Gebelik belirtisi Parmakla rahim kontrolü

Tamam eskiden bu anlattığınız şekilde anlaşılıyornuş doğru ama yıl olmuş 2024 ne bileyim yani çok gereksiz değil mi böyle sürekli parmakla kontrol etmek. İnsanlar yazınca kızıyorsunuz eşiniz tertemiz mi geliyor yanınıza vs. İster kızın ister kızmayın mikrop kaparsınız.
Sizin gibi yaklaşsalar emin olun insan gibi cevap veririm ama yeter artık bende insanım yıl olmuş 2024 ama insan gebe kalmak isteyince her belirtiyi her yöntemi deniyor ben burda şekerle limonla çamaşır suyuyla test yapan insanları bile gördüm neler neler Allahım kimseyi bu duruma düşürmesin. Biraz anlayışlı olup insan gibi söyleseler bu kadar sinirlenmem hayır açtığım konuyu silemiyorumda lanet olsun silebilsem yemin ederim uğraşmazdım bunlarla

Sizin gibi yaklaşsalar emin olun insan gibi cevap veririm ama yeter artık bende insanım yıl olmuş 2024 ama insan gebe kalmak isteyince her belirtiyi her yöntemi deniyor ben burda şekerle limonla çamaşır suyuyla test yapan insanları bile gördüm neler neler Allahım kimseyi bu duruma düşürmesin. Biraz anlayışlı olup insan gibi söyleseler bu kadar sinirlenmem hayır açtığım konuyu silemiyorumda lanet olsun silebilsem yemin ederim uğraşmazdım bunlarla
Çocuğum olsun diye ben de çok şey denedim. Kürler, vitaminler , buharda beklemeler. Kaç sene tedavi gördüm. Ama sebebini bulmanız lazım. Hormonlarınıza, tahlillerinize baktırdıysanız rahim filmi çektirin. Hiç bir sorun yoksa ve yine hamile kalamıyorsanız doktorunuz sizi yönlendir. Aşılama veya tüp bebek için. Böyle kendi kendine bir şeyler yapıp sonuç alamayınca insanın psikolojisi bozuluyor. İnşallah tez zamanda bebeğinize kavuşursunuz 🙏

Daha iki gün önce bir yerde okudum. Rahim cinsel uyarı ile birlikte yukarı doğru hareket ediyormuş. İnsanın kendisine dokunmasıyla başkasının dokunması da bir değil. Böyle tahrik olmuyordur belki de elle muayene edince rahim hareket etmiyordur.

Az önce baktım, hamilelik esnasında da rahim yukarı doğru hareket ediyormuş.
Daha önce yazdım yine yazıyorum. Her cinsel ilişki uyarılma ile başlamıyor malesef. İsteksiz,kocasının zoruyla vs ilişkiye giren bir sürü kadın var. Yada ön sevişmeyi es geçip bodoslama birleşme yaşayanlar. Rahmin uyarilmadigi için hareket etmeyeceğini düşünürsek ilişki esnasında ciddi sorunlar yaşanır sizin mantiginizla.

Hayırlı Cumalar Hanımlar 😊🌸 Öncelikle bu mübarek cuma günü hürmetine Rabbim evlat isteyen aylar senelerce bekleyen tüm Anne adaylarının tez vakitte kucaklarını doldursun inşallah 🤲🏻 hepimize sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin amin🤲🏻❤️ şimdi gel gelelim regle günler kala meraktan çatlayan bu ayda oldumu olmadımı diye merakla bekleyen anne adaylarına bu parmakla rahim kontrolü yapanlar , yapıpta hamileliğini böyle öğrenenler bi toplaşabilirmiyiz rica etsem her ne kadar bu duruma yanlış iğrenç olarak bakanlar olsada aramızda bu konuyu merak edip araştıran arkadaşlarımızda vardır illaki lütfen tecrübelerinizi paylaşırmısınız..

