ozel bolgenin koyu rengi nasil giderile bilir ,yardim cok utaniyorum

camellia2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2011
35
0
arkadaslar benim ozel bolgemde bu sorun beni cok rahatsiz ediyor ,rengi cok koyu ne yapabilirim sizce,tecrubelerinizi paylasin ya da bi dra migorunsam acaba?

Bu konuda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa ben de mutlu olurum.Az önce bir konudan okudum,selülit için aspirin ve limon karışımı kullanan birisi yazmış;bu asprin+limon suyunun en büyük faydası cildi sıkılştırması bir de beyazlatması oldu benim için. sırf bunun için bile değer bence. çünkü 2 yıl önce geçirdiğim bir alerjiden kalan lekelere çok iyi geldi, resmen yok oldular.
Acaba faydası olur mu, yoksa yakar mı orayı bilemedim.Çünkü en hassas bölge.Bilgisi olan birinin fikir vermesi daha doğru olur..

canım bir zamanlar aynı takıntıyı bende yaşamıştım içim rahat etsin diye doktora gitmiştim ve doktor bana herhangi bir cilt ve jinekolojik bir problem olmadığını söylmişti genetik olarak bu şekilde olabiliyormuş o yüzden herhangi bir ilaç falan vermemişti seninde belki aynı şekildedir ama içinin rahat etmesi için doktora görünmeni tavsiye ederim ben zamanla attım bu takıntıyı kafamdan sonuçta herkesinki aynı olacak diye bir kaide yok canım özelden ulaşırsan daha ayrıntılı bilgi verebilirim istersen..:)

Suna Dumankaya'nın sitesini gezerken birine böyle bir tarif verdiğini görmüştüm,senin için arıycam bakalım bulabilecekmiyim?Koltuk altı için yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam ama sorun sonuçta aynı sanırım işe yarar genital bölgede de.

Suna Dumankaya’nın verdiği cilt beyazlatıcı maske tarifine göre: 1 tatlı kaşığı lanolin ve 1 çorba kaşığı vazelini benmari usulü buharda eritin. Karışımın içine 1 çorba kaşığı portakal suyu, 1 tatlı kaşığı taze elma suyu ve 1 çorba kaşığı beyaz kil ekleyin. Karıştırın ve karışımı evde bulunduğunuz zamanlar cildinize sürün. Belirli bir süre kaldıktan sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Bu uygulamayı haftada 3 gün yapabilirsiniz.
Kalan karışımı cam şişeye koyup buzdolabında saklayabilirsiniz. Suna Dumankaya bu karışımı uyguladıktan sonra güneşe çıkmadan en az 20 faktörlü krem kullanmanızı öneriyor.

Son düzenleme:
Suna Dumankaya’nın verdiği cilt beyazlatıcı maske tarifine göre: 1 tatlı kaşığı lanolin ve 1 çorba kaşığı vazelini benmari usulü buharda eritin. Karışımın içine 1 çorba kaşığı portakal suyu, 1 tatlı kaşığı taze elma suyu ve 1 çorba kaşığı beyaz kil ekleyin. Karıştırın ve karışımı evde bulunduğunuz zamanlar cildinize sürün. Belirli bir süre kaldıktan sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Bu uygulamayı haftada 3 gün yapabilirsiniz.
Kalan karışımı cam şişeye koyup buzdolabında saklayabilirsiniz. Suna Dumankaya bu karışımı uyguladıktan sonra güneşe çıkmadan en az 20 faktörlü krem kullanmanızı öneriyor.

Orası zaten güneş görmüyo ki:44:

Canım bende aynı dertten muzdaribim çok koyu değil ama, koyuluk ve büzüşme var oda beni rahatsız ediyor, nişanlıyım bende ilerisi için kalıcı çözüm arıyorum, bu suna dumankayanın tarifini bende gördüm ne kadar işe yarar bilmiyorum ama uyguluyorum sende dene bakalım.. bence sürekli uygulamayla birazda olsa hafifletebiliriz birde kremler varmış forumda gördüm son çare onları denemek lazım...
:KK75:

arkadaslar benimde bu konuyla ilgili ciddi sorunum vardi. Lazer epilasyon yaptirmaya basladim. lazer epilasyon sonrasinda ozel bölgemin beyazlastigini farkettim. simdi ne tüy nede koyuluk problemim yok. kol bacak rengimle ayni seviyede.
hem koltuk alti koyuluklari hem özel bölge koyuluklari hemde tuy sorunu icin lazer epilasyonu siddetle tavsiye ediyorum. lazerin böyle bir etkisi oldugunu bilmiyordum.

