Doğal Saç Bakım Kürleri Saç uzatma ve bakım grubumuz...

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
Öğle arasında gidip aldım :) Bu akşam diplere dax,boy ve uçlara da hindistan cevizi yağını sürüp sabah yıkayacağız kardeşimle. Haftada 2 kere bu bakımı yaptığımda resimdeki şampuanı kullanayım dedim. Hem zor arınıyor diye yazılmış,kendi şampuanımı çabuk bitirmeyeyim diye hem de davinesi kullandığımda zaten saçımdan memnun kalıyorum,glisi bu yağların tam etkisini anlayabileyim diye aldım.Bonus kafa olmazsam ilk izlenimim süper olacak :KK71:
Bir de bazı zamanlar dipten uca sadece dax sürsek sabah yıkasak ya da sadece diğerini sürsek o şekildeki etkisine de baksak olur mu ki:110:

1597ae41-0319-4a3d-a2a6-e8e602fea159.jpg

Öğle arasında gidip aldım :) Bu akşam diplere dax,boy ve uçlara da hindistan cevizi yağını sürüp sabah yıkayacağız kardeşimle. Haftada 2 kere bu bakımı yaptığımda resimdeki şampuanı kullanayım dedim. Hem zor arınıyor diye yazılmış,kendi şampuanımı çabuk bitirmeyeyim diye hem de davinesi kullandığımda zaten saçımdan memnun kalıyorum,glisi bu yağların tam etkisini anlayabileyim diye aldım.Bonus kafa olmazsam ilk izlenimim süper olacak :KK71:
Bir de bazı zamanlar dipten uca sadece dax sürsek sabah yıkasak ya da sadece diğerini sürsek o şekildeki etkisine de baksak olur mu ki:110:

Eki Görüntüle 1894651
Dax sanırım daha diplere özel bir yağ öyle düşünüyorum. Birde katı formda olduğu için uçlardan arındırırken sanki biraz örseler gibi hissettim yinede uzmanlarımız cevap verecektir :)

Birde ben de the lifeco aldım ama benimki sıvı formda neden öyle ki? Seninki öyle değil

Dax sanırım daha diplere özel bir yağ öyle düşünüyorum. Birde katı formda olduğu için uçlardan arındırırken sanki biraz örseler gibi hissettim yinede uzmanlarımız cevap verecektir :)

Birde ben de the lifeco aldım ama benimki sıvı formda neden öyle ki? Seninki öyle değil
Yok sıvı canım benimki de, ofis serin olduğu için su gibi olan yağın dipleri beyazlaştı pütür pütür katılaştı. Çalkalayınca da tamamı beyaz gibi çıkmış resimde.

Selam kızlar. Tabi ki varım ben de. Bir süredir mecburen yapamıyordum Dax'ı düzenli. Ama tekrardan hazırım.

Ben sadece Dax yapacağım, zaten her yere sürüyorum eritip. Dax'ı sizler de komple kullanabilirsiniz.

Kızlar selamlar, forumu okuyup dax aldım 3 hafta önce ama hiç uygulama yapamadım. Hindistan cevizi yağı ve hardal ı da alıp bende katilacagim size. Uygulamalara bemix de karistiracagim ben.

Olur tabiki neden olmasın :KK200::KK200::KK200:

Hoşgeldin aramıza :KK52:

sevdabuzer sevdabuzer bende dökülmede var ayrıca bugün sığır iliği bulursam onuda yapayım o_O

Haftada bir gün sığır iliği kürü uygula fakat eğer Pazar gününü seçtiysen hep Pazar uygula mesela, günü şaşmasın.

Kılıç dün sözde bakım yapacaktım ama baş ağrısından muzdaripken hiç birşey yapamadım. Gliserinli ölçüyü bekliyorum. Hatta fısfıslı bir şişem boşaldı ona hazırlayayım.

Ben de aslan günlerinde kestirirdim faydası çok oldu. Bu sefer büyüyen yayda her tarafından kestirdim. Etkisi olcağını düşünüyorum.
Bu ara da bakımlar da ay ikizler kova ve terazideyken yağ bakımı mantıklı daha verimli oluyor. Ben o şekilde denk getirmeye çalışacağım. Hardal hangi gruba giriyor bilemiyorum içeriğinde neler vardı hala bakmadım o küre.

Ay kılıç bi de ben yahta tarağımı sevdim. Dişleri güzel. Memnun kalacak gibiyim. Ama saçlarım hala aşırı kuru tabi. Şampuan yerine zeytinyağlı defne sabunu kullanmaya başlayacağım. Dax ı nasıl arındırırım yaşayarak görcem :KK70:

Akşama gliserinli tarifi yazarım. Bu arada herkes aynı anda başlarsa sevinirim :KK48:

Zeytinyağlı defne sabunu kullanmak yaptığın bakımların çöpe gitmesi şöyle dursun bir de saçlarını daha çok yıpratacaksın. Makul bir şampuan bul lütfen, o sabunlar eskilerin kullandığı kaliteli sabunlardan değil.

Bugün dax ve hindistan cevizi yağını alıp yarın deniyorum. Watsonsta vardı galiba?:KK64:
Bir de biz iki kişi başlayacağız,kardeşime de zorla uygulayacağım :KK45:Bakım konusunda kendini saldı gaza getireyim onu da.Gerçi onun saçları upuzun boyasız ve kırıksız:63:

Hadi bakalım

KilicBaligi KilicBaligi Miyav_su Miyav_su arkadasimizida eklermisin rica etsem

Ekledim bile...

