Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Protez göz yapan yerler hakkında bilgisi ve tecrübesi olan var mı?

1Ruzgar

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
2
2
39
Merhabalar kuzenim için yengemle beraber Ankara ya göz protezi yaptırmaya gitmeyi düşünüyoruz.Ankara konum olarak bulunduğumuz ile yakın olduğu ve ulaşım sıkıntısı yaşamamak için .Bir kaç yerin ismi çıkıyor araştırınca ama kararsız kaldık .En iyisi işini en düzgün yapanı hangisidir.Hanimlar bu konu da bir bilgisi olan var mı bize yardımcı olabilecek.

İstanbul ulaşım uzak ve çok büyük bir şehir olduğu için iki kadın bir çocukla zorlanırız.İstabulda nereye yaptırdınız.Memnun kaldınız mı yine öğrenmek isterim.

Kardeşimin gözü görmüyordu oncelikle Avrupa yakasında Kuledibi göz hastanesi var orada gözün içini boşalttılar. Bir süre ilaç kullandı sonrasında yapay göz taktılar. Aradan bi sene geçti geçmedi şişlik ve yaralar iyileisnce kardeşim yeniden özel bı hastanede protez göz yaptrdi onu nerde yaptrdi bilmiyorum ama öğrenirim.

Rahmetli kayinpederim de Kuledibi gözde gözünü yaptırdı. Bende gözlük kullanıyorum gözlerimi cizdiricem orayı düşünüyoruz esimle ama bizede uzak kalıyor. Ama gerçekten güvenilir bı hastane.

Protez gözü bilmiyorum. Ben Ankara’da Dünya Göz Hastanesinde gözümü çizdirmiştim.
Şu an Antalya’da yaşıyoruz. Eşimin kurstan arkadaşı kadavradan göz nakli olmuş. Akdeniz Üniversite hastanesidir diye tahmin ediyorum. Sanırım onda gözde görme yetisine kavuşuyor.

X