Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saçlarım dökülüyorrrr :( yardımm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

edanurdenis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2019
18
1
23
kızlar merhaba, hep bu forumdan bi şeyler okuyup yardım almaya çalışırdım bi gün bi şey yazacağım aklıma gelmemişti. sizle derdimi paylaşmak istiyorum belki aynı şeyi yaşayan ve bi çözüm bulabilen vardır diye. umarım vardır :KK43: benim 2 aydır çok şiddetli saçlarım dökülüyor ve çok da inceldi. önceden de yaşadım bunu 1 sene kadar önce ama bu kadar şiddetli değildi ve kan değerlerim çok düşüktü. doktora gittim verilen ilaç iğne ne varsa kullandım ve geçmişti kan değerlerim yükselince. 2 ay önce gene bu saç dökülmesi şikayetiyle gittim. talasemi testi yaptırdım ve taşıyıcı olduğum ortaya çıktı. onun dışında her şeyim yüksekti. talasemi taşıyıcısı olduğumdan da demiri bırakmak zorunda kaldım. şu anda saçlarım hala aşırı dökülüyor. bi sürü doktora gittim. stres dendi başka bi tahlil ya da başka bi hastalık diye hiç düşünülmeden. vithair diye bi takviye ve folbiol ilacını kullanıyorum ama saçlarımın dökülmesi azalacağına arttı. gerçekten her gün ağlıyorum yalvarırım yarfımcı olun. resmen saçım kalmadı. stresten olduğuna inanmıyorum çünkü saçlarım dökülene kadar stres edeceğim bi şey yoktu dökülmeye başladıktam sonra da bunu stres ettim belki ama bu başlamasını etkileyemeyecek kadar sonra oldu sonuçta. ne yapacağımı bilmiyorum. yardımcı olun lütfen

Allahım düşmanıma vermesin saç dökülmesini bi kadın için ne zor bi durum.31 yaşındayım 15 yıldır saçımı düşünmekten bıktım yıldım artık.heralde bu stresle bigün kanserde olurum tam olur

Alın bendende o kadar 25 yaşındayım 8 yıldır hiç bitmedi hatta her geçen gün daha artıyor çok çaresizim intiharı bile düsünüyorum

ben de kadın doğuma gittim ama doktprlardan nefret ediyorum artık. beni hematoloji yolladı kadın doğuma hormonlarıma bakılsın diye ultrasona bakıp reglimin nasıl geçtiğini sorup bi şeyin yok gidebilirsin dedi. gerçekten bir tane işini iyi yapan doktor bulursam onu tebrik edicem :KK43:

baktırmak istiyorum. gerçekten 10dan fazla doktora gitmişimdir hepsi başından savdı ve stres dedi ellerinde sadece kan değerlerim vardı. 2013ten berü her sene en az bir tane bulunan kan değerlerim... tekrar bi doktora gidicem. umudumu yitirmek istemiyorum doktorlar konusunda da saçım konusunda da ama inanın çok üzülüyorum

19 yaşındayım ve şimdiden yorgun hissediyorum her gün ağlıyorum 1 senedir çekiyorum sizi düşünemiyorum bile
14 15 yıldır çekiyorum ve saçlarımı düşünmediğim bi an bile yok.şuan bile ağlıyorum gece uykudan bile içim acıyarak uyanıyorum.herkesin saçına bakıyorum 7yıldır saç boyamıyorum.saçlarım hep toplu gençlik yıllarında bile saçımı açıp salına salına gezemedim
Gençlik bitti ben hala saçıma yanıyorum.bi an önce kalan ömrümün geçmesini bekliyorum :KK43:

Üstelik kimse anlamıyor beni annem üzülme çıkar diyor çıkmıyor işte çıksa bu duruma gelmezdi,eşimde beni anlamıyor doktora gitcem diyor saçında bşy yokki diyor evet yok saç yok kafamda,çalışmıyorum maddi imkanda yokki gidip bi çare arıyım

Bende polikistik over var saç derimdede seboreik dermatit birde genetik düşünün halimi kel gibi bişey sayılırım tepe ön kısım kel saç yok kalmadı sosyal hayatım.hiçbişeyim yok dokunuyorum elim saç doluyor hayattan nefret ediyorum artık
Aynen bendede pko seboreik dermatit var.çıkan bütün minik saçlarda dökülüyor.anneminde menopozda tepesi açılmaya başladı ama sadece ortası benden çok saçı var :KK43:

14 15 yıldır çekiyorum ve saçlarımı düşünmediğim bi an bile yok.şuan bile ağlıyorum gece uykudan bile içim acıyarak uyanıyorum.herkesin saçına bakıyorum 7yıldır saç boyamıyorum.saçlarım hep toplu gençlik yıllarında bile saçımı açıp salına salına gezemedim
Gençlik bitti ben hala saçıma yanıyorum.bi an önce kalan ömrümün geçmesini bekliyorum :KK43:
inşallah bi şekilde düzelir gene de umut kesilmiyor

Aynen bendede pko seboreik dermatit var.çıkan bütün minik saçlarda dökülüyor.anneminde menopozda tepesi açılmaya başladı ama sadece ortası benden çok saçı var :KK43:
3 kez kazıttım ben yıllardırda kulak üstü kullanıyorum ama yok fayda yok herşeyide denedim bir tek minox denemedim onunda şok dökülmesi var daha kalbim o kadarına dayanamaz çünkü yaşadığımı hissetmiyorum zaten ölümü bekliyorum

o kadarhaklısınız ki beni de kimse anlamıyor kemo görüyormuşum gibi dökülüyor her elimi attıüımda bi avuç dolusu yani elimi sonsuza kadar atsam herhalde hepsi bitene dek gelecek gerçekten bi çaresi yok mu bunun

3 kez kazıttım ben yıllardırda kulak üstü kullanıyorum ama yok fayda yok herşeyide denedim bir tek minox denemedim onunda şok dökülmesi var daha kalbim o kadarına dayanamaz çünkü yaşadığımı hissetmiyorum zaten ölümü bekliyorum
ben de hep kısa kullanmak zorunda kaldım biraz uzayınca bu sfer tararken daha fena dökülüyor bu yüzden hep kestim. gerçekten çok kötü bir şey

o kadarhaklısınız ki beni de kimse anlamıyor kemo görüyormuşum gibi dökülüyor her elimi attıüımda bi avuç dolusu yani elimi sonsuza kadar atsam herhalde hepsi bitene dek gelecek gerçekten bi çaresi yok mu bunun
Aynen bende elimi atsam sabaha kadar biticek.Allahım nolur bi çaresi bulunsun

X