Dun yaptığım hhardal kürü ve yay burcunda olmamizdan dolayı ucundan aldigim saclarla bugun bir kaşıntı var sanki bit düşmüş :KK70::KK70: oh oh kaşın kaşın :KK73::KK73: uzuyon demi :-)seni hinzir seni :KK70::KK70::KK70:

:KK48:

Saçlarımızın ölçüsünü alıyor muyuz canım

Öncesi ve sonrası şeklinde fotoğraf çekmek iyi olur.

Bence şöyle yapsak çok iyi olur. Şuanki halinin resmini çekelim, 1 ay sonra da(Değişebilir de bu süre) güncel halinin resmini çekelim. İkisi yanyana olunca değişimi daha net görürüz. Hoppa

Aynı fikirdeyim.

Cizgili bi tshirtle daha belirgin olur canim
Kesinlikle

Eki Görüntüle 1894651

Canın nasıl uygulamak istiyorsa o şekilde uygula canım, burada zorunluluk yok. Yalnız Davines ürünlerinde silikon sls vs yok, bu aldığında is hepsi mevcut, nasıl olacak? Ben derim ki bulabilirsen Gratis'ten Himalaya dökülme önleyici proteinli şampuan edin. 9.90 fiyatı vs sülfat falan içermiyor.

Hiç farketmez, uçlarda da iyi sonuç veriyor. Hindistan cevizi yağı düşük sıcaklıkta katılaşıyor, yüks sıcaklıkta sıvı hale geçiyor, sorun yok.

Selam kızlar. Tabi ki varım ben de. Bir süredir mecburen yapamıyordum Dax'ı düzenli. Ama tekrardan hazırım.

Ben sadece Dax yapacağım, zaten her yere sürüyorum eritip. Dax'ı sizler de komple kullanabilirsiniz.

:KK9:

Bir de bu konuda etiketlenmişim ama bildirim gelmedi bana, çok şans eseri gördüm. o_O

Çoğu kişiye gitmemiş ilginç şekilde. Akşama toplu bir alıntı yaparım yeniden, gözden kaçıran varsa görür.

Kızlar selamlar, forumu okuyup dax aldım 3 hafta önce ama hiç uygulama yapamadım. Hindistan cevizi yağı ve hardal ı da alıp bende katilacagim size. Uygulamalara bemix de karistiracagim ben.

Hoşgeldin canım, seni de ekledim gruba...

Eki Görüntüle 1894651
Dediklerinin hepsi olurda sulfatsiz uugun fiyatli,şampuanlarda var gliss almayaydin iyiydi birde bu yag iceren serisi pek arindiracagina inanmıyorum ama yinede sen bilirsin

Kızlar malzemelerimiz hazır değil mi ben ilk kürü bugün yapayım diyorum canıma tak etti artık :KK70: birde saçlarım kirlendi vaktimde az yağ yapsam gece uyuyamıyorum başımda o yüzden hardal yapsam

Kızlar malzemelerimiz hazır değil mi ben ilk kürü bugün yapayım diyorum canıma tak etti artık :KK70: birde saçlarım kirlendi vaktimde az yağ yapsam gece uyuyamıyorum başımda o yüzden hardal yapsam
Canin hangisinden istiyorsa ona basla canim hardal olablir aslinda

sevdabuzer sevdabuzer sulfatsız şampuan ismi verir misin yarın watsons ve gristen alırım ben yarın başlıyorum KilicBaligi KilicBaligi evet dediğin gibi hangi gün yaptıysam o gün yapmak çok mantıklı bugün bir kaç kasap dolaştım bulamadım umarım yarın bulurum ve başlarım

Ayyy arkadaşlar hayırlı olsun grubumuz, teşekkürler Kılıçbalığı :KK15:
Eee ne zaman start veriyoruz ben hazırım :KK31:
Herkes yapacağı bakımları ve kullandıkları şampuanları da yazsınlar ama olur mu.
Benim bakımım şöyle olucak:
Pazar günü Dax, sabahına duş. Salı günü soğan suyu, sabahına duş. Ve Perşembe tekrar Dax, sabahına duş.
Yani haftanın 3 gecesi bakım gecesi :KK71:
Şampuan olarak NUDE kullanıyorum, yeni ama şimdilik memnunum. Soğan suyunu ya pres yapıp suyunu diplere fısfıslıcam. Yada kaynatıcam. Ben sarımsak da koymayı düşünüyorum... Umarım kokmam :p
Aslında farklı kürler var aklımda... Ama şu bir ay bunlara geçsin yada iki ay sonuca göre bakarız.
Çok çok tatlısınız, başarılarrrr :KK9:

sevdabuzer sevdabuzer sulfatsız şampuan ismi verir misin yarın watsons ve gristen alırım ben yarın başlıyorum KilicBaligi KilicBaligi evet dediğin gibi hangi gün yaptıysam o gün yapmak çok mantıklı bugün bir kaç kasap dolaştım bulamadım umarım yarın bulurum ve başlarım
Canim gratiste himalaya var 10 liraydi fiyati 400 ml sanirim ben bununla arindirip davines oil sampuanla yıkayacağım

Kizlar balen marka hindistan cevizi yagini kullanan oldumu organik ve yemeklerdede kullanılıyormuş %100 aoguk aikim tekniğiyle diyor alsammi bunu ne etsem birde heralde,artikin kozmetik urunlerde taksit olmuyo cokta sevmiyom taksiti ama bu ara elektronik esya alinca mecbur kaldim :)

Tamam canım teşekkür ederim yarın almayı düşünüyorum birde sığır iliği umarım bulurum
Tmm canim insallah bulursunya birde kardesim bi sampuan gondermis watsonsdan almis satici sulfatsiz demiş ama üstünde oyle bi,ibare yok kilica sorayim bunada bakarsin olmadi

X