sezeryan sonrası spiral taktırma

acay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2011
139
3
arkadaşlar bugün 34gün oldu sezeryan olalı.pazartesi gidip taktırmak istiyorum ama takarlar mı bilmiyorum.pazartesi tkarlar mı yoksa sezeryanlı için belli bir zaman geçmeli mi?bir şey daha taktırırken çok acıyor mu?

valla canım bende sezeryanla doğum yaptım bugun 35. günüm...

benim doktorum 40 ında geleceksin rahimin küçüldümü yani eski haline geldimi bi bakıcaz eğer herşey yolundaysa hemen spral takarız dedi..

4-5 saniyelik bir işlem dedi...

ama acırmı bilmiyorum...

benim kafamdaki soru işareti...

hala kanamam devam ediyor.. yani bazı günler çok bazı gün az hatta bazı gün hiç gelmediğide oluyor...

onu nasıl ayarlıcam onu düşünüyom...

canım benim kanamam kesildi.kanamanın kesilmiş olması mı gerekiyor acaba.ben gidersem yarın sana yazarım canım.18 defa görüntülenmiş başlık ama kimse yorum yapmamış.tecrübeli arkadaşlar lütfen bizi aydınlatın.
bu arada sen 21 ekimde mi doğum yaptın?

Ben hıc dusunmemıstım taktırmayı ama napsak taktırsakmı acaaba. bıraz arastırayım.

canım benim kanamam kesildi.kanamanın kesilmiş olması mı gerekiyor acaba.ben gidersem yarın sana yazarım canım.18 defa görüntülenmiş başlık ama kimse yorum yapmamış.tecrübeli arkadaşlar lütfen bizi aydınlatın.
bu arada sen 21 ekimde mi doğum yaptın?

evet canım 21 ekimde sen???

Ben hıc dusunmemıstım taktırmayı ama napsak taktırsakmı acaaba. bıraz arastırayım.

valla doktorum alternatifleride anlattı.. aşılama falanda yapılıyor...

ama bana sorarsan spiral dedi...

zaten bende öyle düşünüyordum... doktorum içimi rahatlatmış oldu o kadar :))

bende doğumdan hemen 40 gün sonra taktırdım gayet rahat ve kişiden kişye yaraması önemli bana hiç ara kanama filan yapmadı maşallah ben çok rahat kullandım canım inanılmaz tatlı olduğu halde 2 kez taktırdım ilkini çıkardı doktorum tedavi olmam lazımdı kadın hastalıklarından 5 ay sonra tekrar taktı sinek ısırığı bile değil hiç anlamadım hiççç

benim sıkıntım

makas mı ne diyorlarmış

oraya yatmamak için sezeryan doğum yaptım tahmin edin :KK43:

doktor anlatırken 4-5 sn sürüyo dedi..

benim sıkıntımı bildiği için :KK70:

ilişkide neden takvim yöntemi kullanmıyosunuz kızlar....................ben kendi adıma söyleyeyim yani hiç içim de yabancı cisim istemem....................yani adet tarihinizden itibaren tehlikeli günler dışında korunmuyorum 2 yı olmak üzere .............hamilede kalmadım .....tavsiye ederim

ara kanamanız olmadığı sürece bence çok rahat,hiçbişey hissetmiyorsunuz,
vücudumda yabancı bişey istemem diyene saygı duyarım tabi ki ama diş dolgumuzdan çeşitli kemik ameliyatlarında vücuda destek olan platinlere kadar yabancı cisim almak zorunda kalabiliyoruz,
bir de takvime göre korunmak da riskli,
aşı da hormonlara müdahale,ne gerek var,
en güzel bence spiral,
ben tavsiye ederim..

arkadaşlar bugün 34gün oldu sezeryan olalı.pazartesi gidip taktırmak istiyorum ama takarlar mı bilmiyorum.pazartesi tkarlar mı yoksa sezeryanlı için belli bir zaman geçmeli mi?bir şey daha taktırırken çok acıyor mu?
ha canım bir de benim doktorum 3 ayı bekletmişti,
muhtemel sana da 3 ay derler..

vücudumda yabancı bişey istemem diyene saygı duyarım tabi ki ama diş dolgumuzdan çeşitli kemik ameliyatlarında vücuda destek olan platinlere kadar yabancı cisim almak zorunda kalabiliyoruz,
en güzel bence spiral,
ben tavsiye ederim..

diş dolgusu mecburi......yemeği nasıl yiğcez kemikte öyle................ama hamile kalmamak için çeşitli yöntemler var..........ayrıca ben 2 yıldır bu yöntemle korunuyorum......hamilede kalmadım.......................bende saygı duyarım.....

