Ramazanda Kilo Vermek İçin Sağlıklı Diyet Listesi!

armanselin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2013
1.919
51
Merhaba arkadaşlar. Daha önce burada Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın! paylaştığım listelerle çok güzel kilolar verdik. Çok iyi,çok tatlı,altın kalpli bir sürü arkadaş edindim. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi ise aynı diyetisyene ait ramazanda kilo vermek için diyet listesiyle karşınızdayım. :KK16: Öncelikle şunu belirtmeliyim ki diğer listeleri deneyip paylaşmıştım ama bu listede öyle bir şey olamayacak çünkü ramazan geldi. Ben de isteyenlerle birlikte yapıyor olacağım bu diyeti. Zaten diğer listeler sayesinde çok güzel sonuçlara ulaştık inşallah bu liste ile de çok güzel sonuçlar alacağız. Başlıyorum:

SAHURDA:

2 dilim tam buğday ekmeği

1 dilim az yağlı peynir

Salatalık

Maydanoz

Domates

2 yemek kaşığı lor peyniri

1 ceviz

Haftada 2 gün yumurta

1 kase yoğurt

2 meyve

Açık çay veya ıhlamur

İFTARDA:

1 kepçe çorba

6 kaşık etsiz sebze yemeği

1 but veya 2 baget veya 250 gr balık veya 3 köfte

Az yağlı salata

2 tane Kemal Paşa tatlısı veya dondurma

Yiyebileceğiniz meyveler: 1 yerli muz veya 1 portakal veya 1 armut veya 1/2 nar veya 2 mandalina veya 1 elma veya 1 havuç veya 1/2 greyfurt veya 1/2 ayva veya 1 kivi veya 1 dilim ananas veya 200 gr çilek veya 200 gr kavun veya 200 gr karpuz veya 150 gr kiraz veya 1 adet şeftali veya 7 adet erik veya 100 gr üzüm.

Sahurda 2 adet meyve dediği için seçtiğiniz meyveyi 2 katına çıkartın veya aynı ölçüde iki çeşit meyve yiyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
liste güzelmiş , umarım kendime hakim olup ben de böyle hafif bir şekilde beslenerek kilo vermeye ramazan ayında da devam ederim .. takipte olacağım :)

peki bu yediklerimiz bizi bütün gün idare eder mi ? hani iftarda özellikle çok acıktığımızdan ne bulursak yiyoruz, çok zor oluyor kendimizi tutmak :KK43:

peki bu yediklerimiz bizi bütün gün idare eder mi ? hani iftarda özellikle çok acıktığımızdan ne bulursak yiyoruz, çok zor oluyor kendimizi tutmak :KK43:

sahur menusu baya zengın ben anca gozumu acıyorum bunların hepsını yıyebılecekmıyım bılemıyorumm ....

bana da sanki fazla yiyecekler var gibi geldi.

ben sahurda da kahvaltılık gibi yemeyi düşünüyordum iftarda ise bir kase çorba , salata yada bir kase yoğurt yemeyi düşünüyordum çok tatlı krizim tutarsa da dondurma yemeyi düşünüyordum. Hemen hemen benim aklımdakine benzer bir liste vermiş diyetisyen de.

tşkler arman.

Senin diğer diyet listeni 1. uyguladım 25günde 5 kilo vermiştim canım.
Ama sonra şok diyet yapayım dedim karpuz diyeti yaptım 1 kilo daha vermiştim ki misafirliğe gittik diyeti uygulamaya çalıştım ama illa ki kaçamaklar oldu yemek saatleri geçe kaldı. derken geri geldiğimde 2 kilo almıştım.

şuan 76.5

Ramazanda da senin diyestisyenin listesi dahilinde bir yol izleyeceğim iftarı azaltırım belki.
Ama sana bişi sormak istiyorum sen spor da yapıyormusun bu diyetlerin yanında.?
RAmazanda ne yapacaksın spor olarak önerin var mı?

Merhaba arkadaşlar. Daha önce burada http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...kilo-vermek-isteyenler-kesinlikle-baksin.html paylaştığım listelerle çok güzel kilolar verdik. Çok iyi,çok tatlı,altın kalpli bir sürü arkadaş edindim. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi ise aynı diyetisyene ait ramazanda kilo vermek için diyet listesiyle karşınızdayım. :KK16: Öncelikle şunu belirtmeliyim ki diğer listeleri deneyip paylaşmıştım ama bu listede öyle bir şey olamayacak çünkü ramazan geldi. Ben de isteyenlerle birlikte yapıyor olacağım bu diyeti. Zaten diğer listeler sayesinde çok güzel sonuçlara ulaştık inşallah bu liste ile de çok güzel sonuçlar alacağız. Başlıyorum:

SAHURDA:

2 dilim tam buğday ekmeği

1 dilim az yağlı peynir

Salatalık

Maydanoz

Domates

2 yemek kaşığı lor peyniri

1 ceviz

Haftada 2 gün yumurta

1 kase yoğurt

2 meyve

Açık çay veya ıhlamur

İFTARDA:

1 kepçe çorba

6 kaşık etsiz sebze yemeği

1 but veya 2 baget veya 250 gr balık veya 3 köfte

Az yağlı salata

2 tane Kemal Paşa tatlısı veya dondurma

Yiyebileceğiniz meyveler: 1 yerli muz veya 1 portakal veya 1 armut veya 1/2 nar veya 2 mandalina veya 1 elma veya 1 havuç veya 1/2 greyfurt veya 1/2 ayva veya 1 kivi veya 1 dilim ananas veya 200 gr çilek veya 200 gr kavun veya 200 gr karpuz veya 150 gr kiraz veya 1 adet şeftali veya 7 adet erik veya 100 gr üzüm.

