Aslında eşim mi boşanma fikrini düşünüyor?

selmaykskbg

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2024
7
0
34
Kızlar kusura bakmayın biraz uzun olabilir ama ben de derdimi anlatayım dedim.

Biz eşimle 6 yıllık birliktelik sonrası evlendik. Çok güzel zamanlar geçirdik. Ruh eşi gibiydik. Sonra evlendik. 5 yıldır da evliyiz. Bir çocuğumuz var. Ne yazık ki artık birlikte eğlenemiyoruz. Çocuk uyuduktan sonra ayrı odalara geçip kendi zevkimize göre film izliyoruz ya da kitap okuyoruz. Hoş bazen aynı filmleri aynı kitapları ayrı okuyoruz. Ben bu durumdan rahatsız değilim. Biraz da ben böyle olsun istedim aslında. Çünkü her şeyi birlikte yapıyorduk. İzlediğimiz bir diziyi merak edip yeni bölümünü izleyince kavga çıkarıyordu eşim. Neden beni beklemedin diye. Ama şöyle bir şey oluyordu o nöbet usulü çalışıyor, ben her gece evdeyim. Gelmediği gece yeni bölümü merak ettiğim için izliyordum. Onunla da izliyordum ama farkedince küsüyordu. Hal böyle olunca ben bireysel takılmaya yöneldim. Bir yıldır da gayet iyi gidiyordu

Bugün eşim bu durumdan sıkıldığını, birlikte bir şey yapmadığımızı, sohbet bile etmediğimizi söyledi. Ama sohbetler genelde onun şikayetleri ve arkadaşlarının kötü giden ilişkileri üzerine olduğu için benim pek ilgimi çekmiyor. Bana “ ben bu durumdan şikayetçi değilim ama sen bir süre sonra şikayet bile etmeden benden boşanma kararı alabilirsin. O yüzden rahatsız olduğun bir şey varsa söyle” dedi.

Benim şikayet ettiğim bir konu yok ama böyle ayrı gayrı olmak da canımı sıkıyor. Oturup düşününce düzenimin olması ve cinsel konuda tatmin olmamız dışında olumlu bir şey göremedim evliliğimizde. Aklıma karpuz kabuğu soktu resmen. Kafam allak Bulak. Bana yeterli gelen şeylerin bir süre sonra yetersiz gelmesi gibi bir şey olabilir mi? Ya da en önemli soru YANSITMA Mİ YAPTI? YANİ ASLINDA ONA MI YETERSİZ GELİYOR? BOŞANMA KARARI ALABİLECEK OLAN KİŞİ EŞİM Mİ?

Son düzenleme:
İkiniz de aslında böyle ayrı ayrı mesafeli takılmaktan hoşnut değilsiniz anladığım kadarıyla, evlilik bence böyle basit sebeplerden bitmemeli çocuğunuz da varmış. Beraber vakit geçirmeye çalışın onun açtığı konuları sevmiyorsanız siz başka konular açın, çocuğunula beraber oynayın, gezin dolaşın yürüyüş yapın yani ortak yapabileceğiniz şeyleri çoğaltın bence tavsiyem

Biz eşimle 6 yıllık birliktelik sonrası evlendik. Çok güzel zamanlar geçirdik. Ruh eşi gibiydik. Sonra evlendik. 5 yıllık da evliyiz. Bir çocuğumuz var. Ne yazık ki artık eğlenemiyoruz. Çocuk uyuduktan sonra ayrı odalara geçip kendi zevkimize göre göre film izliyoruz ya da kitap okuyoruz. Hoş bazen aynı filmleri aynı kitapları ayrı okuyoruz. Ben bu durumdan rahatsız değilim. Biraz da ben böyle olsun istedim aslında. Çünkü çok mıçmıçtı. İzlediğimiz bir diziyi merak edip yeni bölümünü izleyince kavga çıkarıyordu eşim. Neden beni beklemedin diye. Ama şöyle bir şey oluyordu o nöbet usulü çalışıyor, ben her gece evdeyim. Gelmediği gece yeni bölümü merak ettiğim için izliyordum. Onunla da izliyordum ama farkedince küsüyordu. Hal böyle olunca ben bireysel takılmaya yöneldim. Bir yıldır da gayet iyi gidiyordu

Bugün eşim bu durumdan sıkıldığını, birlikte bir şey yapmadığımızı, sohbet bile etmediğimizi söyledi. Ama sohbetler genelde onun şikayetleri ve arkadaşlarının kötü giden ilişkileri üzerine olduğu için benim pek ilgimi çekmiyor. Bana “ ben bu durumdan şikayetçi değilim ama sen bir süre sonra şikayet bile etmeden benden boşanma kararı alabilirsin. O yüzden rahatsız olduğun bir şey varsa söyle” dedi.

