Sol memede ağrılı kist

Merhaba cnm ben ultrasona girdim evet elime kocaman bir kitle geliyor ve çok ağrılıydı benim elime gelen ilk zamanlarda dokunamiyordum antibiyotik başladı dr ultrasona gelince raporumu okudum granamazatör mastit diyor tam yazabildim mi emin değilim ama internette arayınca bulunuyor farklı şeyler yazanda var geçip gidiyor diyende galiba kendi sürecimi yaşayacağım pazartesi dr tekrar gidecem bakalım ne diyecek yine yazarım ben emzirmiyorum 5 yaşında kızım tahminimce stres ve sigaradan oldu bende yinede hayırlısı inslh geçer gider buda bitti deriz rabbim kimseye hastalık vermesin esirgesin bizi inslh
Merhaba persembe gunu bende oyle bırsey farkettım gogsumun ustunden yana dogru şiş agrılı bır sertlık . Ama buyuk yanı mınık mınık bısey degıl .basıt kıst dedıler. Ama bu bırda kalacakmı yanı . Elımı atıyorum sutyen varken alttan desteklı ıken elıme gelmıyor. Sutyenı cıkarımca meme asagı ınınce daha cok hıssedıyorum hemen ustte yana dogru sert şişlk. 6 ayda kontrol olursun bısey yok dedı ama kafayı yıcem elımı atıyorum her dk ındımı acaba dıye yok . Bu gecmıcekmı yani ..doktor bileye anıden korktun veya uzuldunmu dedı. Oylede cıkarmıs

Benim de oğlum 5 yaşında , ben de mastitten şüpheleniyordum hep ama doktor içime su serpmedi , elle muayenede masum bir kiste benzemiyor dedi , ultrason sonucunda ne çıkacak bakalım çarşambaya bir şey kalmadı , Rabbim bizlere dermansız dert vermesin inşallah, mastit olunca genelde antibiyotik yeterli oluyor ama sürekli büyüme olursa ağrısı çok oluyor diye sadece o kisti alabiliyormuş doktor , inşallah antibiyotik iyi gelir size , cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim, çok duygusal olunca hep desteğe ihtiyacım oluyor , desteğiniz güç ve umut verdi bana , Allah razı olsun, pazartesi doktordan çıkınca yazın lütfen ne dedi doktor diye ❤️
Cok gecmıs olsun ınsllh gecer bunlar🥺

Merhaba günaydın canım üzme kendini ben bi senedir iki göğsümdeki kitlelerle uğraşıyorum çok ağrıyorlar önce gittim ultrason dedi yaptım temiz çıktı takipte kaldım alt ay sonra tekrar gittim büyümüştü biyopsi dediler onu da verdin öldüm öldürm dirildim resmen iki çocuk artık biyopsi sonrası öğrendim ki hamileyim o 20 gün 20 yıl gibi geçti şimdi şükür sonucum temiz çıktı ağrılı olunca korkmayın diyorlar sende korkma
Pekı neden oluyormus bana bıranda cok korkup uzuldunmu dedı. Orda bır sertlık var ıster ıstemez elım gıdıyor devamlı ındımı acaba dıye bakıyorum yok gecmıyor.4 gün oldu cıkalı . Bu gecmeyecekmı sımdı boyle kalacakmı ben anlamadımki😥

Evet gittim , kusura bakmayın çocuk hasta diye buraya da yazamadım , benim bildiğim bir tane kist vardı o da solda ama hem sol hem sağ göğsümde bir sürü kist çıktı , şimdilik takip önerdi doktor , 6 ay sonra tekrar ultrason çekileceğim eğer büyüme görülürse biyopsi yapacaklarmış
Senmı farkettın. Benım baya buyuk cevız kadar sankı ıcerden sert bır sıslık . Ama ılk gun daha cok sıstı sankı azaldı ıcerde sertlestı

Merhaba salı biyopsi yapıldı ama şuan ağrım var biyopsi den sonra ağrı normal mi sırtıma vurdu .
Cok gecmıs olsun orayı bosaltmadımı. Sadece ornekmı aldı acaba. Aslında cogu kısı bıyopsı ıcın hıssetmedım bıle demısler . Psıkolojık olabılırmı . Benımde agrıyor sankı kıtle

Cok gecmıs olsun orayı bosaltmadımı. Sadece ornekmı aldı acaba. Aslında cogu kısı bıyopsı ıcın hıssetmedım bıle demısler . Psıkolojık olabılırmı . Benımde agrıyor sankı kıtle
Bende Parça alındı iğne ile
Sizden de mi alindi Dr ağrır ılık uygulama yap dedi kitle şişti sırtıma vurdu ağrısı

