Sinema Günlüğümüz

TracyFlick

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2014
127
59
Kadınların Kitap Mekanı konusundan esinlenerek ( http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=393159 ) sinema konumuzu yeniden canlandırmak istedik. Her ay kim kaç film izlemiş, neler izlemiş, önerileri ve yorumlarıyla beraber takip edersek harika olur. Tatlı bir yarışma havasında
Unutmayalım, ne kadar yoğun olursak olalım, kitap okumayı ve film izlemeyi ihmal etmiyoruz :KK66:

1 AĞUSTOS - 31 AĞUSTOS 2014
1.
jooker......................................24
2. Kedi83.....................................13
3. TracyFlick.....
..........................12
4. sedulu.......................................8
5. Nihil.........................................7
6. macellan..................................6
7. NancyFrancis...........................5
8. PrensesPeri.............................3
9. smeagol....................................3

1 EYLÜL - 30 EYLÜL 2014
1. smeagol.................................12
2. sedulu....................................11
3. jooker.....................................9
4. TracyFlick..............................9
5. NancyFrancis.........................8
6. kissnookums..........................7

7. Kedi83....................................4
8. zeytinyaglıpırasa.....................3
9. ssddaybala..............................3
10. kardelenguzelli.......................1

1 EKİM - 31 EKİM 2014
1. Kedi83..................................22
2. smeagol.................................16
3. raptiye...................................16
4. TracyFlick..............................12
5. Nancy Francis.........................9
6. sedulu.....................................8
7. kissnookums...........................8

1 Kasım - 30 Kasım 2014

1. NancyFrancis......................14

2. sedulu..................................8
3. Kedi83.................................6
4. PrensesPeri..........................6
5. raptiye.................................6
6. kissnookums........................5

7. TracyFlick............................4
8. zeytinyaglıpırasa..................2
9. Nihil....................................1

Son düzenleme:
23 Kasım - 23 Aralık 2010
"Sinema Günlüğü" Katılımcısı - İzlediği Film Sayısı

1) ___ /___
2) ___ /___
3) ___ /___
4) ___ /___

Son düzenleyen: Moderatör:
Fikir çok güzel, böyle bir konu açılması da özellikle sinema tutkunlarının arşivlerini genişletmesi, yeni filmler keşfedebilmesi için çok faydalı olur, lakin naçizane önerim; yalnızca film sayısı vermek yerine filmin adını ve en azından filmi neden beğenip neden beğenmediğimizi de yazsak sanki konunun amacına daha fazla hizmet eder, ne dersiniz?

Hmmmmm güzel bir konu yalnız son izlediğimiz filmler ve yorumları topiğinden farkı bir ay içinde kaç tane film izlediğimiz mi ?

Fikir çok güzel, böyle bir konu açılması da özellikle sinema tutkunlarının arşivlerini genişletmesi, yeni filmler keşfedebilmesi için çok faydalı olur, lakin naçizane önerim; yalnızca film sayısı vermek yerine filmin adını ve en azından filmi neden beğenip neden beğenmediğimizi de yazsak sanki konunun amacına daha fazla hizmet eder, ne dersiniz?

tabi ki herkes yorumunu katarak yazarsa çok daha güzel olur...

Hmmmmm güzel bir konu yalnız son izlediğimiz filmler ve yorumları topiğinden farkı bir ay içinde kaç tane film izlediğimiz mi ?

görünürde çok farkı yokmuş gibi geliyor evet ama kısmen tatlı bir yarışa döneceği için daha faydalı olacak diye düşünüyorum.

aklınıza sağlık bende varım kızlar gerçekten güzel bir konu. ve hatta bu akşam izlediğm bir filmle başlangıcı ben yapayım sizlere.
son tapınak filmleri. filmleri diyorum çünkü 2 filmden oluşan bir seri.
bir arkeoloğun başından geçen bir olayla ilgili film. aslında 2009 yılına ait iki film ardı ardına çekilmiş ve gösterime girmiş.
benim hoşuma gitti macera ağırlıklı aslında ama her filmde olazsa olmaz aşkta var içinde. kısaca konusu eski tapınak şovelyelerini konu alıyor. incilin gerçekliğini sorguluyor.
ve hatta şimdi aklıma geldi birde 10 üzerinden puanlama yapalım. ve benim bu filmlere vericeğim pun 10 / 6 fena değil :KK1:

en son sinemaya avatar special editiona gitmiştim.daha çok dvd alıp izliyorum eğer oda kabul edilirse benide listeye ekleyebilirsin.birde önerim 10 üzerinden puan vermek.böylece beğeni oranıda ortaya çıkar ona göre o filmleride alabiliriz :KK34: 8 tane dvd aldım ama daha 1 ini izleyebildim .izlediğim çılgın bir gece.komedi diye almıstım ama komediyle alakası yok.vasat bir yabancı film.romantikti..puan vermem gerekirse 10 üzerinden 5 veriyorum :KK34:

süpersinnnn revolucion:KK4:
listenin ilk sırasına yazdım seni...
puanlama mevzusunu da ekliyorum...

PrensesPeri, ben zaten evde izliyorum, nadiren giderim sinemaya, her hafta para mı dayanır:)
önemli olan film izlemiş olmak, nerde olduğunun bi önemi yok canlar...
puanlamayı da ekliyorum, listenin ikinci sırasındasın:90:

kızlar şabonu oluşturmaya çalışıyorum ama başaramıyorummmm
olmadı photoshopta hazırlayıp jpg dosyası olarak ekliycem:S
forum cahiliii:KK43:(

bu arada ben de dün "the bourne supremacy" filmini izledim. Üç seriden oluşan aksiyon filmleri.
The Bourne Identity (10/8)
The Bourne Supremacy (10/7)
The Bourne Ultimatum ( 10/9)

Dördüncüsü de yolda, çekiliyor. Başta seri filmi olduğunu bilmediğim için karışık izledim. (3-1-2)
Ultimatum'da da konu anlaşılıyor ve muhtemelen son film olarak kurgulandığı için olaylar daha hızlı ve muhteşem ilerliyor. Ya da ilk onu izlediğimden bilmiyorum inanılmaz etkilendim. Aksiyon filmlerini de hiç sevmem ama bu seriyi izlemenizi gerçekten tavsiye ediyorum.

