Sevgilim askere giderken 2.plana atılmış gibi hissettim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benimki de beni arayıp sen rahat uyu diye ben burdayım diyordu...
ay benim esim de bunu diyor sürekli 😂 sürekli savaşıyor, vatan kurtarıyor 😂 halbuki ne zaman arasam okey oynuyorlar 😂😂 esim polis bu arada bedelli falan yapmadı. gerci hiç askerlik yapmadı 😂

Dayım sadece para yatırdı hiç askere gitmedi bedellinin o kısmına denk gelmişti. Evden çıkıp Parayı yatırmaya gittigi bankaya kadar attığı her adımı 10 yıldır anlatıyor😂askere gitse ne yapardı😂
Esimde aynı gruptan 😄 bir toplum içinde askerlik anılarıyla ilgili muhabbet olunca, bende bankaya giderken basima neler geldi falan diye kendiyle dalga geçer . Bende seni birgün bile askere almadılar "aslanım" diye takılırım :KK70:

Son düzenleme:
Tüm askerlerimize hayırlı teskereler 😌 Allah hepsini korusun, yıllardır bizi koruyan bizim için şehit olan gazi olan askerlerimize minnetarım, konu içeriğiyle direkt alakalı olmasa da söz konusu askerlik olduğu için bir eleştirim var, bu topraklarda erkekler yüzyıllardır askere giderler, ben şu 10-15 yıldır yapılan asker uğurlaması gibi uğurlamalar görmedim hiç, tamam asker olmak bizde çok gurur verici bir şeydir, ki haklarını ödeyemeyiz ama şimdilerin generalleri paşaları bile şoka giriyordur bence, trafikte asker konvoylarının magandalık yaparak silah ata ata gitmeleri, otogarlarda milletin üstüne düşercesine taşkınlıkları ve yine otogarlarda silah atmaları dehşet verici, bir yerde asker uğurlaması görünce hayırlısıyla gidip gelsin demek yerine köşe bucak kaçıyorum bir serseri kurşunla yere serilmeyeyim diye, rahmetli kayınpederim ülkemize 30 yıl hizmet etmiş bir askerdi o bile oğlunu askere uğurlarken sessiz sedasız otogara bırakmıştı.

Askere gidecek gençlerin aileleri yakınları okuyorsa ricamdır askerlik görevini yapmaya giderken magandalaşmasınlar lütfen.

zamanında bülent ersoy, oğlum olsa askere yollamam diye bi laf etmişti şehit cenazeleri olaylarına sinirlendiği için
çünkü o şehitler hep gariban ailelerin çocukları
kimse kusura bakmasın ama ülkedeki askerlik sistemi baştan sona yanlış geliyor bana
parası karşılığında profesyonel olarak yapılması gereken bişey bizim ülkede sırf cinsiyeti erkek diye zorunlu olarak belli bi süreliğine yaptırılıyor
e devletin kaynağa ihtiyacı olduğu için vatandaşa da kolaylık olsun diye bedelli askerlik sistemi var kaç senedir
parası olanla olmayana bi ayrımcılık yapılıyor aslında. parası olan 28 gün bişeyler yapıp dönüyor
parası olmayan aylarca belki de dağda sınırda kendini feda etme pahasına uğraşıyor
insanlara vatani görev adı altında zorla bişiler yaptırılmasını desteklemiyorum
asıl devletin askerlik yapan insanlara para ödemesi lazım sen bana böyle bi hizmet sunuyorsun al bu da karşılığı demesi lazım
zorla polislik yaptırılmıyorsa zorla askerlik de yaptırılmaması lazım sonuçta ikisi de temelde vatandaşı ve ülkeyi korumaya yönelik hizmetler
dolayısı ile burada hiç kalkıp da bedelli yapan bedelli yapmayan diye bi ayrıma sokmayın insanları
tamam erkekler kapatılsın falan diyoruz sinirlenince ama onlar da insan :KK53:
ha ülkede allah korusun savaş çıksa genç yaşlı kadın erkek demeden koşarız zaten
bu ülkenin vatanseverliği tartışmaya kapalı, yazdıklarımı yanlış anlamayın diye diyorum
ama savaş harici durumlarda zorla yapılmasına ne gerek var gözüyle bakıyorum
ve böyle düşünmemin en önemli sebebi şehit veriyor olmamız

konu sahibi sana gelince
sen olayı fazla dramatize etmişsin bi uğurlama töreninde senle fazla ilgilenemedi diye 2. plana atılmış olmuyorsun
gereksiz bi hisse kapılmışsın
1 ay zaten hemen geçer gider, zaman bile değil benim gözümde

Askerlik hizmeti son düzenlemelerle tüm askerler için 6 aya indirildi. İzin kullanımı yapmayan bir asker, 5 ay 5 günde askerlik hizmetini tamamlayabiliyor.

