimle yapmak isteyen arkadaş var mı

Bu orucu son günlerde herkesden duymaya başlayınca, kısa bir araştırma ile başladım bugün 3. Gün ama ben her gün 4-5 tane küçücük ekşi yeşil erik yedim ve canım sıkıldıkça türk kahvesi içiyorum. Başka da hiç birşey sürmedim ağzıma.
Başlangıcı 83 ile yaptım şuan 80 çıkıyorum tabi odemdir bu fark.
Ben hasimato hastası olduğum için her gün hormon ilacımı içiyorum bir de vitamin hapim var onu da içmeye devam ediyorum, hasimatodan dolayı vitamin eksikliği yaşıyorum.
Sanırım pek doğru uygulayamadim ama ilaclarimi almak zorundayım.
İlk gün herşeyi canım istedi acayip zor geçti ama şimdi iştahım tamamen kapandı ve acayip enerjigim.
Merhaba canım bende sana eşlik etmek istiyorum sen nasıl besleniyorsun hemen hemen bütün sayfaları okudum çok güzel kilolar vermişler bende bugün başladım sadece kahve su 1 kaç kiraz yedim kirazı meyve suyu olarak tüketmek gerekiyordu ama bugün böyle olsun

Son düzenleme:
Huhuuuuuuu Bende yapmak istiyorum benimle yapmak isteyen arkadaş var mı

Merhaba canım bende sana eşlik etmek istiyorum sen nasıl besleniyorsun hemen hemen bütün sayfaları okudum çok güzel kilolar vermişler bende bugün başladım sadece kahve su 1 kaç kiraz yedim kirazı meyve suyu olarak tüketmek gerekiyordu ama bugün böyle olsun
Ay aslında çok mutlu olurdum yalnız çok zor oluyor ama ben yarın sonlandıracagim çünkü 3 haftalık bir memleket ziyareti yapacağız ama dönüşte niyet edip 20+ şekilde yapacağım. İstersen sen de 3er günlük şeklinde vücudunu alıştır ve dönüşte beraber uzun bir su orucu yapalım.

Ay aslında çok mutlu olurdum yalnız çok zor oluyor ama ben yarın sonlandıracagim çünkü 3 haftalık bir memleket ziyareti yapacağız ama dönüşte niyet edip 20+ şekilde yapacağım. İstersen sen de 3er günlük şeklinde vücudunu alıştır ve dönüşte beraber uzun bir su orucu yapalım.
Tamam canım çok iyi oldu bende alışmış olurum sen gelene kadar memleketten dönüşünü sabırsızlıkla bekliyorum :KK68:

Sıfa orucu ya da su orucu yapanlara bır sorum olacak bırden mı gırıyorsunuz bu 3 5 10 gunluk oruclara yoksa oncesınde sevıyelerı yaptınız mı 20 kılo fazlam var sevıye sevıye mı gıdeyım yoksa hemen baslayımmı oruclara

Merhaba. Biraz uzun yazdım kusura bakmayın. Ben 27 nisanda başladim. Biraz kafama gore takılıyorum. 3-7 gün arası su orucu 1-3 gün arası beslenme şeklinde. Ekmegi tamamen kestim fakat arada birkaç kere hamurişi ve makarna kacamagim oldu. Baslarda sekerli şeylerden az miktarda kacamaklarim oluyordu, simdi son iki seferde hic olmadi. Aynı hamilelikteki gibi enteresan seyleri canim istedi. Bir sefer deli gibi peynir yedim, badem kabak cekirdegi vs. gibi seyler bildiginiz sabah aksam aklimda cikmadi😊 O zamanlarda kilo vermem olmadı hatta odemden dolayi bir seferinde10 gunde 5 kg. kadar artis oldu.Cok moral bozucuydu. Simdi sakinlesti vucudum kabullendi sanırım artık durumu😄 Motivasyonumu kaybettigim zamanlarda aynı sureci yasamis kisilerin videolarini ve su orucunu anlatan videolari bol bol izledim. 27 nisanda 103 civarı başladım bu sabah 88 tartıldım cok mutluyum😄 Fibromiyaljim var cok kotu ağrılarım oluyordu simdi yok denecek kadar az. Preeklamsi gecirdim, sonrasında tansiyon cok yüksek olmasa da devam etti. Simdi 12-8 den yuksek tansiyon görmüyorum. Bendeki degisimleri gorunce esim de omada basladi o da guzel sonuclar aliyor. Umarim buradaki herkes hic sabirlari tukenmeden istedikleri noktaya gelir😊

