Özlemek

Herkes bir kedi sahiplenmemin daha iyi geleceğini söylüyor istiyorum ama daha 3 gün oldu sanki ona haksızlık gibi geliyor üzülürmüş gibi

2 yıl sonra 2.aşılama kavustugum meleğim 8 haftalık kalbinin durdugunu öğrendim 2 kez kalp sesini duydum keşke bir kez aha gitseydim dedim her hafta gidiyordum üstelik. 10 gün oldu ağladım güldüm çok ağladım uyumak istedim kimseyi görmek istemedim kimse bana bişey demesini istemedim ama yasımı tuttum hala benden gittiğine inanamasamda yavaş yavaş alışıyorsun acı hep aynı derinde. Bu kedide olsa insanda olsa aynı duygular acını nasıl yaşamak istiyorsan öyle yaşa sabırlar dilerim.

Herkes bir kedi sahiplenmemin daha iyi geleceğini söylüyor istiyorum ama daha 3 gün oldu sanki ona haksızlık gibi geliyor üzülürmüş gibi
benim seneler önce yavru kedim ölmüştü 3 hafta anca bizimle kalabilmişti
o kadar üzüldüm ki bana da başka kedi sahiplen dediler
aslında mantıklı bi tavsiye ama çok yeniyken insan bi garip hissediyor kendini
ben bi kediyi sahiplenecek oldum o dönem, ailem istemedi
ama o kedi de kucağıma falan geldiğinde hem çok üzgün hem de aşırı tuhaf hissetmiştim kendimi
bence kendinize biraz zaman verin, biraz zaman geçtikten sonra yeni bi yavru kedi sahiplenirsiniz
hatta engelli bi sokak kedisi falan olabilir, gözü görmeyen, ne bileyim bacağı olmayan falan
sağır bi kedi de olabilir, sokakta dezavantajlı durumda oluyor onlar da
engelli bi canı sokaktan kurtarmak çok başka bi duygu gerçekten

bu arada ben seneler sonra şuanki kedimi sahiplendim
ölen kedim hep kalbimde ama şuanki kedimi de aşığım çok seviyorum
tekrar o bağı kuruyorsunuz tekrar yeni bi kediyle mutlu olabiliyorsunuz yani merak etmeyin

Hiç öyle düşünmeyin dışarda o kadar muhtaç kedicik var ki
Sıcacık yuvası olacak

Hepsinin yeri ayrı birbirinin yerine konmaz elbet ama bir minişin hayatı kurtulmuş olur😔

Başınız sağolsun kediniz çok sanşlıymış sizin gibi bir ailesi olduğu için☺️

2 yıl sonra 2.aşılama kavustugum meleğim 8 haftalık kalbinin durdugunu öğrendim 2 kez kalp sesini duydum keşke bir kez aha gitseydim dedim her hafta gidiyordum üstelik. 10 gün oldu ağladım güldüm çok ağladım uyumak istedim kimseyi görmek istemedim kimse bana bişey demesini istemedim ama yasımı tuttum hala benden gittiğine inanamasamda yavaş yavaş alışıyorsun acı hep aynı derinde. Bu kedide olsa insanda olsa aynı duygular acını nasıl yaşamak istiyorsan öyle yaşa sabırlar dilerim.
benim için evlattı dosttu aileydi sıcak bir evdi şimdi ev bir taş duvar hayat bomboş ve hayat devam etmek zorunda keşke dünya birden dursa diyorum ..sizinde başınız sağolsun ben yavrum için sadece uzun acılara katlanmak zorunda kalmadı diye avutuyorum kendimi bazen işe yarıyor bazende olsun 1gün daha olsaydı diyorum ne bileyim ..

benim seneler önce yavru kedim ölmüştü 3 hafta anca bizimle kalabilmişti
o kadar üzüldüm ki bana da başka kedi sahiplen dediler
aslında mantıklı bi tavsiye ama çok yeniyken insan bi garip hissediyor kendini
ben bi kediyi sahiplenecek oldum o dönem, ailem istemedi
ama o kedi de kucağıma falan geldiğinde hem çok üzgün hem de aşırı tuhaf hissetmiştim kendimi
bence kendinize biraz zaman verin, biraz zaman geçtikten sonra yeni bi yavru kedi sahiplenirsiniz
hatta engelli bi sokak kedisi falan olabilir, gözü görmeyen, ne bileyim bacağı olmayan falan
sağır bi kedi de olabilir, sokakta dezavantajlı durumda oluyor onlar da
engelli bi canı sokaktan kurtarmak çok başka bi duygu gerçekten

bu arada ben seneler sonra şuanki kedimi sahiplendim
ölen kedim hep kalbimde ama şuanki kedimi de aşığım çok seviyorum
tekrar o bağı kuruyorsunuz tekrar yeni bi kediyle mutlu olabiliyorsunuz yani merak etmeyin
Zaten kızımıda bir sokaktan almıştım iyi ki almışım ben onu değilde o beni kurtarmış meğer gidince anladım

Hiç öyle düşünmeyin dışarda o kadar muhtaç kedicik var ki
Sıcacık yuvası olacak

Hepsinin yeri ayrı birbirinin yerine konmaz elbet ama bir minişin hayatı kurtulmuş olur😔

