Su Orucu İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Evet bugün 5.günümdeyim biten 4 günün ardından öğrendiğim şu oldu bazen birşeyler yemek için öğün saati geçtiğinde açlıktan öleceğim diyen ben 4.5 gündür birşey yemiyorum ve o kadar enerjik o kadar mutluyum ki uzun süre yapılabilir mi yanınızda destekle belki. Benim zorlandığım zamanlarda oldu bu 4.5 günde yarın akşam bitiyor hergün tartıldım başlangıç ile şu an ki kilomda fark var tam sonucu pazar sabah tartılıp yazacağım. Ama bundan sonra hedefime varıncaya kadar yavaş yavaş bu su orucunu yapacağım. Haftanın 3 günü yapıp 4 günü daha az yiyerek hedef kilom 60 a ineceğim.
5 gün bitti
1 gün kaldı
Kilom 🙈 süpriz ama ben çok mutluyum.

Bravo valla 5 gün harika dayanmışsınız ben 4.gün bozmuştum bacaklarım titremeye basladığı için.bu süreçte suya elma sirkesi falan koydunuz mu?kahve maden suyu var mı yoksa sadece su mu? Kaç kilo gitti baslangıctan bu yana?

Bravo valla 5 gün harika dayanmışsınız ben 4.gün bozmuştum bacaklarım titremeye basladığı için.bu süreçte suya elma sirkesi falan koydunuz mu?kahve maden suyu var mı yoksa sadece su mu? Kaç kilo gitti baslangıctan bu yana?
6.günüm dün bitti ve bugün sabah tartıda 68 kiloyu gördüm. Çayı çok severim bu süreçte 6 7 bardak 1 şekerli çay ve 3 türk kahvesi içtim oda tek şekerli. 5.günümde 5 tane kiraz yedim akşamında 6.günümde yine 5 kiraz ve 1 tl büyüklüğünde ekmek aldım ağzıma mideyi biranda yormamak için bugün sabah uyandığımda tartıldım ve toplam 5.5 kilo vermişim totalde. Bugünde 1 haşlanmış yumurta yedim sabah canım hiç bir şey istemiyo az öncede kabak yemeği yedim küçük bir porsiyon yarın ve salı günü yine yapacağım bir süre bu şekilde devam edip hedef kilo 60 düşmek istiyorum. Hergün olmasada 3 4 güne bir yazarım sonuçu.
6 gün bitti
Başlangıç 73.4
Bitiş 68
Bu arada boyum 162 ve yaş 40

Merhaba bayanlar bende bugün bu su orucuna şu dk başlamış bulunmaktayım 2 gün önce 30 cu yaşıma girdim 158 boyum 80.1 kg ve ellerinizden öper 2 evladım var. Bu kg nasıl çıktım hiç bilmiyorum çünki 2 cocuk doğurdum yine kg almadım küçüğüm 5 yaşında ve ben gecen seneden beri 26 kg almışım ben bu kg ilk Defa gördüm bu yaşıma kadr inş hem sağlıklı bir şekilde verebilirim hemde vucut temizliği yapmış olurum. Bu arada şuan regliyim onunda kg etkisi vardır die düşünüyorum şimdi tartıldım

Merhaba bayanlar bende bugün bu su orucuna şu dk başlamış bulunmaktayım 2 gün önce 30 cu yaşıma girdim 158 boyum 80.1 kg ve ellerinizden öper 2 evladım var. Bu kg nasıl çıktım hiç bilmiyorum çünki 2 cocuk doğurdum yine kg almadım küçüğüm 5 yaşında ve ben gecen seneden beri 26 kg almışım ben bu kg ilk Defa gördüm bu yaşıma kadr inş hem sağlıklı bir şekilde verebilirim hemde vucut temizliği yapmış olurum. Bu arada şuan regliyim onunda kg etkisi vardır die düşünüyorum şimdi tartıldım
Şayet sağlık sorununuz yoksa yapın ama yine bir dr tavsiyesi alın. Benim 8.günüm dün ve bugün kabak yedim sadece ve ciddi bir fark oluyor. Daha önce aldığım bir elbise vardı netten almıştım kalıbı dar geldiği için olmuyordu bu diyetten sonra o elbise oldu ve acayip mutluyum. Umarım sizde aynı başarıyı gösterirsiniz. Arada girip neler yaşadığınızı öğrenmek isterim.

