Patates Diyeti 3 Günde 5 Kilo!

Bugün başladım ama tam olarak patates diyeti yapmış olmayacam çunkü kendimce uyarlamayı düsunuyorum .Zaten sindirim problemim var sık sık kabızlık yaşayan biriyim birde tam regl dönemime denk geldi ama yine de oyle ya da boyle 5 gunu tamamlıcam 70.5 ile başladım bu sabah sonucu bitince yazcam ve faydasını görursem kendi oluşturdugum diyet listemi de paylaşcam. Görüşmek uzere

Bugün başladım ama tam olarak patates diyeti yapmış olmayacam çunkü kendimce uyarlamayı düsunuyorum .Zaten sindirim problemim var sık sık kabızlık yaşayan biriyim birde tam regl dönemime denk geldi ama yine de oyle ya da boyle 5 gunu tamamlıcam 70.5 ile başladım bu sabah sonucu bitince yazcam ve faydasını görursem kendi oluşturdugum diyet listemi de paylaşcam. Görüşmek uzere
Malesef regl donemimde zor oldu benim icin epey sıkıntılı gecti zaten o yuzden .:110:simdi devam ediyorum diyete benimle birlikte diyet yapmak isteyenleri kendi sayfama bekliyorum

merhaba arkadaslar ben bu diyeti yaptım 77.8idim perşembe günü pazar günü tartıldımda 73 kilo oldumu gördüm şok oldum biraz zorlanıyosun ama değer diye düşünüyorum .

ben de yarın sabah başlayacağım umarım, hadi bakalım :)) bu ara o kadar çok kilo aldım ki en azından ilk günlerde beni motive edecek birkaç kilo kaybı lazım :/

ay olur valla, hem de ne güzel olur :KK19: beni de zorlayacak bir şey olmuş olur, yoksa bu kafayla ben daha çooook pizza gömerim :KK43:(
Bende 58.7leri gördüm ama son 15 gündür cozuttum 62.5 leri görüyorum pizzalar cipsler havada ucusuyo ozaman patatesleri koyuyorum ocağa ben 7de is başı yaptığimdan aksamdan yapıyorum hazırlığı:dondurma:

Bende 58.7leri gördüm ama son 15 gündür cozuttum 62.5 leri görüyorum pizzalar cipsler havada ucusuyo ozaman patatesleri koyuyorum ocağa ben 7de is başı yaptığimdan aksamdan yapıyorum hazırlığı:dondurma:
anlaştık öyleyse! benim de bir zamanlar 58'di, bu ara tartılmaya korkuyorum ama büyük ihtimalle 69lara gelmişimdir :/ yarın sabah bi tartılıcam bakalım, öyle başlıcam :))

2 gündür misafir sebebiyle tam uygulayamadım ben ya :KK43: ama bugün kesin olarak başladım 67.7 ile, hakikaten epey tok tutuyormuş sanki bu ya o_O
Bende başladım sabah oglen yaptim ama baktım sen yoksun akşamı 2tabak kıymalı makrnayi patlattim :confused: bugün 5gunde 5 kilo diyetine başladım ve bozmucam inşallah sende onu yap istersen onunda ilk gün menüsü sade haşlama patates

Bende başladım sabah oglen yaptim ama baktım sen yoksun akşamı 2tabak kıymalı makrnayi patlattim :confused: bugün 5gunde 5 kilo diyetine başladım ve bozmucam inşallah sende onu yap istersen onunda ilk gün menüsü sade haşlama patates
ahaha yaa, ben de yazdığım gün güzel güzel uyguladım, hatta ertesi gün 65.8 olarak mı ne kalktım. gel gör ki yine ağzımı tutamadım, iradesizlikten ölücem bu gidişle :KK43:( acıkmasam da canım habire fast food istiyor ya. bugün henüz hiçbir şey yemedim, günüm şekersiz kahveyle geçti ama patatesleri haşladım yine, bakalım :KK70: 68.4 olmuşum zaten :KK43:(
o diyete de bir bakayım ya, gözüme daha kolay gelirse ona geçeyim o_O

edit: baktım ama göremedim sanki ya, google'dan mı aratayım ki :/ bir de ben böyle 1-2 günde bir bu kadar kilo alıp verirsem her yerim sarkacak ama hayırlısı.... :KK70:

1. gün: Sadece haşlanmış patates yiyeceksiniz. Sabah, öğlen, akşam. Başka bir şey yok. Ama istediğiniz kadar, kusana kadar yiyebilirsiniz. PATATESLERE BAHARAT DIŞINDA HıÇ BıR ŞEY ıLAVE EDıLMıYOR.