Benim şikayet ettiğim bir konu yok ama böyle ayrı gayrı olmak da canımı sıkıyor. Oturup düşününce düzenimin bozulmaması ve cinsel konuda tatmin olmamamız dışında olumlu bir şey göremedim. Aklıma karpuz kabuğu soktu resmen. Kafam allak Bulak. Bana yeterli gelen şeylerin bir süre sonra yetersiz gelmesi gibi bir şey olabilir mi? Ya da en önemli soru YANSIYMA Mİ YAPTI? YANİ ASLINDA ONA MI YETERSİZ GELİYOR? BOŞANMA KARARI ALABİLECEK OLAN KİŞİ EŞİM Mİ?
Haklı olabilirsiniz.

Evliliğinden memnun olan kişinin aklına bu düşünceler gelmez bence.

Adam topu size atmış işte.

Biz eşimle 6 yıllık birliktelik sonrası evlendik. Çok güzel zamanlar geçirdik. Ruh eşi gibiydik. Sonra evlendik. 5 yıllık da evliyiz. Bir çocuğumuz var. Ne yazık ki artık eğlenemiyoruz. Çocuk uyuduktan sonra ayrı odalara geçip kendi zevkimize göre göre film izliyoruz ya da kitap okuyoruz. Hoş bazen aynı filmleri aynı kitapları ayrı okuyoruz. Ben bu durumdan rahatsız değilim. Biraz da ben böyle olsun istedim aslında. Çünkü çok mıçmıçtı. İzlediğimiz bir diziyi merak edip yeni bölümünü izleyince kavga çıkarıyordu eşim. Neden beni beklemedin diye. Ama şöyle bir şey oluyordu o nöbet usulü çalışıyor, ben her gece evdeyim. Gelmediği gece yeni bölümü merak ettiğim için izliyordum. Onunla da izliyordum ama farkedince küsüyordu. Hal böyle olunca ben bireysel takılmaya yöneldim. Bir yıldır da gayet iyi gidiyordu

Benim şikayet ettiğim bir konu yok ama böyle ayrı gayrı olmak da canımı sıkıyor. Oturup düşününce düzenimin bozulmaması ve cinsel konuda tatmin olmamamız dışında olumlu bir şey göremedim. Aklıma karpuz kabuğu soktu resmen. Kafam allak Bulak. Bana yeterli gelen şeylerin bir süre sonra yetersiz gelmesi gibi bir şey olabilir mi? Ya da en önemli soru YANSIYMA Mİ YAPTI? YANİ ASLINDA ONA MI YETERSİZ GELİYOR? BOŞANMA KARARI ALABİLECEK OLAN KİŞİ EŞİM Mİ?
Esin haklı. İletişim kurmaya çalışıyor. Bir şeyler.icin adım bekliyor senden. Ev arkadaşı misiniz ? FB Ler bile sizden daha çok şey paylaşiyor.

Evlilik zaten düzenli bir hayat demek değil mi?
Her gün macera olmaz ki hele ki 10 yıl geçmişse.
Cinsel hayat da güzel. Kavga gürültü yok.
Herkes sorumluluklarını da yerine getiriyorsa evlilik bundan daha fazlası değil bence.
Eşinizin boşanma kelimesini kullanmasını ben ciddi bulmadım yani aslında size serzenişte bulunuyor bence.
Sanki dışarıda pek bi aktivite yapmıyorsunuz gibi hissettim ya da anlatmadınız bilmiyorum. Bence haftada 1 ya da 2 haftada 1 dışarıda bir şey organize edin, sinema tiyatro konser piknik gibi basit ama paylaşımınızı artıracak şeyler.

Ortak paylaşım çok az üstüne cinsel hayat da tatminsizmiş bana aklından geçiriyor gibi geldi ayrılma ihtimalini.
Kendi geçirmese de sizin geçirdiğinizi düşünmüş gibi geldi.
Siz de onun geçirdiğini düşünüyorsunuz.
Burdan bile belli aslında paylaşımın ne kadar az olduğu.

