Stresle nasıl başa çıkıyorsunuz?

MMorsalkimm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.033
1.496
Selam hanımlar. Ben tam bir stres bağımlısıyım. Stresle nasıl baş ediyorsunuz? Fikir verebilir misiniz?
Başımdan bir sürü olay geçti bu yüzden bu kadar stresli oldum 🤦🏻‍♀️

Size sıkıntı veren bütün ama bütün insanlardan uzak kalacaksınız. Onlara da bu mesafeyi ogreteceksiniz. Az muhabbetle.
Bakmakla yükümlü olduğunuz bir psikolojik rahatsız biri varsa , onun duygularını çok almadan ilgileneceksiniz. Mesela o an ne yapılması gerekiyorsa yapın. Ona acimayin çok uğraşmayın. Yapmanız gereken neyse onu yapın. Eğer bu sizi strese sokuyosa tabi. Kendinize alan yaratın. Zaman ayırın kahve için . En az 5 sayfa bile olsa kitap okuyun. Hergun. Ve çok düşünüyorsanız hepsini yazın. Psikologumdan ogrendiklerim

anda kalarak, gerekirse anda kalma meditasyonları yaparak, geçmiş ve geleceği düşünmeden, kendinizi affetme çalışmaları yaparak.
keyif aldığınız şeyler için vakit ayırın hergün düzenli olarak, yürüyüş bana çok iyi gelir, açık havada olmak, doğada olmak. imkan varsa deniz kenarına gidin.

Size sıkıntı veren bütün ama bütün insanlardan uzak kalacaksınız. Onlara da bu mesafeyi ogreteceksiniz. Az muhabbetle.
Bakmakla yükümlü olduğunuz bir psikolojik rahatsız biri varsa , onun duygularını çok almadan ilgileneceksiniz. Mesela o an ne yapılması gerekiyorsa yapın. Ona acimayin çok uğraşmayın. Yapmanız gereken neyse onu yapın. Eğer bu sizi strese sokuyosa tabi. Kendinize alan yaratın. Zaman ayırın kahve için . En az 5 sayfa bile olsa kitap okuyun. Hergun. Ve çok düşünüyorsanız hepsini yazın. Psikologumdan ogrendiklerim
Çok iyi fikirler uygulayacağım mutlaka ☺️ teşekkür ederim 🙏

Gerilmem ve ağlamam gerekiyorsa biraz ağlarım. Biraz uyurum. Sonra kendi kendimi gazliyorum bunlar beni pes ettiremez geri adım atmam diye . Bünyem biraz toksik çalışıyor sanki
İstesem de uzun süre elim kolum bağlı strese teslim yaşayamıyorum daha sert asiliyorum olaylara
Birde bana ne benim problemim değil demek bana iyi geliyor .

Selam 🖐 öyle zamanlarda bahçeye çıkıp yürüyüş yapıyorum.
Evdeysem slow müzik dinliyorum veya film izliyorum .
Sizde bu kadar kasilmayin negatif olmayın pozitif olun mutlaka ise yarar faydası olur .
Balkonu yıkayınca o hortumda ki su yere akınca bile beni hafifletebiliyor 😀

X