Şu dönemde ev almak

Evet ama faizi çok yüksek ve yapılandıramayacğaıö ileride ve arabasız kalacağım bir sene yinede alır mıydınız
Aylık ödemenize bakın ödemenizin aylık gelirinize oranına vs bir kaç yıl etkiler en fazla. İki kişilik çekirdek aile zamanında arabasızda olur diyordum ama şuan hamileyim arabasız olmaz arabamı satar daha alt model alırdım bizde bakıyoruz ev paramız bankada getirisi kiramizi ödüyor diye rahatız ama kredisi yüksek ev bulursak alıcaz

Aylık ödemenize bakın ödemenizin aylık gelirinize oranına vs bir kaç yıl etkiler en fazla. İki kişilik çekirdek aile zamanında arabasızda olur diyordum ama şuan hamileyim arabasız olmaz arabamı satar daha alt model alırdım bizde bakıyoruz ev paramız bankada getirisi kiramizi ödüyor diye rahatız ama kredisi yüksek ev bulursak alıcaz
küçültmeyi düşündüm ama araçlar çok pahalı ancak peşinat yapabildim altınlarımı da tapuya vericem

Benim imkanım olsa hemen ev alırdım. Ev fiyatları düşmüyor mülk en karlı yatırım döviz bile hiç bir zaman düşmez sadece bir süre yüksek fiyatta sabitlenir ve bir süre sonra sabit kaldığı yerden yükselmeye devam eder. Bu ülkedeki her şey için geçerli fiyatı yükselen hiçbir şeyin fiyatı düşmez sadece bir süreliğine sabitlenir. Ev ve arsa yatırımları dövizin ve arabanın çok üstünde kar sağlıyor. Çok fazla eskiye gitmeyelim 10 yıl önce Aracı olan aracını satıp ev alabiliyordu veya aracının üstüne cüzi bir rakam kredi çekilip alınabiliyordu yada yeni evlenenler altınlarını ve ufak bir birikimini peşinat verip ev alabiliyorlardı.
Şimdi ne birikimle nede arabayı satarak ev almak imkansız hale geldi 4 yıl önce 500k alınan nezih semtteki evler bugün 4 milyon üzerinden satılıyor. O yüzden ev arsa almak her zaman karlı fakat tabi bide deprem gerçeği var bu ülkede alırken binayı çok iyi araştırmak gerekiyor. Depreme dayanıksız evleri bile satışa çıkaran insanlar varmış. Yeni binada olsa iyi bir şekilde araştırma yapılmalı.

Kredi faizlerinin düşmesi çok uzak bir zamanda, ona takılmayın
Evin kiraya bağlı amortismani hesaplayın
Aslinda mantığınız doğru, fakat kiracı ile plan çok makul gelmiyor buna bir b planı geliştirin

Ben dün vakifbanka gittim konut kredisi sormaya. 150 binden fazla vermiyoruz diyor. Ben olsam eve girerim. Ama şöyle birsey var evi alıp kiraya vermek şu dönemde mantıklı mi Ben emin olamıyorum.
Türkiye finans aklımda bulunsun bende bir sorayım ne kadar verdiklerini.

X