Pazar Günü Eşimin Babasını Kaybettik

Benim eşim de 2 yil oldu kaybetti babasini.Sevgi ve şefkatle yaklaştım.Ilgi gösterdim her anlamda.Yaninda olduğumu acısını paylaştığımı hissettirmeye çalıştım.Kayinvalidemle ayni binadayiz zaten.7-8 ay bizim evde kaldi.Hic uyumlu bir insan değildir kendisi.Karakter ve dünya görüşü olarak çok farklıyız.Denedik ama birlikte yaşayamadık.Kendi evinde kalıyor 1 seneyi geçti.Hala alışamadı kaynanam.Yalniz kaldim diyor her gördüğü insana.Kabullenemiyor kayinpederin öldüğünü.Psikolojik destek alıyor ama iyi olmaya kendi hayatına devam etmeye hiç niyeti yok.Size tavsiyem eşinize sevgiyle şefkatle destek olun sabırla acisinin hafiflemesini bekleyin her şeyde olduğu gibi zaman en iyi ilaç.Kayinvalideniz de benimki gibi değilse makul uyumlu inançlı bir insansa zamanla kabullenecektir.Elinizden geldiğince destek olun ama birlikte yaşamak istemiyorsanız da mesafeyi koruyun derim.Ona acılı günlerinde destek oldugunuzu hissettirin ama eninde sonunda herkesin kendi hayatina döneceğini bilsin.
benim işlerim aşırı yoğun olduğu için sadece 1 gün izin kullanabildim dün saat 17.00 gibi çıktım işten gittim yanına beraber yemek yedik 20.00 gibi eve geçtik bir süre böyle yapıcaz sanırım elimden geldiğince yanında olmaya çalışıyorum zaten bana gelmek istemiyor

Başınız sağ olsun.
Böyle bir kayıpta normale dönülüyor mu bilmiyorum. 6 ay oldu annemi kaybedeli, ben dönemedim. Zaman sadece her şey normalmiş gibi davranmayı öğrenmeye yarıyor bence.
Eşiniz şu an hiç olmadığı kadar, hiçbir şeyin, hiç kimsenin telafi edemeyeceği kadar yalnız hissediyordur. Konuşmak isterse dinleyin, yalnız kalmak isterse yalnız bırakın.
İlla destek olacağım, yanında olacağım diye sürekli dibinde olmayın. İhtiyacı olduğunda yalnız bırakmak da destektir.
Bunun dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef.
1,5 yaşında oğlumuz var o çok babacı sürekli onunla ilgilensin istiyor yalnız kalamıyor bu yüzden bende işe dönmek durumunda kaldım eşimde annesinin yanına gitti oğlumuzla 1 hafta izinli elimden geldiğince yanında olmaya çalışıyorum

O orionnn bazı kişiler acilden hastaneden korkuyor cidden. Ne denir bilemedim olacağı varmis inşaallah bu süreci sıkıntısız atlatirsiniz. Allah dayanma kuvveti versin
amin inş en kısa zamanda atlatırız benim endişem oğlumuz da babasını üzgün görüyor anlamıyor benimle ilgilensin istiyor işin garibi ben oynuyorum bebeğimle illa baba oynasın diyo

Basiniz sagolsun. Eşiniz bırakın üzüntüsünü yaşasın. Birilerini kaybetmek hiç kolay değil. Siz sadece yanında olun, destek verin. Kayinvalideniz hususunda nasil biridir bilmiyorum ama ev ev üzerine kurulması gibi bir olay olabilir. Eger bu durum sizi rahatsız etmeyecekse olabilir ama diğer türlü siz biraz orada kalabilirsiniz. Hem cenaze evi boş bırakılmaz.
onlarda cenaze evi boş bırakılmaz diyor kayınvalidem de torunumu bana bırakırsınız o bana dayanak olur siz işteyken diyor

Babamı kaybettiğimde eşim yanımdan hiç ayrılmadı, her zaman sarıldı ve üzüntünü anlıyorum, geçecek bak yanındayım dedi.
Biraz da dini yönden beni rahatlatması çok iyi geliyordu.
30 gün annemle kaldım, eşim de gitmedi yanımızda oldu.
Onun desteği toparlanmama çok yardımcı oldu.