Vay be 9 yıllık konu kim bilir ne kadar kilo alıp vermişsinizdir :d
Neyse ben konuya geçeyim bu sabah itibariyle başladım 3 gün yapmayı planlıyorum kahve yeşilçay tarzı şeyler içmeyeceğim sadece su içeceğim şu anki kilom 71.2 boyum 168.
Toplam hedefim 60 kiloya düşmek bu 3 gün içersinde 2 kilo verebilirsem 7 günlük oruç tutacağım.
Yapan kişiler 4 günde bir bağırsakların temizlenmesi gerektiğini söylemiş ben ingiliz tuzu alarak yapmayı düşünüyorum. Hayydi bismillah

Vay be 9 yıllık konu kim bilir ne kadar kilo alıp vermişsinizdir :d
Neyse ben konuya geçeyim bu sabah itibariyle başladım 3 gün yapmayı planlıyorum kahve yeşilçay tarzı şeyler içmeyeceğim sadece su içeceğim şu anki kilom 71.2 boyum 168.
Toplam hedefim 60 kiloya düşmek bu 3 gün içersinde 2 kilo verebilirsem 7 günlük oruç tutacağım.
Yapan kişiler 4 günde bir bağırsakların temizlenmesi gerektiğini söylemiş ben ingiliz tuzu alarak yapmayı düşünüyorum. Hayydi bismillah

SELAMLAAR deneyimlerimi aktarmak için zamanın geçmesini bekledim. Yazdığım zaman 3 gün yapabildim ama düşük tansiyona sahip olduğum için ayran falan da içtim. 3 günde tam 2 kilo verdim ve bir rehavete kapıldım ardından yemeklere saldırdım ve kiloyu tekrar aldım.
Şimdi tekrardan başladım şu an açlığın 4. Günündeyim ama nasıl sinirliyim size anlatamam öten kuşa bile atar yapıyorum :d bir de ağlayasım geliyor açlık psikolojimi etkiledi. Bu 4 gündür tartılamadım çünkü tartı bozulmuş :KK43: çok heyecanlıyım ölçülebileceğim bir yer bulunca buraya da yazacağım. Umarım 3 kilo falan vermişimdir

SELAMLAAR deneyimlerimi aktarmak için zamanın geçmesini bekledim. Yazdığım zaman 3 gün yapabildim ama düşük tansiyona sahip olduğum için ayran falan da içtim. 3 günde tam 2 kilo verdim ve bir rehavete kapıldım ardından yemeklere saldırdım ve kiloyu tekrar aldım.
Şimdi tekrardan başladım şu an açlığın 4. Günündeyim ama nasıl sinirliyim size anlatamam öten kuşa bile atar yapıyorum :d bir de ağlayasım geliyor açlık psikolojimi etkiledi. Bu 4 gündür tartılamadım çünkü tartı bozulmuş :KK43: çok heyecanlıyım ölçülebileceğim bir yer bulunca buraya da yazacağım. Umarım 3 kilo falan vermişimdir
Yok anam yok benim vücudum bi değişik; normalde fazla yemem, ekmek sevmem tek zaafım tatlılardır. Millet su orucu tutup günde 1 kilo veriyor ben 2 günde 700 gr falan veriyorum oruç bittikten sonra az az yesem bile hooop tekrar aynı kiloya dönüyorum. En iyisi bir diyetisyene gidip kan tahlili yaptırmak belki bir hastalıktan dolayı veya hormonal bir bozukluktan dolayı veremiyorumdur. Aaah ah şu toplumda bu kadar sığ fikirli olmasa herkes istediği gibi görünebilse keşke, onların psikolojik baskıları yüzünden kendimize zarar verip duruyoruz. Hadi birileri kötü niyetli söylese bu kadar takmayacağım ama ailemdekiler iyi niyetli ama düşüncesizce söylediği için takıntı haline getiriyorum

