Psikolojik rahatsızlıklar

hayatınızda hic bir psikolog yada psikiyatra gittinizmi?

• Ankete Katılan
    930
ArkadaŞlar mrh ben uzun senelrdır arada bı gıderım faydası Çok bÜyÜk ben bugÜn ayaktaysam bunu Önce allaha sonra dr lara borÇluyum bu ara yıne kÖtÜyÜm yıne gıdıyorum ılaÇda alıyorum bazen bıze normal gelen Şeyler aslında Çok Çok bÜyÜk psıkolojık rahatsızlık olabılıyor

evt psikiyatra gittim
bana çok agrı gelicek bi ilaç verdi
sonra bıraktım bende zaten
ama psikolga gitmeyi isterim

ben kafama takmamaya calısyorum
her ıste bı hayır vardır dıyorum gecıyorum bırde ınsanların yaptıgı kotulukler kendılerını bulur dıyıp gecıyorum kotuyle kotumu olayım banane ben kendımı temız tutmak adına tartısmalara gırmıyorum bıseyede karısmıyorum
ıyı ınsanlar zaten kendılerını bellı edıyor bende onlarla takılıyorum

Cok önemli bir konuya degindigin icin öncelikle cok cok tesekkürler kardesim bu sorun cogumuzda var sanirim bendede oldugu gibi psikologa cok kez gittim aynen arkadaslarda oldugu gibi 11 yasimdan beri yasadiklarimi anlattim ve ilac verdi uykusuzluk vardi onun icinde ilac verdi ve hala kullaniyorum faydasini gördünmü derseniz ! evet gördüm ama ilaclarlada bir ömür yasanmazki ben bu duruma cok üzülüyorum dertlerden kactikca üstüme üstüme geliyorlar ne yapicagimi bende bilmiyorum :KK43:

Ben uzun yıllardır aralıklarla psikiyatra giderim.İlaçta kullanıyorum.İnsan mecbur olmasa gidermi hiç.Galiba ömrümün sonuna kadar ilaç kullanmak zorundayım.Napalım Benim şifamda bundan demekki.kaydirigubbakcemile2

Daha mutlu demiyelimde daha çok mutsuzluğu kaldırıyor.Daha rahat ve takıntısız oluyorsun.Tabi mutlu da oluyorsun.

ilaçlara umut bağlayarak yaşamak çok iyi bişey değil bence kendi gücün ve iradenle çözmeye çalışılmalı

bende gittim ama ilaçsız tedaviye gittim.ilaç alıpta kendimi uyuşturmaya gerek yok. sadece konuştum.insan rahatlıyor yaaa yabancı biride olsun sana güvendiğini hisettiriyor ve açıldıkca açılıyorsun. ben konuşmayı unutmuştum kendimi tanımıyordum bile.ilk gittiğimde hiç konuşamadımm kızlar varya 10 soruyu çözemedim. doktor aldı elımden kendısı sordu ben cevap verdim 1 saatte bitirmiştim .şimdi çok şükür kendimi toparladım.ama mutlaka ilaçlıda olsa ilaçsızda olsa herkesin ihtiyacı var diye düşünüyorum.

amannn bacılar! alın işte bi deli de ben! şu saat olmuş uyku muyku yok!

niye yok?taaa gittim bizim amcalarla olan meselelere....facebok da yiğenimi gördüm akşam.kocaman genç kız olmuş.canım sıkıldı.uyku tutmuyo.akrabayız ama birbirimizden haaberimiz yok.niye olmuştu?nasıl olmuştu derken bi baktım saat sabahın 5 ine geliyo....

Allah beni iyi etsin! bugün kafayı buna taktım bakalım yarın neye takılıp kalacam?yaa ben bu geçmişi düşünme takıntısından nasıl kurtulacagım??!!!!

bende en kısa zamanda doktora gitmeliyim!!!ankaraya taşıındım varsa bildiğiniz doktor valla çok makbule geçervereliniortak hepinizi öpüyorumm:1hug:

bn tek birşey anladım kim ne derse desin takmamak ömrümüzden ömür gidiyo boşuna boşverin onların ayıbı o arayıp sormamaları öle çok akrabalar var hiç görüşmek istemeyenler çook o yüzden bunu takmana değmez ankarada çok iyi doktorlar vardır hacettepe de falan isim olarak bilmiyorm ama hacettepe üniversitesinde bi görünün doktora umaram herşey yoluna girer.

bende 2 aydır psikiyatriye gidiyorum. bana sorarsanız bir faydasını görmedim görebileceğimidi sanmıyorum artık.ilaç yazım gönderiyorlar.ha birazda derdini paylaşıyorsun kullandığım ilaçlar uyku ve sersemlik yapmaktan başka bi işe yaramadı ben gözümden akan yaşların akmamasını istediğim için gittin.sorunlarım için gidiyorum.ama işe yaramadığı için ilaçlarımı bırakma kararı aldım.doğru mu yaptım emin değilim ama faydasından çok kafamı kaldıramıyorum içince..