Şuan kayınvaliden evinden ayrılmak istemez, benim de annem ayrılmadı. Biz 30 gün yanında kaldık, annem artık düzeniniz yeterince bozuldu diyip zorla gönderdi. Ablam biraz daha yanında kaldı, iyi ki kalmışız iyi ki birbirimize destek olmuşuz. Çok zor zamanlardı...
evet çok zor zamanlar gerçekten

Arkadaşlar merhaba,
biz pazar günü sabah bir haber aldık eşimin babasını durumu kötü diye,
atladık gittik baya kötüydü konuşamıyordu nefes alamıyordu çok üzüldük eşimle eşim babasına sarıldı filan sonra dayanamadı gidelim birşey olursa beni arayın dedi ve çıktık eve geldi yatağa uzanıp ağladı sessiz sedasız sonra saat 2 gibi annesi aradı babanı kaybettik diye ağlıyordu anlayamadık tam koştur koştur gittik ambulans gelmiş kalbi durmuş müdahale ediyorlardı, hastaneye götürdüler . orada da kalbi birkaç kez durup çalıştırmışlar ama saat 17.00 da ölüm haberi geldi eşim annesi kardeşi mahvoldular çok ağladılar pazartesi defnettik . ama nasıl destek olucam eşim gece sessiz sessiz ağlıyor ne diyeceğimi ne yapacağımı bilmiyorum elimden gelen arkasından sarılmak oluyor çok yeni bir acı ne zaman normale döner bilmiyorum. birde ben bu duyguyu hiç bilmiyorum hiç bir yakınımı kaybetmedim . kayınvalidemin acısını tahmin bile edemem hayat arkadaşını kaybetti ben giderken beni yalnız bırakmayın diye sarılıp ağladı ne yapayım biraz yanıma mı alsam ne yapılır böyle durumda ne şekilde destek olabilirim
Ben olsam yanıma almayı düşünmezdim. Kayip yeni yaşanmış, acı taze. Siz gidin destek olun. Yaniniza alirsaniz psikolojik olarak tekrar o eve dönmek istemeyecektir. Anılar vs.durumundan dolayı. Acıya alışınca bu sefer bu durum sizin için problem olur ilerisi için. Yakınımda bunu yasayan bir kuzenim ve ve bir kardesim oldu. Ben tavsiye etmem, yapmayi da dusunmezdim. Destek her zaman olun ama acıya evinde alışsın ilk etapta. Sonra arada yine gelsin kalsın tabiki.

Babanizı takdir ettim benim kayinpederim aglama ,dua et diye suratima çemkirip ,insanlara mal varligindan bahsediyordu cenaze günü.Acısıni küçültmeye calışan sözler asla söylemeyin.Aglama ,üzülme lütfen demeyin.Insanın öyle bir acıda zoruna gidiyor böyle konuşulması çünkü.Yanındayim deyin.Sarılın elini tutun.Yalnız esiniz babasını o halde birakıp neden eve geldi anlayamadım.Kendine belki bunun içinde kızıyordur.O noktada orda kalmaliydı.

Ben olsam yanıma almayı düşünmezdim. Kayip yeni yaşanmış, acı taze. Siz gidin destek olun. Yaniniza alirsaniz psikolojik olarak tekrar o eve dönmek istemeyecektir. Anılar vs.durumundan dolayı. Acıya alışınca bu sefer bu durum sizin için problem olur ilerisi için. Yakınımda bunu yasayan bir kuzenim ve ve bir kardesim oldu. Ben tavsiye etmem, yapmayi da dusunmezdim. Destek her zaman olun ama acıya evinde alışsın ilk etapta. Sonra arada yine gelsin kalsın tabiki.
zaten kendisi gelmek istemiyor insanlar aaa bak kocası öldü kendisi gezmelere gitti desinler istemiyormuş

Babanizı takdir ettim benim kayinpederim aglama ,dua et diye suratima çemkirip ,insanlara mal varligindan bahsediyordu cenaze günü.Acısıni küçültmeye calışan sözler asla söylemeyin.Aglama ,üzülme lütfen demeyin.Insanın öyle bir acıda zoruna gidiyor böyle konuşulması çünkü.Yanındayim deyin.Sarılın elini tutun.Yalnız esiniz babasını o halde birakıp neden eve geldi anlayamadım.Kendine belki bunun içinde kızıyordur.O noktada orda kalmaliydı.
belki bundan bahsetmem yanlış ama biz pazar günü gittiğimizde kayınpederim halisinasyon görüyordu eşim ona dayanamadı . korktu benim paramı çaldılar diyor cüzdanına bakınca da parası cebindeydi beni bekliyorlar diyordu almaya gelmişler falan hastaneye götürelim diye çok yalvardık bağırıyordu gitmem beni bekliyorlar zaten diye durumu baya kötüydü o şekilde görmeye dayanamadı zaten gidin başımdan diye yanına sokmuyordu

belki bundan bahsetmem yanlış ama biz pazar günü gittiğimizde kayınpederim halisinasyon görüyordu eşim ona dayanamadı . korktu benim paramı çaldılar diyor cüzdanına bakınca da parası cebindeydi beni bekliyorlar diyordu almaya gelmişler falan hastaneye götürelim diye çok yalvardık bağırıyordu gitmem beni bekliyorlar zaten diye durumu baya kötüydü o şekilde görmeye dayanamadı zaten gidin başımdan diye yanına sokmuyordu
Keşke o haldeyken arasaydı ambulansı eşiniz..sonuçta bu halde bağırıp çağırırken onun rızası aranacak değil..ha zaten vadesi dolduysa sonuç aynı olacak ama kadıncağızın elinde değil doktor gözetiminde rahmetli olurdu..kadıncağız korkmuştur da😔

