Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saçlarım dökülüyorrrr :( yardımm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
kızlar bugün gene başka bi doktora gittim. doktorlara gitmekten tüm param bitti ama umudumu kesemiyorum. 2 buçuk 3 ay önceki tahlillerime baktı yenisini bulamadım evde. talasemi taşıyıcısı olduğumu söyledim. hiçbirinin bu kadar dökmeyeceğini söyledi. stres ve dönemsel olabilir dedi gene bi doktor. kullandığım vithaire ve folbiole devam etmemi söyledi. bir de bikaç ampul almam için reçete verdi bunu bi fincan tatlı bağdem yağı ya da hakiki zeytin yağına katmamı banyodan 4 5 saat önce sürüp bekletip yıkamamı önerdi. aktara değil doktora gidin diyorlar sonuç bu ama gene de tabi ki deneyeceğim. her şeyi denemeye hazırım ne de olsa. ayrıca dökülmeme baktı ve gerçekten haklısın avuç avuç dökülüyor dedi. bu dediğümi banyolardan önce uygula ve 1 buçuk iki ay sonra tekrar gel dedi. geçmemişse hala devam ediyorsa o zaman detaylı bi tahlil yapıcaz dedi. kızlar eylülde okulummbaşlıyor ankaraya gidicem ve kendi evimde bile bunla zor baş ederken oralarda nasıl başa çıkıcam hiç bilmiyorum. bu yüzden tek dileğim bu verdiği şeyin işe yaraması. yoksa ben de sizin gibi ciddi ciddi ölmeyi bekliycem.

bu arada eğer denemek isterseniz kızlar verdiği ampulleri alınca sizinle de paylaşırım adını belki işe yarar umut fakirin ekmeği ;(

bu arada eğer denemek isterseniz kızlar verdiği ampulleri alınca sizinle de paylaşırım adını belki işe yarar umut fakirin ekmeği ;(
Verdiği ampuller bemix bepanthen evigen badem yağı hepsi aynı şeyleri veriyor bana faydası olmamıştı tabi benim dökülme sebeplerim farklı onlar bakım olur ancak

Hiç azalmıyor bu dökülme açılmalarda gittikçe artıyor çok yoruldum napıcağımı şaşırdım çok çaresizim

Hiç azalmıyor bu dökülme açılmalarda gittikçe artıyor çok yoruldum napıcağımı şaşırdım çok çaresizim
Sen hiç pko için hormon tedavisi gördünmü?bende 14 yıl sonra doktora gitmeyi akıl ettim iş işten geçtikten sonra :KK43: yabancı saç dökülmesi forumlarında kadınları görsen en ufak açılmayı dert edip neler kullanıuorlar benim umudumda yok.menopozdaki kadınlar pes etmeyip saç çıkarmışlar

Sen hiç pko için hormon tedavisi gördünmü?bende 14 yıl sonra doktora gitmeyi akıl ettim iş işten geçtikten sonra :KK43: yabancı saç dökülmesi forumlarında kadınları görsen en ufak açılmayı dert edip neler kullanıuorlar benim umudumda yok.menopozdaki kadınlar pes etmeyip saç çıkarmışlar
Ben 5,5 yıldır diane 35 kullanıyorum ama o hormon ilacı değil aslında etkisi bile yokmuş yeni yeni öğreniyorum bırakmayı bile düşünüyorum o ilaçlar işe yarasaydı şu an etrafta pko lu insan kalmazdı ki gittikçe yaygınlaşıyor benim sadece hormonalde değil şiddetli seboreik dermatitim var banyo yapiyorum 2 saat sonra yağ içindeyim birde genetik dökülme prp mezo deneyeyim dedim çok uçuk fiyatlar söylediler yapamadım denemedigim bir tek minox kaldı ondanda korkuyorum napacağımı bilmiyorum kahroldum bir an önce ölmek istiyorum

