Gebeliğe Hazırlık PİKOS ASSOS TABLET KULLANANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

nzlikiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2023
84
23
29
Merhaba,

Polikistik over yani PKO (pcos) hastasıyım. Asla ama asla ilaçsız regl olamıyorum. Doktorum PİKOS ASSOS tablet verdi günde 1 defa. Bana önereceğiniz bir yol var mı benim gibi olan biri var mı hamile kalmak istiyorum.

Nolur biri yol göstersin artık tükendim.

taş çatlasın 48 kiloyum, Şekerim veya insulin direncim yok baktırdım :)
Bende de pcos var. Yumurta geliştirici tedavi olan femara kullanıp ovitrelle çatlama iğnesi vurdurarak hamile kaldım :) doktorunuza danışın isterseniz. Allahım size de nasip etsin

Bende de pcos var. Yumurta geliştirici tedavi olan femara kullanıp ovitrelle çatlama iğnesi vurdurarak hamile kaldım :) doktorunuza danışın isterseniz. Allahım size de nasip etsin
Kilo sorununuz var miydi kaçıncı denemede oldunuz gebe sağlıcakla alın kucağınıza 🌸

Kilo sorununuz var miydi kaçıncı denemede oldunuz gebe sağlıcakla alın kucağınıza 🌸
Hayır fazla kilom da insülin direncim de yok. İlk denememde oldu çok şükür. Eskiden cok cok düzensizdi adetlerim. Sonra tiroid rahatsızlığım sebebiyle ilac kullanmaya basladım. İlaçtan sonra 45 günde 1 düzenli olarak adet gördüm. Ama 6 ay kadar gebelik olmadı. Sonra femara ile oldu çok şükür

Merhaba,

Polikistik over yani PKO (pcos) hastasıyım. Asla ama asla ilaçsız regl olamıyorum. Doktorum PİKOS ASSOS tablet verdi günde 1 defa. Bana önereceğiniz bir yol var mı benim gibi olan biri var mı hamile kalmak istiyorum.

ayyy aynı ben, asla ilaçsız adet olmuyorum şimdi günde iki defa pikos tablet içiyorum bir aydır ama hala hamile kalamadım ayrı olarak c life macun kullanıyorum psilkoljim bozuldu

ayyy aynı ben, asla ilaçsız adet olmuyorum şimdi günde iki defa pikos tablet içiyorum bir aydır ama hala hamile kalamadım ayrı olarak c life macun kullanıyorum psilkoljim bozuldu
42 gün oldu regl olamıyorum. Pikosuda düzenli kullanmadım. Bıraktım artık, inanmıyorum o ilaca ben. Şimdi tarlusal içiyorum, reglim gelsin sonra bi ailemle 4-5 gün tatil yapacağım. Eylül son haftası dra gidip konuşacağım. Ben dayanamıyorum. Son raddedeyim.

42 gün oldu regl olamıyorum. Pikosuda düzenli kullanmadım. Bıraktım artık, inanmıyorum o ilaca ben. Şimdi tarlusal içiyorum, reglim gelsin sonra bi ailemle 4-5 gün tatil yapacağım. Eylül son haftası dra gidip konuşacağım. Ben dayanamıyorum. Son raddedeyim.
gerçekten siz aynı bensiniz... bende tatile gittim geldim doktorlar görüşücem artık tüp bebek mi dicek ne dicek bakalım

Ciddi misiniz? Ben sadece bu durumda ben varım sanıyordum… Günlerdir ağlamaktan helak oldum içim dışıma çıktı. Napıcaz biz bu PKO nasıl baskılanacak…:KK43: Dr randevunuzdan sonra beni de haberdar edin lütfen, benim Eylül ayı içinde ben sizi haberdar edeceğim :)

Merhaba,

Merhaba ,bende bir pcoluyum. Yani biliyorum ne kadar zor olduğunu bir sene asla adet göremedim, daha sonra uzun uğraşlar sonucunda sonunda olmaya başladım. Bu süreçte asla ilaç kullnmadım bir kere bile. Şanslısınız kilo probleminiz yokmuş ama tabi sağlıklı olmak konusu farklı bi durum . Adet görmeye başlamıştım bir sene sonunda ama çok düzensizdi. Pco konusunda deneyimli bi diyetisyenden danışmanlık aldım. Takvimim yerine oturdu. Hamile kalmadım evet ama bu bile psikolojim içim çok iyi bi ilerleme oldu. Devam etsem gebelikte mümkün olabilirdi belki ama devam etmedim . Eğer pco üzerine deneyimli bi diyetisyenle görüşürseniz kan tahlillerinize göre size takviyelerde öneriyor ve inanın güzel sonuçlar alırsınız. İlaçlar malesef tedavi etmiyor...

Merhaba,
İyi diyetisyen bulmakta zor konunun ehli :KK43:
Araştıracağım, her şey için teşekkür ederimmm
Tarlusa içtim son hapı aldım biraz önce gelmesini bekliyorum, sonra yoluma bakacağım.

Uzun uzun anlatmışsınız Hakkınızı helal edin.

Merhaba,
İyi diyetisyen bulmakta zor konunun ehli :KK43:
Araştıracağım, her şey için teşekkür ederimmm
Tarlusa içtim son hapı aldım biraz önce gelmesini bekliyorum, sonra yoluma bakacağım.

Uzun uzun anlatmışsınız Hakkınızı helal edin.
Estağfirullah isterseniz diyetisyenimin adını verebilirim. İnanın işinde çok çok iyi ,ben şahsi nedenlerle bıraktım sonra bi iki diyetisyene daha gittim ama asla onun gibi değildi. İsterseniz bi bakarsınız. Yalnız değiliz. İnşaallah bizim içinde umut vardır ❤️🥲

Merhaba tekrar,

Olur çok isterim, görüşürüm eğer olumlu olursa devam eder sürecimi buradan sizlere anlatır aktarırım :)

X