Piercing, Hızma PİERCİNG KULLANANLARIN Önerileri, Soruları, Cevapları

Canim öyle de disime degdigi icin cok sizlatiyor, bir de ben piercing tene yapisik gibi dursun istiyorum. Bunun bari uzun oldugu icin öyle durmuyor. Kisa barli da takamiyorum, görünmüyor.
Dediklerin cok mantikli, kac sene gecti üzerinden kapanmaz sanirim artik. Kapanmasa da olur aslinda, nasilsa görünmüyor delik. Bu yöntemi bana eski bir arkadasim söylemisti, onun da meme ucu dahil bir cok yerinde piercingi vardi ve hepsini kapatmisti. O yüzden bir piercingciye danismam lazim. Sagol canim yorumun icin... :KK54:
Sen bu gelisinde mi deldirceksin?

Anladım bar sorununu ben de yaşadım
Ama benim dudakla alakası yoktu ilk deldirdiğimde kısa barlı takmıştı yapan
İçe doğru giriyordu hiç görünmüyordu
Daha sonra da barı uzun geldi bir orta yolu tutturamadım :KK9:
Bence de,sormak lazım onu
Evet düşünüyorum kaybettiğimi sandığım piercingi de buldum gidip tekrar açtırabilirim aynı yerden

kızlar dudak üstü piercingi kullanan var mı ve iz kalıyor mu acaba çıkartıldığın da :26:

ben kullandım uzun süre takarsan her piercing gibi ufak bir iz kalıyor ama bende kalmadı çok kısa süre takmıştım delik kapandı ama sivilce gibi bir iz kalmıştı o da 1 ay da geçti

piercing kesinlikle çok hoş bir aksesuar, ben 3 kere yaptırmıştım, dudak altıma, alışması da hiç zor değil, hatta çıkardığımda özlemiştim hala bir gün eser de yaptırırsam diye cüzdanımda taşıyorum :KK70: farklı farklı yerlerde yaptırdım ve hiç acı hissetmediğimi belirteyim zaten önce bir spreyle bölgeyi uyuşturdular, ben bitti mi yani olmuştum :KK70: talimatlara da uyunca iltihap kapmadı ki ilk seferinde ondan korkuyordum. şimdi bir öğretmen adayı olduğumdan iyi ki zamanında denemişim diyorum. Bu arada ten rengim açık ve cildim hassas olduğundan bende iz kaldı çıkarınca ama belli belirsiz ama yaptırmadan önce iyice düşünün derim bağımlılık yaratabilir :)

Kizlar Ben Dudağimi Deldirmiştim Hemde Spray Fln Da Sikilmadi çünkü Sikilinca Kötü Oluyomuş Ama Hiç Acimadi Zaten En Acimayan Yer Dudakmiş Ve ölede Oldu Yani Yaptirmak Isteyenler Hiiç Korkmasin önemli Olan Iyi Bir Yer Bu Arada Delen Adama Sordum En Aciyan Yer Neresi Diye Dilmiş Dil çok Aciyomuş Haberiniz Olsun

pişman oldugun bi nokta var mı acaba?

kızlar benim yüzüm piercingten delik deşik oldu kaşıma,dudağımın ortasına,sağ çeneme iki tane ve burnuma piercing taktırdım şuan sadece sağ çenemde 1 tane ve kaşımda duruyor fakat dilime veya göbeğime de yaptırmayı düşünüyorum.dudak,kaş ve burun için soruları olanlar varsa sorabilirler.ayrıca istanbulda yaşayan ve piercing yaptırmak isteyenler varsa bakırköydeki vagon kafeye gitsinler çünkü benim piercing yaptırdığım en steril yer orası ve orda yaptırdığım ve arkadaşlarımın yaptırdığı piercinlerde hiç bir sorun olmadı fakat çenemdekilerden birini dandik bir yerde yaptırmıştım ve kadın yamuk delmişti :KK43: sarkma yada kapanma kişiden kişiye göre değişiyor benim bir arkadaşımın kaşında piercing var fakat 3 ay takmasa bile kapanmıyor ama ben 1 gün takmasam kapanır çok kapandı benim piercinglerim ama ben hep kendim açtım okulda sorun oluyor takmama çok kızıyorlar bende bazı hocaların dersinde çıkarıyorum çenemdekini ve 40 dk takmayınca kapanıyor ve bende barını(piercingin çubuğunu)ittire ittire takıyorum ve kapanan deliği açıyorum napıyım başka çare yok =) sorularınız varsa sorun kızlar

dudak altındaki piercingi cıkarınca delik kapanınca iz olur mu olsa da cok mu dikkat ceker. bi de piercingi taktırmanın fiyatı ne kdrdr acaba öğreneblrmiym ?

piercing kesinlikle izi kalan bi aksesuar, asla yüze önermiyorum, kaşımda kullandım ve delikleri kapanmasına rağmen duruyor...

merhaba ben burnuma 4 ay once yaptirdim halan piercingim iylesmedi ne zaman iyilesier acaba :KK36::KK36::KK36:
her insanın cilt tipine göre değişir iyleşme süreleri ancak nasıl baktığınızada bağlı . krem sürmeyip temiz bakmıyorsanız, kötü materyalden yapılmış piercing kullanıyorsanız vede sürekli çıkarıp takıyorsanız iyileşmesi güçleşir:KK50:

kızlar, herkes piercing çıkınca kalacak olan izden endişeli..
bunu endişe yapacaksanız hiç taktırmamanızı öneririm. çünkü vücudunuzun bir yeri deliniyor ve o delik kaynayınca muhakkak ki ufak da olsa bir iz olacaktır, bu kaçınılmaz bir durum..

sağlıklı ve düzgün bir delik istiyorsanız, bunu çok iyi bilen bir yere yaptırmanızı öneririm.