"Devlet hak verdi; o da kullandı" olayına bir de şöyle bakın. Erkek arkadaşınız 4 ay 7 gün daha askeriyede bulunmamak için yüklü bir meblağ ödemeyi tercih etti. Bu tercihi yapma nedeni ne ? Karşılaştığı her zorluktan imkan varsa bedelini ödeyip kurtulmayı mı tercih eder ?
Artık hiç bir iş veren 6 ay işçisini beklemiyor. Gidip geldiğinde de iş bulup bulamayacağı muamma hemen hemen 6 ayda çalıştığı para ile bedelli parası aynı kapıya çıkıyor. Ki ülkenin bu siyasi ve ekonomik durumunda şahsen ben de bedelli yapardım.

Merhaba sizlerden objektif yorum almak istedim. Sevgilim dün askere gitti bedelli olarak. Onu yolcu etmemi otogara gitmemi çok istemişti ben de gittim. Çok kalabalıktı zaten arkadaşları, komşuları, annesi babası vs vardı. Neyse sevgilimle otogara girerken arkadaşlarını görünce ikilemde kaldı benimle gitmek ya da arkadaşlarına gitmek arasında. Ben biraz üzülür gibi olunca benimle geldi. Sonra beni ailesinin yanında bırakıp hep arkadaşlarıyla takıldı otogarda ben öyle köşede onları izledim. Bozuntuya vermedim morali bozulmasın diye ama kötü hissettim. Vedalaşmamız da çok kısa ve ruhsuzdu zaten sarılırken üzerimize otobüs geliyordu ayrılmak zorunda kaldık o da hemen otobüsüne bindi. Kendimi o kadar yakını arasında değersiz hissettim. Sizce boşuna mı kuruntu yapıyorum? Biz askerden sonra nişanlanmayı düşünüyorduk ama bütün ömrüm böyle 2.planda değersiz hissetmekle geçsin istemiyorum.
Siz yoksa İnternet'e videosunu gördüğüm asker gecesi organize edilmiş erkek oturmuş kiz sacini tras ediyor ikisi de ziril ziril ağlıyor tövbe ya Rabbi o kiz misiniz ?
Değilseniz de ona yakin bir şey olmalısınız bu ne abartı ay

Merhabalar,
Konum sevgilimin bir davranışına takılıp üzülmemken bambaşka yerlere çekildi. Bu durumdan dolayı kızgın olduğumu belirtmek isterim. 20 gün 30 gün 6 ay ya da 1 sene. Sonuç olarak vatani görevini yerine getiriyor sevgilim. Ona “aslanlar gibi” demem olay oldu. Evet, aslanım o benim ne dememi bekliyorsunuz? İstediğimi söyleyebileceğimi ve kötü bir şey demediğimi düşünüyorum. Sevgilim daha az süre askerlik yapıyor diye şımarıklık da yapmadım kimseyi örselemedim. Herkesin durumu kendi bağlamında zor bunu da çok iyi biliyorum ama buradaki bazı kişilerin anlamaya hevesi yok ya da anlamıyorlar.

Biri de tiktok kullanıcısı yazmış yaptığım ironiyi anlayamayarak, yazık.

Başkalarının üzüntüleriyle dalga geçti bazıları. Hesabım geçici olarak kapandı ve bir baktım ki bana “uçuruldun” diyenler de uçurulmuş, teşekkür ederim yöneticilere🙏🏻 Allah’ın adaleti büyüktür. O’na havale ediyorum.

Çok şükür her şey yoluna girdi. Sevgilim aslanlar gibi askerliğini yapıyor. Güzel yorum yapanlara, derdime derman olanlara, dalga geçmeyenlere teşekkür ederim, mutlu günler dilerim.

