Panik atak kafa uyuşması

Asenaasena96

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2020
1.799
786
Merhaba arkadaşlar, çok değil ama ara ara kafam uyuşur gibi oluyor bu panik atakla bi alakası varmı ? Endişelenmiyo değilim. Bu durumu yaşamış olan varmı ?

Yok yani benim panik atak anında değilde böyle bazen oluyor nedense yani atak anında değilde onun dışında olabiliyormu diye
Zaten arada yokluyor kontrolden çıkınca kendimi telkin edemeyince atağa dönüşüyor ve uyuşma da hızla yayılıp şiddetleniyor
Bu arada ilaca başladınız mı

Hayır başlamadım korkuyorum antidepresandan 😔
Bende korkuyordum ilk gelen yıl başladım son noktaya gelmiştim artık doktorum ilk 2-3 hafta sıkıntıların daha da artar korkma demişti iki küçük çocuğuma ve yalnızlığıma rağmen başlamıştım evet aynen ilk haftalar öncesi ne yaşıyorsam 2 katı yaşadım ve bitti
Şimdi yine başladım 3 hafta oldu yine tekrarladı ataklarım kaygılarım şiddetlendi ama şimdi daha iyi oldum yavaş yavaş etkisini görmeye başladım
İyileşmek için Bi kaç hafta daha hasta olmayı tercih ettim ben

Bende korkuyordum ilk gelen yıl başladım son noktaya gelmiştim artık doktorum ilk 2-3 hafta sıkıntıların daha da artar korkma demişti iki küçük çocuğuma ve yalnızlığıma rağmen başlamıştım evet aynen ilk haftalar öncesi ne yaşıyorsam 2 katı yaşadım ve bitti
Şimdi yine başladım 3 hafta oldu yine tekrarladı ataklarım kaygılarım şiddetlendi ama şimdi daha iyi oldum yavaş yavaş etkisini görmeye başladım
İyileşmek için Bi kaç hafta daha hasta olmayı tercih ettim ben
İnan bana tekrar yaşayacak olmamı düşünmek beni maf ediyor neler çektım tekrar yaşamamak için elimden geleni yaparım kendime engel olamiyorum çok korkuyorumm çokkk başlayabilceğimi düşünemiyorum bile bir gün dayanamazken😢😢 bu yan etkileri kaygı korku 2-3 hafta nasıl çekerim

İnan bana tekrar yaşayacak olmamı düşünmek beni maf ediyor neler çektım tekrar yaşamamak için elimden geleni yaparım kendime engel olamiyorum çok korkuyorumm çokkk başlayabilceğimi düşünemiyorum bile bir gün dayanamazken😢😢 bu yan etkileri kaygı korku 2-3 hafta nasıl çekerim
Bunun içinde kaygı giderici sakinleştirici ilaç veriliyor
Ben xanax kullanıyorum çok iyi geliyor
Bu şekilde de Bi sonuca ulaşamazsınız maalesef
Bu arada 2-3 hafta aynı şiddette olmuyor ataklar oda azalarak yok oluyor

Geçen sene depresyon+panik atak +anksiyete üçünü çok yoğun yaşıyordum berbat durumda gittim depresyon durumunda bile ilacın o yan etkisini yaşamadım oralara kadar götürmüyor zaten mg olarak düşük dozda başlanıyor o düşük dozların bunu yapma durumu yok bence
Her antidepresan prospektüsü aynı hafif olanında da ağır olanında da
Valla ben ilacı alır almaz atıyorum prospektüsü doktorum dedi asla okuma seni korkutmaktan başka bi şeye yaramaz diye hepsinde aynı durumdan bahsedilir çünkü

Merhaba.. benim de 8 aydır bitmeyen baş ağrım var. Norolojik muayene oldum.. kafama cihazla bakıldı.. tümör ya da iltihap yok. Ama kafam sürekli uyuşuk ve çok ağır.. kafami bi bantla sıkıyorlar mis gibi hissediyorum.. bazen bu uyusukluk bu kafa ağrısı beni deli ediyor.. bazen çok halsizlestiriyor bayilcak gIbi hissediyorum... dr fizyoterapiye gönderdi . Bakalım ne olucak.. sanırım bütün bunların sebebi aşırı stres.

Geçen sene depresyon+panik atak +anksiyete üçünü çok yoğun yaşıyordum berbat durumda gittim depresyon durumunda bile ilacın o yan etkisini yaşamadım oralara kadar götürmüyor zaten mg olarak düşük dozda başlanıyor o düşük dozların bunu yapma durumu yok bence
Her antidepresan prospektüsü aynı hafif olanında da ağır olanında da
Valla ben ilacı alır almaz atıyorum prospektüsü doktorum dedi asla okuma seni korkutmaktan başka bi şeye yaramaz diye hepsinde aynı durumdan bahsedilir çünkü
Benim de ucu bir arada yaklaşık iki aydır ilaç kullanıyorum.Siz nasıl oldunuz ilaçlardan sonra surecinizden bahsedermisiniz ne ilaçlar kullandınız neler yaptiniz

X