Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Protez Göz...

benim rahmetli babanemin bir gözü protezdi gençliğinde çiçek hastalığı geçirmiş ve bir gözünü kaybetmiş gözleri açıkken hiç belli olmazdı sadece uyurken protez gözünün göz kapağı kapanmazdı
onu hiç uyurken göremedik oyüzden bizim yanımızda değil odasında uyurdu

tatlım bızım komsunun kızının göz tansıyonu wardı ona takılmıstı hıc bellı olmuyo artık herseyın caresı war

Benim sol gözümü kaybedeli 5 sene oldu. Protez göz kullanmak için birde göz ameliyatı olanız gerekiyor.Allah kimsenin başına vermesin çok zor bir durum. Hele bayansanız birde evli değilseniz çok zor. Ama iyiki bu protez göz var. Göz ameliyatı olmaya karar vermeden önce çok iyi araştırma yaptım. Birçok doktor ve hastane ile konuştum.Göz ameliyatımı Leveny Akçaya oldum. Protezimide oküler protez göz den Fahri Eskioğluna yaptırdım. Benim bulduğum bu iki isim protez göz için bence Türkiyenin en iyi iki ismi.

bir akrabamızın çocuğu protez göz kullanıyor..artık teknoloji ilerledi hiç farkedilmiyor..
geçmiş olsun ..

benımde kardesım kullanıyr 10 yıla yakın
nasıl bır bılgı ıstıyorsun canım anlayamadım

Sizlere birşey danışmak istiyorum.
Protezim yapıldıktan bir sene sonra şimdiki nişanlımla tanıştım. Protezim sağlam gözümden ayırt edilemediği için nişanlım anlamada bende söylemedim. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Nişanlıma söylesem olgunlukla karşılar gibi geliyor bana ama ailesi neder hiç bilmiyorum ama çok korkuyorum. Benim ailemde baskı yapıyor söyle diye. Yani ne yapacağımı bilmiyorum.

gecmıs olsun canım benım oglumunda gozu protez.canım nekadar guzel yapılmıskı farkedılmemıs.nısanlına kesınlıkle soylemen lazım.ama dırek bak gozüm protez deme.sankı o bılıyomus gıbı bugun gozum agrıyo felan de..yanı gozunun protez olmasını sorun eden bırıyle ne ısın olur kı zaten..demi...

İstanbulda Çapa hastanesini tam karşısında Oküler protez göz merkezi var. Orada Fahri bey var . Protezimi orada yaptırdım. Google de protez göz diye aratın orada en önde çıkıyorlar zaten.

benim de kızım var 3 yaşında potez göz takılması gerekiyor sanırım önümüzdeki günlerde oküler proteze gidicez...
kullananlara sesleniyorum biraz anlatırmısınız zorlukları var mı ya da rahat mı öğrenmek istiyorum
sanırım bizimki göz üzerine yapılacak gözü küçük olduğu için.yani ameliyat olmadan..
anlatırsanız sevinirim
şimdiden teşekkürler..

canım gecmıs olsun.senı benden ıyı kımse anlamaz heralde.benım oglumunda gozu protez.ama oglumun gozu tamamen alındı.hem ic hemde dıs protez var.rabbım sabır versın cokj zor.ben 2 ay oglumu bantla sardım kımse gormesın gozunun olmadıgını dıye.sonra protez yaptırdık bazen protez oldugunu unutuyorum.okadar kı gercege benzıyo.bak canım protez yapılırken hıc merak etme canı acımıcak.bıde hastanede ordan oraya dolasmadık sadece bı odada ısımız yapılıyodu.cok yorulmadan 2 3 gun felan suruyo yapılması ama sızın gunluk en fazla 1 2 saatlık ısınız var.olcu ıcın.protez takıldıgında esım ve ben aglamaktan cocugu kucagımıza alamadık.çok duygulandık cunku 100 de100 gorunum degısıyo.ben protezı cıkarınca oglumu tanıyamıyorum o derece.benım oglum 6 aylıktı yapıldıgında.mayısta degısecek kuculdu artık.yaptırdıgım ılk haftalarda sulandı capaklandı ama sonra duzelıyo sende alısıyosun zaten.benım oglum cıkarıp atıyo anne al tak dıyo.takması cok kolay korkma cocuk 3 yasında ondan zorlanabılırsın belkı.ama smdıkınden cok daha ıyı olur.bız Ankara hacettepe has. yaptırdık ona gore bılgı verdım.merak ettıklerını cevaplamak ısterım cunku bende cok merak ederdım.tekrar gecmıs olsun