Slm.kizlar bu üzülme ve stres işine inanıyorum benim göğüsümde çıkmadan önce bi arkadaşla sorunum vardı kafaya çok fazla taktım ve gercektende sonra bu oldu bu dünyada hiç biseye canınızı sıkmayın değmez siz daha kiymetlisiniz

Slm.kizlar bu üzülme ve stres işine inanıyorum benim göğüsümde çıkmadan önce bi arkadaşla sorunum vardı kafaya çok fazla taktım ve gercektende sonra bu oldu bu dünyada hiç biseye canınızı sıkmayın değmez siz daha kiymetlisiniz
Kesinlikle
Sizde birsey çıktı mı

Ama ben ne badireler ne sinir krizleri atlatmışım 😢 15 senedırde panık atak anksıyete hastasıyım sayısız doktor ve acil gecmişim var. Belki yüzlerce..
Ama o gün sabah kızım perdeyı cıkarıyordu birden kafa arkaya gitti yatagın üzerine yatar pozısyon dustu
Gozlerı fılan kayıyor gıbı oldu cok korktum
Sabah onu doktora goturdum hemen
Ogleden sonra kocaman bu sıslıgı farkettım
Belkide bu yuzden oldu .
Bende anksıyete oldugu ıcın neden oldugu net bana acıklanmazsa herseyı kafada kurutorum rahat olamıyorum . Ama şimdi bir video ızledım cok sakınlestım dıger yorumda yazkyorum bı ızleyın

şimdi bir video izledim baya bilinçlendirici doktor
Vıdeo olarak
memede ele gelen kitle-prof. Dr. Ayşegül özdemir
Cok guzel anlatmıs

1 ay önce benim de meme başına yakın bir yerde aniden ağrılı bir şişlik belirdi. Ailemde meme kanseri olduğu için düzenli kontrollerini yaptıran bir insanım. Doktor yakın zamanda mamografi çekildiğim için sadece ultrason ile baktı. İçi sıvı dolu kist dedi, ancak kökü var, daha sonraki dönemlerde de tekrarlayabilir dedi. İstersen bir dermoloğa gösterip, kökünü aldırabilirsin dedi. Zaten o şişlik de gün geçtikçe küçüldü ve ağrısı azaldı.

1 ay önce benim de meme başına yakın bir yerde aniden ağrılı bir şişlik belirdi. Ailemde meme kanseri olduğu için düzenli kontrollerini yaptıran bir insanım. Doktor yakın zamanda mamografi çekildiğim için sadece ultrason ile baktı. İçi sıvı dolu kist dedi, ancak kökü var, daha sonraki dönemlerde de tekrarlayabilir dedi. İstersen bir dermoloğa gösterip, kökünü aldırabilirsin dedi. Zaten o şişlik de gün geçtikçe küçüldü ve ağrısı azaldı.
Benımde o sekılde . Anıden oldu be buyuk. Sankı emzırırken olurduya oraya süt birikp sertlesır oyle oldu. Her sabah bakıyorum yok orda duruyor 5 gun oldu . Basit kist dediler . Ama ınsan korkuyor bukadar zaman olmayıp bırden cıkması . Kadın dogumcuda zamanında rahımde kıst var demıstı ama onu onemsememıstım . Bu ele gelen bır sertlık . İnşallh benımkıde gecer

Pekı neden oluyormus bana bıranda cok korkup uzuldunmu dedı. Orda bır sertlık var ıster ıstemez elım gıdıyor devamlı ındımı acaba dıye bakıyorum yok gecmıyor.4 gün oldu cıkalı . Bu gecmeyecekmı sımdı boyle kalacakmı ben anlamadımki😥
Evet kalıyor orda ilaç yada bişi vermedi bana da iki göğüsümde de ele gelem büyük kitleler var temiz dedi sonucum çok büyüyünce aldıraniliyosın sanırsam doktorla konuşmak lazım

Gecmedımı pekı sızınkıde. Kıst olunca gecmıyormu acaba kendı kendıne
Valla geçmedi hala beninle yaşıyorlar kist zaten çok fazla var bide büyük kitleler var onlara baktı kiste biyopsi yapmıyorlar zaten basit kistler diyorlar oda her kadın da nurla bi tane de olsa vardır ele gelmez sadece adet dönemine yakın göğüsteki ağrıların sebebi basit kistlerdir

Valla geçmedi hala beninle yaşıyorlar kist zaten çok fazla var bide büyük kitleler var onlara baktı kiste biyopsi yapmıyorlar zaten basit kistler diyorlar oda her kadın da nurla bi tane de olsa vardır ele gelmez sadece adet dönemine yakın göğüsteki ağrıların sebebi basit kistlerdir
Benımde basıt kıst teshısı koyuldu ama buyuk ve sert cevız buyuklugu kadar . Ve baska yok bırtane . Daha once yoktu bırden bırgunde cıktı

X