Canım bende aynı dertten muzdaribim çok koyu değil ama, koyuluk ve büzüşme var oda beni rahatsız ediyor, nişanlıyım bende ilerisi için kalıcı çözüm arıyorum, bu suna dumankayanın tarifini bende gördüm ne kadar işe yarar bilmiyorum ama uyguluyorum sende dene bakalım.. bence sürekli uygulamayla birazda olsa hafifletebiliriz birde kremler varmış forumda gördüm son çare onları denemek lazım...

Canım bende aynı dertten muzdaribim çok koyu değil ama, koyuluk ve büzüşme var oda beni rahatsız ediyor, nişanlıyım bende ilerisi için kalıcı çözüm arıyorum, bu suna dumankayanın tarifini bende gördüm ne kadar işe yarar bilmiyorum ama uyguluyorum sende dene bakalım.. bence sürekli uygulamayla birazda olsa hafifletebiliriz birde kremler varmış forumda gördüm s

Kızlar kafaya taktığınız şeylere bakın bizim burlarda bir söz vardır "Heryerde Adı bir Karanlıkta Tadı bir"Diye sanki erkeklerinki pekmi açık tenli Onlarında Vucud renginden daha
koyu renktedir biz türk ırkı maalesef çoğunlukta böyleyiz hepimizde aynı sorun takıntı yapmayın derim uğraşan arkadaşlarımada kolay gelsin deri..

Kızlar kafaya taktığınız şeylere bakın bizim burlarda bir söz vardır "Heryerde Adı bir Karanlıkta Tadı bir"Diye sanki erkeklerinki pekmi açık tenli Onlarında Vucud renginden daha
koyu renktedir biz türk ırkı maalesef çoğunlukta böyleyiz hepimizde aynı sorun takıntı yapmayın derim uğraşan arkadaşlarımada kolay gelsin deri..

Arkadaşımız çok doğru söylüyor...Sanki onların her yeri aynı tonda...Hem bahsettiğiniz yer öyle kocakarı ilaçlarına gelmez..Mikrop kapmaya çok müsait.

aynı sorun bende de var bugün doktora gittim kontrol için bu konunda da ne yapabilirim diye sordum en etkili çözümün piling olduğunu söyledi.Piling yapalım dedi,
krem kullanmamı tavsiye etmedi,iyi sonuçlar alamıyoruz dedi.Aslında çokta dert etmiyorum

aaa kızlar ben de bu konuyu çok merak ediyordum :) araştırdım biraz limon yağı iyi gelirmiş ama inanılmaz yakıyor bi çözümü olan varsa paylaşsın lütfen :KK43:

ama canım benim bikini bölgesine kadar iniyor çok çirkin duruyor denizde etekli bikini giymek zorunda kalmıştım

aaa kızlar ben de bu konuyu çok merak ediyordum :) araştırdım biraz limon yağı iyi gelirmiş ama inanılmaz yakıyor bi çözümü olan varsa paylaşsın lütfen :KK43:

canım limon, portakal falan gb turunçgillerin yağlarını yarıyarıya bademyağı ya da zeytinyağı ile karıştırıp kullanmak gerekiyor, satarken de söylüyorlar bunu,
yoksa çok yakıyor

Canim benimde bildigim kadariyla tedavisi yok...herkezin dogustan oyle tahminimce..ammaaa buyuklerimiz derkii benim babaannem derdi :) gunes gormedigi icin oyleymis :KK66:) soylemesi ayip benim cocugumun bile koyu renk bebklikten baslio yanee :KK66:))))

Suna Dumankaya'dan Genital bölge kararması için doğal çözüm önerisi:

Malzemeler:
• 1 çay kaşığı vazelin
• 1 çay kaşığı elma suyu
• 1 çay kaşığı limon suyu
Uygulama: Malzemeleri bir kabın içinde karıştırdıktan sonra kararan bölgeye sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayın bebek pudrası sürün. Genital bölge ve Koltuk altındaki kararmalar zamanla geçecektir.

kızlar nette böyle bir şey buldum bu kadının formüllerini çok paylaşıyorlar yapsak geçer mi ki :)

bence herkesin ki koyu renktir genital bölgesi çünkü ben hiç bir arkadaşımdan ne duydum ne gördüm bembeyaz dediği hatta hep konuşurduk neden koyu renk vücuttan orası diye yani muhabbeti bile geçerdi
esmer sarışın farketmiyor işte genetik olarak orası koyu renk vardır bir hikmeti ne diyelim ama beni hiç rahatsız etmiyor bu durum sanki kocamdan başkasımı görücekk
aman arkadaşlar ya ALLAH başka büyük dermansız dertler vermesin bunlar küçük şeyler
ay çok pozitif bakasım geldi hayata ya:KK9:

Son düzenleme:
X