Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

pufy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2011
276
0
Maluum ramazan kapıya dayandı bayanlaar..Öncelikle sunu belirtmeliiym ki ramazanda hep kilo almısımdır .. Eee normal tabi ; sahurda acıkırım diye mideyi sonuna kadar doldur, iftarda acıktım diye hamur işlerine pidelere tatlılara dayaan sonra ay ben niye kilo aldım diye türlü türlü pismanlıklar .. Amaa artık bu ramazanın kilo almama degil kilo vvermemde yardımcı olması icin elimden geleni yapacagım ! Ve cok arastırdım ki ramazanda kilo vermek mümkün... Sizde benim gibi düsünüyorsanız gelin beraber yapalım . Yediklerimizi, ictiklerimizi, yaptıklarımızı , düsüncelerimizi, önerilerimizi paylasalım . :KK54:

Örnem Menümüz ;

Sahur :
kalkınca 2 sb su
1 su bardağı süt
1 haşlanmış yumurta
2 kk beyaz peynir geceden suda bekletilecek.
1 yk reçel,bal,pekmez
3-4 dlm ekmek
domates salatalık.

arkasından 1 pors. meyve.

İftar :
2 sb su
1-2 zeytin veya 1-2 hurma
1 kase çorba
1 tk yağlı salata

10-15 dk ara

5-6 yk ana yemek
3 yk yoğurt-cacık veya ayran
1 dlm ekmek veya 1 kare pide

21.30 da 2 porsiyon meyve
veya 1 porsiyon meyve 2 top dondurma veya sütlü tatlı

toplam 10 su bardağı su içilecek!

No|Nick|B.kilo|H.Kilo|1.Hafta|2.Hafta|3.Hafta|4.Hafta|Toplam Verilen kilo
|YARAMASS | 78 |70 | | 75,7 | 72,9 | | 3,69:nazar:
|lisaruz | 80 | 65 | | | 77,2 | | 3,5
|nazz81 |55.4 | 52 | 54.4 | 54.4 | 53,1 | | 2,38 :nazar:
|Pufy | 69.9 | 60 | 67,5 | 67.5 | 66,1 | 65,4 | 3.5:nazar:
|brunettee |57 | 52 | 56.5 | | 55,4 | | 1,94
|arcak81 |67.4 | 62 | 66.4 | 65,5 | 64,4 |63,9 |3,5:nazar:
|lawes | 65 | 60 | 63,5 | 62.5 | 61,5 | | 1,62:nazar:
|feza14 | 78 | 67 | | 79 | 77,8 | 76,7 | 2,3 :nazar:
|RainbowColors| 57.5 |52 | 56,1 | 56,3 | 55.5 | | 1,42:nazar:
|tuysorunu |61.5 | 56 | 59.9 | 59.5 | 58,7 | 59 | 2 :nazar:
|pnrrr19 |60 | 52 | 59 | 59 | 58,4 | | 1.01:nazar:
| mattika | 63.3 |59- | 61,2 | 61,2 | 60,7 | | 0,81:nazar:
|su_peri | 64 | ? | 63.2 | 63.2 | 62,7 | | 0.79 :nazar:
|bbbb46 | 50 | 43 | 48,1 | 46,1 | 45,8 | | 0,65:nazar:
|kelebek2005 | 65.4 | 60 | | 63,4 | 63 | 62,6 | 2,8 :nazar:
|gull100 | 60.7 | 55 | 59,4 | 59,4 | 59,2 | | 0.33:nazar:
|leyya88 |69.3 | 55 | 69 | 68,9 | 68,8 | 68,6 | 0,6:nazar:
|Bosnakgüzeli |67 |60 | 66. | 68 | 66 | 66 | 1 :nazar:
|BBD | 73,5 | 67,5 | 71,3 | 71,4 | 71,6 | 71 | 2,1 :nazar:
|didos86 |61 | 51 | 59,6 | 58,8 | 59,1 | 57,8 |-0,51:nazar:
|merhak | 74.5 | 68 | | 72,6 | 74 | 71,3 | 3,2 :nazar:
|kardelen5233 |69.5 | 65 | 68.80 | 68.00 | 69,5 | |-2,20:KK20:
|Sarnai | | | | | | 78,5 |

Son düzenleme:
slm canim pek guzel diyorsunda nasil olcaksa bu ben 67 kiloyum solemesi ayip bu aralarda oyle istahliyimki anlatamam.yapalim valla belki bi ise yarar:KK1::KK1:

slm canim pek guzel diyorsunda nasil olcaksa bu ben 67 kiloyum solemesi ayip bu aralarda oyle istahliyimki anlatamam.yapalim valla belki bi ise yarar:KK1::KK1:

haha :KK70: Bende hic denemedim ama veren veriyo valla bizim neyimiz eksiik :KK1: Ben uzun zamandır diyetteydim 73 ten 68 e inebildim bozmamak icin bu yola başvurduum :KK1: bakalıım hep birlikte basarabilirsek basaralım inancım tam :)

