Popüler Konu Pastırmalı ve Yumurtalı Krep

adra

Yalnız gülüşümü yakala,öfkem çok ağır gelir sana.
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2008
13.766
13.437
Herkese merhaba.:KK37:

Yine bir sürü aksilikle karşılaştım.Anlatmazsam olmaz.:KK48:İki gece önce üç sunumu hazırladım resimlerini çektim.Sabah evden telefon geldi.Yaptığın şeklin biri telefonda görünmüyor.:KK57:O an eve uçmak ve o evi havaya uçurmak istedim.:KK62:Meğer telefonun hafızası dolmuş çektiğim resmin biri silinmiş.Neyse dedim yeniden yaptım.Bir gece önce de muzdan yunus balığını hazırladım masanın üstünde bıraktım sofrada çekerim diye.Sabah kalktım anne yaptığım muzlu şekil nerede dedim.Ben onu yedim dedi.:KK57:Resmini çektim diye oturup bir güzel yemiş.:mad:Dün de masada görünen güllü milföylerin yapım aşamasını çektim.Aslında onun tarifini verecektim.Sabah hafıza kartını taktım güllü milföyler yok.:mad:Yani aksilik bir türlü peşimi bırakmadı.Yine ruhen çok yorgunum.:confused:

Şunu da belirtmek istiyorum bu sunumlar kolay gibi görünüyor ama çok zor.Bunları yapana kadar beş çeşit yemek yapardım.Çok incelik istiyor.Yani demem o ki boşverin süsü püsü yemeğe odaklanın.Nasıl olsa mideye gidecek.Uğraşmaya değmez.:KK53:

Katılan arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Resim eklemede yirmi resim kuralı varmış onun için bazı resimleri eledim.

Önce süslü tabaklar.:KK53:

Biber ve salamdan güllerim.

5R8MA5.jpg

zEm5RR.jpg

ynP54a.jpg

Peynirden mantarlarım.

8ElZn1.jpg

Dantel krepim.(Pişmiş hali masada.)

1nYvj5.jpg

Çalı süpürgelerim.:KK48:

78og8l.jpg

Palyaçom.Tabağa sığmadığı için masada gösterdim.Yemelik değil bakmalık.:KK48:

JEpA7W.jpg

Bu da kahvaltının üstüne meyve.

gLk8nZ.jpg

PASTIRMALI YUMURTALI KREP

MALZEMELER

1 su bardağı süt
2 su bardağı un (Az gelirse bir iki kaşık ekleyebilirsiniz.)
6 adet yumurta (4'ü krepin üstüne kırılacak)
8 dilim pastırma
Yarım çay kaşığı kabartma tozu
1 çay kaşığı karabiber
1,5 çay kaşığı tuz

nGAMAR.jpg

2 adet yumurta,un,süt,karabiber,tuz ve kabartma tozunu bir kaba alıp pürüzsüz hale gelinceye kadar çırpıyoruz.

8ElZQd.jpg

78ogPr.jpg

Bir kaşık sıvıyağ koyduğumuz tavada önlü arkalı pişiriyoruz.(Çevirirken de tavayı yağlayın)

Dkl26y.jpg

Pişen krebin ortasına yumurta kırıp altına ve üstüne pastırma dilimi koyup yumurtayı kapamayacak şekide dört tarafından zarf şeklinde katlayıp 200 derece fırında yumurta pişene kadar tutuyoruz.

66ZP5N.jpg

Bu da masam.

vog5b6.jpg

OdRA0Q.jpg

EEV8R8.jpg

LopAnG.jpg

XYBkE7.jpg

Nb5AOO.jpg

LopAOj.jpg

Son düzenleme:
Daha ne olsun evdekilere ziyafet hazırlamışsın:rolleyes:
Ellerine sağlık canımsın:KK60:
Sunumlarının masada olması çok güzel:KK9:

Evet öyle oldu.Yeğenim masada kuş sütü eksik dedi.:KK48: Her zaman öyle kahvaltı istiyormuş.:KK53:

Annem yemeseydi muzu da koyacaktım.:KK48:

Ellerine sağlık tatlım herşey çok güzel görünüyor yarışmada bsşarılar dilerim...

ellerinize sağlık,
biberli salam gülleri, çalı süpürge ve dantelli krep ...çok ilgimi çekti
başarılar dilerim..

Aslı'cım bu ne güzellik bu ne muhteşem sunumdur.:KK68:Ah şu anda o masada olmak vardı.:mad:

Her şeyinle, her halinle çok güzel bir o kadar da azimlisin bir tanem .:KK66: Bol şans ,
gönülden başarılar diliyorum .:KK68:

Aslı'cım bu ne güzellik bu ne muhteşem sunumdur.:KK68:Ah şu anda o masada olmak vardı.:mad:

Her şeyinle, her halinle çok güzel bir o kadar da azimlisin bir tanem .:KK66: Bol şans ,
gönülden başarılar diliyorum .:KK68:
O sunum için baya çalıştım abla.:confused:Azim değil de sevdiğim için yapıyorum.Çok teşekkürler.:KK37:

Ellerinize sağlık , oldukça şık olmuş , yarışmada başarılar :KK36:

Maşallah harika görünüyorlar, bunu çok beğendim :KK9:

gLk8nZ.jpg

:KK57::KK57: nekadar bir güzel masa öyle :KK57:
bukadar becerikli hatunun arasinda kendimi asiyim :KK70:

ellerine saglik basarilar dilerim :KK68::KK68:

X