10'un sınıfın yaz tatilinde bir arkadaşımla dudak altımızı deldirme planıyla vagon'a (piercingçiler iyi bilirler) gittik. gittiğim odada beyaz yarı yatar bir koltuk, solüsyonlar, iğneler ve buna benzer tıbbi gereçler vardı. karşımdaki erkeğe çenemi deldirmek istediğimi söyleyince, önce yüzüme baktı bir süre.. sonra senin çenen yerine kaşını delelim dedi. kaşımda daha güzel duracağını, kaşlarımın buna müsait olduğunu ve ona güvenmem gerektiğini söyledi.

aslında pek istemedim önce, ikna çabaları başarılı oldu ki; karşımdaki aynaya baktığımda kaşımda uzunca bir iğne görüyordum. (tabii iğneyi sokmadan önce elindeki bir ışıkla kaşından geçen kılcal damarları kontrol ediyor. bunu yapmasının nedeni damara denk getirmemek ki sonucu çok üzücü olabilir, çünkü iğne damarımıza geldiği zaman kaşımız düşüyor ve hiçbir estetik operasyon kaşımızı tekrar kaldırmamızı sağlayamıyor.) iğneyi çıkarıp önceden seçmiş olduğum piercingimi taktı ve beni gülen yüzüme uğurladı..

herhangi bir acı, kanama gibi olumsuzluk yaşamadım ve mezun olmama kalan 1 seneyi piercingimle tamamlamıştım. okul günlerimde toplarını çıkarıp barıyla gittim veya şeffaf top kullandım.
şuan işim gereği kullanmıyorum malesef, çok hafif belli belirsiz bir iz var lakin kimse anlamıyor.. en gözde aksesuarım piercingim olmuştur ve hevesimi alarak vazgeçtim ondan.

hayatınızda keşkelere yer vermeyin, istiyorsanız sahip olun derim..

Burnumu deldirip o şekil 1 sene geçirdim fakat hep burnum yara içindeydi sonunda bıraktım kapanmasını bekledim kapandı ve minikte olsa burnumda o delik yerinde şişlik var üstüne tekrar deldirdim belki geçer diye tekrar kapandı ve gene kapandığı gibi şiş ortaya çıktı ne yapabilirim lütfen yardım :'( sivilcem varmış gibi duruyor

Yaklaşık 9-10 senedir burnum delik ve bir kaç yazıda burunda içe doğru göçme- şekil değişikliği olacağı yazılmış. Kesinlikle böyle bir sorun yaşamadım, yaşayan arkadaşım da yo çevremde, beğeniyorsanız yaptırın derim. Göbeğimde de var mutluyum ikisi ile de :)

ne gerek var çok saçmaaa ve iğrenç duruo

Madem saçma ve iğrenç, o zaman ne işin var burada? :KK31:
İğrenç durup durmadığı görecelidir. İğrenç duruyorsa yaptırmazsın, kimse senin bir taraflarını zorla delmiyor. Ama sen kendi fikrini 'iğrenç' gibi hoş olmayan kelimeleri kullanarak başkalarına dayatıyorsun. Ne kadar hoş bir davranış... :KK14:
Kimse gerek duyduğu için yaptırmıyor zaten, beğendiği için yaptırıyor. Sen kulağını niye deldiriyorsun? Gerek var mı kulağını deldirmeye? Bu soru ne kadar abes ve gereksizse senin sorduğun soru da bir o kadar abes ve gereksiz...
Gereksiz yorumlarda bulunmayalım lütfen... :KK20:

ileri ki iş hayatımda güzel yerlerde olma gibi bi hayalim olmasaydı. ailemin söyledikleri umurumda olmaz bende yaptırırdım

ileri ki iş hayatımda güzel yerlerde olma gibi bi hayalim olmasaydı. ailemin söyledikleri umurumda olmaz bende yaptırırdım

Piercing iş hayatını etkilemez kesinlikle. Takıyı taktığın zaman piercingi olan birisin, takmadığın zaman piercingi olmayan biri.. :KK1: Çıkardığın zaman hiç belli olmuyor, ufacık bir iz oluyor o da sivilce izinden farksız zaten.
Ama aile problem olabilir tabi. Piercingi ilk bir ay kadar bir süre hiç çıkarmaman gerekiyor, bu durumda ailenin farketmemesi imkansız. En iyisi aile ile adam akıllı konuşup kesin bir karara varmak. Ailen istemiyor mu yoksa sadece söyleniyorlar mı? Benim annem de ilk bahsettiğimde asla izin vermem diyordu, şimdi takınca farketmiyor bile. :KK1:

Piercing iş hayatını etkilemez kesinlikle. Takıyı taktığın zaman piercingi olan birisin, takmadığın zaman piercingi olmayan biri.. :KK1: Çıkardığın zaman hiç belli olmuyor, ufacık bir iz oluyor o da sivilce izinden farksız zaten.
Ama aile problem olabilir tabi. Piercingi ilk bir ay kadar bir süre hiç çıkarmaman gerekiyor, bu durumda ailenin farketmemesi imkansız. En iyisi aile ile adam akıllı konuşup kesin bir karara varmak. Ailen istemiyor mu yoksa sadece söyleniyorlar mı? Benim annem de ilk bahsettiğimde asla izin vermem diyordu, şimdi takınca farketmiyor bile. :KK1:

karşılarına hiç böyle bi istekle çıkmadım ki:KK53: mesela kamuda çalışanlarda piercing takana rastlamadım. ayrıca çok tuhaf bi cildim var :/ örneğin 1 hafta küpe takmayayım hemencik kapanıyo yeri:KK47:

X