kızlar merhaba, hep bu forumdan bi şeyler okuyup yardım almaya çalışırdım bi gün bi şey yazacağım aklıma gelmemişti. sizle derdimi paylaşmak istiyorum belki aynı şeyi yaşayan ve bi çözüm bulabilen vardır diye. umarım vardır :KK43: benim 2 aydır çok şiddetli saçlarım dökülüyor ve çok da inceldi. önceden de yaşadım bunu 1 sene kadar önce ama bu kadar şiddetli değildi ve kan değerlerim çok düşüktü. doktora gittim verilen ilaç iğne ne varsa kullandım ve geçmişti kan değerlerim yükselince. 2 ay önce gene bu saç dökülmesi şikayetiyle gittim. talasemi testi yaptırdım ve taşıyıcı olduğum ortaya çıktı. onun dışında her şeyim yüksekti. talasemi taşıyıcısı olduğumdan da demiri bırakmak zorunda kaldım. şu anda saçlarım hala aşırı dökülüyor. bi sürü doktora gittim. stres dendi başka bi tahlil ya da başka bi hastalık diye hiç düşünülmeden. vithair diye bi takviye ve folbiol ilacını kullanıyorum ama saçlarımın dökülmesi azalacağına arttı. gerçekten her gün ağlıyorum yalvarırım yarfımcı olun. resmen saçım kalmadı. stresten olduğuna inanmıyorum çünkü saçlarım dökülene kadar stres edeceğim bi şey yoktu dökülmeye başladıktam sonra da bunu stres ettim belki ama bu başlamasını etkileyemeyecek kadar sonra oldu sonuçta. ne yapacağımı bilmiyorum. yardımcı olun lütfen

Ben de aynısından muzdarbim herkes doktora git diyor .. haplar bı isenyaraamadi bende .. aynı sorun 10 sene önce yaşadım üniversite döneminde kafamın üzerinde saç kalmamıştı bı şampuan ve serumları var kullandım fırça gbi oldu saclarim .. ama doğum yaptım şimdi yine aynı duurmdayjm ... Ne ayapacgkm bilmiyirum

Ben de aynısından muzdarbim herkes doktora git diyor .. haplar bı isenyaraamadi bende .. aynı sorun 10 sene önce yaşadım üniversite döneminde kafamın üzerinde saç kalmamıştı bı şampuan ve serumları var kullandım fırça gbi oldu saclarim .. ama doğum yaptım şimdi yine aynı duurmdayjm ... Ne ayapacgkm bilmiyirum
Hangi ürünleri kullandığınızı söylermisiniz :KK43: gerçekten gürleştirdimi çok ihtiyacım var ;(

Hangi ürünleri kullandığınızı söylermisiniz :KK43: gerçekten gürleştirdimi çok ihtiyacım var ;(

Evet gerçekten yerleştirdi 10 senedir iyiydi ama hamile kalınca yine döküldü
Şu an durumum yok kullanamıyorum aynı ilaçları birkaç ay düzenli kullanmıştımetkisini hemen göstermişti 10 sene oldu ama şimdi aynı ilaç hakkında bir şey diyemem vücudumda bile kıllanmalar olmuştu her yerimde kıl çıkmıştı o derece yüzüm parmaklarım o ürünü kullandıktan sonra öyle de bir yan etkisi var söyleyeyim ben bioxcin kullandım sadece şampuaini değil ama Tüpleri var ampulleri onları da kullandım ampuller bayağı işe yaradı hiç saç dökülmesi bile yaşamadım hamilelik e kadar dediğim gibi vücudum bile tüylendi saçlarım topladığımda kedi kuyruğu kadardı daha sonraları bileğim kadar oldu

