Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları sonunda bu başbelasından kurtuldum sanırım sistitttt

Merhaba bende aynı durumda yaklaşık 10 senedir muzdaribim 4sefer sistoskopi oldum denemediğinm yöntem kalmadı bu aralarda mesane botoksunu araştırıyorum olacağım ama devlet hastaneleri yapmıyor özeldeki fiyatları hakkında bilginiz varmi çok zor bir hastalık çok iyi anlıyorum siiz
Canım merhaba nar durumdasın botoks oldun mu?

Herkese merhaba, ben yaklasik 3 yildir aktif mesane sorunuyla ugrasiyorum. Bi sürü doktor, ilac, bitkisel caylar denedim ama fayda etmedi. Ben de hic enfeksiyon yok ama gecmeyen bi idrar hissi var. Bu durumda olup iyilesen var mi acaba?
Canım merhaba bende aynıyım yıllardır geçmedi sen nasılsın şu anda iyileşebildin mi ?

Arkadaşlar kimse yazmamış benim son 15 gündür kullandığım Solgar Crambbery idrar yanmalarına çok iyi geldi fakat yukarda da anlattığım gibi eşimle birlikte olduktan sonra sırtım yanlarım ağrıyor sanırım enfeksiyon var acaba piyoleseptil ilacını her ilişkiden sonra 1 tane kullansam zararı olur mu bu ilacı kullananların bilgisi var mı uzun süre kullanılabilirnir mi ama sadece yanması olanlar Crambbery takviyesini kullansınlar yanma konusunda bayağı rahatlattı
Enfeksiyon çıkıyor mu kültürünüzde?

Arkadaşlar size bir sorum var. Yanma, ateş ,sık idrara çıkma gibi belirtileri olmayan ama idrar kültüründe e coli bakterisi çıkan var mı? Asemptomatik bakteriüri deniyor buna. 3 yıldır aralıklarla antibiyotik kullanıyorum fakat direnç kazanıyor asla kurtulamıyorum her seferinde kültürde çıkıyor. Mesaneme ve böbreklerime zarar vermesinden korkuyorum. Var mı böyle bir durum yaşayan? Doğal yöntemlerin hepsini denedim cranberry, kapsülleri, maydonoz, karnabahar ..

• EKLEMEEekızlar merhaba , ayhh heyecandan kekeliyorum sanki ilk konum genellikle yorum yapıyordum fakat konu açmadım .... kızlar beş altı senedir bitmek bilmeyen kronik sistit vardı ne yapsam geçmiyordu ve defalarcada yorum yaptım bu konu üzerine , nerede ise tez hazirlıyacaktım , ankarada yaşıyorum hacettepe, atatürk hastahanesi ,ibni sina hastahaneleri hangisine gitmedimki ? özel prof. ne paralar döktüm .... 3 gün iyi isem 5 gün kötü artık sistit deyince ağlıyacak duruma geliyordum ve psikolojik olarakta çöküntüdeydim . bilenler bilir bu illet hastalığı .... mesaneden tutunki böbreklere kadar bakıldı patoloji sonuçları parça alınmalar defalarca sistoskopi vs... içtiğim antibiyotikler günlük 2lt 3lt arası su içmeler lavobodan gelemeyişlerim , mısır püskülü , maydonoz soğan suyu , brokoli suyu , kiraz sapı , ısırgan otu işyerinde yaşadıgım sıkıntılar ve yanımdan hiç ayıramadıgım su torbası . ve artık bi çaresi yok bu hastalık kalmış sizde kronıkleşmiş diyen hocalar.... şimdi mi ? nerde ise 1 aydır hergün bugünde sistit olmadım diye çocuklar gibi sevinen ben kızlar ben kurtuldum .ilaç ismi ve diger yöntemler yasakmı bilmiyorum yazmak . ama sizlerle paylaşmak istedim ... lütfen kusuruma bakmayınız ... yazım hatalarım ,uslubum için .... okudugunuz için teşekkür ederim :halay::halay::halay::halay::halay:EKLEME ben ankarada yaşıyorum oradada belirtmiştim . okadar üniversite hastahanelerine gitmeme rağmen çözüm yoktu , işyerinde bir arkdaşım acımış halime o günde yine kıvrandım sistitten ,ve geçmişte gittiği bir doktora yönlendirdi . ilk zamaanlar önemsemedim sıradan bi özel hastahane dedim doktoru prof . hoca bile değil , uzman doktor , onca hocalar bulamdı bumu tedavi uygulayacak dedim , ama hadi birşey olmaz deyip gitim , hiç kullanmadıgım ilaçları verdi sürekli cipro alıyordum yine aynısı olucak sandım, yazdığı ilaçlar bactrim forte 20 tb , sefsidal . ve en önemlisi urinonvef cranberry kullandım ve şaka gibi uzun zamandır olmuyorum . arastırdıgımda urinonvef 'i bugune kadar neden kullanmadım diye kızdım .. eczacı bu urinonvefi 3 ay kullanan var dedi bilmiyorum ben şu anda mutluyum sistitsiz ...
    ayrıca muhakk doktorunuza urinonvef ' iCranberry sorunuz ister tablet ister vitamin takviyesi olarak ben kurtuldum rabbim birdaha göstermesin ... dünya varmış 7 yıl sonra buğüne kadar hiç kullanmadığım antibiyotik ve e.coli'nin idrar yolu duvarına yapışmasına ve canlı kalmasına engel olan bir takviye ile .. isim verebiliyormuyum ? birde hep biline gelen cip.... başlayan antibiyotiğe vucut alıştıgı için hiçbir faydası o

merhaba
öncelikle bu hastalıktan kurtulduğunuz için ne mutlu size.
aynı durum senelerdir benimde sorunum, peki önerdiğiniz takviyeyi gebeler kullanabiliyor mu?

Canım merhaba bende 10 yıldır çekiyorum perişan oldum mictonorm Toviaz kinzy bunun gibi bir çok ilaç işe yaramadı... ürodinami sistoskopi oldum bir şey çıkmıyor... bende ağrı yok fakat sürekli idrar hissi ve idrara çıkıyorum... Dr um aşırı aktif mesane ve sistit in karışımısın diyor ama ikisinin de bütün belirtileri yok parça parça almışım ama tehlillerim hep temiz ... elmiron kullandım işe yaramadı zaten onu kullananlar da sadece ağrı azaltıyor diyor bende ağrı olmadığı için işe yaramadı... ben bir de gepan kullandım sen denedin mi bazılarında işe yarıyor ... gepan hastanede mesaneye enjekte ediliyor bende o da işe yaramadı ... gitmediğim Dr da kalmadı ... en son Dr um bir kez daha ürodinami yapacam dedi eğer uygun görürse bana da botox yapacak önceden korkuyordum ama artık başka çarem yok yaptıracağım ama şu dönem covid de çok etkiliyor hasateneye de gitmeye korkuyorum fakat covid bitmese bile ekim de yaptıracağım karar verdim ... sen bir çözüm buldun mu eğer bir tedavi iyi gelirse vana da yazarsan çok sevinirim sadece Dr la kalmıyor bizimde bir şeyler araştırmamız lazım benim Dr um bu rahatsızlık için çok zor dedi ve çoğu Dr başından atar ilgilenmez dedi ...
İyileştiniz mi hamilesiniz sanırım nasıl şifa buldunuz yazar mısınız?

X