Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Protez Göz...

merhaba.oglum 21 aylık.daha ılk cocugum.ve cocukta dusunmuyorum.nıye o cocugu da rıske atıym.onda da olabılırmıs hastalık.zaten hayatım yeterınce zındana dondu.oglumu ıyı bısekılde yetıstırırsem yeter.protezı nereye yeptırdınız ssk karsıladımı.bız haceetpeye yaptırmıstık cok ta memnunuz para odemedık.akrılık protezımız.oglum 6 aylıkken taktırdık onun ıcın sankı dogustan oyleymıs gıbı oldu.etkılenmedı.sımdı cıkınca annecım tak dıyo kendı takmaya calısıyo...ve bıcok sey anlıyosundur zaten.içim yanıyo ama napıym aglamadıgım gun yok yıne de cok sukur ısyan etmıyorum.bundan sonra ıyı olsun yeter..

hanunum uzun bir aradan sonra merhaba. kusura bakma canım vaktim olmadığı için cevap yazamadım. bizde oğlumun proteze alışma süresini aştık. korktuğum kadar zor olmadı. artık hayatın benim için bittiğini düşünmeye başlamıştım. ama allahıma bin şükür oğlum alıştı ve görüntü artık bizim için normal gözden farklı değil. artık insanlar oğluma acıyarak bakmıyorlar. hatta farketmiyorlar bile. inşallah senin içinde durum aynıdır.benimde tek çocuğum var. bende düşünmüyorum ikinciyi.allah çocuklarımıza ömür versin.
biz bursada efol protez göz merkezi diye biryer var oraya yaptırdık. 1250 tl ödedik. ve memnun kaldık. çünkü aynı yaptılar.sanırım sizinkide belli olmuyor dimi. Ama sen hergün ağladığını söylemişsin. üzüldüm. birde şöyle düşün. ya dermansız hastalıkları olsaydı. bu sadece estetiksel bir sorun. çareside var allahaşükür.benim oğlumun sağ gözünde doğuştan phpv diye(gözün içinde zar kalıntısı demek) bir hastalığı var. senin oğlunun rahatsızlığı neydi? acaba aynı şeymi?görüşmek üzere!!!a.s.

merhaba arkadaşlar ben 20 yaşında bi genç kızım 4 senelik bi üniversite okuyorum. doğuştan bir gözüm görmüyor.. senelerdir babama yalvardım ağladım ama ameliyat ettirmedi öğrenci olduğum için de benm elimden bir şey gelmiyor.. psikolojik olarak bitmiş durumdayım. ilaç falan kullanmaya başladım.. eğitim hayatımda çok kötü bu sorunlar yüzünden okulum uzadı.. napıcam bilmiorum..:KK43: ameliyat olanlar hangi doktora yaptırdılar.. bi de nolur söyleyin bu ameliyatın maliyeti ne kadar nolur aydınlatın beni noluuurrrr...:KK43:

Canım sakın üzülme senin geçtiğin yollardan çok önceleri bende geçtim.Hala da geçmeye devam ediyoruz.Rabbim herkesi farklı imtihan ediyor ben ankarada ulucanlarda ilk ameliyatımı oldum ve özel bir klnıkte protezim yapıldı ama ara ara protez (5 yılda bir yada 6) ameliyatım yenilendi herkestemi öle oluyo bendemi öle oldu bilemiyorum.hatta bu ara göz ameliyatımı yeniletmem gerekmekte ve benimde açıkçası iyi bir doktora ve iyi bir protezciye tavsiye bazında ihtiyacım var.Bilgisi olan arkadaşlar bizleri bilgilendirirse çok memnun oluruz.
Demem o ki zor biliyorum ama sabret cenabı allah yar ve yardımcımız olsun.

merhabalar arkadaşlar.

Bende de aynı sorun var. Henüz ameliyat olmadım. Araştırma aşamasındayım.
Bu tarz durumlarda ÜTSE yöntemi en uygun yöntemmiş gibi geldi bana. Çünkü gözün kornea dokusuna dokunmuyorlar.
Bu işin uzmanı ise bizzat bu yöntemi keşfeden Dr. Levent Akçay.
Kendisine sordugum bütün soruları geciktirmeden cevapladı.
Şu adresten mail atabilirsiniz

levent.akcay@dunyagoz.com

Bu da yapmış oldugu örnek bir cerrahi ameliyat. (Protez Göz değil)

Dr. Levent Akçay- Lefkoşa 45. Ulusal Kongre/ Canlı Cerrahi (VSY) - YouTube

Saol bizi aydınlattığın için ...Acaba bu doktor bana da yarımcı olabilir mi?Bende ameliyat oldum yani bilye içerde ama yıpranmayla dikişler iltihaba neden oluyor.Buna bi çare bulabilir miki...

geçmiş olsun canım
ALLAH yar ve yardımcınız olur İNŞALLAH senin ve cemicümlesinin RABBİM AMİN

arkadaslar protez goz goruyormu?benim gozler cok zayıf -12,bunun bir caresi varmi,lazer olamam dr izin vermedi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

arkadaslar protez goz goruyormu?benim gozler cok zayıf -12,bunun bir caresi varmi,lazer olamam dr izin vermedi,

protez göz ameliyatı olan ablalarımın yardımcı olmasını rica ediyorum şimdiden verecekleri cevaplar için teşekkürler