bende doğumdan hemen 40 gün sonra taktırdım gayet rahat ve kişiden kişye yaraması önemli bana hiç ara kanama filan yapmadı maşallah ben çok rahat kullandım canım inanılmaz tatlı olduğu halde 2 kez taktırdım ilkini çıkardı doktorum tedavi olmam lazımdı kadın hastalıklarından 5 ay sonra tekrar taktı sinek ısırığı bile değil hiç anlamadım hiççç
ben de bugün taktırmak için gittim bugün 40.gününm.ama ebe enfeksiyon kaptığımı bu yüzden takamayacağını söyledi.
rahmi öne çekmek için bir alet kullanıyorlar ya bunu uyguladığında çok ama çok acı duydum.yaa anlamıyorum ya ben mi çok korkağım.niye o kadar acıdı ki anlamadım.belki de acı eşiğim çok düşük ama ne kadar düşük olursa olun bu kadar acımamalıydı:KK43:(galiba artık acı çekmekten çok korktuğum için ve bu psikolojiyle hareket ettiğim için acıyı çok hissediyorum:KK43:(ne yapmalıyım yaa

en güzel bence spiral,
ben tavsiye ederim..
ben de en güzelin spiral olduğuna inanıyorum.enfeksiyon kapmış olmasam yibne de dişimi sıkıp taktıracaktım.acaba enfeksiyon kapmış olduğum için mi çok acıdı?

ben de bugün taktırmak için gittim bugün 40.gününm.ama ebe enfeksiyon kaptığımı bu yüzden takamayacağını söyledi.
rahmi öne çekmek için bir alet kullanıyorlar ya bunu uyguladığında çok ama çok acı duydum.yaa anlamıyorum ya ben mi çok korkağım.niye o kadar acıdı ki anlamadım.belki de acı eşiğim çok düşük ama ne kadar düşük olursa olun bu kadar acımamalıydı:KK43:(galiba artık acı çekmekten çok korktuğum için ve bu psikolojiyle hareket ettiğim için acıyı çok hissediyorum:KK43:(ne yapmalıyım yaa

ben de en güzelin spiral olduğuna inanıyorum.enfeksiyon kapmış olmasam yibne de dişimi sıkıp taktıracaktım.acaba enfeksiyon kapmış olduğum için mi çok acıdı?

bugun arkadaştan öğrendim.. taktırırken acı yok ama çıkartırken hakkaten acıyo dedi... ooooff ooofff

bugun arkadaştan öğrendim.. taktırırken acı yok ama çıkartırken hakkaten acıyo dedi... ooooff ooofff

ya bu yattığımız masa,spekulum falan,
yani sıkıntısız bir iş değil evet,ama sonra hiç hissedilmiyor,napıcaksin kadınlık zor zanaat gerçekten..

bende sezeryandan 1 ay sonra taktırdım.acı takanla alakalı. ilkinde hiççç acımadı.ama s.ocağında takılanın bakır oranı yüksek olduğu için bünyeme dokundu,çıkarttırıp ithalini taktırdım.onu takan ebe baya acı verdi yani.ama ne olursa olsun 5 saniye sürüyor

sağlam korunma yöntemlerinden biri... tabikide %100 değil ama aralarındaki en mantıklısı bence...
pahalı bi şeymi acaba???

doğum yaptım, 3 aylıkken, normal regl olmaya başladığında gel demişti dr.. gittim taktırdım.. eczaneden 30 liraya, 5 yıl korumalı spiral aldım.. dr takarken hiç acı duymadım.. ki ben çok korkak, panik biriyim.. bende şaştım :) oğlum 10 aylık olduğunda adetimin bi hafta kadar geciktiğini farkettim.. eczaneden bi test aldım, o da ne çift çizgi :) spiralde kayma olmuş.. dr hiç bi yöntem tam koruma sağlamaz dedi.. şimdi oğlum 2 yaşında, kızım 6 aylık... spiralede güvenmiyorum artık... ne etcem bilmiyorummm

doğum yaptım, 3 aylıkken, normal regl olmaya başladığında gel demişti dr.. gittim taktırdım.. eczaneden 30 liraya, 5 yıl korumalı spiral aldım.. dr takarken hiç acı duymadım.. ki ben çok korkak, panik biriyim.. bende şaştım :) oğlum 10 aylık olduğunda adetimin bi hafta kadar geciktiğini farkettim.. eczaneden bi test aldım, o da ne çift çizgi :) spiralde kayma olmuş.. dr hiç bi yöntem tam koruma sağlamaz dedi.. şimdi oğlum 2 yaşında, kızım 6 aylık... spiralede güvenmiyorum artık... ne etcem bilmiyorummm

doktorla konuştum 100 kişinden 10 unda bu şekilde kalma olur ve hamile kalınabilir... oran çok yüksek değildir.. ama risk her zaman vardır... :KK70:

valla ben enteresan biriyim o 10 kişinin içinde olurum muhakak :KK70:DDD

X