Maluum ramazan kapıya dayandı bayanlaar..Öncelikle sunu belirtmeliiym ki ramazanda hep kilo almısımdır .. Eee normal tabi ; sahurda acıkırım diye mideyi sonuna kadar doldur, iftarda acıktım diye hamur işlerine pidelere tatlılara dayaan sonra ay ben niye kilo aldım diye türlü türlü pismanlıklar .. Amaa artık bu ramazanın kilo almama degil kilo vvermemde yardımcı olması icin elimden geleni yapacagım ! Ve cok arastırdım ki ramazanda kilo vermek mümkün... Sizde benim gibi düsünüyorsanız gelin beraber yapalım . Yediklerimizi, ictiklerimizi, yaptıklarımızı , düsüncelerimizi, önerilerimizi paylasalım . :KK54:

Yapılacaklar ;
*Muhakkak sahura kalkılacak :KK3:
*İftar ve sahur arası en az 3 litre su icmek :nazar:
*Sahurda kahvaltılık , hoşaf tarzı hafif yiyecekler yemek .
*İftardan sonra mutlaka yürüyüş .

Yasaklar ;

*Kızartma
*Hamur işleri
*Şerbetli tatlılar

ya ben zaten bu muhteşem 3 lüyü pek sevmem. hayatımda ilk defa gecen yaz 8-10 kilo aldım... canım istemeye istemeye yapacak bişey olmadığı için paso yedim. normalde 40-42 arası olanırdım. geçen yaz 50 ye vurdum mu?? neleeeer neler yesem de artık 1 gram üstüne de cıkmıyorum altına da inmiyorum. deliricem yaaa.bu arada çalışma sistemim değişti...önceden çok koştururdum artık evden bile cıkmıyorum pc başındayım sürekli.. hani 40 falan az geliyor belki kulağa ama ben 43 ün üzerine cıktıımı inanılmaz hantallaşıyorum. adım atmaya enerjim olmuyo merdiven cıkarken tıkanıyorum.. alışık değil bünyem hiç. normalde kendimi ince yapılı biri sanıyordum şimdi aynaya baktiimda basenler göbek şişmiş gıdım falan cıkmış:KK14: gerçi 40 kiloyken hiçbizaman sıkı olmadım ama böle tam facia:) su hiç içmem.... 3 4 günde bi bardak falan diyim.. midem bulanır su içerken... bu aralar zorluyorum kendimi içeyim diye... tekrar 42 ye ineyim yaaaa... :KK31:

kizlar ben de her ramazan kilo alirdim ama bir ramazanda kilo verdim nasil mi iftarda paso su ictim sonra tikandim yemek yiyemedim ama 1.5 litre suyu iciyordum cok susuyordum gun boyu cunku yaz ya, sonra yemek falan isteseniz de yiyemiyosunuz sonra da uykunuz gelio zaten. sahurda falan da istedigimi yedim hic oyle kasmadim yagli sekerli diye, ama iftarda yememeye bakin bol bol su icin

valla 100 kadına sorsak 99 u aynı şeyi ister herhalde, bende dahil :)) ama iştah varsa, birde kilo aldırıcı yiyecekleri daha çok seviyorsanız bunu yapmak çok zor yaa.. inanın benim gözümde neler dönmüyorki akşama kadar.. kan şekerim düşüyor sanırım , birde acayip bir tatlı isteği oluyor. allahım şu kiloları nasıl veriyorlar anlamıyorum, irade nasıl kullanılır bir öğrenebilsem sorun olmayacak ama , başaramıyorum.. ramazan ayı hepimize hayırlı gelsinde zayıflayalım inşallah , hadi bakalım :))

ya ben zaten bu muhteşem 3 lüyü pek sevmem. hayatımda ilk defa gecen yaz 8-10 kilo aldım... canım istemeye istemeye yapacak bişey olmadığı için paso yedim. normalde 40-42 arası olanırdım. geçen yaz 50 ye vurdum mu?? neleeeer neler yesem de artık 1 gram üstüne de cıkmıyorum altına da inmiyorum. deliricem yaaa.bu arada çalışma sistemim değişti...önceden çok koştururdum artık evden bile cıkmıyorum pc başındayım sürekli.. hani 40 falan az geliyor belki kulağa ama ben 43 ün üzerine cıktıımı inanılmaz hantallaşıyorum. adım atmaya enerjim olmuyo merdiven cıkarken tıkanıyorum.. alışık değil bünyem hiç. normalde kendimi ince yapılı biri sanıyordum şimdi aynaya baktiimda basenler göbek şişmiş gıdım falan cıkmış:KK14: gerçi 40 kiloyken hiçbizaman sıkı olmadım ama böle tam facia:) su hiç içmem.... 3 4 günde bi bardak falan diyim.. midem bulanır su içerken... bu aralar zorluyorum kendimi içeyim diye... tekrar 42 ye ineyim yaaaa... :KK31:

Bende onceden su icerken midem bulanıyodu gibi sikayetlerde bulunurdum ama vücut oyle bir alısıyor kii .. 1 bucuk litreyi 1 saatte bitiriyorum düşün artık günde 3 lt suyumu hic eksik etmem . Geceleri yeme alıskanlıgım kalmadı en gec 8 . Yalnız bu düzene alısana kadar bu vücut bu irade neller cektii bi bilsen :) Onemli olan kafaya koymak emin ol :KK34:

ben de ramazanda zayıflamaya karar verdim ama bir yandan da pek güvenemiyorum kendime :KK1:

hep beraber üstesinden geliriz diye düşünürüm dikkat etmesekte 'kilo alacagımızı' düsünerek ne yedigimizi bilelim dimi ama :KK1:

kizlar ben de her ramazan kilo alirdim ama bir ramazanda kilo verdim nasil mi iftarda paso su ictim sonra tikandim yemek yiyemedim ama 1.5 litre suyu iciyordum cok susuyordum gun boyu cunku yaz ya, sonra yemek falan isteseniz de yiyemiyosunuz sonra da uykunuz gelio zaten. sahurda falan da istedigimi yedim hic oyle kasmadim yagli sekerli diye, ama iftarda yememeye bakin bol bol su icin

kac kilo verdin peki canım ?

valla 100 kadına sorsak 99 u aynı şeyi ister herhalde, bende dahil :)) ama iştah varsa, birde kilo aldırıcı yiyecekleri daha çok seviyorsanız bunu yapmak çok zor yaa.. inanın benim gözümde neler dönmüyorki akşama kadar.. kan şekerim düşüyor sanırım , birde acayip bir tatlı isteği oluyor. allahım şu kiloları nasıl veriyorlar anlamıyorum, irade nasıl kullanılır bir öğrenebilsem sorun olmayacak ama , başaramıyorum.. ramazan ayı hepimize hayırlı gelsinde zayıflayalım inşallah , hadi bakalım :))

iş 1-2 haftaya bakıyo cnm :KK1: ama oyle zor ki gercekteen.. hele yaz vakti..su kilo almayanları cözemiyorum su icsek yarıyo misali bizimkiside :KK1: ins yediklerimizi bilirsek geriye bişey kalmıyo bakalım görücez :KK1:

ya vallaha ramazanda kilo vermek yerine kilo almamaya clışıcam cünkü annem babam akşam yemeğine geliyor diye masayı bir güzel dolduruyor yeni yemekler falan allahım yemicem diye oturuorum ama nerdeeeee......

inş yemem ve artı zayıflarım (= allah herkezin yardımcısı olsun..

benim planım sahura kalkıp yoğurt yemek yeşil çay içmek belkide sirkeli su da buna takılabilir salatalık fln da yenebilir yanında yoğurt göbek yağlarının erimesine yardımcı oluyor...

pufy bende senin gibi 73ten 67ye düstüm tarcınlı suyun cok faydasını gördüm ama ramazan gelince icemicem.Sahurda sütlü Mısırgevregi yemeye düsünyorum hafif yicekler sahurda en iyisi sonucta yatıp uyucaz yaglı yicekler kesinlikle yememek gerek.iftarda menüde ne varsa yicem ama ilk önce bol bol suyumu iccem sonrada bi kasık bütün yemeklerden yicem.insallah verebiliriz yaaa ramazandan sonra akrebamın dügünü var 60 olmam gerekiyor.hadi hep beraber burdan birbirimize destek olalım.

yaaa iftarda benim böle bi problemim var normal yemegimi yerim yemekten sonra ve asırı derecede kan sekerim düser sonrada tatlılara yükleniriim o yüzdende büyük ihtimal kilo alırız o yüzden yemekten sonra tarcınlı suyu icsek hem tatlıisteginide kesiyor.

ya vallaha ramazanda kilo vermek yerine kilo almamaya clışıcam cünkü annem babam akşam yemeğine geliyor diye masayı bir güzel dolduruyor yeni yemekler falan allahım yemicem diye oturuorum ama nerdeeeee......

inş yemem ve artı zayıflarım (= allah herkezin yardımcısı olsun..