Ben 5,5 yıldır diane 35 kullanıyorum ama o hormon ilacı değil aslında etkisi bile yokmuş yeni yeni öğreniyorum bırakmayı bile düşünüyorum o ilaçlar işe yarasaydı şu an etrafta pko lu insan kalmazdı ki gittikçe yaygınlaşıyor benim sadece hormonalde değil şiddetli seboreik dermatitim var banyo yapiyorum 2 saat sonra yağ içindeyim birde genetik dökülme prp mezo deneyeyim dedim çok uçuk fiyatlar söylediler yapamadım denemedigim bir tek minox kaldı ondanda korkuyorum napacağımı bilmiyorum kahroldum bir an önce ölmek istiyorum
Araştırdığım kadarıyla yasmin antiandrojen bi hapmış doktor bana ondan verdi.regl olmayı bekliyorum adetin 3.günü endokrin test istedi ona göre aldoctone verebilir.ama bayrama denk gelirse adetim bu ayda kaldım daha fazla beklemek istemiyorum :KK43: senin sadece tepede ortada mı seyrelme benim tepede genel bi seyrelme var

Evet gerçekten yerleştirdi 10 senedir iyiydi ama hamile kalınca yine döküldü
Şu an durumum yok kullanamıyorum aynı ilaçları birkaç ay düzenli kullanmıştımetkisini hemen göstermişti 10 sene oldu ama şimdi aynı ilaç hakkında bir şey diyemem vücudumda bile kıllanmalar olmuştu her yerimde kıl çıkmıştı o derece yüzüm parmaklarım o ürünü kullandıktan sonra öyle de bir yan etkisi var söyleyeyim ben bioxcin kullandım sadece şampuaini değil ama Tüpleri var ampulleri onları da kullandım ampuller bayağı işe yaradı hiç saç dökülmesi bile yaşamadım hamilelik e kadar dediğim gibi vücudum bile tüylendi saçlarım topladığımda kedi kuyruğu kadardı daha sonraları bileğim kadar oldu
Dökülme sebebiniz neydi peki hormonal bşy değildi heralde yoksa işe yaramazdı açılma varmıydı saçınızda

Bende en son çare minoksil kullancam napıyım kaybetcek bşyim kalmadı nasılsa :KK43: yine yabancı forumlarda kadının biri gittiği dermatoloji doktorundada erkek tipi saç dökülmesi olduğunu kendisininde yıllardır minoksil kullandığını söylediğini söyledi ve doktorun saçlarının çok kalın olduğunuda bildirdi.ama kullanırsam rogaine markalı olanını yurt dışından getirtmeye çalışcam o daha etkiliymiş

ben bana verdiğini geçen gün ilk kez yaptım ve dökülme azaldı gibi geldi umarım psikolojik değildir. brlki denemişsindir ama bi kez daha denesen :KK43: çok iyi anlıyorum seni insanda moral falan kalmıyor. insan içine çıkasım gelmiyor benim. inşallah bi çare buluruz kızlar

seni gerçekten anlıyorum ama böyle deme nolur :KK43: ben de minoxtan korkuyorum ama bu şeyler de işe yaramazsa artık onu deniycem çünkü çarem kalmamış olacak. gerçekten çok kötü bir durum :KK43: her gün elimde yumak yumak saç sinir krizi geçiriyorum. bence her şeyi denediysrn ve olmadıysa minox u dene. yapacak neyimiz kalfı başka :KK43:

seni gerçekten anlıyorum ama böyle deme nolur :KK43: ben de minoxtan korkuyorum ama bu şeyler de işe yaramazsa artık onu deniycem çünkü çarem kalmamış olacak. gerçekten çok kötü bir durum :KK43: her gün elimde yumak yumak saç sinir krizi geçiriyorum. bence her şeyi denediysrn ve olmadıysa minox u dene. yapacak neyimiz kalfı başka :KK43:
Aynen sana katılıyorum bende son çare minoxu deniycem ömür boyu kullanmak gerekirse kullanırım napıyım bi 10 yıl idare etse ozamana kim öle kim kala en azından gençlik yıllarımızın tadını çıkartırdık :KK43:

Screenshot_2019-08-07-15-16-44.png
Screenshot_2019-08-07-15-16-44.png

Eklentiler

• Screenshot_2019-08-07-15-32-38.png
    Screenshot_2019-08-07-15-32-38.png
    297,4 KB · Görüntüleme: 97
X