Sevgilimin kötü niyetli olduğunu düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrılmadan nasıl çıkabilirim sizce buradan? Çok ağlıyorum ve o kendini çektikçe ona yapışıyorum panik ile.
evleri ayırmadan önceki süreçte mümkün olduğunca ayrı odalarda kal uzak dur az konuş ve yüzüne bakma. gerekirse arada arkadaşında kal. zor olacak ama sabret. içindeki gereksiz aşkı böyle dizginleyebilirsin. daha sonraki süreçte maddi güvenceye al kendini ve evleri ayır. bunları yaparken hiç düşünme sadece yap. stalk yapma, mesajlaşma ve görüşme. evet zor olacak ama sabır et. psikolojik destek al. yaptığı kötü şeylere odaklan. örneğin seni sürekli reddediyor birlikte olmuyor. bana çekici gelmiyorsun gibi aşağılayıcı cümleler söylemesi, başkalarıyla mesajlaşıp size yazmaması, sizi aldatması, yalan söylemesi vs. dibinde olduğun sürece unutamazsın. uzaklaşınca gerçekleri görmeye başlayacaksın.

Okuduğum kadarıyla bu adam sizi sevmiyor özel hastane 1 mayısta açık olur çünkü bende kızım 1 Mayısta kızımı doktora götürdüm özel hastanelerin uygulaması olur oradan da bakabilirsiniz. Ama ilişkiniz düzeltmez gibi hissettim karşı tarafın çabasını göremedim. Sizin çekip gitmenizi bekliyor bence

Şöyle, hastane elbet açık ama uzman doktor bulup da muayene olamazsınız.
Ancak acil girişi, orda da tomografi çekmezler çünkü doktorun istemesi lazım.
Çok çok önemli bir durum olmalı ki ya doktoru getirtsinler ya da üni hastanesine, nöbetçi uzmana sevketsinler.
Hastanenin özel olduğunu söyledi özelde tüm doktorlar oluyor devlet hastanesi gibi değil.

Okuduğum kadarıyla bu adam sizi sevmiyor özel hastane 1 mayısta açık olur çünkü bende kızım 1 Mayısta kızımı doktora götürdüm özel hastanelerin uygulaması olur oradan da bakabilirsiniz. Ama ilişkiniz düzeltmez gibi hissettim karşı tarafın çabasını göremedim. Sizin çekip gitmenizi bekliyor bence
O'na kendi alanını sağlarsam da toparlamaz mı dersiniz? Hastanenin destek hattına 1 mayıstaki muayenemiz enabıza düşmemiş diye yazdım, adını ve tc kimlik falan sordular yazmadım, korktum kendisine mrsaj gider diye. 1 mayısta muayene yoktu dememişler en azından.

O'na kendi alanını sağlarsam da toparlamaz mı dersiniz? Hastanenin destek hattına 1 mayıstaki muayenemiz enabıza düşmemiş diye yazdım, adını ve tc kimlik falan sordular yazmadım, korktum kendisine mrsaj gider diye. 1 mayısta muayene yoktu dememişler en azından.
siz devam edeceksiniz kendinizi ezdirmeye belli. ne diyelim siz bilirsiniz. ayrılmayacaksınız belli. bari çok yüz vermeyin. niye mesaj atmadın niye aramadın sorularını bırakın. üzüldüğünüzü belli etmeyin mutluymuş gibi rol yapın. öpüp sarılmayı güzel sözleri söylemeyin. yüzüne bakmayın. en azından bunları yapın.

İnanın ben olsam ben de sinir olurdum öf ayrılsana be adamdan diye. Ben kendimi dönüştürüp ilişkiyi de toparlamak istiyorum , bir arkadaşımızın dediği gibi sen olmazsan ben yokum hissini yavaşça azaltmak ve çekmek istiyorum üstünden. Bunu terapiyle kendime öğretene kadar şimdilik nasıl başlamalıyım bilmiyorum. Davranışıma nasıl yansıtmalıyım?
Ben iliskinizin toparlanacagini dusunmuyorum. Bence siz kendinizi toparlamaya bakin. Herkesin kabul edebilecegi ve edemeyecegi seyler farklidir, o yuzden size ne desem bos gelecek. Esim 17 yildir hayatimda, iliskimizin hic bi doneminde bu tur bisey yasamadim. Telefonunu saklamaz sifrelemez, ben de oyle. Buna ragmen birbirimizin telefonlarini elimize almis degiliz. Arkadaslarini tanirim o da benimkileri tanir. Salak salak konusma vs saygisizca hitap etmeyiz, terk etmekle tehdit etmeyiz, birbirimizi merak ettiysek beni bogma demeyiz. Cinsel olarak birbirimizi reddetmeyiz. (Simdi bazi arkadaslar kadin dert anlatiyor kendini ovuyorsun demesin, ornek vermeden anlamiyor)

En güzeli evleri ayırmak kendinize ait bir alan oluşturamaz mısınız? Hem onu kendi haline bırakırsınız hem de sizin düşünmek için zamanınız olur. Size çabasını daha net görmüş olursunuz. Ama onsuz ne yaparım diye de kendinizi doldurmayın emin olun kimse kimse için ölmez.