Diğerlerine de akıl fikir dilerim🙏🏻

Merhaba sizlerden objektif yorum almak istedim. Sevgilim dün askere gitti bedelli olarak. Onu yolcu etmemi otogara gitmemi çok istemişti ben de gittim. Çok kalabalıktı zaten arkadaşları, komşuları, annesi babası vs vardı. Neyse sevgilimle otogara girerken arkadaşlarını görünce ikilemde kaldı benimle gitmek ya da arkadaşlarına gitmek arasında. Ben biraz üzülür gibi olunca benimle geldi. Sonra beni ailesinin yanında bırakıp hep arkadaşlarıyla takıldı otogarda ben öyle köşede onları izledim. Bozuntuya vermedim morali bozulmasın diye ama kötü hissettim. Vedalaşmamız da çok kısa ve ruhsuzdu zaten sarılırken üzerimize otobüs geliyordu ayrılmak zorunda kaldık o da hemen otobüsüne bindi. Kendimi o kadar yakını arasında değersiz hissettim. Sizce boşuna mı kuruntu yapıyorum? Biz askerden sonra nişanlanmayı düşünüyorduk ama bütün ömrüm böyle 2.planda değersiz hissetmekle geçsin istemiyorum.
Ben olsam arkadaşları ile evlenmesine müsade eder hatta desteklerim.

Merhabalar,
Konum sevgilimin bir davranışına takılıp üzülmemken bambaşka yerlere çekildi. Bu durumdan dolayı kızgın olduğumu belirtmek isterim. 20 gün 30 gün 6 ay ya da 1 sene. Sonuç olarak vatani görevini yerine getiriyor sevgilim. Ona “aslanlar gibi” demem olay oldu. Evet, aslanım o benim ne dememi bekliyorsunuz? İstediğimi söyleyebileceğimi ve kötü bir şey demediğimi düşünüyorum. Sevgilim daha az süre askerlik yapıyor diye şımarıklık da yapmadım kimseyi örselemedim. Herkesin durumu kendi bağlamında zor bunu da çok iyi biliyorum ama buradaki bazı kişilerin anlamaya hevesi yok ya da anlamıyorlar.

Biri de tiktok kullanıcısı yazmış yaptığım ironiyi anlayamayarak, yazık.

Başkalarının üzüntüleriyle dalga geçti bazıları. Hesabım geçici olarak kapandı ve bir baktım ki bana “uçuruldun” diyenler de uçurulmuş, teşekkür ederim yöneticilere🙏🏻 Allah’ın adaleti büyüktür. O’na havale ediyorum.

Çok şükür her şey yoluna girdi. Sevgilim aslanlar gibi askerliğini yapıyor. Güzel yorum yapanlara, derdime derman olanlara, dalga geçmeyenlere teşekkür ederim, mutlu günler dilerim.

Diğerlerine de akıl fikir dilerim🙏🏻
Hala mı ya…

Bedelli de olsa sevgilimden ayrı kalacağım. O bir emir altında olacak, konfor alanı değişecek, streste olacak. Bu süreçte ne yaşarız bilemem.
Ayrıca bedelli parasını biriktirmek için ek iş yaptı ve devletine parasını aslanlar gibi yatırdı. Bu sebeple bedelli diye küçümser tarzda yaklaşmaya gerek yok bence.

1 ay az bir süre çünkü evli insanlar bile yeri geliyor 1 ay farklı şehirde olabiliyor. 12 ay Şırnak'ta görev yapacak gibi strese girmeniz anlamsız.

1 ay az bir süre çünkü evli insanlar bile yeri geliyor 1 ay farklı şehirde olabiliyor. 12 ay Şırnak'ta görev yapacak gibi strese girmeniz anlamsız.
Sizin için anlamsız olan bir şey benim için anlamlı olabilir, bir de bu açıdan bakalım. İyi akşamlar🙏🏻

Bir de her şeyi fazla fazla abartıyor olabilirsiniz bu açıdan da bak bakalım iyi akşamlar.
Kişilik analizi mi yapıyorsunuz boş zamanlarınızda? Konum kapandı, daha fazla yoruma ihtiyacım yok. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X