Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

benim planım sahura kalkıp yoğurt yemek yeşil çay içmek belkide sirkeli su da buna takılabilir salatalık fln da yenebilir yanında yoğurt göbek yağlarının erimesine yardımcı oluyor...
sirkeli suyu bende düşünüyorum ama yatmadan önce içicem belki sahurdan sonra dokunur dıye korkuyorum
pufy bende senin gibi 73ten 67ye düstüm tarcınlı suyun cok faydasını gördüm ama ramazan gelince icemicem.Sahurda sütlü Mısırgevregi yemeye düsünyorum hafif yicekler sahurda en iyisi sonucta yatıp uyucaz yaglı yicekler kesinlikle yememek gerek.iftarda menüde ne varsa yicem ama ilk önce bol bol suyumu iccem sonrada bi kasık bütün yemeklerden yicem.insallah verebiliriz yaaa ramazandan sonra akrebamın dügünü var 60 olmam gerekiyor.hadi hep beraber burdan birbirimize destek olalım.
bende 82 den 72 ye dustum ama bayadır bu kılodayım gıtmıyor belki ramazanda oynatabılırım dıye dusundum su tarcınlı su olayını nasıl yapıyosunuz merak ettım

Aynen canım benimde 19 eylülde kuzenimin dügünü var işte bu ramazanda bu 8 kilodan kurtulursam cok iyi olucak beraber destek olalıım ins basarıcaz :KK16:[/QUOTE]

bende en az 8 kılo dıyorum bayramda annemlere gidicem yazık annecım zayıflayım dıye gozumun ıcıne bakıyor bırazda onu sevındırmek ıstıyorum:KK34:

[/QUOTE] bende en az 8 kılo dıyorum bayramda annemlere gidicem yazık annecım zayıflayım dıye gozumun ıcıne bakıyor bırazda onu sevındırmek ıstıyorum:KK34:[/QUOTE]

insallah canıım benimm :KK3:

Benimde kilo vermem lazim ekimde ablamin dügünü var. Zaten 8 kilo verdim 84ten 76 indim ramazandada verirsem süper olur. Abiye giycem üstemde güzel dursun istiyorum.

kızlar bende aranıza katılıyorummm iyiki girmişim son dk kk ya :)) ramazanda kilo vermek istiyorum hemde çok çokkk :) inşallah veririz hepimiz..

ben sahurda kahvaltılık yemeği düşünüyorum ve en az 1 litre su içicem..
iftardada suyla orucumu açtıktan sonra bi tabak çorba sonra namaz kılacağım sonra tekrar su ve artık nasıl yenirse yiyecegimmm :)
tatlı sadece sütlü zaten şerbetlileri pek sevmem yoksa aramam yani..
beyaz ekmek yok çavdar ekmeği ve bir iki dilim pide tadımlık niyetine..

kilomuzu ne zaman bildiriyoruzzzzzzzzz???

çok heveslendim yaaaaaaaaaaaaaaaa :KK52::KK52:

Ben almanyada yasiyorum, ama iki sene önce ramazanin bir bölümünü türkiyede gecirdim Ve bu sirada 5 kilo verdim. Ama buraya dönüp ramazanda bitince hepsini bir güzel geri aldim. Tabi benimki pek saglikli bir zayiflama da degildi. Ilk önce sahura kalkmiyordum, daha dogrusu annem gelip kaldiriyordu ama ben bir gözüm acik, bir gözüm kapali bir bardak su icip, niyetlenip geri yatiyordum.
Eh türkiyenin sicaklari malum, iftarda da yemekten önce 2 bardak su iciyordum, sonra sadece bi corba icebliliyordum. Böyle 5 kilo verdim, ama dedigim gibi de geri aldim.
Yani eger kilo vermek istiyorsaniz benim gibi yapmayim bir ise yaramiyor.:82:

Akşam haberlerinde 20 yıldır oruç tutan biri çıktı. 20 yıl önce ramazanda kilo verip orucu bırakınca kiloları geri aldığını görünce tekrar oruca başlamış ve bir daha hiç bırakmamış oruç tutmayı. Oruç çok rahatlatan bir şey gerçekten de hem oruç tutunca insan daha sevimli bir hâl alıyor :KK69:
Biz verebilsek bu ramazanda kâfi