Sözüme 1 hafta kala yaptım 7 kılo verdım ve 1 bucuk ay geçti aradan verdiğim kıloyu geri almadım daha sonra tekrar diyetisyene gıttım kan tahlili kas olcumu hersey yapıldı hıcbır sıkıntı cıkmadı sımdı diyetisyen imin verdiği listeyı uyguluyorum haftada 2 2 bucuk kılo gıdıyo sanırım biraz sabırsızım tekrar bı haftalık su orucu tutup ideal kıloma hemen inmek istiyorum cok konustum 😂😂 sonuc olarak ben uyguladım ve verdıgım kıloyu gerı almadım

Valla ben de yapmadım,sadece bir şeyi araştırırken karşıma çıktı,

Sağlıklı olduğunu öğrendiğim için buraya eklemek istedim,

Bir de adamın kendisi zaten diyetisyen ve yaşam koçuymuş,

Bak şu aşağıdaki adamın yazdıklarını bi incele istersen...

25 Günlük Şifa Orucundan Öğrendiklerim – Kazandıklarım

100 kilo’luk halime acıyorum. 10 sene önce kantarın topuzunu fazla kaçırınca, 106 kiloyu bile görmüştü gözlerim :)

Ama şimdi ne zaman göbeğinde mezara kadar taşımaya azmettiği yağları ile, bir bir zahmet ve eziyetle kendisine ve çevresine zulmeden birisini görsem. Hemen kolundan çekip tutasım geliyor: -“Durun! Ölüyorsunuz” diyesim geliyor. Elimden gelse, 25 günde 22 kilo verdiğim programı bütün insanlara mecbur kılardım.
Evet. Evet. Bir yazım hatası yok.
25 günde 22 kilo vermekten bahsediyorum.Sağlıklı bir bedeniniz.
Berrak bir zihniniz.
Sevgi dolu bir kalbiniz.
Ve gerçekten arınmış bir ruhunuz olmasını istiyorsanız,
Sizi 21 veya 25 günlük Şifa Orucu’na davet ediyorum.
Yapmasaydım… Başarmasaydım…
100 kilodan, 25 günde 78 kiloya düşmeseydim… Ben de inanmazdım.
Doktor arkadaşlarım hala inanamıyor.
Zafiyet geçirmeden…
Üstelik Yurdun dört bir yanında seminerden seminere koşturarak…
Günde 5 saat sahnede kalarak…
25 günlük bir süreci başarıyla tamamladım.
25 günde 22 kilo verdim.
Verdim de ne oldu?
İşte Sizinle paylaşmak istediğim sonuçlar.

Manavda iken şöyle 5 kiloluk 6 karpuzu yan yana dizin. Ve karşısına geçip seyredin.
5 kilo çarpı 6 karpuz eşittir, 30 kilo.
Yani? Yanisi manisi yok. Sizinle beraber mezara kadar taşımaya ahdettiğiniz fazladan 30 kilo’nun manavdaki karpuz formatını görüyorsunuz işte.
Buradaki 30 kilo fazla, bir ankette Türkiye’deki normal yurdum insanındaki ortalama kilo fazlasına göre esas alınmıştır.
Düşünsenize bir. Her gittiğiniz yere, merdiven çıkarken (ki eğer hala merdiven çıkabiliyorsanız) yolda yürürken, çalışırken, eğlenirken ve dinlenirken (tabi 30 kilo fazla ile pek dinlenilmiyor ya, neyse) İşte bu 6 karpuzu da beraberinizde götürüyorsunuz.
Sahi sevdiğiniz bir insanın hatırı için, 2 fileye konmuş 6 karpuzu 1 aylığına taşır mıydınız? Hiç sanmam. Peki, nasıl oluyor da, kendinize bunca eziyet ederek, 5 kiloluk 6 karpuzla salvo yapıyorsunuz?