En güzeli evleri ayırmak kendinize ait bir alan oluşturamaz mısınız? Hem onu kendi haline bırakırsınız hem de sizin düşünmek için zamanınız olur. Size çabasını daha net görmüş olursunuz. Ama onsuz ne yaparım diye de kendinizi doldurmayın emin olun kimse kimse için ölmez.
Şu an iş için başka ilde ya, hiç yazmıyorum ya da başlatmıyorum muhabbet. Dün o başlattı falan hep bakalım bugün ne olacak diye bekliyorum. Belki de böyle birden çekmemeliyim kendimi ama?

İnanın ben olsam ben de sinir olurdum öf ayrılsana be adamdan diye. Ben kendimi dönüştürüp ilişkiyi de toparlamak istiyorum , bir arkadaşımızın dediği gibi sen olmazsan ben yokum hissini yavaşça azaltmak ve çekmek istiyorum üstünden. Bunu terapiyle kendime öğretene kadar şimdilik nasıl başlamalıyım bilmiyorum. Davranışıma nasıl yansıtmalıyım?
Ay gerçekten sana Bir şey diyemiyorum artık .
Hala toparlıyorsun .
2 çocukla dul kaldın herhalde.
Paran yok muhtaçsın.
En çok sizin gibilere üzülüyorum okuyorsunuz ediyorsunuz ama hala analarımız da neler çekti mantığı bu hala geri kafa.
Ya beni mutlu edemiyorsun sen ben kendimi değersiz hissediyordum ayrılmak istiyorum de bakalım çabalayacak mı?
Yoksa yok ben sana söyleyeyim.
Şöyle bir gözlemim var baba dominant ezilmiş annelerin kızları bu tarz adamlarla beraber oluyor bitiremiyor.
Çünkü öyle görmüş.
Çocuk ne gördüyse ona alışık.

Kendinizi yavaş yavaş çekin, uyanmasın ki yine aşkım saçmalama yeaa çok seviyom moduna girmesin, adam çözmüş sizi, iki tatlı lafa tav oluyorsunuz, ne zaman başı sıkışsa aynı şeyi yapıyor. Hep aynı tuzağa düşüyorsunuz. Yavaş yavaş elinizi çekin. O anlayana kadar zaten sizde bir şeyler bitmiş olur.

Şu an iş için başka ilde ya, hiç yazmıyorum ya da başlatmıyorum muhabbet. Dün o başlattı falan hep bakalım bugün ne olacak diye bekliyorum. Belki de böyle birden çekmemeliyim kendimi ama?
Kendine bak odaklan öyle bir değiştir kendini o seni istemiyorum lafını yedir bare.
Ay gıcık oldum adama.
Ben burda sinir oldum ya .

Şu an iş için başka ilde ya, hiç yazmıyorum ya da başlatmıyorum muhabbet. Dün o başlattı falan hep mibakalım bugün ne olacak diye bekliyorum. Belki de böyle birden çekmemeliyim kendimi ama?
1 Mayıs'ta oglumu sünnet ettirdim ve hastane açıktı muayene oluyordu herkes doktor bize 1 Mayıs'ta tatil değil biz çalışıyoruz dedi bana hatta konuyla alakalı kadınlar kulubunde bu tarz konuları nadir okuyorum ama bazı insanlar çok fazla gaza getirdiğini dusunuyorum boşan ayrıl bilmem ne hiçbir şey bu kadar basit değil bence sevgilini karşına al ve güzelce konuşmanı öneririm ben 3 yıldır evliyim 9 aylık oglum var eşim deniz kuvvetlerinde Subay cogu kez 6 aylık görevlere gidiyor ve gelmiyor eşimin bir kez telefonunu alıp karıştırmadım şifresini bile bilmem aynı sekilde telefonumu karıştırmasına izin vermem ve şifremi vermem istese bile ayrıyeten arkadaşımın 10 yıllık ilişkisinde şifre dair herşeyi bilmesine ragmen aldatıldı düzgünce konuşmanı öneririm mesela ben seni sıkıyormuyum ya da ilişkimizde seni mutsuz eden ne gibi tarzı seyleri söylemesini istemelisin neden sürekli yorgunsun bunu sıkarak değil de düzgünce konuşmalısın ben eşimle genelde çok kötü kavgalarımda oldu ama en güzelce konuştuktan sonra herşey hallloldu bazen erkekleri çok sıkmamak lazım mesela bende eşimle sık mesajlaşmam arkadaşları ile dışarı cıkmak isterse çıkabilir aynı sekilde bende eger aldatmayı kendi seçiyorsa yapabilecek birşey yok herkes kendi yoluna gider ama ben ilişkide eşitligi severim o ne yapıyorsa aynısını yapmanı öneririm ben karşımdaki istemedigi seyi yapmıyorsam saygı duyuyorsam o bana saygı duymayıp istemedigim seyi yapıyorsa eşitlik daima güzeldir :) sevişirken canımı istemiyor seni begenmedigini mi söylüyor aynısını yapmanı öneririm eşim bana bir kez sarı sacın yakışmadıgını söyledi ki ben sevgili iken bile sarısın idim bende senin saçlarının dökülmesini sana yakıştıramıyorum seni begenmiyorum ama napalım döküldü bir kere dedim o oldu bu oldu bidaha bişey demedi suanda saç ektirme için gün aldı mesela bende hala sarısınım 😂😂 ben begeniyorsam eşim için felan kendimi değiştiremem iyi bir işin ve yurtdışı geçmişin var kendine haksızlık etmemelisin güçlü bir kadınsın gıçı kırık bir erkek için de kendini yıpratma bırak gitsin sana erkek mi yok..

