Pazar Günü Eşimin Babasını Kaybettik

benim kayınpederim 65 yaşında idi bende öyle diyorum eşimize ölüm hayatın en önemli gerçeği ölüme isyan etme diye oda ben ölüme değil anılarımıza ağlıyorum diyor çok iyi bir babalık yaptı bize diye ağlıyor
Dua etmesini sadaka vermesini babası için hayr yapmasını tavsiye edin. İçi rahatlar bişeyler yaptıkça. Rüyasında görmesi içşn dua edin birlikte. Zamana ihtiyaç var. Kayınvalideye de gidin gelin bisüre zamanla herkes hayatına dönecek mecbur

Öncelikle başınız sağolsun Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
birşey soracaktım yazınızın başında amca siz gittiğinizde kötüymüş neden öyle bırakıp döndünüz bir hastaneye götürmediniz orası acayip geldi bana
Kayınvalidenizede gelin kalın demeyin alışacak hepimiz tek geldik tek gideceğiz ilk zamanlar siz gidin tek bırakmayın ara sıra gelip kalmasını da diyebilirisniz ama temelli derseniz kalır
biz ısrarla ambulansı arayalım diye gidiyoruz gitmem diye bağırdı hep ben pazartesi gideceğim zaten doktora dedi kaynımda ambulansçılara da bağırır zorla da götürmezler boşuna gelmiş olurlar dedi eşim görmeye dayanamadı eve gidip ağladı odada :KK43: sonra haberi geldi işte

Arkadaşlar merhaba,
biz pazar günü sabah bir haber aldık eşimin babasını durumu kötü diye,
atladık gittik baya kötüydü konuşamıyordu nefes alamıyordu çok üzüldük eşimle eşim babasına sarıldı filan sonra dayanamadı gidelim birşey olursa beni arayın dedi ve çıktık eve geldi yatağa uzanıp ağladı sessiz sedasız sonra saat 2 gibi annesi aradı babanı kaybettik diye ağlıyordu anlayamadık tam koştur koştur gittik ambulans gelmiş kalbi durmuş müdahale ediyorlardı, hastaneye götürdüler . orada da kalbi birkaç kez durup çalıştırmışlar ama saat 17.00 da ölüm haberi geldi eşim annesi kardeşi mahvoldular çok ağladılar pazartesi defnettik . ama nasıl destek olucam eşim gece sessiz sessiz ağlıyor ne diyeceğimi ne yapacağımı bilmiyorum elimden gelen arkasından sarılmak oluyor çok yeni bir acı ne zaman normale döner bilmiyorum. birde ben bu duyguyu hiç bilmiyorum hiç bir yakınımı kaybetmedim . kayınvalidemin acısını tahmin bile edemem hayat arkadaşını kaybetti ben giderken beni yalnız bırakmayın diye sarılıp ağladı ne yapayım biraz yanıma mı alsam ne yapılır böyle durumda ne şekilde destek olabilirim
Basiniz sagolsun esinize sabirlar diliyorum. Bu donem de soyleyeceginiz hic bir soz aciyi azaltmaz. Ama sessizce sarilmaniz yaninda oldugunuzu hissettirir cok guzel bir sey. Aci daha cok yeni zaman verin sadece. Kayinvalidenizi yaniniza almayin siz siksik gidin yanina bence.

biz ısrarla ambulansı arayalım diye gidiyoruz gitmem diye bağırdı hep ben pazartesi gideceğim zaten doktora dedi kaynımda ambulansçılara da bağırır zorla da götürmezler boşuna gelmiş olurlar dedi eşim görmeye dayanamadı eve gidip ağladı odada :KK43: sonra haberi geldi işte
Vade dolmuş Allah Rahmet Eylesin ufak yaşta babamı kaybettim hep buruk insan ama zamanla alışılıyor eşinizde alışacak hayat devam ediyor şuan acısı çok taze bırakın yasını tutsun

Dua etmesini sadaka vermesini babası için hayr yapmasını tavsiye edin. İçi rahatlar bişeyler yaptıkça. Rüyasında görmesi içşn dua edin birlikte. Zamana ihtiyaç var. Kayınvalideye de gidin gelin bisüre zamanla herkes hayatına dönecek mecbur
mezarlığı da her gün önünden geçeceğim işe giderken diyor oda sürekli kötü hissettirecek :KK43:

