Perhiz Yapmadan Kilo Vermek İçin Bulduğum Numara...

Çok doğru bir tespit !!!
Zaten o kadar yavaş yiyince beyinden doyma sinyalleri de geliyor, daha fazla yeme gereği duymuyorsun.
Bende çiğneme alışkanlığı denen şey yok, hemen cumburlop yutuyorum, 10 dk olmadan bitiyor önümdeki yemek.
Yarından itibaren özellikle bu şekilde yemeye dikkat edicem.
Konuyu açan arkadaşa teşekkürler :KK16:

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Yeni üyeyim ve zayıflamak istiyorum ama spor için zamanım yok. Eşimden biliyorum bu yöntemi o da yavaş yer ve inceciktir banada der ama ben yavaş yemeyi hiç beceremedim. Ama artık ben de yavaş yicem ek olarakta günde 4 fincan yeşil çay içmeyi düşünüyorum, diyet yapamam ama abur cubur yememeye çalışıcam. Bakalım zayıflayabilecekmiyim..:KK55:

doğru bir yöntem lokmaları uzun süre çiğnememiz beyine gönderilen tokluk sinyalleri iletilene kadar daha az yememizi sağlıyor :)

işte ben bunu bir türlü yapamıyorum. İş yerinde yemeğe gidiyoruz. En fazla 10 dakika sürüyo yemek yemem. Bitirip oturuyorum uzun bi süre yanımdaki arkadaşlarımın bitirmesini bekliyorum. Sonuç ben onlarda daha kiloluyum. Ama doğruluğuna kesinlikle inanıyorum

evet bende eskiden yavaş yavaş yerdim ve yürürdüm işten ötürü oradan oraya mesela 2 durak arasına binmezdim otobüse yürürdüm tabi geri dönerkende çok iyiydi ama şimdi hep otur otur olduk kilolu

konu açılalı çok olmuş ama hala güncelliğini kaybetmemiş bende birşeyler yazayımistedim kesinlikle katılıyorum ilk sibel bilgiçten duymuştum bunu sanatçı varya hani o gençliğinde çok kiloluymuş sonra çin diyeti olarak bunu yapmış hemde hiç yediklerine dikkat etmeden çiğneyerek her yediğini 20 kere kilo vermiş ve halada hiçbirşey yapmıyormuş ...sadece çiğnemek dışında...bir örnek vermek istiyorum size çevremden bir arkadaşım var 43 kilo 1.60 boyunda ve bu kız süper ötesi yemek yer benim yediğimin en az 5 katı diyebilirim hemde ekmek arası pide de dahil buna inanmazsınız birgün beraber yemeğe çıktık o karşımda bir lokma aldı ağzına ve konuşuyoruz sürekli bende dikkat ettim nasıl yiyecek diye o 2.lokmayı alana kadar bende çiğnedim ağzımda ve o ytana kadra benim çiğnedğim lokma su olmuştu zaten:KK66: ve bu yemek bitene kadar böyle devam etti haa ben o kadar çok yememe reağmen aç hissettim kendimi o kadra yavaş yeyince demekki o kızda o yüzden sürekli yiyo ve kilo almıyo diye düşündüm ...ve o kadar hızlı çiğniyoduki benim daha yavaş çiğnememe rağmen su olan lokma onda kimbilir nasıl olmuştur yani gün içinde saece su içmiş gibi oluyo demekki ama gerçektende bunu yapması o ladra kolay değil yapamamak için birçok etken var ama ben denemeye karra verdim nasılsa hedefime ulaşmam için kolay olan başka bir yol yokk en azından yemekten kesmeden başarabilirim belki....herkese başarılar...

bugün sabah öğünümden beridir ağır çiynemeye gayret gösteriyorum. akşam yemeğimdede aynı şekilde bir lokmayı en az 20 kere çiğnemeyi düşünüyorum :KK52:

yıllar önce okumuştum bu kitabı o kadar basit ki aslında sadece hayatımızda uygulamaya koyamıyoruz bazen ya yemek yemeye vaktimiz olmuyor çiğnemeden yutuyoruz lokmaları yada ayakta bişeyler atıştırıp gidiyoruz. aslında çok yanlış .... tüm olay çiğnemekte bitiyor aslında çok kolay...
bu arada kitaptan edinmek isteyenler şimdi baktım gittigidiyor da uygun bir fiyatta satılıyor.. aklınızda bulunsun..:KK34:

konuyu henüz yeni gördüm :KK1:
ben çok çiğneyince çenem ağrıyor . olmuyor yapamıyorum . günde 3 litre su içiyorum onuda yavaş içtiğim pek söylenemez. yani tek yiyeceklerde değil :KK17: :KK56:

valla bende çok çiğneyerek ve yavaş yiyerek kilo sorunumu çözdüm.çok zor değil ve mideme büyük faydası var...

:KK17:Vallhi bende iki çeviriyorum LUP iki çeviriyorum LUP suyuda öyle LIK LIIK LIK bitti:KK17:Aslında denemek lazım ben bunu gecenlerde doktorumdada duymuştum ama hep tezcanlılığımdan çabuk çabuk yiyip kalkıyorum(aslında unutuyorum:44:).Tamam şimdiden itibaren kendime söz verdim hep yavaş yiyeceğim.Tabi yine unutmazsam:KK9:

Şimdi bu yazıyı okuyunca düşündümde gerçektende çok doğru. Mesela ben küçüklüğümden beri hep hızlı yemek yerim ve lokmalarımı doğru dürüst çiğnemem. Ve böyle oluncada hiç kilo veremiyorum ya aynı kilodayım ya da kilo alıyorum. Erkek kardeşim ise çok zayıftır ve yemek yerken lokmalarını uzun uzun çiğner sonra yutar. Ve hiç kilo almıyor. Tabi her insanın tipi metabolizması farklıdır ama belki de bu yüzden zayıflığı koruyabiliyor.
Bu lokmaları çiğneyerek yutma işi gerçekten işe yarayabilir, denemekten zarar gelmez gerçi öyle uzun uzun çiğnemek zor geliyor ama bence yapılabilir bir yöntem :KK19:

Zayıflıyamıyorum kızlar ..bide bunu deneyim ...çünkü bende çok hızlı yiyorum yemeği sanki arkamdan kovalayan varmış gibi

bu çiğnemeden yutma yüzünden sadece kilo almadım bir de reflü oldum.:KK5:

X