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 senedir protez göz kullanıyorum bende zorluklarını çok çektim ve çok araştırdım. Bu konuyu ve 3 yere protez yaptırdım en sonunda istediğim gibi oldu 5 senedir sorun yaşamadan kullanıyorum. Protezimi Bursa da Efolprotez diye bir yere yaptırdım 40 yılı aşkın süredir bu işi yapıyorlarmış ben çok memnun kaldım yaptıracak arkadaşlarıma tavsiye edebilirim herkeze geçmiş olsun arkadaşlar

Arkadaşlar ben sol gözümü 5 yaşında hayvan saldırısı sonucu kaybetmiş biriyim şuan 33 yaşındayım 20 li yaşlardan itibaren gözün görmesini geçtim sırf belli olmasın anlaşılmasın diye burada yazılan tüm protez merkezlerini tek tek tek gezdim herkez paraya bakar olmuş amaç göz yuvasına ölçü al rengi yap gönder gitsin bu işin göz simetriği diye bir olayı var ya göz rengi tutmuyor ya kapak düşürüyor yada canlı durmuyor kara nokta gibi yapıp gönderdiler simetri kayık... psikolojik olarak yıprandım döktüğüm paralar işin cabası

* imka medikal _ankara
* haydarpaşa göz merkezi_istanbul
* oküler protez merkezi_istanbul
sonra tekrar
* imka medikal

Anlayacağınız bu yerleri karış karış gezdim.. Türkiye sınırları içinde beni mutlu eden işini büyük bir titizlikle yapan o yeri Rabbim'e şükürler olsun buldum . bunları yazmamdaki amaç benim gibi sorun yalıyanlara direk çözüm söylüyorum ben yıprandım yeni yaptıracak olanlar yıpranmasın diye...

istanbul PROMED şişlide Arzu KARSLIOĞLU işin ehli ustası büyük bir titizlikle göz simetriğim ayarlandı renk görüntü herşey kusursuz boş yere para saçıp klinik klinik gezmeyin diye yazıyorum. amacım reklam vs değil( saçma yorumlar yapacaklara asıl reklamcı olup mualefet olacaklara şimdiden söylüyorum ) Allah bin kere razı olsun kendisinden ve eşi Şafak bey den. bana hayatımı verdiler. Büyük bir sabır özveri ile işlerini yapan insanlar bu ilk görüşmede zaten anlıyorsunuz. doğru yerdeyim bu kez olacak diyorsunuz. Allah yar ve yardımcınız olsun bu durumda olan herkese sabırlar diliyorum. ben artık mutluyum bu mutluluğu paylaşmayı birilerine fayda sağlamayı görev bildim..

Arkadaşlar ben sol gözümü 5 yaşında hayvan saldırısı sonucu kaybetmiş biriyim şuan 33 yaşındayım 20 li yaşlardan itibaren gözün görmesini geçtim sırf belli olmasın anlaşılmasın diye burada yazılan tüm protez merkezlerini tek tek tek gezdim herkez paraya bakar olmuş amaç göz yuvasına ölçü al rengi yap gönder gitsin bu işin göz simetriği diye bir olayı var ya göz rengi tutmuyor ya kapak düşürüyor yada canlı durmuyor kara nokta gibi yapıp gönderdiler simetri kayık... psikolojik olarak yıprandım döktüğüm paralar işin cabası

* imka medikal _ankara
sonra tekrar
* imka medikal

Anlayacağınız bu yerleri karış karış gezdim.. Türkiye sınırları içinde beni mutlu eden işini büyük bir titizlikle yapan o yeri Rabbim'e şükürler olsun buldum . bunları yazmamdaki amaç benim gibi sorun yalıyanlara direk çözüm söylüyorum ben yıprandım yeni yaptıracak olanlar yıpranmasın diye...

istanbul PROMED şişlide Arzu KARSLIOĞLU işin ehli ustası büyük bir titizlikle göz simetriğim ayarlandı renk görüntü herşey kusursuz boş yere para saçıp klinik klinik gezmeyin diye yazıyorum. amacım reklam vs değil( saçma yorumlar yapacaklara asıl reklamcı olup mualefet olacaklara şimdiden söylüyorum ) Allah bin kere razı olsun kendisinden ve eşi Şafak bey den. bana hayatımı verdiler. Büyük bir sabır özveri ile işlerini yapan insanlar bu ilk görüşmede zaten anlıyorsunuz. doğru yerdeyim bu kez olacak diyorsunuz. Allah yar ve yardımcınız olsun bu durumda olan herkese sabırlar diliyorum. ben artık mutluyum bu mutluluğu paylaşmayı birilerine fayda sağlamayı görev bildim..

* imka medikal _ankara
sonra tekrar
* imka medikal

aşağıda paylaşağımda internet sitesidir

X