2. gün: Yalnızca sebze. Ama aklınıza gelebilecek her tür sebzeyi yiyebilirsiniz. Yağsız olmak kaydıyla her tür çiğ salata, yine yağsız haşlanmış sebze yemekleri, türlüler... BAHARAT DIŞINDA HıÇ BıR ŞEY ıLAVE EDıLMıYOR.[/COLOR][/B][/COLOR]Sabahtan itibaren HANGı SEBZELERLE BAŞLIYORSANIZ ONUNLA DEVAM EDıYORSUNUZ. ıSTERSENıZ 40 CEŞıT SEBZE YıYEBıLıRSıNıZ. AMA BU SEBZELERıN SABAH Kı TABAĞINIZDA OLMASI GEREKıYOR.YANı GÜNE NEYLE BAŞLIYORSAK ONUNLA DEVAM EDıYORUZ.

3. gün: Bugün et günü. Yine sabahtan başlayarak haşlanmış, ızgara ne çeşit olursa olsun, yağsız et. Yağsız ton balığı, ızgara balık, tavuk...GÜNE NEYLE BAŞLIYORSAK ONUNLA DEVAM EDıYORUZ.BAHARAT DIŞINDA HıÇ BıR ŞEY ıLAVE EDıLMıYOR

4. gün: meyve günü. Yine yiyebildiğiniz kadar her tür YAŞ meyveyi ( MUZ HARıÇ) tüketin.GÜNE NEYLE BAŞLIYORSAK ONUNLA DEVAM EDıYORUZ

5. gün: Yalnızca yumurta. BAHARAT DIŞINDA HıÇ BıR ŞEY ıLAVE EDıLMıYORYada yağsız diyet süt veya yoğurt. seçim sizin....B]GÜNE NEYLE BAŞLIYORSAK ONUNLA DEVAM EDıYORUZ[/B][/COLOR]

6. ve 7. günler bu diyetin bayramları yani dinlenme günleri, istediğinizi, özlediğinizi yiyebilirsiniz. Ama ölçülü davranmak ve ölçülü yemek gerekiyor. fazlaya kaçarsanız 5 kilonun 2 sini alıyorsunuz...

Hafta başında yine aynı sırayla diyeti uygulamaya başlayabilirsiniz.

Şekersiz açık çay, kahve, yeşil çay her daim serbest.

liste bu canım bende bugün yine başladım kaçamaklarım çok oldu diye bugün patateslerimle şekersiz kahve ve yaşilçayla doldu midem katılırsan beklerim :) ahh o iradesizlik neler çektim inşallah yenilmem bu sefer bıktım hergün yeniden başlamaktan

liste bu canım bende bugün yine başladım kaçamaklarım çok oldu diye bugün patateslerimle şekersiz kahve ve yaşilçayla doldu midem katılırsan beklerim :) ahh o iradesizlik neler çektim inşallah yenilmem bu sefer bıktım hergün yeniden başlamaktan
ayy çok teşekkürler liste için :KK200: bu bana daha uygun gibi duruyor ya, sanırım 3 gün sırf patatese katlanamayacağım çünkü ben :KK43: istediğiniz kadar yiyebilirsiniz kısmına da ayrıca bayıldım :KK70: bu ara ne yesem bayılana kadar yiyorum çünkü, ya da bugün olduğu gibi kendime işkence ediyorum :KK43: hazır hiçbir şey yememişken bugün buna başlayayım ben de o zaman:KK50:

ayy çok teşekkürler liste için :KK200: bu bana daha uygun gibi duruyor ya, sanırım 3 gün sırf patatese katlanamayacağım çünkü ben :KK43: istediğiniz kadar yiyebilirsiniz kısmına da ayrıca bayıldım :KK70: bu ara ne yesem bayılana kadar yiyorum çünkü, ya da bugün olduğu gibi kendime işkence ediyorum :KK43: hazır hiçbir şey yememişken bugün buna başlayayım ben de o zaman:KK50:
Rica ederim canim:KK200: İyi bari iki kisi oldugumuza sevindim bende kısıtlamak bana gore deil ya hepsini yicem yada yemicem :KK70:bugun patates dolu bigun yarin sebze olacak insallah:KK17:

Rica ederim canim:KK200: İyi bari iki kisi oldugumuza sevindim bende kısıtlamak bana gore deil ya hepsini yicem yada yemicem :KK70:bugun patates dolu bigun yarin sebze olacak insallah:KK17:
anladığım kadarıyla tek çeşit sebze olmak zorunda değil di mi ya, ama sabah hangi sebzeleri yediysek öğle ve akşam da öyle:KK17: ben çıkıp brokoli mantar artık allah ne verdiyse bir şeyler alayım bari, evdeki tek sebze turp şu an :KK70: sen ne yemeyi düşünüyorsun ki ya, ben hiç bilemedim şu an :/

Bende bi ara İsveç yapcamm diye brokoli almıştım hala duruyor ama sevmemki ben :) domates salatalik marul soğan ve patatesden belki patates salatası yaparım bilemedimki ama soganda kokar işyerinde soğan katman ozaman dimi :)

X