Doktorum, ilk önerdiğinde ben de hayret etmiştim. Çünkü bu 25 gün boyunca tek bir lokma yemek yemek bile yasak.Sadece Size özel hazırlanan bir terkip ile distile su içiyorsunuz.
Günde 3 litre su ile, 25 günde 22 kilo vermek.
Yöntemin adı: Şifa orucu. Yabancı literatürde, Türkiye’dekinden çok daha fazla kaynak bulmak mümkün.
Water Treatment, Water Healing, Water Fast, Fasting Treatment v.b. adlarla yurtdışında özellikle Amerika, Avrupa, Rusya, Hindistan ve Çin’de yaygın olarak kullanılan bir yöntem.

İlk 1-2 gün biraz yorgunluk oluyor ama normal Ramazan Orucu gibi değil. Ülkemizde “Oruçluyum bana dokunma” diye bir söz vardır. Genellikle Kutsal Ramazan Ayı’nda söylenir. Aslında bir arınma dönemi olan bu mübarek dönemi, iftar ve sahurda fazla yemek yediği için kendisine zehir eden bazı cahillerin, en ufak bir sıkıntıyı bile çekemediği durumlarda söylenen bir sözdür. Bak oruçluyum, fena yaparım haa!!!
Aslında oruçlu daha merhametli, daha anlayışlı, daha şefkatli, daha hoş görülü, daha toleranslı, daha kibar ve daha saygılı olmalıdır. Ama nedense, Ramazan Oruç’unda trafikteki kabalık ve kabadayılıktan tutun da, şirketlerdeki anlayışsızlığa varıncaya kadar, o güzelim ayı kendimize zehir ederiz.

Halbuki “Şifa Orucu’nda” böyle bir durum söz konusu olmuyor.
İnsan daha dinginleşiyor. İçerideki arınma daha da derinleşiyor.
Düşünceler daha da berraklaşıyor.
İnsan “Acaba ben de yapabilir miyim?” kaygısından kurtulduğunda ise, gerçek arınma başlıyor. “Dayanabilir miyim?” sorusu, yerini “Evet ben buna dayanabilirim. Ben de 25 gün sadece su ile yaşayabilirim!” cevabına bırakıyor.
Başlangıçta “İnsan 25 gün, sadece su ile yaşar mı?” diye endişelenen insan,
Bu yöntemin gerçek faydalarını görmeye başladığında, yıllardan beri fazladan taşıdığı onca kiloya kahırlanıyor.
Bir düşünsenize. Bu yoğun tempoda, 25 gün boyunca, hiçbir seminerimi iptal etmedim.

Yani 25 günlük şifa orucunda iken, normal hayatın devam ettiğini söylüyorum. Hiçbir performansınızda biz azalma olmuyor. Bilakis, vücut kendi içsel dengesine kavuştuğu için, bir performans artışı bile söz konusu.
Ben bu 25 gün boyunca, evde yemek yapmak, bulaşıkları yıkamak ve ev işlerine yardım etmek gibi faaliyetlerden de kaçmadım. Çocuklara kahvaltı ve yemek hazırladım. 25 gün boyunca eve gelen misafirlere yemekleri kendi ellerimle yaptım. Sofradan asla kaçmadım. Yemekten uzaklaşmadım. Dostlarım bari görme, dayanamazsın dediler ama ben hem gördüm hem de dayandım. 
Sofrada oldum hep, yemek yenilen yerden kaçmadım.
İnsanın verdiği bir karara sahip çıkması, içsel motivasyonunu arttırıyor. Kendinize olan güveninizi tazeliyorsunuz bir anlamda. Nefse hakimiyet, beyinize hükmetmeyi getiriyor, beraberinde.
tsekür edrim cesaret verdiniz bende başlamayı düşünüyordum ama cesaret edmedim çalıştığım için tşkrlr:)

X