Bende bir kaç kere gittim ama devamlı değildi. ılaç kullandım görüştüğüm o dönemlerde. Zaten son deminde ağlama krizlerinde gitmiştim, pek fazla birşey paylaşamadım ve devamlılığıda olmadığı içinde pek faydasını gördüğüm söylenemez. ılaçlar kısa süreli toparlanmamı sağladı işte. Şunu öğrendim sadece insanın kendinde bitiyor herşey,sen kendini toparlayamıyorsun ne doktor ne de bir başkası seni toparlayamıyor.Hala ruh halim değişip dursada eskisi kadar birşeyleri kafama takmıyorum, boşver diyorum.HAYAT ÇOK KISA.Bu işe yarıyor genelde.Herkes kendine değer versin ne olursa olsun.

kızlar mrblar..
bende bazen çok gergin oluyorum..aileme kızıyorum iş arkadaşlarıma,normal arkadaşlarıma..insanlar çok dengesiz benim de eksi yanlarım vardır mutlaka ama insanlar çok bencil hep kendilerini haklı buluytorlar asla kendini sorgulamak yok. ben kimseyi kırmıyorum ama çevremdekıler çok ustume gelıyorlar..hayatta çekilmez oluyor, ınsanlar bırseyler kendılerıne yapılınca hoşlarına gıdıyor aöma sana bir ayrıcalık yapıldımı ortalığı kaldırıyorlar. hakkını arayınca sen suçlu oluyorsun..daha yazsam çok seyler yazarım da neyse...

Psikiyatr a gittim adam benim sert görünüşüm altındaki yumoşluğumu keşfetti tacizine uğradım yaşın küçük gibisinden sevimli yaklaşmaya çalıştı.diğer hastalarına bana davrandığı gibi davranmadı örnek verecek olursak; onunla konuşurken ama sen şöyle güzel kızsın su gibisin böyle bilmem nesin gibi lafları çok oldu anlam veremedim anlattığım şeylerle ilgisi yoktu sonra reçeteye yazdığı ilaçları onaylamayı 2 keresinde unuttu unutur gibi yaptı belkide odasından çıkarken 2 yanağımdan şapur şupur öpüyordu zaten (bi abi amca gibi derler ya ama ebn sanmıyorum)işte onaylatıp tekrar çıkarken birer tane daha öpmek istiyordu konuşurken elimi tutmanın da ne gereği vardı anlamadım ona stilist olmak istediğimden bahsediyordum ağlayıp dert yanmıyordum.anlıyacağınız böyle şeylere maruz kalmak istemiyorsanız erkek bir psikoloğa gitmeyin ama istiyorsanız siz bilirsiniz. bir bayana hele eli yüzü düzgün veya kendilerine göre gösterişli olanlarına hiç dayanamıyorlar.benim yüzüm yanık olsaydı gözlerim şaşı veya kulaklarım kepçe olsaydı beni öpmeyi bırakın konuşmamızın bitmesi için dakikaları sayardı eminim.. . bir daha psikoloğa gitmedim ama yenilerde bayan bir psikoloğa gitmeyi düşünüyorum bir daha erkek mi? tövbe!...
ilaçlara gelince ,ilaçlardaki maddeler kişideki rahatsızlığa göre bir rahatlatma sağlıyor ben seviyorum ilaçlarla yaşamayı.

bende gittim hala da gidiyorum ilaç ve terapi alıyorum ama son 1 aydır kötüye gidiyorum doktoruma söylesem ilaçların dozunu arttıracak o yüzden ona da söylemek istemiyorum ama çok bunaldım herşeyi kafama takmaktan kenmdi kendimi yıpratıyorum kimsenin ruhu bile duymuyo olan bana oluyo bigün hastanelik olucam diye korkuyorum artık

X