ins canım ya ins hep beraber :)

bunu bende çok istiyorum ya dikkat edicem inş. eşim de kilo aldın diyip duruyo inşaallaahhh incelirizzz:21:

hep beraber tatlım :KK1:

bende ramazanda kılo vermek ıstıyorum yaa ama nasıl olacak bılmıyorum :KK50:

Sahurda kahvaltılık seyler, kızartmadan hamur islerinde en önemlisi serbetli tatlılardan uzak durursak başarırız gibi ha ? :KK54:

benim planım sahura kalkıp yoğurt yemek yeşil çay içmek belkide sirkeli su da buna takılabilir salatalık fln da yenebilir yanında yoğurt göbek yağlarının erimesine yardımcı oluyor...

başarılar tatlım :KK1:

pufy bende senin gibi 73ten 67ye düstüm tarcınlı suyun cok faydasını gördüm ama ramazan gelince icemicem.Sahurda sütlü Mısırgevregi yemeye düsünyorum hafif yicekler sahurda en iyisi sonucta yatıp uyucaz yaglı yicekler kesinlikle yememek gerek.iftarda menüde ne varsa yicem ama ilk önce bol bol suyumu iccem sonrada bi kasık bütün yemeklerden yicem.insallah verebiliriz yaaa ramazandan sonra akrebamın dügünü var 60 olmam gerekiyor.hadi hep beraber burdan birbirimize destek olalım.

Aynen canım benimde 19 eylülde kuzenimin dügünü var işte bu ramazanda bu 8 kilodan kurtulursam cok iyi olucak beraber destek olalıım ins basarıcaz :KK16:

saglıgımız yerındeyse , kan degerlerımız normalse bana göre yasaklara uymaya gerek yok. yanı hamur işi kızartma tatlı yenir. sadece ölçüye dıkkat edıcez hepsi bu. 2 dilim tatlı yıyosanız bi dilime indirin. bıde yavas yavas yiyince inanın zaten fazla kacırmıyosunuz yemegi. cunku yavas yıyınce mide sınyalını veriyo doydum dıye. :KK53:

burda dikkat etmemiz gereken tek şey İRADE . iradeye hakim olunca kilolarada hakim oluyosunuz :KK66::KK53::KK19:

bu yöntemle 2009 da 3-4 kilo vermiştim hatta. mideme fazla yuklenmim diye ölçüyü azaltmıstım bı baktımkı kılo da gitmiş :KK66::KK66::KK66:

şimdi aynı yöntemle hazirandan beri diyetteyim. bugüne kadar 7 kg verdim.
tek formül : herşeyden yemek fakat ; ÖLÇÜLÜ ve YAVAŞ yemek. :KK53:

Son düzenleme:
saglıgımız yerındeyse , kan degerlerımız normalse bana göre yasaklara uymaya gerek yok. yanı hamur işi kızartma tatlı yenir. sadece ölçüye dıkkat edıcez hepsi bu. 2 dilim tatlı yıyosanız bi dilime indirin. bıde yavas yavas yiyince inanın zaten fazla kacırmıyosunuz yemegi. cunku yavas yıyınce mide sınyalını veriyo doydum dıye. :KK53:

burda dikkat etmemiz gereken tek şey İRADE . iradeye hakim olunca kilolarada hakim oluyosunuz :KK66::KK53::KK19:

bu yöntemle 2009 da 3-4 kilo vermiştim hatta. mideme fazla yuklenmim diye ölçüyü azaltmıstım bı baktımkı kılo da gitmiş :KK66::KK66::KK66:

şimdi aynı yöntemle hazirandan beri diyetteyim. bugüne kadar 7 kg verdim.
tek formül : herşeyden yemek fakat ; ÖLÇÜLÜ ve YAVAŞ yemek. :KK53:

Ne de guzel vermişsin oyle :KK1: ah hakim olabilsek keske tok karne hayallerim oluyo ama acıkınca iş bitiyo yaa :KK1:

arkadaşlar her kez için farklı bir diyet programı uygulanır bunu zaten biliyoruz. bu genellikle; yaş, kilo, vücut direnci, bazı kalıtsal hastalıklar vs. göz önünde bulundurularak en ideal diyet programı seçilir. benim kuzenim 103 kgdı, yeşil elma diyeti uyguladı, bu arada kuzenim erkek, diyet sırasında sürekli spor yaptı her gün 2 saat basketbol oynadı, yürüyüş filan her neyse 2 ayda 78 kg'a düştü. bu diyet için vücut direnci çok önemli ve sadece elma yiyeceksiniz yani insan üstü bir gayret gerektiriyor. her acıktığında elma ara öğünlerde elma :):)

X