Bence eşiniz çok fazla tek takılmanızdan rahatsız. Alıştığınızın da farkında ve bu şekilde olursa beni terk edersin demek istemiş. Senin hayatında bir yerim yok olmaya başlıyor demiş. Bence ortak birşeyler yapmayı deneyin.

Ortak paylaşım çok az üstüne cinsel hayat da tatminsizmiş bana aklından geçiriyor gibi geldi ayrılma ihtimalini.
Kendi geçirmese de sizin geçirdiğinizi düşünmüş gibi geldi.
Siz de onun geçirdiğini düşünüyorsunuz.
Burdan bile belli aslında paylaşımın ne kadar az olduğu.
Cinsel tatmin ikimiz için de iyi. Emin olduğum noktalardan biri bu

Cinsel tatmin ikimiz için de iyi. Emin olduğum noktalardan biri bu
Anladım cümleniz düşük tam anlaşılmıyor. Düzenin bozulmaması ve cinsel tatmin olmamamız dışında olumlu bir şey yok demişsiniz. Yine de paylaşım az olduğu için ikiniz de birbirinizden emin değilsiniz.
Çiftler kendine zaman ayırmalı sağlıklı ilişkide diye düşünürüm hep ama sizinki belki fazla olmuş son dönemde.
Biraz daha zaman ayırın çözülür bence dönemsel bir sorun olmuş

"sohbetler genelde onun şikayetleri ve arkadaşlarının kötü giden ilişkileri üzerine olduğu için benim pek ilgimi çekmiyor"

Kısmı bana çok ilginç geldi. İnsan sevdiği kişinin bir şeyler anlatmasından rahatsız olmaz. şikayet de olsa dinlemek ister...
Yani illa sizinle ilgisi mi olması lazım dinlemeniz için karşıdaki kişi eşiniz? Bazı kadınlar da bir şey anlamıyorsun diye şikayet eder :) e ne güzel sizin eşiniz anlatıyormuş.

"sohbetler genelde onun şikayetleri ve arkadaşlarının kötü giden ilişkileri üzerine olduğu için benim pek ilgimi çekmiyor"

Kısmı bana çok ilginç geldi. İnsan sevdiği kişinin bir şeyler anlatmasından rahatsız olmaz. şikayet de olsa dinlemek ister...
Yani illa sizinle ilgisi mi olması lazım dinlemeniz için karşıdaki kişi eşiniz? Bazı kadınlar da bir şey anlamıyorsun diye şikayet eder :) e ne güzel sizin eşiniz anlatıyormuş.
Katılıyorum, sevdiğim çukulatam bir şeyler anlatırken hayran hayran bakıyorum konunun ilgimi çekmesine gerek yok😌
Konu sahibi kişisel alanı abartmışsınız bence. Kişisel alan tabi ki gerekli ama her şey dengesiyle güzel. Eşinizle tekrar birlikte bir şeyler yapmaya çalışın. haftanın belirli günleri için yürüyüş yapmak, film izlemek, kahve içmek gibi planlar olabilir.

Evli değilim ama evlilikte insanların özel alanı olması gerektiğini düşünüyorum fakat sizinki artık ev arkadaşlığına dönüşmüş gibi görünüyor. Bence birlikte bir şeyler paylasmalısınız . Eşinizle dizi izliyorsaniz kendinize bir başka daha seçin o olmadığı günlerde onu izleyebilirsiniz. Erkekler de bizim bazı muhabbetlerimizi sevmiyorlar ama hayatındaki insanın paylaştığı şeyleri dinlemek önemli bence . Bunun dozunu siz ayarlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Biraz onun ilgi alanlarından biraz sizin ilgi alanlarından konuşabilirsiniz. Çok sıkıldığınız durumlarda ikinizin de bilmediği bir konuya yönelip beraber öğrenip beraber konuşabilirsiniz. Bence siz kendinize bir konfor alanı yaratmışsiniz ve çıkmak zor geliyor fakat evlilik paylaşmayı gerektirir . Eğer başka probleminiz yoksa yüksek sesli tartışmalarınız , kavgalarınız , sorumluluklarını yerine getirmeme gibi problemler yaşamıyorsaniz boşanmak hemen seçenek olmamalı. Çünkü sakince konuşup iletişim kurabilen kişiler bulmak , huzurlu bir ortam yaratmak , sadık insanla karşılaşmak zor bu devirde. Bence eşiniz de size gelip konuştuğuna göre iletişime ve çözüme yatkın birisi gibi görünüyor. Eğer çocuğunuza bakacak biri varsa birkaç günlük başbaşa tatille işe başlayabilirsiniz bence 💖

