Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları sonunda bu başbelasından kurtuldum sanırım sistitttt

Merhaba ben de sistitten kurtulmaya çalışıyorum kullandığınız ilaçları ve yöntemleri yada beslenmede dikkat ettiğiniz ne varsa beni de bilgilendirir misiniz
Siz daha başında mısınız yoksa teşhis koyuldu mu? Ona göre sizi yönlendireyim. Eğer arada bir oluyorsanız daha başındasınız demektir. Bunun için hemen urinonvef kullanın( ilaç değil vitamin gibi bişey) Yok eğer ilerlemiş ise her gün yaşıyorsanız benim gibi, geçmiş olsun tedavisi yok. Ben augmentin gibi birçok antibiyotik kullandım. Üripas vs de. En son Elmirona başladım. 4 aydır içiyorum yüzde 20 ağrı azaldı. Başka bişey yok. Acı, her türlü baharat, tavuk, peynir, domates, soğan, portakal, elma, süt, çay, kahve, sigara kesinlikle içmeyeceksin. Dayanamam dersen acıyı çekersin. Kendimden biliyorum. Kendini zorla gün içerisinde 10 bardak su mutlaka iç. Sabah kahvaltıda çeyrek maydanozu ekmeksiz ye ve birde kabak çekirdeği 1 avuç ( bunların ağrı kesici etkisi var) Ben dediğim gibi Elmirondan çare bulamadım ozon tedavisi yaptıracaktım ki virüs çıktı beklemedeyim. Ozonda fayda etmezse botoks yaptıracağım. Parça parça gidiyorum. Eğer bunlardan fayda görürsem sizleri de bilgilendiririm inşallah. Birbirimize dua edelim. Böyle bir amansız hastalıktan kurtulmak için. Eşimle boşanacak seviyeye geldim.

başında sayılırım 5 ay önce olmuştum ilaçlarla bi haftada düzeldi.Bu sefer virüsten dolayı Dr a gitmek istemedim daha önce kullandığım antibiyotikleri alıp kullandım ama 20 gün olacak hala tam geçmedi yarın Dr a gideceğim mecbur urinonvefi bugün okudum hemen başlayacağım umarım fayda verir size de çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum inşallah şifa buluruz

başında sayılırım 5 ay önce olmuştum ilaçlarla bi haftada düzeldi.Bu sefer virüsten dolayı Dr a gitmek istemedim daha önce kullandığım antibiyotikleri alıp kullandım ama 20 gün olacak hala tam geçmedi yarın Dr a gideceğim mecbur urinonvefi bugün okudum hemen başlayacağım umarım fayda verir size de çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum inşallah şifa buluruz
Aman sakun diyeyim ihmal etmeyin Bakın ben de sizin gibi başladım ilk başta oldum antibiyotik kullandım geçti sonra tekrar antibiyotik kullandım fayda etmedi başlangıçta ayda 1 gün 2 gün ile başladı şimdi her gün her dakika ağrım var tuvaletten çıkamıyorum sürekli idrara çıkıyorum Damla Damla sistoskopi yapıldı idrar kesesinin içi tamamen damarlı açmıştı ve drar kesesini su ile şişirdik yerinde hemen kanama başlıyordu yani idrar birikince gerilme oluyor ve kanama başlıyor Lütfen gerçekten çok ciddi bir hastalık hiç kimse İhmal etmesin daha başındayken önlemini alsın birçok makale okudum ben akademisyenim bu arada bütün makaleler de aynı şey söyleniyor bunun ilerlediğinde yani kronik hale geldiğinde tedavisi yok insanlar Bu hastalık yüzünden intihar ediyor O kadar ciddi bir boyutta bir hastalık ve en son cerrahi işlem yapanlar ise yani idrar kesesini aldırıp yerine �nce bağırsaktan kese yapıyorlar Buket'e de Mikroplar engelleyemediği için mikrop zamanla Birkaç yıl sonra böbreğe gidiyor böbreği bitiriyor bu sefer Diyalize bağlı hayatınızı geçirirsiniz

Aman sakun diyeyim ihmal etmeyin Bakın ben de sizin gibi başladım ilk başta oldum antibiyotik kullandım geçti sonra tekrar antibiyotik kullandım fayda etmedi başlangıçta ayda 1 gün 2 gün ile başladı şimdi her gün her dakika ağrım var tuvaletten çıkamıyorum sürekli idrara çıkıyorum Damla Damla sistoskopi yapıldı idrar kesesinin içi tamamen damarlı açmıştı ve drar kesesini su ile şişirdik yerinde hemen kanama başlıyordu yani idrar birikince gerilme oluyor ve kanama başlıyor Lütfen gerçekten çok ciddi bir hastalık hiç kimse İhmal etmesin daha başındayken önlemini alsın birçok makale okudum ben akademisyenim bu arada bütün makaleler de aynı şey söyleniyor bunun ilerlediğinde yani kronik hale geldiğinde tedavisi yok insanlar Bu hastalık yüzünden intihar ediyor O kadar ciddi bir boyutta bir hastalık ve en son cerrahi işlem yapanlar ise yani idrar kesesini aldırıp yerine �nce bağırsaktan kese yapıyorlar Buket'e de Mikroplar engelleyemediği için mikrop zamanla Birkaç yıl sonra böbreğe gidiyor böbreği bitiriyor bu sefer Diyalize bağlı hayatınızı geçirirsiniz

