Ev sahibi evden çıkmamızı istedi

İyi ki bu yorumlara denk geliyorum da evimi kiraya vermemem gerektiğini görüyorum.
İnsanlar yemeyip icmeyip ev alıyor siz tüneyin diye mi ?
Evim boş kalsin daha iyi evlerden ırak sizin gibi kiracılar.
Ve benim ev sahibim olabilirsiniz bence 😅😅😂😂 bişey diyim mi kirasını yüksek oranda zam yapıp evine gül gibi bakıp bir gün geciktirmediğimiz için zorunuza gidiyor inşallah benim gibi bir kiracınız olur bi günnnn aminnnnnn 😁

yorumları şaşkınlıkla okuyorum. İnsanlar kira veriyor diye kendini evin sahibi sanıyor. Yıllarca aynı evde kirada oturuyor. Ya bir evde yıllarca kirada oturulmaz, kiranın olayı kısa süreli olmasıdır. Bir yerde insan kendi evine çıkmayı düşünmeli, yok kaç yıllık kiracıyım çıkmam. Komik
Evet kira ödeniyor ve kira ödediği mülk kontrat süresi boyunca kontrolu kiralayana aittir. Ev sahibi ise parasını alır. Yani farkındaysanız parası karşılığı evi kullanma hakkı kiracınındır düz mantık okey:) kısa süreli kiralama yapılacak ise kontratta yada tahliye tahhutnamesinde boşaltılacağı tarih bildirilir. Bugun tuttun yarın çık diyemezsiniz. Ha derseniz karşınızdaki kişi cıkmıyorum kardeşim ver mahkemeye der uğraşırsınız :) ha davanızda haklıysanızz şartlarda sizin lehineyse şayet zaten kiracı çıkar gider. Ama dediğim gibi kirayı vermeden önce şartlarını osunu busunu düşüneceksin öyle vereceksin

Köylü kurnazından bol ne var konu sahibi…
Siz kiranızı ödeyin depozito varsa son kirayı/ya da iki kira bedelini ödemezsiniz zaten öyle çıkın derim.
Umarım dilediğiniz evi bulursunuz.

yorumları şaşkınlıkla okuyorum. İnsanlar kira veriyor diye kendini evin sahibi sanıyor. Yıllarca aynı evde kirada oturuyor. Ya bir evde yıllarca kirada oturulmaz, kiranın olayı kısa süreli olmasıdır. Bir yerde insan kendi evine çıkmayı düşünmeli, yok kaç yıllık kiracıyım çıkmam. Komik
Kısa süre oturulacak olsa bu kiracıları zora sokmaz mi 1 yıl oturtup tasinlar ama yapacakları masraf bir dünya tutar benim olduğum semtte 15 binden başlıyor bu demek ki ev değiştiren ilk ay kirası emlakçı , depozito abonelik derken 60-70 bini bulur en düşük her yılda artacagina gore miktar zor durumda kalıyorlar en az 3-5 sene oturmak hakları diye düşünüyorum insanlar her sene ev tasiyamazlar hem maddi hem manevi olarak.

Ev sahibileride kira artis konusunda haklı %25 az olduğunu düşünüyorum ve her zaman yazarim orta yolu bulun diye.

Kısa süre oturulacak olsa bu kiracıları zora sokmaz mi 1 yıl oturtup tasinlar ama yapacakları masraf bir dünya tutar benim olduğum semtte 15 binden başlıyor bu demek ki ev değiştiren ilk ay kirası emlakçı , depozito abonelik derken 60-70 bini bulur en düşük her yılda artacagina gore miktar zor durumda kalıyorlar en az 3-5 sene oturmak hakları diye düşünüyorum insanlar her sene ev tasiyamazlar hem maddi hem manevi olarak.

Ev sahibileride kira artis konusunda haklı %25 az olduğunu düşünüyorum ve her zaman yazarim orta yolu bulun diye.
Kesinlikle. %25 asla mantıklı bulduğum bir oran değil. Ama şöyle bir durum var ki ev sahipleri %300/500 aralığında talepte bulunuyorlar bir yandanda evleri satılık sarı sitede ilanda. Yani kim bu zammı kabul eder. Sat kardeşim evini belki yeni alıcı ile orta yolu buluruz diyor insanlar. Yani bir arkadasında dediği gibi köyle kurnazı dolu etraf. 1 yıl otur bakayım eğer o sene sıfırdan kiraya versem 30 bin şimdiki kiracım 10 a oturuyor çıksın hemen ben 30 dan yenisine vereyim. Ee benim yaptığım onca masraf? Yada yeni evli çiftler gelip düzenini kuruyorlar zor bela borç harçla çık kardeşim 1 sene sonra. Reva mı bu ya ? Gerçekten inanılır gibi değil. Sonra vicdansız olan kiracı oluyor napsın adam ver mahkemeye uğraş diyor haklı olarak.

X