Başınız sağolsun. Bir şey demeyin ağlayınca sarılın konuşmayın çünkü ne derseniz deyin o acıyı hafifletmiyor sadece yanında olduğunuzu hissettirin. Kayınvalide için ekstra zor çünkü o evde hatıraları var ve buna alışmak uzun bir süreç. Yanınıza almayın çünkü alışma sürecini uzatırsınız ama siz sık sık gidin yanına ilk zamanlar. Annemi yalnız bırakmadık ara ara kaldı bizlerde, ilk aylar yanında kalındı falan. Artık tek kalacak ve bu da onun için çok zor olacak alışana kadar ama alışacak alışılıyor başka çare yok ki...
Herkes evine çekilip hayatına devam ediyor ama en çok hayat arkadaşları zorlanıyor maalesef bu süreçte tek kalıyorlar.

Keşke o haldeyken arasaydı ambulansı eşiniz..sonuçta bu halde bağırıp çağırırken onun rızası aranacak değil..ha zaten vadesi dolduysa sonuç aynı olacak ama kadıncağızın elinde değil doktor gözetiminde rahmetli olurdu..kadıncağız korkmuştur da😔
çok dedim arayın ambulansı diye ama kaynım bize bağırdığı gibi onlara da bağıracak zorla da alıp götüremezler alıkoymaya girer dedi

Başınız sağolsun. Bir şey demeyin ağlayınca sarılın konuşmayın çünkü ne derseniz deyin o acıyı hafifletmiyor sadece yanında olduğunuzu hissettirin. Kayınvalide için ekstra zor çünkü o evde hatıraları var ve buna alışmak uzun bir süreç. Yanınıza almayın çünkü alışma sürecini uzatırsınız ama siz sık sık gidin yanına ilk zamanlar. Annemi yalnız bırakmadık ara ara kaldı bizlerde, ilk aylar yanında kalındı falan. Artık tek kalacak ve bu da onun için çok zor olacak alışana kadar ama alışacak alışılıyor başka çare yok ki...
Herkes evine çekilip hayatına devam ediyor ama en çok hayat arkadaşları zorlanıyor maalesef bu süreçte tek kalıyorlar.
aynen zaten onun yattığı yerde uyuyo dün gittim mesela korkmuş kaynım da spordaymış babanın öksürük sesi geldi kulağıma dedi aradı gittik akşama kadar beraberdik korkmuş kadın

Arkadaşlar merhaba,
biz pazar günü sabah bir haber aldık eşimin babasını durumu kötü diye,
atladık gittik baya kötüydü konuşamıyordu nefes alamıyordu çok üzüldük eşimle eşim babasına sarıldı filan sonra dayanamadı gidelim birşey olursa beni arayın dedi ve çıktık eve geldi yatağa uzanıp ağladı sessiz sedasız sonra saat 2 gibi annesi aradı babanı kaybettik diye ağlıyordu anlayamadık tam koştur koştur gittik ambulans gelmiş kalbi durmuş müdahale ediyorlardı, hastaneye götürdüler . orada da kalbi birkaç kez durup çalıştırmışlar ama saat 17.00 da ölüm haberi geldi eşim annesi kardeşi mahvoldular çok ağladılar pazartesi defnettik . ama nasıl destek olucam eşim gece sessiz sessiz ağlıyor ne diyeceğimi ne yapacağımı bilmiyorum elimden gelen arkasından sarılmak oluyor çok yeni bir acı ne zaman normale döner bilmiyorum. birde ben bu duyguyu hiç bilmiyorum hiç bir yakınımı kaybetmedim . kayınvalidemin acısını tahmin bile edemem hayat arkadaşını kaybetti ben giderken beni yalnız bırakmayın diye sarılıp ağladı ne yapayım biraz yanıma mı alsam ne yapılır böyle durumda ne şekilde destek olabilirim
Sadece sarıl eşine zaten ne desen anlamsız olacaktır.Suan sadece sarilmana ihtiyaç duyar😞 Başıniz sağolsun

aynen tek değildi zaten fenalaşınca ilk müdahaleyi kaynım yaptı kalbi durduğunda biz gittiğimizde ambulans alıp gidiyordu
Benim annem tek. Kayınvalidenizin yanında oğlunun olması çok iyi gece yalnız kalmaz. Gündüzde siz arada bakarsınız gidip.

O kadar zor ki. Biz de aynı durum içindeyiz. Kayınvalidemi 7 ay oldu aniden kaybedeli. Bak sen gene şanslısın eşin ağlıyor. Benim eşim kahroldu ama aglayamıyor Hep içine atıyor. Psikoloğa gitmeyi de reddediyor. Kayınpederim herkes perişan 7 aydır hiç tadımız tuzumuz kalmadı. Allah içlerine ferahlık versin diye dua ediyorum.

X