Kişisel alan olayını biraz abartmışsınız bence. Bizimde ortak dizilerimiz var meraktan çatlasamda izlemiyorum mutlaka eşimi bekliyorum. Çok izlemek istiyorsanız başka bişey izlersiniz.
Cocuklar küçük olunca birlikte aktivite zaten çok az oluyor bir süre bu sure zarfında da olabildiğince verimli geçirmek lazım bence.

Herkese fikirleri için çok teşekkür ederim.

Bu bireyselleşme olayını abarttığımızın ben de farkındayım ama bir yıldır tek bir şikayeti bile olmadı. Gayet durumdan memnunduk ikimiz de. Haftada 4-5 kez birlikte oluruz, çocuğun ihtiyaçlarını paylaşırız, herkes üzerine düşen sorumlulukları yerine getirir. Zaten ikimiz de çalışan insanlarız, yapabileceklerimiz sınırlı.

Yine de eşim bana bir etkinlik fikriyle gelse ben hayır demem kesinlikle ama benim planlamamı bekliyor hep. Benim ise bu konuda artık enerjim kalmadı.

Benim kafama takılan bana “sen benden boşanırsın” diyor ama ben bu durumdan rahatsızlık duymuyorum ve hiç de şikayet etmedim. Acaba bana “böyle giderse ben senden boşanırım” demeye mi getirdi?

Şimdi gidip şu diziyi buldum birlikte başlayalım desem bana “keşke ben söylemeden bulsaydın” diyeceğine adım gibi eminim. Sonra yine başlayacak şikayet etmeye. 🤦🏼‍♀️

Kişisel alanlarınızı korumanız çok güzel ama bu da fazla geldi bana. Ben eşinizi haklı olarak gördüm. Zibilyon tane dizi var neden onun nöbette olduğu gün inatla beraber izlediğiniz diziyi izliyorsunuz ki? Beraber zaman geçirmeniz için yapılmış bir aktiviteyi neden bozuyorsunuz? Günlük hayatınızda yaşadığınız sıkıntınızı koşup hevesle eşinize anlatıyorsunuz ama eşiniz konunun sarmadığını düşünüyor ne kadar korkunç. Anlattığınız hikayede sadece eşinizle empati yapabildim çünkü bence haklı tek tarafınız yok. Evlilik bu kadar bireyselliği kaldırmaz. Sizinle de evlilik hayatı geçmez. Silkelenip bir kendinize gelin. Eşinize karşı tavırlarınız hiç hoş değil.

Kişisel alanlarınızı korumanız çok güzel ama bu da fazla geldi bana. Ben eşinizi haklı olarak gördüm. Zibilyon tane dizi var neden onun nöbette olduğu gün inatla beraber izlediğiniz diziyi izliyorsunuz ki? Beraber zaman geçirmeniz için yapılmış bir aktiviteyi neden bozuyorsunuz? Günlük hayatınızda yaşadığınız sıkıntınızı koşup hevesle eşinize anlatıyorsunuz ama eşiniz konunun sarmadığını düşünüyor ne kadar korkunç. Anlattığınız hikayede sadece eşinizle empati yapabildim çünkü bence haklı tek tarafınız yok. Evlilik bu kadar bireyselliği kaldırmaz. Sizinle de evlilik hayatı geçmez. Silkelenip bir kendinize gelin. Eşinize karşı tavırlarınız hiç hoş değil.
Evet çok haklısınız ama ben yeni bölümü izlesem de onunla tekrar izliyordum. Meraktan bakıyordum. Sonra zaten birlikte film izleme olayı bitti bebek doğduktan sonra. Şu an fırsatımız var ama ondan da bir hareket gelmiyor ki. Dediğim gibi sadece şikayet ediyor ve çözüm önerisi sunmuyor. Çözümü benim bulmamı istiyor

X