Serra'nın Parfüm Kokulu Dünyası

yaaa ben bu serinin her kitabını en az 5 defa okudum, halen canım sıkıldığında açar açar okurum.
ankara bahçeli ye her gittiğimde serra nın tüllerin arkasından bakışını düşünüyorum ya da ankara kalesinde arabanın ışıkları düşen karları aydınlatırken dans edişlerini. yazarken farkettim ki yüzlerce detay var kitapla ilgili kafamda :)

oktay ile olan romantik anılarını hatırlıyorum ama özgür cüydüm ben. oktay' ın evlenmemek için ayak sürümeleri, eski sevgilisi üzülmesin diye serra yı üzmesi, cüneyt' in başka bir kız bulup bunu serra ya söylememesi aylarca telefon başında bekletmelerinden sonra özgür açık ara farkla en iyisiydi :KK45:

oktay ile olan romantik anılarını hatırlıyorum ama özgür cüydüm ben. oktay' ın evlenmemek için ayak sürümeleri, eski sevgilisi üzülmesin diye serra yı üzmesi, cüneyt' in başka bir kız bulup bunu serra ya söylememesi aylarca telefon başında bekletmelerinden sonra özgür açık ara farkla en iyisiydi :KK45:

En akla yatkın tabi ki Özgür’dü ama ne bileyim. Fırtınalı aşk seviyorum ben 😄

En akla yatkın tabi ki Özgür’dü ama ne bileyim. Fırtınalı aşk seviyorum ben 😄

oktay' ınki fırtınadan ziyade sorumsuzluktu, evlilik kararını bile dedesinin zoruyla alabilmişti. evlenme teklifi edebilmek için serra' nın pılını pırtısını toplayıp istanbul' a dönmesi gerekmişti.
en son kitapta serra ile karşılaşıyor, eşinden ayrılmış. kimse senin gibi olmadı diyor, bulamazsın tabii elinde tutacaktın başında diye diye okudum :KK70:

oktay' ınki fırtınadan ziyade sorumsuzluktu, evlilik kararını bile dedesinin zoruyla alabilmişti. evlenme teklifi edebilmek için serra' nın pılını pırtısını toplayıp istanbul' a dönmesi gerekmişti.
en son kitapta serra ile karşılaşıyor, eşinden ayrılmış. kimse senin gibi olmadı diyor, bulamazsın tabii elinde tutacaktın başında diye diye okudum :KK70:

Oh iyi olmuş 🤣 Oktay’ın evlenmek için uygun olmadığını ben de kabul ediyorum. Benim dediğim hani gençlikteki gamsız aşklar vardır ya o. Hep peşinde koşarsın ama bir türlü elde edemezsin falan.

Forumda dolanirken gordum bu konuyu ve yillar yillardir ipek ongunun aklima gelmemis olmasi😁😁 suan 35 yasinda bir yetiskin olarak ben de ortaokul donemimde bir genc kizin gizli defteri serisine baslamistim. Ve sanirim 4. De biraktim. Bana hep cok tozpembe geldi yarattigi karakter ve dunya. Anne baba ayri fakat ekonomik durum gayet iyi,anlayisli bir anne,elit bir cevre vs vs. Hicbir zaman benimseyemedim. Azonce bi bakayim 4 ten sonra devam etmis mi dedim gozlerime inanamadim. Seri gelmis 11 e dayanmis. Sundure sundure bi hal olmus yazar. Neyse.. bir donem ki mutsuzluk kaynagimdi serra. Belki simdi okusam bambaska bir gozle bakarim.

Ayy ne çok severdim❤ Benim de kuzenimin adı Serra, onunla okur okur yorum yapardık. Çocukluğumun bir parçasıydı resmen. Ama ben Özgürcü değildim. Oktaycı da değildim Oktay'ı hiç sevmiyordum zaten. Cüneytçiydim ben❤ Özgür de iyi birisi ama Serra Cüneyt ile evlenmeliydi bence. Cüneyt onun ilk ve en masum aşkıydı. İpek Ongun o kadar güzel anlatmıştı ki Cüneytle Serra'nın arasındaki o sevgiyi. Okurken ne çok heyecanlanırdım.

Bir de birisi sormuş Betül'e ne oldu diye. Betül evlendi hatta Serra ona bir balayı mı ne ayarladı da sonra Betül ona teşekkür mü etmedi; bir şeyler oldu../

Serra'nın üniversitedeki belalısı. Bir ara Oktay'a da sarmış gibiydi. O değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum 🙄

evet Betül oydu, oktayın eski kız arkadaşı aynı zamanda. o kırılmasın ayrılırken içinde duygular kaldı Betül ün diye sürekli isteklerine tamam demesi serra ile ayrılmalarına neden olmuştu. boşuna demiyorlar iyilikten maraz doğar :)

evet Betül oydu, oktayın eski kız arkadaşı aynı zamanda. o kırılmasın ayrılırken içinde duygular kaldı Betül ün diye sürekli isteklerine tamam demesi serra ile ayrılmalarına neden olmuştu. boşuna demiyorlar iyilikten maraz doğar :)
Ay evet evet 😂 Ne ara sevgili olmuşlardı onlar ya 🙄Ben kaçırmışım oraları 🤷🏼‍♀️

Bir piriltidir yasamak ve yas onyedi yi de okumustum. Hele o bir piriltidir yasamak kitabi.. ne kadar tozpembe geliyordu gozume. Ipek ongunu bu yuzden hicbir zaman sevemedim.
Anne babayı evden gönderip odanın duvarlarını birbirinden alakasız renklere boyamak pek pratik değil bence de 😂

X