Merhaba benim şikayetlerim geçmedi maalesef sanırım ıs tanısına doğru ilerliyorum 2 ay oldu normal bakteriyel sistim oldum idrarda çok eritrosit vardı bir sürü antibiyotik kullandım ama idrar sonrası yanma geçmedi son gittiğimde idrar tahlillerim ve ultrason da temiz çıktı. sabahları iyiyim öğleden sonra başlıyor yanmalarım d mannose ve cranberry kullanıyorum bir de phylesopthly vermişti dr onu bitir dedi sık idrara gitme çok değil ama yanma geçmedi arada birkaç gün iyiyim ama yine başlıyor Diyet de yapıyorum çay kahve acı baharatlı yumurta yoğurt süt paketli gıda hiçbişey yemiyorum iyice strese girdim bunun için iyi bi dr bulup tanı koydurmak istiyorum ama hastalığın bu ilk aşamalarında tedavi mümkün olur mu siz ne zamandan beri bu hastalıkla mücadele ediyorsunuz deneyimlerinize ihtiyacım var bir de ilişki durumunda ağrı acı yok ama sonraki gün yanmam oluyor bu yanmalar mesanede de değil daha altta idrar çıkış kısmında ne yapacağız 😔

Bir de internetten bilgilere baktım tanı koymada 3 ay içerisinde bakteriyel sistit tanısı almış ve semptomları 9 aydan kısa süren hastalarda ağrılı mesane sendromu dışlanır yazıyordu bu kadar bekleyecekmi tanı şu an 2 aydır uğraşıyorum idrar kültür ve sistoskopi iyi çıktı diyelim yanmalara bağlı tanı koyabilirler mi böyle uzun uzun soruyorum ama dr lardan daha çok yardımcı oluyoruz birbirimize

Doktorunuzu değişin. Bende hatta bir çok hasta sizin gibi başladık. Önceleri bir kaç haftada bir, sonra rkaç günde şimdi hergün ağrım var. 9 doktor değiştim. Paranız varsa Ozon tedavisi olun. Ben pandemi sonrası olmayı düşünüyorum. Bir çok kişi ondan fayda bulduğunu yazmış. Tabi görücez deneme yolu ile. Kısacası bu hastalık bir kez başladı mı geçmiyor. Siz İstanbulda iseniz özel bir profa gidin..

Arkadaşlar benimde önce enfeksiyon vardı geç. Şimdi idrarda eritrosit 7-8 ama kültürde üreme yok . Ultrason temiz. Sistoskopi mi yaptırmalıyım. Allah aşkına yardım

Arkadaşlar benimde önce enfeksiyon vardı geç. Şimdi idrarda eritrosit 7-8 ama kültürde üreme yok . Ultrason temiz. Sistoskopi mi yaptırmalıyım. Allah aşkına yardım
Sistoskopi yapmadan tanı koyamazlar. Ayrıca sistoskopi videonuzunda çekilmesini isteyin ki farklı bir doktora daha danışabilesiniz. Geçmiş olsun ama geçmek bilmiyor. Tüketti bizi. İnşallah herkes şifa bulur.

26 yaşımdayım 3 yıldır geçmek bitmek bilmeyen yanma ile uğraşıyorum acı biber sürülmüş gibi hayattan nefret ettim artık sosyal hayatım 0 hep olumsuz şeyler okuyorum kurtulan yok piskolojik olarak bittim bu yanma hissi beni bitirdi artık

Ne olur ne kullandığınızı bana da söyleyin. Yada bilen biri yazsın.Tükendim artık. Geçmek bilmiyor. Gitmediğim doktor kalmadı. 4 aydır Elmiron kullanıyorum fayda etmedi. Sistoskopi oldum, biopsi aldılar, idrarda üreme yok. Kullanmadığım ilaç kalmadı. Üripas, antibiyotikler, cipro. Çaresizim artık. Botoks yapacaktım ama corona belası çıktı. Alttan ilaç enjektesi varmış. Mıknatıs takarak ilacı içerinde tutuyormuşlar, bir de ozon tedavisi varmış. Makale yazacak kadar çok araştırdım. Lütfen yalvarırım bu yolu veya yolları deneyip başarılı/başarısız olan var mı yazsın bana. Hayatım bitmek üzere. 3 yıldır çekiyorum ve böyle ayda biR falan değil her gün ağrı var. Şifa Allah'tan vesile sizlerden. Lütfen dönüş yapın.
Canım merhaba bende 10 yıldır çekiyorum perişan oldum mictonorm Toviaz kinzy bunun gibi bir çok ilaç işe yaramadı... ürodinami sistoskopi oldum bir şey çıkmıyor... bende ağrı yok fakat sürekli idrar hissi ve idrara çıkıyorum... Dr um aşırı aktif mesane ve sistit in karışımısın diyor ama ikisinin de bütün belirtileri yok parça parça almışım ama tehlillerim hep temiz ... elmiron kullandım işe yaramadı zaten onu kullananlar da sadece ağrı azaltıyor diyor bende ağrı olmadığı için işe yaramadı... ben bir de gepan kullandım sen denedin mi bazılarında işe yarıyor ... gepan hastanede mesaneye enjekte ediliyor bende o da işe yaramadı ... gitmediğim Dr da kalmadı ... en son Dr um bir kez daha ürodinami yapacam dedi eğer uygun görürse bana da botox yapacak önceden korkuyordum ama artık başka çarem yok yaptıracağım ama şu dönem covid de çok etkiliyor hasateneye de gitmeye korkuyorum fakat covid bitmese bile ekim de yaptıracağım karar verdim ... sen bir çözüm buldun mu eğer bir tedavi iyi gelirse vana da yazarsan çok sevinirim sadece Dr la kalmıyor bizimde bir şeyler araştırmamız lazım benim Dr um bu rahatsızlık için çok zor dedi ve çoğu Dr başından atar ilgilenmez dedi ...

X