Kısa bir özetle hafızası yokedilen bir ajanın kendini bulma çabası üzerine kurulu film serisi..

Son düzenleme:
The Commitments'i izledim dün gece, 1991 İrlanda-ABD ortak yapımı müzik ağırlıklı bir gençlik filmi. Yönetmen: Alan Parker.

Dublin'in yoksul bölgelerinde yaşayan,tek tutkusu müzik olan gençlerin bir araya gelip hem soul müziği tanıtmak hem de seslerini duyurmak için verdikleri mücadele eğlenceli bir dille aktarılmış, şöhrete yaklaşırken ego savaşları da ele alınmış. Müzikal, özellikle de bu tür müzikten hoşlanmayanların uzak durması gerekir, eğlenceli vakit geçirmek için izlenebilir, izlenmemesi de çok büyük kayıp değil. 6/10

Son düzenleme:
canım şablon dediğin isimlerimiz için mi?kitapta kullanılan formatta örnek hazırladım istersen bu listeden devam ederin istersende sen kendin oluşturabilirsin :KK34: işine karışmak değil amacım yanlış anlama sadece yardım :KK70:

23 Kasım – 23 Aralık 2010

Sinema Günlüğümüz - İzlediği Film Sayısı

1. guvastanema ..... - .............
  2. Revolucion ….............. - ...............
  3. PrensesPeri ............. - ................
  4. atlantis ............. - ................
  5. deren1907 ............. - ................

Prensesin uykusu'nu izledim bugün, okuduğum yorumlara karşı gidip gitmemek arasında çok kararsız kalmıştım, beklentilerim çok düşük de olsa gittim ve yorum yapanların gerçekten bambaşka beklenti ile gittiği için olumsuz eleştiriler yazdığına kanaat getirdim. Eğer yüzünüzdeki tebessüme gözyaşlarınızın karışmasını ister ve naif, saf, yalın bir film izlemek isterseniz kaçırmamanızı öneririm. Konusu bilindik, sonu tahmin edilebilir lakin filmi asıl güzel kılan muhteşem oyunculuklar, müziği ve samimiyetiydi benim için. Filmlerde kolay ağlayan ve gülen biri olmamama rağmen bu film ikisini aynı anda sunuyor seyirciye, oyuncular o kadar başarılı ki ilk andan itibaren film akıp gidiyor ve bitmesin bu masal diyorsunuz. Ben çok keyif aldım, biraz masal biraz gerçek, biraz buruk, biraz da sevinç, biraz gözyaşı... Hepsi bir aradaydı. Özellikle Aziz'in çocukluğunun anlatıldığı animasyona dikkat edin, animasyondaki çocuğun ifadesine. Fikir olarak filmde animasyon kullanımı ne kadar abes gelse de o sahneyi izlerken film yalnızca bu animasyondan ibaret olsa izlenir diyorsunuz.

guvastaname canım bir öneride bulunabilirmiyim izninle.
madem pjg olarak yükleme yapcaksın bölümlerede ayırırsan çok hoş bence. şöylede bir sıralama kullanabilirsin. nick yanına seyredilen sayı, film adı ve beğeni puani hem daha hoş bir görselliği olur. tabi sadece bir öneri.

eşime doğum günü hediyesi bakarken arkadaşımla bi baktım etlik forumda ilk seanslar bayanlara bedavaymış biz de hiç aklımızda yokken "Newyork ta 5 minare"ye girdik diğer Mahsun Kırmızıgül filmlerinden daha güzeldi Haluk Bilginer muhteşemdi tek kelimeyle.sıkılmadan izledik kan davası ve terörizmle alakalı bir film ben sonunda çok ağladım (anne adayı olduğum için heralde)
puanım ise 10/7 :KK34:

1996 yapımı Heavy'i izledim .Ne yalan söyleyim Sırf Liv oynuyor diye bu filmi tercih ettim :KK68: Ne yazık ki beklentilerimin çok çok altında vasat bir film .Puanım :2/10

Gerilim hattı: Bunuda 2 gün önce izledim .İlk bölümü ikinci kısmından bağımsız olsada sevdim bu filmi :13: özellikle dağa tırmanış sahneleri izlenmeye değer güzellikte .Puanım :6

Son düzenleme:
23 Kasım – 23 Aralık 2010

Sinema Günlüğü Katılımcısı - İzlediği Film Sayısı - Filmler - Puanlama

1. guvastanema ......1...... - ..The Bourne Supremacy.. - ..10/7..
  2. Revolucion .......2....... - Son Tapınak Serisi.. - ..10/6..
  3. PrensesPeri .......1...... - ..Çılgın Bir Gece.. - ..10/5..
  4. atlantis ......2....... - ..The Commitments , Prensesin Uykusu..- ..10/6..-..?..
  5. deren1907 ............. - ................- ........... - ....
  6. MKT ......1....... - ..New York'ta 5 Minare..- ..10/7..
  7. Liv ......2....... - ..Heavy , Gerilim Hattı..- ..10/2 , 10/6..

Son düzenleme:
kızlar evde yokum, photoshop yok, şimdilik böyle bi düzenleyeyim istedim.
PrensesPeri neden yanlış anlayayım, çok teşekkür ederim...

X