sole marka ayçiçek yağı şikayet

birsorumvar12

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2023
75
16
25
Kızlar bimden almış olduğum SOLE marka ayçiçek yağı kızartma yaparken köpürüp taşıyor. Böyle bir durum yaşayan var mı? Neye koysam aynı ocağımı mahvediyor taşıp.

Çok şaşırdım inan.yıllardır kullanırim hic böyle bişe yaşamadım. Acaba kızartma yaptığınız tava yada tencere her neyse deterjanı çok kullanmıs olabilirmisiniz.aklıma sadece bu geldi

Bilemem ben çok uzun zamandır kullanıyorum kızartma yaparken iyice sebzeleri kurulayip yağ kızınca atıyorsunuz dimi ve daha önce bu yağda sorun yaşadınız mı ilk kez mi başınıza geldi
Aynen dediğiniz şekilde yapıyorum ilk kez başıma geldi patatesi atar atmaz köpürüp taşıyor😔 artık atacağım kullanamıyorum çünkü

Aynen dediğiniz şekilde yapıyorum ilk kez başıma geldi patatesi atar atmaz köpürüp taşıyor😔 artık atacağım kullanamıyorum çünkü
Şikayet sitesinde farklı bir markada aynı şikayet vardı. Yapılan incelemede kızartma için kullanılan tenceredeki deterjan kalıntısı kaynaklı köpürme ve taşma olduğu sonucu çıkmıştı. Şikayet sahibi sonrasında yağı sorunsuz kullandığını yazmıştı. Böyle bir şey olma ihtimali var mı ?

Tavanız deterjanlı kalmış olabilir son bir yıldır bende kullanıyorum böyle bisey yaşamadım

Şikayet sitesinde farklı bir markada aynı şikayet vardı. Yapılan incelemede kızartma için kullanılan tenceredeki deterjan kalıntısı kaynaklı köpürme ve taşma olduğu sonucu çıkmıştı. Şikayet sahibi sonrasında yağı sorunsuz kullandığını yazmıştı. Böyle bir şey olma ihtimali var mı ?
Yok canım farklı tavalarda kullandım hepsinde aynı şey oldu diğer yemeklere koymayada çekiniyorum artık

Aycicek yagi her ne kadar skt'si olsa da kolay kolay bozulmaz, cunku kolay kolay siviyla havayla karisamaz yapisi gereği.

Dolayisiyla o bozulma olayini bi kenara birakalim.

Normal yemek yaparken kopurmeyip sadece kizarirken kopuruyorsa, ya tavaniz islak kaliyor bakin deterjanli demiyorum ya da kizartma yaptiginiz sebzelerinizi yikadiktan sonra iyi kurulamiyorsunuz. Yok ben bunlari da yapmıyorum eminim diyorsaniz, bim'e goturun inceletsinler, kopurmesi cok tehlikeli Allah korusun atesle temas edip yangin da cikarabilir.

X