Popüler Konu ÖZMUAYENE

her kadının adet döneminde eline kitle vs gelebilir bunlar aynı adet olmak kadar doğaldır bu yüzden bu tür kontkollerin haricinde yılda bi kez ultrason çektirmenizi öneririm. aktif emzirmeniz varken meme dokunuz farklı yumuşaklıkta olabilir örn sabah süt dolu iken sert ekzirdikten sonra boşalmış bu yüzden her iki memenizden emzirme sonra ayda bi kontrol edebilirsiniz. elinize bir şey gelirse de endişe etmeyin sadece önleminizi alın
tamam. bilgiler için teşekkür ederim.
muayeneden önce akşam eve gidince emzirip yapayım özmuayenemi.
korkacak bişey olduğunu düşünürsem de doktora giderim artık :KK51:

peki muayene için randevu alan arkadaşlar, hangi bölüm ilgileniyo, nerden randevu alıcam göğüs hastalıkları mı ?
meme cerrahisi varsa ordan ama o ner hastanede olmuyor yoksa genel cerrahi ama kadın doğuma gittiğinizde o bile bakar ya da aile hekimleri onlar bile ilgilenir.
ben en son haziran ayında ultrason çektirdim küçük basit kistim var mesela

bu akşam kontrollerimi yapıp mesaj atacağım. çok teşekkürler kendimizi çok ihmal ediyoruz ay da 1 kontrollerimizi biz yapabilecekken belkide kendimize dokunmaya korkuyoruz erken teşhis hayat kurtarır... anne ve babamı kanserden kaybetmiş biri olarak Allah kimsenin başına vermesin bu çirkin hastalığı

Gecen ay gogsumun kenarinda agriyla beraber bir kitle hissettim.Solugu hemen doktorda aldim tabi.40 yas alti mamografi cekilmediginden ultrasona girdim.Birsey cikmadi sukur ama o stres yetti de artti.Sanirim ben de bezeyi kitle sandim.Rutin olarak muayene olmayi aksatmamak lazim.Aksam eve gidince uygulayacagim.Tabloyu da ozaman gondereyim.

ara ara kontrol ediyorum ama düzenli değil.bundan sonra düzenli yapacağım.
ayrıca keteme gideceğim ama erteleyip duruyorum.inşallah en yakın zamanda gideceğim.

Elbette desteklerim Kazen. Ancak ben emziriyorum.

3 ay önce koltuk altlarımdaki yoğun şişliklerden dolayı doktora gidip muayene oldum.Kolumu kapatamıyordum öyle bir şişlik ve ağrı. Lenf sistemi biliyorsun bağlantılı. Emzirmeyle alakalı dedi ve antiiyotik tedavisi ile geçti. Şimdiki durumumdan ötürü yanıltıcı olmak istemem. Ancak projeden ötürü tebrik ederim.

Sagol balim
Bu hastalikla aramiz iyidir
3 yilda Iki kez yakaladi
Birinde rahmi birinde gögsümü verdim
Cok sukür uyiyim simdi

Allaha cok sukur atlatmissin abla. Rabbim beterinden korusun. Benim gogsumde agri yapanin süt bezeleri oldugunu soylemisti doktor. Allahim beterinden saklasin herkesi..

Suan emziriyorum emzirirken kendimi kontrol ederim surekli ama bazen elime gelen seyler oluyor ama kayboluyorlar . Doktora soyledim sut bezeleridir dedi.

Annemin takipli göğüs kitlesi var. O yuzden genelde ben de kendimi kontrol ediyorum

Ayrıca böyle bir konu için teşekkürler çok ince düşünmüşsunuz

X