Akşam haberlerinde 20 yıldır oruç tutan biri çıktı. 20 yıl önce ramazanda kilo verip orucu bırakınca kiloları geri aldığını görünce tekrar oruca başlamış ve bir daha hiç bırakmamış oruç tutmayı. Oruç çok rahatlatan bir şey gerçekten de hem oruç tutunca insan daha sevimli bir hâl alıyor :KK69:
Biz verebilsek bu ramazanda kâfi

kesinlikle canım bnm

Ben almanyada yasiyorum, ama iki sene önce ramazanin bir bölümünü türkiyede gecirdim Ve bu sirada 5 kilo verdim. Ama buraya dönüp ramazanda bitince hepsini bir güzel geri aldim. Tabi benimki pek saglikli bir zayiflama da degildi. Ilk önce sahura kalkmiyordum, daha dogrusu annem gelip kaldiriyordu ama ben bir gözüm acik, bir gözüm kapali bir bardak su icip, niyetlenip geri yatiyordum.
Eh türkiyenin sicaklari malum, iftarda da yemekten önce 2 bardak su iciyordum, sonra sadece bi corba icebliliyordum. Böyle 5 kilo verdim, ama dedigim gibi de geri aldim.
Yani eger kilo vermek istiyorsaniz benim gibi yapmayim bir ise yaramiyor.:82:

haklısın cnm ins bu ramazanda saglıklı bir sekilde kurtulalım su kilocuklardaan :KK1:

kızlar bende aranıza katılıyorummm iyiki girmişim son dk kk ya :)) ramazanda kilo vermek istiyorum hemde çok çokkk :) inşallah veririz hepimiz..

ben sahurda kahvaltılık yemeği düşünüyorum ve en az 1 litre su içicem..
iftardada suyla orucumu açtıktan sonra bi tabak çorba sonra namaz kılacağım sonra tekrar su ve artık nasıl yenirse yiyecegimmm :)
tatlı sadece sütlü zaten şerbetlileri pek sevmem yoksa aramam yani..
beyaz ekmek yok çavdar ekmeği ve bir iki dilim pide tadımlık niyetine..

kilomuzu ne zaman bildiriyoruzzzzzzzzz???

çok heveslendim yaaaaaaaaaaaaaaaa :KK52::KK52:

Şimdiden bildirebilirsiniz ee malum yarıın gece sahura kalkıyoruuz :)

Benimde kilo vermem lazim ekimde ablamin dügünü var. Zaten 8 kilo verdim 84ten 76 indim ramazandada verirsem süper olur. Abiye giycem üstemde güzel dursun istiyorum.

ins canım :)

huuu huuuu bendee warımmmm :) en az 60 olmak istiyorummmmm :)

merhabalarr.. bende bu kilolardan kurtulmak istiyorum az önce tartıldım ve 78.4 kiloyum tam tamına :18::18: bayrama kadar 70 olsam yeter boyum 1.71 1.72 okadar kötü durmuyor ama göbeğim aldı başını gidiyor :KK1::KK1:
şimdi müslimi yicem ve pilates yapmaya başlıcam ve bugün 3 litre suyumu içicem.. akşama sahurdada kahvaltılık yemeye düşünüyorum..

Bende varrıımm :) ramazanda kilo vermek istiyorum 58 kiloyum 52 53 e düşmek istiyorum :KK3: inşallah başarıcam iftarda sadece çorba yiyip kalkmayı düşünüyorum tatlı falan kessinlikle yok sadece haftanın bir günü gerekli ölçülerde( tabi eğer kendime verdiğim sözü tutarsam) istediğimi yicem :) şimdilik kararıım bu ama sahura krar veremedim hala sirkeli ballı su içmeyi düşünüyodum ama zararlı olmasından korkmuyor değilim bunun için bi öneriniz var mı ? Birde eğer kilo vermek istiyorsak bence yapmamız gereken çok beğendiğimiz bi arkadaşımız ya da sanatçının fotoğrafını göz önünde bulundurmalıyız malum bayanız kskanıyoruz azıcık :)

Bende varrıımm :) ramazanda kilo vermek istiyorum 58 kiloyum 52 53 e düşmek istiyorum :KK3: inşallah başarıcam iftarda sadece çorba yiyip kalkmayı düşünüyorum tatlı falan kessinlikle yok sadece haftanın bir günü gerekli ölçülerde( tabi eğer kendime verdiğim sözü tutarsam) istediğimi yicem :) şimdilik kararıım bu ama sahura krar veremedim hala sirkeli ballı su içmeyi düşünüyodum ama zararlı olmasından korkmuyor değilim bunun için bi öneriniz var mı ? Birde eğer kilo vermek istiyorsak bence yapmamız gereken çok beğendiğimiz bi arkadaşımız ya da sanatçının fotoğrafını göz önünde bulundurmalıyız malum bayanız kskanıyoruz azıcık :)

Bende 57.5 im bugün itibari ile ve 53 olmak istiyorum en azından ramazanda kilo vermek istiyorum.Listeye alırsanız sevinirtim bu arada liste nerde?