Allah rahmet eylesin. Sabırlar versin

Bı rahatsızlığı mi vardı kötüymüş niye bırakıp döndünüz bişey olursa haber edin dediniz anlamdım
kayınvalidem 38 yıllık evliyim 1 kez doktora gitmedi inattı gitmiyordu diyor istemedi hastaneye gitmek ambulans deyince de bize bağırdı gitmiycem diye eşimde acı çektiğini görmeye dayanamadı eve gidip ağladı

Basiniz sagolsun esinize sabirlar diliyorum. Bu donem de soyleyeceginiz hic bir soz aciyi azaltmaz. Ama sessizce sarilmaniz yaninda oldugunuzu hissettirir cok guzel bir sey. Aci daha cok yeni zaman verin sadece. Kayinvalidenizi yaniniza almayin siz siksik gidin yanina bence.
çalıştığım için elimden geldiğince gitmeye çalışıcam

benim kayınpederim 65 yaşında idi bende öyle diyorum eşimize ölüm hayatın en önemli gerçeği ölüme isyan etme diye oda ben ölüme değil anılarımıza ağlıyorum diyor çok iyi bir babalık yaptı bize diye ağlıyor
Ne kadar guzel her daim dualarınızda olacak insanin arkasından guzel seyler konusmak çok guzel 🤲

Benim eşim de 2 yil oldu kaybetti babasini.Sevgi ve şefkatle yaklaştım.Ilgi gösterdim her anlamda.Yaninda olduğumu acısını paylaştığımı hissettirmeye çalıştım.Kayinvalidemle ayni binadayiz zaten.7-8 ay bizim evde kaldi.Hic uyumlu bir insan değildir kendisi.Karakter ve dünya görüşü olarak çok farklıyız.Denedik ama birlikte yaşayamadık.Kendi evinde kalıyor 1 seneyi geçti.Hala alışamadı kaynanam.Yalniz kaldim diyor her gördüğü insana.Kabullenemiyor kayinpederin öldüğünü.Psikolojik destek alıyor ama iyi olmaya kendi hayatına devam etmeye hiç niyeti yok.Size tavsiyem eşinize sevgiyle şefkatle destek olun sabırla acisinin hafiflemesini bekleyin her şeyde olduğu gibi zaman en iyi ilaç.Kayinvalideniz de benimki gibi değilse makul uyumlu inançlı bir insansa zamanla kabullenecektir.Elinizden geldiğince destek olun ama birlikte yaşamak istemiyorsanız da mesafeyi koruyun derim.Ona acılı günlerinde destek oldugunuzu hissettirin ama eninde sonunda herkesin kendi hayatina döneceğini bilsin.

Benim kayinvalidem ısrarla bizimle yasamak istiyor.Benim istemedigimi bile bile.Her gördüğü insana yalnız yaşamak çok zor yalnız kaldım tek basina kaldım bunaldım.Dusunun ayni binadayiz her gün görüşüyoruz yetmiyor.Ona aylarca destek olduğumu unuttu.Yetmedi.Anlayacaginiz hiç bir iyilik cezasiz kalmıyor.Asiri uyumsuz ve anlayissiz öyle böyle değil.Sürekli ben ben ben diyor.Kendisi yalnız kalmasın iyi olsun da çocukları huzursuz olabilir.Herkes huzursuz olabilir.Esimin kızının benim kendisinin herkesin psikolojisini bozdu.Surekli ağlıyor hala.Ben ne olucam ben şöyleyim ben böyleyim.Destek alıyor ama psikologun dediklerini yapmıyor.Kolaysa kendisi yapsın diyor 🙄 Herkes her an etrafında olsun onunla ilgilensin sürekli onu teselli etsin istiyor.Teselli ettiğinde de dinlemiyor isyan ediyor sürekli.Sizin kaynananiz da bu tipse muhtemelen size yerleşmeyi kafasına koyacaktır.Temkinli olun derim.Kesinlikle ev ev üstüne olmuyor.Aile huzurunuz alt üst olur.Biz hala toparlanamadık eşimle huzurumuz bozuldu.