Şayet sağlık sorununuz yoksa yapın ama yine bir dr tavsiyesi alın. Benim 8.günüm dün ve bugün kabak yedim sadece ve ciddi bir fark oluyor. Daha önce aldığım bir elbise vardı netten almıştım kalıbı dar geldiği için olmuyordu bu diyetten sonra o elbise oldu ve acayip mutluyum. Umarım sizde aynı başarıyı gösterirsiniz. Arada girip neler yaşadığınızı öğrenmek isterim.
Teşekkürler bu arada tebrik ederim hayır bir sağlık sorunum yok 3 ay önce dahiliye den tüm testlerimi yaptırdım nörolojik muyenemi ve ulturosonlarıma kadar yapıldı dün gece 80 le başlamıştım bugün 78.3 çıkıyorum hala açıkmadım karnım arada grulduyor sadece çok suda içmedim 1 lt 1/5 lt falan anca bu arada yarın eczaneler acık olursa lavman alıp yapmayı düşünüyorum birtek kapızlık sorunum var sadece

Ben de Aaslisultandurmaz1980'den gaza geldim başladım yeniden.an itibariyle 44 saattir açım.bağırsak boşaltmayı yapmadım fakat evde ingiliz tuzu var cok gerekirse yaparım diye düsünüyorum.normal öğün saatlerinde acıkma çok bariz hissettiriyor ama saati geçince açlık yok.sadece zihinsel bir yemek yeme düşüncesi maalesef bir kenarda duruyor hep aç hissetmesem dahi. Günde 2.5 litre su içiyorum içine 1 kaşık elma sirkesi ilaveli.şekersiz yeşil çay,adaçayı,türk kahvesi ve filtre kahve içiyorum.günde 1 adet 1 çay kaşığı tuz attığım maden suyunu içiyorum.şimdilik halsizlik yok.önceki denememde 4.gün bacaklarım titremişti şimdi ne olacak göreceğim.yarın yoğun tempo işe dönüyorum ayrıca. Baslangıcta 66.8di 1 gün sonrası 65.8 tam bir kg ve tartıda yağ oranım azalmış görülüyor. 1 ay diyet yapıp diyetisyen eşliğinde yağımı azaltamamıs bir insan olarak 173 boy 36 yas ve hasimato hastası olarak bu orucun çok iyi sonuc verdiğini düşünüyorum.

Sıvı beslenin diyorlar ama meyve suyunu benim pek içim almıyor.katıya geçince yumurta falan rahatsız etti mi?ilikli kemik suyu da içilebilir bence. Bu orucu hangi aralıklarla yapmak lazım acaba

Hormonlarınıza tiroidinize insülin direncinize baktırdınız mı?veya depresif bir durumda mısınız duygusal yeme açlığı gibi?1 yılda çok anormal çünkü okadar kg almak.

Hormonlarınıza tiroidinize insülin direncinize baktırdınız mı?veya depresif bir durumda mısınız duygusal yeme açlığı gibi?1 yılda çok anormal çünkü okadar kg almak.
Evet şeker sınır daydı matofin kullandım 1 2 hf sadece ve Bi ara yeme bozukluğu olmuştu babam vefat etti 1 sene olacak onun hastalık süreci duygusal çöküş yaşamıştım bulanımdan yedimde yedim vucut almaya müsait zaten hemen aldı kg. Birde ben bugün bir sade kahve içtim sıkıntı olurmu acaba. Şimdi lavmanda yapıcam bağırsakları boşaltmak gerekiyormuş ben zaten kabızlık yaşayan biriyim son doğumumdan beri

Başınız sağolsun çok üzüldüm.insanın hayatında yaşayacağı en kötü dönemlerden o yüzden insan bazen akıl sağlığını korumak için kendisini mutlu eden ne varsa ona sarılıyor zararlı da olsa.ama çok insan bu dönemlerden geçiyor ben de geçtim bir şekilde iyileşme sürecine girip toparlanıyoruz. Biraz manevi yönüyle bu işi yapanlar su dısında bir sey içmiyor.benim niyetim ermek olmadığı için şekersiz kahve çay bitki çayları içiyorum.hatta yabancı bir bilim adamının konusmasında kahvenin metabolizmayı ekstra tetiklediğini de dinlemiştim. Kabızlık için yeşil çay ve bol su iyi geliyor.lavman harici ingiliz tuzu da içebilirsiniz bağırsak temizliği için.su orucu harici günlerde de aç karnına filtre kahveye hindistancevizi yağı karıştırıp içmenizi öneririm.anında işe yarıyor.

Sıvı beslenin diyorlar ama meyve suyunu benim pek içim almıyor.katıya geçince yumurta falan rahatsız etti mi?ilikli kemik suyu da içilebilir bence. Bu orucu hangi aralıklarla yapmak lazım acaba
Ben çay ve kahve içtim suyun dışında. Yumurta 3 kere ağzıma geldi ama tuttum kendimi çıkarmadım. Bugün 🙈 dondurma yedim ama pişmanım. Yarın anne ziyareti var sanırım yine kaçamak olur ama sonrasında 4 gün yine devam. Pazartesi günü yazacağım tekrar umarım sizde başarırsınız.

