Perhiz Yapmadan Kilo Vermek İçin Bulduğum Numara...

mask35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
129
11
Annem yıllar önce Tv de gördüğü bir kokteyl seti almıştı ve yanında bir kitap hediye gelmişti.O kitap elime geçti.Kitabın adı çok dikkat çekici "PERHİZ YAPMADAN KİLO VERMEK İÇİN BULDUĞUM NUMARA"Yazarı Fransız DANIELLE CHEVALIER...Kitabı daha önce okumuştum ama ilgimi çekmemişti.Ama giriş kısmını geçenlerde okudum ve sizlerle paylaşmak istedim. Şimdi sizlere kitabın girişinden bazı alıntılar yazıcam;

"Perhiz yapmadan kilo vermek için bulduğum numara ne?Çok basit.Belki de inanamayacağınız kadar basit.İşin ilginç yanı basit olmasına rağmen sonuç aldım,zayıflamak isteyen dostlarım çok iyi sonuçlar aldı ve şu an elinizde tuttuğunuz kitabı yayınladığım günden beri iyi sonuçlar elde eden okurlarımdan teşekkür dolu yüzlerce mektup alıyorum.İşte inanılmayacak kadar basit sırrım:Yemeklerinizi alıştığınızdan daha ağır bir tempoda yemeğe çalışın.Bunu başarabilmenin yolu da lokmalarınızı uzun uzadıya çiğnemekten geçiyor.Belki de buna inanmıyorsunuz.Başlangıçta bana da öyle geliyordu.Kaybedecek bir şeyim olmadığı için bunu denemeye karar verdim.

Sonuç;İlk haftada üç kilo,daha sonra ki günlerde de 6 kilo verdim.Yani çok kısa bir sürede tam 9 kilo verdim.Tüm erkek ve kadın arkadaşlarım buna benzer etkileyici sonuçlar aldı.Bütün bunlardan sonra sizin de bunu denememeniz için ortada hiç bir neden yok.Üç gün için deneyin,sonra tartılın.Ben son derece hoşnut edici bir süprizle karşılaşacağınıza inanıyorum."

ALINTI

bu tespit çok doğru.
yemeğe başladığımız andan itibaren ortalama 20 dk sonra beyine doyma sinyalleri gitmeye başlıyormuş.yani 20 dakika içinde beyin doydum diye algılıyor.bu 20 dakikada bir tabak salatada yeseniz doyacaksınız,3 tabak yemekte.
o yüzden her lokmanın mümkün olduğu kadar çok çiğnenmesi gerektiğini söylüyor uzmanlar.
teşekkür ederim tavsiyen içinsengözlerimebaksanab

Hakli olabilir, dediginiz gibi ne kadar yavas yenirse beyine gidecek doyum mesaji icin avantaj elde edilir.Bir de bunun yaninda cok cignendigi zaman sindirim icin mideye baya yardimci oluyoruz.Midede yediklerimiz uzun sure sindirilmeden bekleyen yiyecekler cope donuyor.Boylece kilo almamiz kolaylasiyor, bir suru sindirim ve gaz $ikayetlerinin yaninda

ben de yavaş yavaş iyice çiğneyerek yenmesi gerekitiğini bildiğim halde maalesef bir türlü bu yöntemi uygulayamıyorum...en fazla 10 dakikada hızlı hızlı yiyerek masadan kalkıyorum...:çok üzgünüm:Fransız kadınlarında zayıf olmasını buna bağlarlar...yaklaşık 1 saatte yerlermiş...

bende çok yavaş yemek yerdim ve kilo almazdım taki üniversiteye başlayıp işe başlayana kadar işe başladığımda öğle yemeği aram çok kısaydı ki uzun olsa bile işlerimi yetiştirmek için çok hızlı yemek yiyip işe dönmem gerekiyordu neyse ben hızlı yemeğe başladım tabi yemekden dönerken çikolata, kek vb yiyecekler alıyordum acıkırım belki diye hatta 12:30 yemek yediysem hiç sekmez 15-15:30 gibi dışarıdan birşeyler söylerdim kendime halende öyle işe başlayalı 4 yıl oldu 58 kilo ile başladığım işde şuanda 75 kiloyum malesef senağlama senağlama

gayet hızlı ve seri bir şekilde yiyerek bu kiloya ulaştım zaten... sanki arkamdan atlı kovalıyor.. ama bundan sonra bunu uygulamaya çalışacağım... teşekkürler..

daha önce duymuştum.uzun uzun çiğnemek gerektiğini.hani bir şarkıcı vardı sibel bilgiç o şekilde zayıflamıştı.yıllar önce tvde anlatmıştı.
bana gelince ben lokmaları yutuyorum keşke çiğneyebilsem:))))))))))))

ne güzel bir yöntemmiş yaaa
denemeye değer doğrusu
bugünden itibaren deniyorum ve burda paylaşıyorum şekerler

Kızlar kilo vermek için çok çiğneyin vede sürekli sıcak su için özellikle sıcak su süper bişey ben başladım bi kilo verdim iki günde :ecrin_bebek:

bende başladım sıcak suya hem yavaş çiğniyorum hemde aralarda sıcak su içiyorum
gerçekten sıcak su iştah kapatıyor..
ve wc problemim vardı çok şükür bugün sona erdi
bakalım bu hafta kiloda ne fark edecek

çok doğru bir yol ben küçükken çok yavaş yerdim hatta sofradan en son ben kalkardım:) ve tabi çok çokkk zayıftım. malesef çalışma hayatına girince hızlı yemek zorundasın ve tabi gelsin kilolar
birde sofrada yalnız değilsen az yesende enson kalkmak gözleri üzerine toplar bee zaten şişko 2 saatde yemeğini bitiremedi derler yada ne çok yiyor derler:roflol::roflol::roflol:genede denemek lazım

gaboni çok haklısın canım yaaaa
bende küçükken çok yavaş yerdim ve çoook zayıftım ama o zaman sofrada ne kadar kalsam göze batmıyordu yesinde iyi olsun derlerdi ama şimdi öylemi kim derki yavaş yiyor diye ne çok yiyor derler
ufff ya ne şansımız var ama denemeye devam ne kaybedivcez tabiki kilolarııı..

hakkaten bende 2 gündür çok çiğniyorum farkettim çiğnemeden yutuyormuşum lokmaları ve böyle daha lezzetliymiş evet...

evet şekerler gerçekten çiğnemeden yutmya başlamışız...
farkettim kızım az yiyor diyordum oysa o ağzındaki lokmayı uzun süre çiğniyor ben se o bir lokmayı yutana kadar tabağımı bitiriyorum daha doğrusu yutuyorum
sanırım biz küçükken çiğnemeyi büyünce yutmaya çeviriyoruz

evet şekerler gerçekten çiğnemeden yutmya başlamışız...
farkettim kızım az yiyor diyordum oysa o ağzındaki lokmayı uzun süre çiğniyor ben se o bir lokmayı yutana kadar tabağımı bitiriyorum daha doğrusu yutuyorum
sanırım biz küçükken çiğnemeyi büyünce yutmaya çeviriyoruz

çok haklısın canım bütün bütün yutuyoruz sanki arkamızdan atlı kovalıyor:roflol::roflol::roflol:

X