Sahurda 2 adet meyve dediği için seçtiğiniz meyveyi 2 katına çıkartın veya aynı ölçüde iki çeşit meyve yiyebilirsiniz.
tatlım yeni topiğin hayırlı olsunnnnn:KK16::KK16:
aslında ramazanda dikkat edip kilolarımızı daha da vermeliyiz bak ben bu listeyi sevdim aslında bana göre dondurmada var tatlıdaa:KK52::KK52:bunları yazıp dolabıma asıcam ve denicem bakalım inş bende de işe yararrrrrrrrrrr:26:

Bence her şey beyinde bitiyor. Aslında o an bizim karnımız değil beynimiz aç oluyor. :KK1: Sahurda yiyeceklerimizin bizi tüm gün idare edeceğini düşünüyorum çünkü her gruptan yiyecek var yeteri miktarda. İftarda her şeye bir anda saldırmak yerine önce yavaş yavaş çorbamızı içerek başlarsak yemeğe kendimizi frenleyebiliriz. Yavaş yemek çok önemli çünkü doyduğumuzu hemen anlayamıyoruz. :KK31:

bana da sanki fazla yiyecekler var gibi geldi.

ben sahurda da kahvaltılık gibi yemeyi düşünüyordum iftarda ise bir kase çorba , salata yada bir kase yoğurt yemeyi düşünüyordum çok tatlı krizim tutarsa da dondurma yemeyi düşünüyordum. Hemen hemen benim aklımdakine benzer bir liste vermiş diyetisyen de.

tşkler arman.

Senin diğer diyet listeni 1. uyguladım 25günde 5 kilo vermiştim canım.
Ama sonra şok diyet yapayım dedim karpuz diyeti yaptım 1 kilo daha vermiştim ki misafirliğe gittik diyeti uygulamaya çalıştım ama illa ki kaçamaklar oldu yemek saatleri geçe kaldı. derken geri geldiğimde 2 kilo almıştım.

şuan 76.5

Ramazanda da senin diyestisyenin listesi dahilinde bir yol izleyeceğim iftarı azaltırım belki.
Ama sana bişi sormak istiyorum sen spor da yapıyormusun bu diyetlerin yanında.?
RAmazanda ne yapacaksın spor olarak önerin var mı?

Rica ederim canım. Sana fazla gelen yiyecekler hangileri? Herkes kendi vücudunu bilir kendine göre eklemeler veya çıkarmalar yaparsın sen de. :-) Spor olarak zumba yapıyordum ancak bir süredir yapamıyorum. Topiğe de gelememiştim zaten. Ramazanda ise teravihe gitmeyi düşünüyorum. Bence güzel bir spor olur. Hem uzak camileri seçersek yürüyüş de yapmış oluruz. :KK8: :KK1:

tatlım yeni topiğin hayırlı olsunnnnn:KK16::KK16:
aslında ramazanda dikkat edip kilolarımızı daha da vermeliyiz bak ben bu listeyi sevdim aslında bana göre dondurmada var tatlıdaa:KK52::KK52:bunları yazıp dolabıma asıcam ve denicem bakalım inş bende de işe yararrrrrrrrrrr:26:

Ayy çok teşekkür ederim ablacımmm. :KK54: Diğer listelerle çok güzel kilolar verdik ramazanda da bunu uygularsak daş gibi oluruz inşallah. :KK8: :KK9::KK9::KK9:

sahurda az yiyeceğime inanıyorum ama işte iftarda o açlıkla gözüm dönüyor vallahi :) canavar gibi oluyorum :)) ama inanıyorum ya börek vs. olmazsa dayanırım :))

İşte beynimizde bitirelim bu işi kızlar. :KK1: Yemeklere saldırmayıp çorbamızı yavaş yavaş içersek bence olur bu iş. :KK8:

İşte beynimizde bitirelim bu işi kızlar. :KK1: Yemeklere saldırmayıp çorbamızı yavaş yavaş içersek bence olur bu iş. :KK8:

ben mesela çorbayı sevmem, çünkü ne çorbası olursa olsun içersem iştahım kaçar. yemekte isterse en çok sevdiğim şeyler olsun yiyemem :KK43: o yüzden banane ben çorba içmem :110: hem ben bu aralar kakule çayı içiyom :KK8: dinç durayım diye. melisa suyu içmeyi düşünüyorum kakule bitince. çünkü müşterilerden dolayı çok stresli oldum bu 1-2 senedir. :KK14: melisa suyu zayıflatıyomuş diye okudum bi kaç yerde. eğer ki aldığımda bende işe yararsa sizler bitki çayı olarak melisa çayı içersiniz ya da aktarlarda satılan mecitefendi melisa suyunu içersiniz:13: bilenler vardır ben diyet yapmıyorum sadece göbüşüm için alternatif yollar arıyorum. buldukça yardımcı olacağıma şüpheniz olmasın :KK16: balon şişirmeyi epeydir aksattım, yorgunluk, sinir , stres, uyku bozukluğu, iş derken yok unuttum gitti balonu. :KK31: ramazandan sonra başlayayım en iyisi. :KK16:

bu arada sabah namazlarına kalkamıyorum diye çok üzülüyordum, artık sahurumu yapar namazımı kılar öyle yatarım. Ramazan geldi hoşgeldiiiiiiiiiiiiiiiiii:KK9::KK9::KK9:

X