🌸Benim tecrübelerim şu yönde
Regl döngüm 26 gün SAT: 16 Nisan BAT: 11 Mayıs kullandığım Flo uygulamasına göre 26 nisan ovülasyon günümdü ama ben 2 mayısta çok şiddetli bir sağ kasık ağrısı ile uyandım sabah evde 1 tane ovülasyon testi vardı ve nerdeyse pik çıktı sadece T çizgisi C çizgisinden bi tık açıktı ama pikti yinede anladımki 2mayısta yumurtladım yani geç döllenme dedikleri şey gerçekleşti şimdi normalde regle 1 gün var 11mayıs regl olmam gerekiyor ama her ay rahmimi parmağımla kontrol ederim regle 2 3 gün kala parmağımın daha 2. Çizgisine ulaşmadan burun ucu sertliği gibi sertlik gelirdi bu kez 2 mayıstan bu yana hergün sabah kontrol ediyorum
1. Gün yumuşak balon gibi ortası delik
4. Güne kadar felan yumuşak balon gibi ortası delik
5. Gün yumuşaklık balon gibi olma gitti hafif sert
6. Gün biraz ileriye gitti parmağımın 2. Çizgisine kadar sokabiliyorum
7. Gün bi tık daha ileriye gitti
8. Gün yani bugün parmağımın tamamını soktuğumda ucuna ne yumuşak ne sert birşey değiyor benim tecrübelerim böyle 😊
Belirti olarak 2mayıs yani yumurtamın çatladığı günden bu yana şiddetli bel bacak ağrısı kasık krampları özellikle eğilip kalkarken aniden birşeye uzanmak istediğimde vs. Ve normalde reglden 1 hafta öncesinde göğüslerim acayip şişer ve ağrır regl olana kadar geçmez
Bugün ve dün daha yeni göğüslerim dolgunlaşmaya ve hafif hafif ağrımaya başladı bu arada akıntım hiç yok 😊 hayırlısı neyse o olsun eğer hamileysem ve öğrendiğim güne kadar rahmimi kontrol etmeye devam edicem burada benim gibi bi umut bekleyen arkadaşlara ufakta olsa yardımım dokunur inşallah 🤲🏻🌸
Parmakla nasıl anlıyorsun

Hamile misiniz?

Ego kokan bu mesajinizi "sevgiler" diyerek bitirince de ne kadar minnos gorundunuz 😇
Sayin hanimefendi siz bize somut olan biseyden degil varsayimlardan bahsediyosunuz. Ve tekrar ediyorum bu yontemi kullanmak icin hic bir gerekcem yok cunku ogrenmeyi vaadettiginiz seyleri ben zaten somut sekilde igrenebiliyorum
Hala bana ikna edici tek bir sebep soyleyemiyorsunuz?
Neden bu yontemi kullanmaliyiz lutfen bana ikna edici bir aciklama

Ego kokan bu mesajinizi "sevgiler" diyerek bitirince de ne kadar minnos gorundunuz 😇
Sayin hanimefendi siz bize somut olan biseyden degil varsayimlardan bahsediyosunuz. Ve tekrar ediyorum bu yontemi kullanmak icin hic bir gerekcem yok cunku ogrenmeyi vaadettiginiz seyleri ben zaten somut sekilde igrenebiliyorum
Hala bana ikna edici tek bir sebep soyleyemiyorsunuz?
Neden bu yontemi kullanmaliyiz lutfen bana ikna edici bir aciklama yapin
Merhaba ben siteye yeni üye oldum ve bu yöntemi çok öncelerden beri ananem zamanindan bilirim benim adet döngüm 27 gündür hatta saatini bile şaşmaz yıllarca ovulasyon takvimi kullandım regl günümü tahmin ediyor doğru ama ben yumurtlamamı her ay parmak kontrolü yaparak öğrenirim programa göre hep 14. Gün yumurtladigimi söylüyordu ama bu yöntemle hep 12. Günde yumurtladigimi anlıyordum bunu garantilemek için bu ay ve geçen ay ovulasyon testi kullandım ve bilin bakalım ne oldu ben gerçektende 12. Gün pik gördüm

Arkadaslar bu konu sikmadi mi artik?
Isteyen kendine istedigini yapabilir, onlar fikrini paylastigi gibi ben de karsi gorus paylasabilirim
Ve cok sukur ki saglikli bir insan oldugum icin bu tarz takiplere gerek kalmadan adet bitimi itibariyle gun asiri iliski sayesinde gebe kaldim. Bu konuda gercekten cok sukrediyorum ve sebepli ve de sebepsiz gebe kalamayan tum.kafinlar icin de tez vakitte bu guzel haberi almalarini diliyorum.

meram ettigim bir sey var, elinizi rahiminize nasil sokuyorsunuz? mantik olarak ters geldi, hastanede acilma olup olmadigini doktor komtrol ederken bile cok canim yanmisti ki elini sokmustu, sizin eliniz nasil ulasiyor oraya

X