aynı eve çıkmak aslında iyi olmuş. evlenince neler yaşayacağını gördün. sadece senin sevginle bu ilişki yürümez. adam yalancı, adam cinsellikten kaçıyor, adam vedalaşırken sarılmıyor, adam şifrelerini vermiyor,paralel hayatı var bunu görmemek için kör olmak lazım.zaten görmüşsün. bence her kadın aldatıldığını hisseder sadece o kadar duygusaldır ki konduramaz.

sürekli ağladığını sen terk etmesinden korktuğunu yazmışsın. o ağlamalarının anne babandan alamadığın sevgiden dolayı olduğunu yaşın büyüdükçe anlayacaksın. konu senin erkek arkadaşın değil .sağlıklı sevilmemişsin. terk edilme şablonun var. terk edilmemek için deli gibi çaba sarf ediyorsun ancak bu işe yaramaz. kimse acıdığı birine dur ya çok ağladı aşık olayım demez. bunu uzman bilir ama bağımlı kişilik özellikleri sergiliyorsun. sana ayrılık ölüm geliyor çünkü çocukluğunda muhtemelen kendi haline bırakıldın. görmezden gelindin. o yüzden aşka bu kadar hayati önem veriyorsun. o yüzden adamın sana kötü davranışlarını affediyorsun çünkü çocukluğunda da bunları görüp affetmişsin.

ben konu açsam erkek arkadaşım yalancı uzak dengesiz diye ayrıl dersin. ama bunu kendi hayatında uygulayamıyorsun. çift terapisi değil senin tek başına terapi görmen lazım. bir adama bu kadar anlam yüklemek kurtarıcı bellemek bir travma. kendinle yüzleşmezsen hayat boyu bencil adamların kullanıp atacağı hedef şablonu olursun. rest çekmeyi öğren. ayrılmayı öğren. her ilişkinde aşırı verici olmanın sağlıklı bir şey olmadığını öğren. ağlamayı da bırak. yetişkin dünyasında gün aşırı ağlama kabul edilmez. yetişkinler ağlayarak değil tartışarak konu çözer. ağlamak çocuklara özgü bir savunma şeklidir. sen çocukluğunda bir yerlerde takılı kalmışsın. uzmandan destek al. sevgiler.

1 mayısta doktora gitmemişse ve yalan söylemişse bunun aldatmak dışında bir bahanesi olabilir. Kendinizi bu olay üzerinde kurmayın. Çünkü öncesinde yaşadıklarınız zaten iletişim kopukluğunuzu gösteriyor. İlişkinizin değişimi hakkında oturup konuşmaya, çalışmaya gönlü yoksa da ayrılmanız en doğrusu. Yok doktora gitmiş aslında, şimdi bana böyle iyi davranıyor diye kandırmak nihai sonu geciktirecektir sadece. Muhtemelen bu iyi davranması da yediği bir haltlar var onun psikolojisiyle böyle davranıyor.

Konunuz çok ilgimi çekti tüm yorumları okudum. Ve sizin beklediğinizi gördüm. Bir çok şeyi anlamış biri olarak hala bekliyorsunuz. Bu psikolojiden çıkmanız gerekiyor. Bir sorunu varsa bile sizle paylaşmıyor paylaşmayacak da. Beklemeyin artık. Terapi alın ve duygularınız-gerçekler hakkında düşünün. Sizi kullandığını düşünüyorum. Bana göre davranışlarının açıklaması bu. Fevri karar almanıza gerek yok. Zaten ev arkadaşı gibiymişsiniz. Kafanızda bir şeyleri oturtana kadar böyle devam edebilirsiniz. Ama lütfen yakınlaşma tuzaklarına düşmeyin. Kendisi yalvarsın çabalasın bir şeyler için çift terapisi vb.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X