canımm çok teşekkür ederim evet beni çok iyi anladığına eminim oğlunu çok merak ettim biz de izmir de oturuyoruz hamileliğim çok güzel geçmesie rağmen kızım doğduğunda bir gözü kapalıydı o an öğrendik ki o gözü görmüyormuş ve diğerinden oldukça küçük..
doğduğundan beri takip ettiriyoruz artık protezin zamanı geldi dedi doktorumuz ben de şu an nasıl olucak hayal bile edemiyorum gözün alınmasına gerek yok sanırım korneası hassas değilse göz kabul ederse takabilecek..sizin protezi yapan doktorun adı neydi öğrenmek isterim

hepinize merhaba Benim 5.5 yaşında bir oğlum var. doğuştan bir gözü görmüyor ve diğerinden küçük. yaklaşık bir hafta önce kendi gözünün üstüne protez yapıldı. görünüş olarak güzel oldu protez olduğu belli olmuyor ama protezde hareket yok denecek kadar az. buda beni çok üzüyor. bu sene okula başlayacak. okulda yaşayacağı problemleri düşündükçe ne yapacağımı bilemiyorum. mavi panter adındaki arkadaşımız nişanlısının bile anlamadığını söylüyor. acaba protezinde diğer gözdeki kadar hareket varmı?cevaplarsanız çok sevinirim.

offffffffffffff demek geldı icimden.herkesi farklı denıyo rabbım.bizide boyle napalım Allahım onları bıze bagıslasın.ya hareketlı proteze erken bence amelıyatla vıda gıbı bıseyle hareketlı yapıyolar.allah zeka ve bedenlerıne ozür vermesin.buyuyunce dınlendırıcı felan takarlar okadar bellı olmaz.bızde mayısta gıdecez dıger gozunden kucuk gıbı ınsallah gerı yollamazlar.ankara antep ezıyetlı oluyo cocuk ıcın.

Tekrar merhaba!
içimizde hep bi yangın var gibi dimi? Aslında Allaha şükretmemiz lazım dediğin gibi. zekaları yerinde sadece estetiksel bi sorun.gün geçtikçede tıp ilerliyor.umut ediyorumki çok sürmeden daha az belli olan şeylerde çıkacak.Bu zamana gelene kadar neler çektik. allahım bundan sonra hepimizin yüzünü güldürür inşalahhh. bu arada çocuğun kaç yaşındaydı. 1 tane çocuğunmu var?

merhaba.oglum 21 aylık.daha ılk cocugum.ve cocukta dusunmuyorum.nıye o cocugu da rıske atıym.onda da olabılırmıs hastalık.zaten hayatım yeterınce zındana dondu.oglumu ıyı bısekılde yetıstırırsem yeter.protezı nereye yeptırdınız ssk karsıladımı.bız haceetpeye yaptırmıstık cok ta memnunuz para odemedık.akrılık protezımız.oglum 6 aylıkken taktırdık onun ıcın sankı dogustan oyleymıs gıbı oldu.etkılenmedı.sımdı cıkınca annecım tak dıyo kendı takmaya calısıyo...ve bıcok sey anlıyosundur zaten.içim yanıyo ama napıym aglamadıgım gun yok yıne de cok sukur ısyan etmıyorum.bundan sonra ıyı olsun yeter..

X