Sizinde
Başınız sağolsun çok üzüldüm.insanın hayatında yaşayacağı en kötü dönemlerden o yüzden insan bazen akıl sağlığını korumak için kendisini mutlu eden ne varsa ona sarılıyor zararlı da olsa.ama çok insan bu dönemlerden geçiyor ben de geçtim bir şekilde iyileşme sürecine girip toparlanıyoruz. Biraz manevi yönüyle bu işi yapanlar su dısında bir sey içmiyor.benim niyetim ermek olmadığı için şekersiz kahve çay bitki çayları içiyorum.hatta yabancı bir bilim adamının konusmasında kahvenin metabolizmayı ekstra tetiklediğini de dinlemiştim. Kabızlık için yeşil çay ve bol su iyi geliyor.lavman harici ingiliz tuzu da içebilirsiniz bağırsak temizliği için.su orucu harici günlerde de aç karnına filtre kahveye hindistancevizi yağı karıştırıp içmenizi öneririm.anında işe yarıyor.
sizinde başınız sağ olsun 😔 evet hala alışamadım ama kendime okdr çok zarar vermeye başladım ki şeker hastası oldum olucam artık. Ben aildin Salih den takip ettim kahve çay gibi şeyler tüketilmemesi gerekiyor dio ilk defa dün paramatikten bir sade kahve içtim birde ağrı kesici. Çok başım ağırdı artık. Bugün ki kg daha gün bitmedi ama 76.5 lerde

Başlangıç 80.1

3 cü günüm şuan =76.5

Tahminim hiç azalmadan böyle gidersem haziran 13 te 59 58 olmuş olucağım normalde olmam gereken kg olmuşolucam inş

29.05 ile başlıyorum. İlk hedef 3 gün 2. Hedef 5 3. Hedef 7 bakalım ne olacak gün gün atacağım . Virüs sebebi ile çok kilo alanlardanım.

Eklentiler

• 0A8B6898-C49F-44E2-9F3F-79E9A0E31854.jpeg
    0A8B6898-C49F-44E2-9F3F-79E9A0E31854.jpeg
    115,7 KB · Görüntüleme: 68
Merhabalar ilk gün bitti sonuç Harika 1.700 gr gitmiş :) 2.Güne devam bugün 4. Gün sabah tartılacağım tekrardan bilğisini paylaşırım sizlerle.

Eklentiler

• D58DA603-58E7-41F8-BE09-06B501F4F729.jpeg
    D58DA603-58E7-41F8-BE09-06B501F4F729.jpeg
    83,5 KB · Görüntüleme: 67
  • 4809E082-F320-4148-BAEA-F3B2E2D0B778.jpeg
    4809E082-F320-4148-BAEA-F3B2E2D0B778.jpeg
    115,7 KB · Görüntüleme: 68
6 günden selam olsun
Başlangıç=80.1
6cı gün = 73.5 🤫🤫
Daha aclığa dair bişey yok ama bugün biraz halsizim dün gece müsil kullandım bağırsaklarımı boşalttım iyice hala da boşaltıyor. Fiziki değişme olarak bellim deki kat kat olan yerler artık yok bacaklarımda yanda belimde hala bir değişim yok

Pinarmiray
Ayakta alkışlıyorum sizi muhteşem bir başarı aman nazar değmesin dilimi ısırdım. Ben de 90 lı kilolardan geldim uzun ve zorlu bir süreçti tabi. Benim de kırılma noktalarım 72 di ondan sonrası akıp gitmişti kilolar darısı başına ve canı gönülden isterim.

Pinarmiray
Ayakta alkışlıyorum sizi muhteşem bir başarı aman nazar değmesin dilimi ısırdım. Ben de 90 lı kilolardan geldim uzun ve zorlu bir süreçti tabi. Benim de kırılma noktalarım 72 di ondan sonrası akıp gitmişti kilolar darısı başına ve canı gönülden isterim.
Teşekkür ederim bende çok zor kg verenlerdenim malesef. Siz kg verdikce bacaklarınızdan da verdiniz mi benim şuan belimde ki katlar gitti sadece

Lavman yaptınız mı ? Ve gün içerisinde hiç kahve içtiniz mi?
Evet 2 kere ama 3 gün den sonra 2 günde bir eğer buyuk wc çıkabilirseniz yapmayın ama olmuyorsa yapın. Bu ara 3 çü lavmabı yapmadım müsil tozu aldım suyla karıştırıp içtim sürekli lavmanda makat çatlağı yapıyor

X