Anket Soyadı alırken :)

Soyadınızı alırken?

• Sadece kendi soyadım

OY: 12 5,7%
  • Sadece eşimin soyadı

OY: 129 61,1%
  • Hem kendi soyadım hem eşimin soyadı

OY: 70 33,2%

• Ankete Katılan
    211
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
:KK71: O kadar uzun bir soyadım var ki müstakbel eşimin kısa soyadlı olması beni mutluluktan uçurdu :KK48: tabiki eşimin soyadı ve hatta çocuklarıma da annesiyle babasının adı

Tabiki çift :) Çok uzun olsaydı da yinede kararım değişmezdi.
Kendi soy ismini bazı ekstrem durumlar haricinde almayan kadınları anlamakta güçlük çekiyorum..

Kendi soy ismini bazı ekstrem durumlar haricinde almayan kadınları anlamakta güçlük çekiyorum..
Sizin hiç vize veya final sınavlarında optiğe adınızı soyadınızı sığdıramadığınız ve kodlarken zaman kaybı yaşadığınız oldu mu soyadım olduğu kadar adım da uzun malesef. Bence siz de beni anlayın

Sizin hiç vize veya final sınavlarında optiğe adınızı soyadınızı sığdıramadığınız ve kodlarken zaman kaybı yaşadığınız oldu mu soyadım olduğu kadar adım da uzun malesef. Bence siz de beni anlayın

Kaç karakter olduğunu merak ettim şimdi.. İsminizle birlikte 23 25 arası mı ?

Eğer uzun olmasından endişe etseydin kendi soyismimi almazdım zira iki soyisim yeteri kadar uzun oluyor, kodlamalarda , resmi işlemlerde ikisini kullanmak zorundasın.

ben de ısrarla kızlık soyadını da kullananları anlamakta güçlük çekiyorum : )
safi karışıklık-kalabalık bence

dipnot: soyadımı çok seviyorum. bekarım. :)

ben de ısrarla kızlık soyadını da kullananları anlamakta güçlük çekiyorum : )
safi karışıklık-kalabalık bence

dipnot: soyadımı çok seviyorum. bekarım. :)

Yıllarca o soyad kullanılıyor. Evlenince ne değişiyor ? Hiç kalabalık olmuyor. Gayet de güzel duruyor.

Bir konu geldi aklıma : Bir erkek arkadaşım eşimin muhakkak kendi soy ismini de kullanmasını isterim. Eşitlik , hak v.s düşünmüyorum, nereye giderse gitsin soy ismini kullandığında evli olduğunu anlayacaklar dedi :) Zekasını kullanış şekline bakın. Hatta devamın eşitlik bozuluyor aslında böyle benim evli olduğum soylemezsem anlaşılmaz demişti.

Evet bakalım ladyler evli ya da bekar fark etmez

Düşüncenizi merak ettim

Evlenirken sadece kendi soyadınızı mı sadece eşinizin soyadını mı yoksa hem kendini soyadınızı hem eşinizin soyadını mı kullanırdınız/kullandınız/kullanıyorsunuz? :KK1:

Ben hem kendi soyadım hem eşimin soyadı :KK14:

Benim kendi soyadım da bir bayan ismi olduğu için çok hoş durdu iki isimli gibi oldum soyadımla adımmış gibi hitap ettiklerinde sinir oluyorum ama napalım :KK1:
normalde çift soyad taraftarıyım.ama o biraz da soyad uyumuna bakıyo.benimki iki soyad komik olacaktı tek ondan

eşimin soyadı :)
aklıma bıle gelmedı kendı soyadım o sıralar ne yalan soylıyım

Yıllarca o soyad kullanılıyor. Evlenince ne değişiyor ? Hiç kalabalık olmuyor. Gayet de güzel duruyor.

Bir konu geldi aklıma : Bir erkek arkadaşım eşimin muhakkak kendi soy ismini de kullanmasını isterim. Eşitlik , hak v.s düşünmüyorum, nereye giderse gitsin soy ismini kullandığında evli olduğunu anlayacaklar dedi :) Zekasını kullanış şekline bakın. Hatta devamın eşitlik bozuluyor aslında böyle benim evli olduğum soylemezsem anlaşılmaz demişti.
:KK64::KK64::KK64: İlahi yarabbim : )

tabikide kendi soyadım ki benim yaşadığım ülkede buna izin bile vardır.evlenen her kız eşinin soyadını kullanmadan kendi kızlık soyadını kullanabilir.hatta yakın bir zamanda benim ablamda evlendi ve kendi soyadında kaldı.
bencede böyle olmalı.niye eşin soyadını taşıma gibi bir zorunluluk var kı?.kocam gelsin geçsin benim soyadıma ben niye geçicem.allah allah.
hem kendi soyadımı seviyorum.nadir ve çoğu kişide olmayan asil bir soyadım var.:):)
herkesin kararı,düşüncesi farklı ama benimkide böyle.

Elimde olsa sadece kendi soyadımı kullanırım. Soyadım sadece benim soyumda olan bir soyisim ama eşiminki heryerde var. Yine de hem kendiminkini hemde onunkini kullanıyorum. Baş harflerim İKY harflerinden oluşmakta. Adım da İlkay. Çok fiyakalı oldu valla :KK8:

Esim istersen kendi soyismimide bulundur demisti ama o zaman ne kimlikte yer kalir ne de baska bir yerde :KK70:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X