Kayinpederinize Allah rahmet etsin .Mekanı cennet olsun.İnsaallah çok yipranmadan aile huzurunuz bozulmadan bu süreci güzelce atlatirsiniz .Dediğim gibi iyilikten maraz doğuyor temkinli olun.Herkes bir süre sonra hayatına devam edecek en az hasarla atlatmak için elinizden geleni yapın.

Başınız sağ olsun.
Böyle bir kayıpta normale dönülüyor mu bilmiyorum. 6 ay oldu annemi kaybedeli, ben dönemedim. Zaman sadece her şey normalmiş gibi davranmayı öğrenmeye yarıyor bence.
Eşiniz şu an hiç olmadığı kadar, hiçbir şeyin, hiç kimsenin telafi edemeyeceği kadar yalnız hissediyordur. Konuşmak isterse dinleyin, yalnız kalmak isterse yalnız bırakın.
İlla destek olacağım, yanında olacağım diye sürekli dibinde olmayın. İhtiyacı olduğunda yalnız bırakmak da destektir.
Bunun dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef.

O orionnn bazı kişiler acilden hastaneden korkuyor cidden. Ne denir bilemedim olacağı varmis inşaallah bu süreci sıkıntısız atlatirsiniz. Allah dayanma kuvveti versin

Arkadaşlar merhaba,
biz pazar günü sabah bir haber aldık eşimin babasını durumu kötü diye,
atladık gittik baya kötüydü konuşamıyordu nefes alamıyordu çok üzüldük eşimle eşim babasına sarıldı filan sonra dayanamadı gidelim birşey olursa beni arayın dedi ve çıktık eve geldi yatağa uzanıp ağladı sessiz sedasız sonra saat 2 gibi annesi aradı babanı kaybettik diye ağlıyordu anlayamadık tam koştur koştur gittik ambulans gelmiş kalbi durmuş müdahale ediyorlardı, hastaneye götürdüler . orada da kalbi birkaç kez durup çalıştırmışlar ama saat 17.00 da ölüm haberi geldi eşim annesi kardeşi mahvoldular çok ağladılar pazartesi defnettik . ama nasıl destek olucam eşim gece sessiz sessiz ağlıyor ne diyeceğimi ne yapacağımı bilmiyorum elimden gelen arkasından sarılmak oluyor çok yeni bir acı ne zaman normale döner bilmiyorum. birde ben bu duyguyu hiç bilmiyorum hiç bir yakınımı kaybetmedim . kayınvalidemin acısını tahmin bile edemem hayat arkadaşını kaybetti ben giderken beni yalnız bırakmayın diye sarılıp ağladı ne yapayım biraz yanıma mı alsam ne yapılır böyle durumda ne şekilde destek olabilirim
Basiniz sagolsun. Eşiniz bırakın üzüntüsünü yaşasın. Birilerini kaybetmek hiç kolay değil. Siz sadece yanında olun, destek verin. Kayinvalideniz hususunda nasil biridir bilmiyorum ama ev ev üzerine kurulması gibi bir olay olabilir. Eger bu durum sizi rahatsız etmeyecekse olabilir ama diğer türlü siz biraz orada kalabilirsiniz. Hem cenaze evi boş bırakılmaz.

Evleriniz uzaksa yakınınıza taşınabilir ya da yakınına taşınabilirsiniz (müsaitse/niz tabii).

Yanınıza çağırmak iyi niyetli bir hareket olsa da uzun vadede iyi sonuçlanmaz bence. Sık sık arayıp ziyaret etmek ve bir profesyonel yardımına yönlendirmek çok daha isabetli olacaktır.

Başınız sağ olsun...

Babamı kaybettiğimde eşim yanımdan hiç ayrılmadı, her zaman sarıldı ve üzüntünü anlıyorum, geçecek bak yanındayım dedi.
Biraz da dini yönden beni rahatlatması çok iyi geliyordu.
30 gün annemle kaldım, eşim de gitmedi yanımızda oldu.
Onun desteği toparlanmama çok yardımcı oldu.

Şuan kayınvaliden evinden ayrılmak istemez, benim de annem ayrılmadı. Biz 30 gün yanında kaldık, annem artık düzeniniz yeterince bozuldu diyip zorla gönderdi. Ablam biraz daha yanında kaldı, iyi ki kalmışız iyi ki birbirimize destek olmuşuz. Çok zor zamanlardı...

X