Saç Uzatma Yöntemleri SacLari Ne Kadar SIkLIktta YikamaLi ?

aLiye03

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2010
930
5
Arkadaslar siz saclarinizi kac günde bir yikiyorsunuz ??
benim bildigim kadariyla slk yikanan sac cok yipranir ve kurur cansizlasir..
ama cogu kisiden okuyorum burda, slk yikanan sac daha cabuk uzar diye..
ben normalde 3 günde bir yikiyorum saclarimi ama yaz geldi diye 2 günde bir yikamam gerekiyor yoksa cok yaglaniyor dipleri ve asiri dökülüyor.. Peki SIZE GÖRE NE KADAR SIKLIKTA YIKANMALI SAGLIKLI KALIP UZAMALARI ICIN ??
saclarini slk yikayipta yipranmayan ve de bu sekil uzatan varsa yardimci olabilir mi.. :uhm:

Son düzenleme:
benim bir arkadaşım vardı hergün yıkardı
bunu takıntı yapmıştı:S
hergün yıkadığından dolayı da saçları hemen yağlanıyordu
çabuk uzamansı bence yapısal bir olay
saç 2 günde bir yada gün aşırı yıkamalı en fazla

benim bir arkadaşım vardı hergün yıkardı
bunu takıntı yapmıştı:S
hergün yıkadığından dolayı da saçları hemen yağlanıyordu
çabuk uzamansı bence yapısal bir olay
saç 2 günde bir yada gün aşırı yıkamalı en fazla

sagol canim..
peki sen ne kadar slkLIkta yikiyorsun saclarini ?

ben saçımı 4 gün yıkamadım çok döküldü yıkaeken fazla bırakmak iyi olmuyor.genelde 2.günde 3.günde bir yıkarım geçmez ..evet sık yıkanan saç daha fazla uzuyor..

ben saçımı 4 gün yıkamadım çok döküldü yıkaeken fazla bırakmak iyi olmuyor.genelde 2.günde 3.günde bir yıkarım geçmez ..evet sık yıkanan saç daha fazla uzuyor..

hmm.. tskler canim.
ben de 3 günde bir yikardim ama artik 2 günde bir yikiyorum cünki sac diplerim cok yaglanmaya basladi belkide yaz geldigi icindir malum havalar sicak ne kadar terlersek sac diplerimizde o kadar cabuk yaglaniyor. ve sac diplerim cok daha cabuk yaglanmaya basladiktan sonra daha cok saclarim dökülmeye basladi.. slk yikamaya basladim ins saclarim kuruyup cansizlasmaz..

Son düzenleme:
ela, cnm senin 2 günde bir yikiyorum demissin ya.. peki 2 günde bir yikayinca saclarin kurumuyor mu, ozeliklede uclari ??
bide normal sampuan mi kullaniyorsun yoksa ozel slk yikanan saclara özel sampuan mi kullaniyorsun ??

kışın iki günde bir yıkıodum zaten ama yazın hergün yıkıorum ama bilinçli saçımı yıkıyım demiorum öyle çok sıcak ve duş hastası olduğum için duş almadan duramıorum yani:nazar:

anladigim kadariyla benim disimda kimsenin saclari kurumuyor slk yikandiginda.. fisfisfis

kurumuyo çünkü benim saçlarım zaten yağlı kuruması imkansız sen bence balsam al saçına ve krem mutlaka kulllana.s

ela, cnm senin 2 günde bir yikiyorum demissin ya.. peki 2 günde bir yikayinca saclarin kurumuyor mu, ozeliklede uclari ??
bide normal sampuan mi kullaniyorsun yoksa ozel slk yikanan saclara özel sampuan mi kullaniyorsun ??

canım benim saçlarımın 5 parmak uçlarında röfle üstüne boya var ama öyle olduğu halde çok bi kurumam yok normal yanii
benimde uçlar değilde saç diplerimde kuruluk var pantene kullanıyorum hiç memnun değilim saçlarıma ahengi açısından iyi ama diplere iyi gelmiyor sanki..bulamadım şampuanımı..ne kullansam şaşırdım artık..

Ben her gün yıkıyorum.
Çünkü çok yağlanıyor...
Hatta bazen gün içinde saçımla çok oynarsam o saç akşama yağlanmış oluyor..

2 günde bir yıkarım saçlarımı
Ama yazın çok daha çabuk yağlanıyor..
Sanırım en iyisi 2 günde bir yıkamak , çok fazla yıkamak saçı kurutur kepeklendirir..

3 günde bir yıkıyorum ama 4 günde dayanıyor. eskiden hergün yıkardım o dönemde saçlaerım ahengi falan kaybetmişti ve sıçan kıuyruğu gibi olmuştu bir tutam zamanla 2 günde bir yıkamaya başladım şu anda 3 günde bir yıkıyorum ve çok canlılar memnunum birazda uzun olsa daha güzel olacak :KK70: ama çok kırık tabii uçları çok kötü uzayınca onlarıda aldıracağım en son şubatta kestirdim ekimde falan kestiririm heralde. :KK70:

ben sık yıkanan sacların beslendiğine ve daha fazla uzadığına katılmıyorum cünkü saçlar sık yıkandığı zaman yağlanmasına fırsat kalmaz. sactaki salgılanan yağ saçı besler

sacı 2 gunde 1 yıkamak lazım hergun yıkanan sacın dengesı bozulur ve daaha cabuk kepeklenmeye , yaglanmaya vs. başlar ve zaman gectıkce yıkamadan dısarı cıkamazsınız... 4-5 gunde bı yıkarsanız (kendı yagıyla beslensın vs dıe..) sac derısı nefes alamaz ve yaglı saca bıt bulaşır aman dıkkat... o yuzden en guzelı 2-3 gunde 1 yıkamak..

ben uzasın diyye hergün yıkıyorum bazen 2 günde 1.
ama her gün yıkadığımda 2 haftada fark ediyor saçlarım :KK66:

X