Son 5 :)

AklinYolu1

Nirvana
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2012
32.410
95.803
Daha onceki uygulamalarimda bunlara uyarak 15 kilo vermistim. Sonra 4 ay ara verdim ve 3 kilo alarak geri dondum.

Bu uc kiloyu da simdi vermis bulunmaktayim ve son 5 kilom kaldi. Onu da vermeden surdan suraya gitmem. :KK53:

Su oneriler aklinizda bulunsun. Belki isinize yarar. Onun disinda ben suan bu onerilere yuzde yuz uyuyorum diyemem ama genel hatlariyla kendimi frenleyebiliyorum.

1- Sekerli urunler(meyve dahil), asitli icecekler , sucuk , salam , sosis turevleri yasakti.

2- Kahvaltida yumurta ya da sut + badem yedim.

3- Badem vitamin ve cinko acisindan zengin hem de tok tutuyor.

4- Kahvalti, ogle yemegi , aksam yemegi arasina 5 saat koyuyordum.

5- Ogle yemegini ya corba ile ya sut ile gecistiriyordum .

6- Yemekle birlikte su , ayran icmiyordum.

7- Aksam yemeginde ya da yatmadan once mutlaka ya yogurt yiyordum.

8- Patatese dayanamazdim ama genelde kasarli ve haslanmis. Pismis patatesin Glisemik indeksi daha yuksek. Patates hem odemleri atmaya yardimci hem de tok tutucu ozellikli.

9- Aralarda badem tuketirdim. Gunde yedigim badem sayisi 20 yi gecmezdi.

10- Yatmadan once tarcinli sut ya da kekikli yogurt tuketirdim.

11- Sekersiz sutlu nescafe , sekersiz cay serbestti . Genelde latte ya da mocha turlerini tuketirdim.

Yaptigim yanlislar::KK12:

Son uc kiloyu asitli icecekler sayesinde aldim. Duzene koydugum beslenme duzenim tamamen bozuldu.

Yaptigim dogrular:🆒

Kacamak yaptigimda kendime hic kizmadim. Onemli olan kacamak yapmamak degil , kacamak yaptiktan sonra bile kendini frenleyebilmek. :KK19:

Son düzenleme:
Ne yazik ki , bu verilen kilolar geri alindi.

Ayni yontemle 75.3 den 52.7 ye dustum.

Uc ara verdim +14 kilo oradan geldi.

Temmuz 2018 den beri ; toplamda 75.3 -52.7 +14 = 36.6 kilo verilmis bulunmakta.

Son bir kilo...

ben de alver durumundayım ama bu yıl vermem daha da bi zorlaşttı sizin vücudunuz direnmemiş demekki bi daha verebilmişsiniz

X