Bende daha yeniyim hiç bişey bilmiyorum desem yeridir :78: listeye alınmak ne demek oluyo :26:

kimin ne kadar verdiğini takip etmek için liste yapılyıor cnm grup oluşturuyoruz yani motişvasyon için.yeniysen aramıza hoşgeldin canım :KK16:
ben ramazan diyetleri arıyorum bir kaç tane buldum arasında en iyisi olduğunu düşündüğümü uygulamaya özen göstereceğim.

benim size naçizane önerim sirke vs. sakın içmeyin mideye çok zararlı özellikle ramazanda.

Bal da var ama içinde gerçi pek bi etkisini gördüğüm söylenemez ama kararsiz kalmıştım. Bana önerebiliceğiniz böyle bi kür var mı acaba ? :KK6: bu arada bende listeye alınmak istiyorum :KK76:

mrb arkadaşlar benim de bi gruba dahil olmam gerekiyor ve bu kilolardan çok sıkıldım artık o kadar karman çorman diyetler oldu ki hiçbirini başı bütün yapamadım belki ramazanda verebilirim umuduyla bu topiğe geldim ..

benim hikayem şöyle .. 2 sene önce boy 1.58 , 72 kilo ile diyetisyenime gittim devlet hastanesi özel değildi onunla birlikte yaklaşık 4 ayda 9 kilo verdim 63 olmuştum.tabi arada duraklamalar oldu bıraktım tekrar başladım vs .. daha sonraki yıllarda kiloma dikkat edmedim halbuki bnm kiloyu çabuk alan bi bünyem var ve üstelik 63 benmi için normal bi rakam değildi benim 55 i görmem gerekiyordu .. herneyse bu yıl içinde 9 kiloyu yavaştan aldım . ve yazın kafama dank etti çünkü pantolonlarımın içine giremiyorum rahat edemiyorum eşofmanla gezmeye başladım.. vee gelelimm şu zamanaa ..
72 ile yine başladım öncelikle diyetisyene gittim ama ayar tutturamadım bir türlü yemeynce veremedim ve evde lahana çorbası içtim 1-2 haftada 4 kilo filan verdim arada kaçamaklar oldu tabiki o yüzden bu rakam az oldu daha sonrasında ne oldu bu kilolar yine geri döndü .. 5 günde 5 kilo diyeti yaptım verdim de 3 kilo ama meğer o suymuş halbuki normal yiyordum ondan sonra karbonhidrata başladım ama ailede çok yemek kopukluğu oldu kızdılar vs ona da devam edemedim .. ve şuan 69.5 kiloyum buna 70 diyebiliriz aslında tarçınlı çay içerek ve ip atlayarak 2 kilo verdim ama bunları yapıyorum şuan veremiyorum .. desteğinize ve yardımınıza ihtiyacım var 15 kilo fazlam var .. hergün ağlıyorum tüm giremediğim kıyafetler için :KK43:

Son düzenleme:
Hoşgelldiinn :) canını sıkma verilir gerçekten :) biz Türk milleti olarak farketmeliyiz ki bütün günümüz yemek üstüne kurulu :) sabah kalk hemen kahvaltı hazırla öğlen akşam yemeği akşam gelsin börekler gitsin çörekler " bi tabak daha koyalım ölümü gör " demeler :KK70: hele bu iş ramazanda olunca işimiz çok daha zor oluyo :) bütün olay bu boğazdan geçiyo. Öncelikle yemek için yaşamadığımızı, yaşamak için yediğimizi beynimize altın harflerle kazımamız gerekiyo :) bende çok dertliyim arkadaşlarım bi şeyi 2 lokma alıp bırakırken ben bırakamıyorum onun bitmesi gerekiyo kafayı yiyorum sonuç da aralarında en kilolu benim olmam. Beni kilo vermeye en çok heveslendiren şey de şu oldu. Benim baya yakın bi arkadaşım var 50 kilo fiziğine bak bak dur suratı çok da güzel değildi ben yanındayken kimse bakmazdı diyebiliriz :21: ( ukalalık olarak algılamayın nolur sadece olanı anlatmam gerektiğini düşünüyorum ) şimdi ben 58 kiloyum o arkadaşım 50 inanırmısınız bi kişi dönüp yüzüme bakmıyo yok böyle bişey o kadar kötü oluyo ki insan :KK59: böyle şeyleri bence aklımıza yazmalıyız dediğim gibi malum kadınız :KK76: ben kesin kararlıyım. EN GÜZEL ELBİSELERİ EN GÜZEL ŞEKİLDE BENİM FİZİĞİM TAŞIYACAK O KADAR :21:

Hoşgelldiinn :) canını sıkma verilir gerçekten :) biz Türk milleti olarak farketmeliyiz ki bütün günümüz yemek üstüne kurulu :) sabah kalk hemen kahvaltı hazırla öğlen akşam yemeği akşam gelsin börekler gitsin çörekler " bi tabak daha koyalım ölümü gör " demeler :KK70: hele bu iş ramazanda olunca işimiz çok daha zor oluyo :) bütün olay bu boğazdan geçiyo. Öncelikle yemek için yaşamadığımızı, yaşamak için yediğimizi beynimize altın harflerle kazımamız gerekiyo :) bende çok dertliyim arkadaşlarım bi şeyi 2 lokma alıp bırakırken ben bırakamıyorum onun bitmesi gerekiyo kafayı yiyorum sonuç da aralarında en kilolu benim olmam. Beni kilo vermeye en çok heveslendiren şey de şu oldu. Benim baya yakın bi arkadaşım var 50 kilo fiziğine bak bak dur suratı çok da güzel değildi ben yanındayken kimse bakmazdı diyebiliriz :21: ( ukalalık olarak algılamayın nolur sadece olanı anlatmam gerektiğini düşünüyorum ) şimdi ben 58 kiloyum o arkadaşım 50 inanırmısınız bi kişi dönüp yüzüme bakmıyo yok böyle bişey o kadar kötü oluyo ki insan :KK59: böyle şeyleri bence aklımıza yazmalıyız dediğim gibi malum kadınız :KK76: ben kesin kararlıyım. EN GÜZEL ELBİSELERİ EN GÜZEL ŞEKİLDE BENİM FİZİĞİM TAŞIYACAK O KADAR :21:

o kadar mutsuzum ki yüzümden gayet memnunum .. benim de öyle şişko şişko geziyorum resmen ve 15 kilo çok zor geliyor .. nasıl vereceğim bunu ben 50 ı görsem herşey çok daha güzel olacak ama moralman çökmüş durumdayım bunun yüzünden sürekli bi değişim istiyorum mesela saç gibi yada lens vs gibi hepsine heves eder oldum dışarı çıkmaık bile istemiyorum bu yağlarla belki abartıyorum ama kendimi gerçekten kötü hissediyorum .. ve ramazanda bi 8 kilo vermem gerek ki biraz olsun kendime güvenim gelsin ..

Çık gez dolaş eğlen arkadaşlarınla takıl moralin yükselsin bugünden itibaren başla yarın diyete başlıyorum deme. En güzel sensin sakın ama sakın unutma. Annen en güzelini doğurmuş :KK49: mesela bugün keendini düz tabaklar oluyo ya evde ne yemek varsa bi yemek kaşığı ondan bi yemek kaşığıondan al ziyan olur diye düşünme annelerimiz zaten etmiyo :) ramazanda yemeğe bakıp seni yiyince ne olucak demeyi bil. Bi de bi gerçek var ki bi yemekten 1 kaşık alınca da aynı lezzet geliyo 2. sini aldığındada. Tek fark kilo alıyosun :) ve bi insan midesinin açlığındaki rahatlığı tıka basa yediğinde asla alamıyo kıvranıyosun bi daha asla yemicem diyosun. ÇOK YEMEK ZARARLIDIR bunu unutmamaya gayret edersek bence olmıcak şey yok :) asitli içeceklerden uzak durmamız lazım mesela kiloyu bırak insanın en değerli şeyini bozuyo gülüşünü dişler sararıyo falan filan çok gereksiz zarar o da. Hamur işlerinden uzak durmamız lazım şekerler tatlılar ne gerek var. Zaten sonra bizden çıkıp gidiyolar. :KK17: tabi sağlığa da dikkat etmek lazım gereken protein karbonhidrat alınmalı dediğim gibi herşeyden az az ve mutlaka su içilkmeli gerçekten çok faydalı oluyo :):KK19:

X