Başınız sağolsun kediniz çok sanşlıymış sizin gibi bir ailesi olduğu için☺️
Hergğn gördüğüm bir sokak kedisi var 7 aylık sanırım alayım diyorum bir yandan korkuyorum diyorum bekle ki biraz acın dinsin sonra diyorum o ben kendime gelene kadar başına bişey gelirse nolur kafam kalbim karma karışık içim içimi yiyiyorda sesim boğazımda takılıyor. Kendim için doğru olanı bilmiyorum

Hergğn gördüğüm bir sokak kedisi var 7 aylık sanırım alayım diyorum bir yandan korkuyorum diyorum bekle ki biraz acın dinsin sonra diyorum o ben kendime gelene kadar başına bişey gelirse nolur kafam kalbim karma karışık içim içimi yiyiyorda sesim boğazımda takılıyor. Kendim için doğru olanı bilmiyorum
Bence alın ben pişman olmuştum öyle bir yavruyu sahiplenmediğim için😔

Sarılın ona beraber tutun yasını yavrunuzun

bence alın onu
hatta hemen şimdi bu mesajı okur okumaz alın
güzelce bi veterinere götürün, sağlık durumunu öğrenin
aşısıydı çipiydi falan derken zaten biraz uğraşacaksınız
kısırlaştırması da var
siz bunlarla meşgul olurken kafanız da dağılır
sokakta kaldığı her dakika onun için tehlike demek çünkü
7 ay boyunca sokakta soğukta bazen aç bazen tok yaşamış bi can için saray gibi gelir şimdi yuvanız :KK200:

Bu tip durumlarda çivi çiviyi söküyor 2011’de prensesimi kaybettim hamileydi üstelik gittiğimiz vet acınız biraz dinsin size sahiplenditme yapalım dedi.
Şu anki kedimde 13 yaşında ama iyi ki dediğim bir varlık oldu inanın o acının üstüne farklı bir renk oluyor ve acınız külleniyor. Elbette sızısı hiç dinmeyecek kabul ama dediğim gibi küllenmesi için bu şart

2022 eylül ayında on yedi senedir bizimle yaşayan muhabbet kuşum Mavişi kaybettim.

Yıllardır kavanoz içinde biriktirdiğim kuyruk tüyleri hala duruyor ama kendi yok :KK43:

Sonrasında muhabbet kuşu almayalım ama evde bir can olsun diye cennet papağanı paytağı aldık.

Gel gelelim enerji alamadı bizden 10 ay oldu hala bizi görünce kendini yerden yere atıyor.

çok korkuyor böyle gidecek düzelmez bu saatten sonra

Kafesini değiştirmek , yemini suyunu vermek hem ona hem bana işkence.

İçim gidiyor böyle ele gelen , şırnaşan , kendini sevdiren kuşları görünce

Yapılacak birşey yok yaşadığı sürece bizle gönlüm el vermez geriye vermeye

Vicdan yaparım ben o da can çünkü

Bunları neden anlattım .

Yeni bir cana kucak açın tabii ki inşallah gönlünüze göre olur.

Başınız sağ olsun.

başınız sağolsun. Bazen benim de bizim minnoşun bizi bırakıp gideceği geliyor ve yüreğime bir ağırlık çöküyor ne yaparım bilmiyorum. Malesef yaşayarak atlatacaksınız. Bir düre sonra yeni bir kedi sahiplenmeyi düşünebilirsiniz. :KK200:

2022 eylül ayında on yedi senedir bizimle yaşayan muhabbet kuşum Mavişi kaybettim.

Yıllardır kavanoz içinde biriktirdiğim kuyruk tüyleri hala duruyor ama kendi yok :KK43:

Sonrasında muhabbet kuşu almayalım ama evde bir can olsun diye cennet papağanı paytağı aldık.

Gel gelelim enerji alamadı bizden 10 ay oldu hala bizi görünce kendini yerden yere atıyor.

çok korkuyor böyle gidecek düzelmez bu saatten sonra

Kafesini değiştirmek , yemini suyunu vermek hem ona hem bana işkence.

İçim gidiyor böyle ele gelen , şırnaşan , kendini sevdiren kuşları görünce

Yapılacak birşey yok yaşadığı sürece bizle gönlüm el vermez geriye vermeye

Vicdan yaparım ben o da can çünkü

Bunları neden anlattım .

Yeni bir cana kucak açın tabii ki inşallah gönlünüze göre olur.

Başınız sağ olsun.
şuan kadere bıraktım birazdan normalde olduğu yerden geçicem eğer ordaysa alıp eve gidicem değilse biraz daha düşünücem..sokaktan bir can daha kurtarmak istiyorum ömrüm boyunca amacım bu ama daha 3gün olmuşken bunu yapmakta biraz kalbime ağır geliyor..bir yandan ona kıyamayıp toparlarım kendimi belki diyorum çünkü şuan hiç birşey istemiyorum hayattan sanki kanatlarım varmışta kırılmış gibi benden çok büyğk bir parça eksilmiş gibi..

başınız sağolsun. Bazen benim de bizim minnoşun bizi bırakıp gideceği geliyor ve yüreğime bir ağırlık çöküyor ne yaparım bilmiyorum. Malesef yaşayarak atlatacaksınız. Bir düre sonra yeni bir kedi sahiplenmeyi düşünebilirsiniz. :KK200:
Yavrum sağken geceleri aklıma gelir ağlardım düşünemezdim bu acıyı ödüm kopardı..

X