Ortak hesap

Bir donem kardesim (esi ve cocugu) ailemle birlikte yasadi, her seyi en bastan kardesim paylastirdi. Iste pazar masrafi bende, faturalar sende, su masraf bu masraf sende seklinde.
Ev islerini de oyle, su su isler bende bu isler sende. Sonra o sekilde duzenleri devam etti.
Kimse kimseye kirilmadi bozulmadi. Kavagasiz gurultusuz gecirdiler o donemi.

Neticede herkes yetiskin ve bir duzeni var. Kendi anne babanla bile belli yastan sonra ayni evde zor. Senin ucuz buldugun baskasina pahalidir. Sen yemege cok para verirsin dert etmezsin, baskasi yediginden kisar kiyafete verir. Herkesin duzeni farkli. Bu sekilde ic ice yasama gerek yok.
Zaten bu durum kaynım sözlenirse bitcek canım geçici inşallah . Çünkü 3.ortağı kaldıramam 🙈

Ya çok ilginç geliyor bu konular bana. Gerçekten başka bir aileyi nasıl bu kadar kabullenip içli dişli olup çocuğunuzun hakkını yedirebiliyorsunuz? Yani maşallah yorumlarda 🤣 emoji eksik olmamış . Ya biri benim çocuğuma harciyacagim parayı başkasına harcasa yırtarım adamı . Gerçi sizin de çareniz yok anneniz babanız yapma demiş gitmissiniz
Eşim çok iyi çok merhametli beni hiç ailesine ezdirmedi sadece harcamamız ortak o canımı sıkmaya başladı

Valla ben olsam o yokken daha cesaretli ve dik konuşurdum. Tabi bu aileye de bağlı. Bu dikliği aile farklı yorumlayıp kocama anlatırlarsa da ben aslında öyle demek istememiştim fln deyip kıvırırdım.
Şeytan şu an şok :)
Üstüne iki daha koyarlar şeytandan önce ben şok olurum 🤣

Eşim çok iyi çok merhametli beni hiç ailesine ezdirmedi sadece harcamamız ortak o canımı sıkmaya başladı
Bende bunu anlamıyorum burda bu şekilde konular açıliyor ve eşim beni ailesine ezdirmedi deniliyor. Eşiniz sizin ve çocuğunuzun hakkı olan parayı ailesine harcıyor bu bence baya büyük ezdirmek

Bende bunu anlamıyorum burda bu şekilde konular açıliyor ve eşim beni ailesine ezdirmedi deniliyor. Eşiniz sizin ve çocuğunuzun hakkı olan parayı ailesine harcıyor bu bence baya büyük ezdirmek
Evet bu konuda eziliyoruz ama farklı konularda hiç ezilmedim

Evim ayrı ama aynı kattayız . Eşimin işi ayrı herkesin maaşı ayrı
Nedn ortak hesap o zaman ?
Bu kadar saçmasını da ilk fefa duruyorum.

Esiniz kazandigi paraya sahip cikamiyor, ek is yapiyor o da gidiyor diyorsunuz, ne yapacak size baska?

Nedn ortak hesap o zaman ?
Bu kadar saçmasını da ilk fefa duruyorum.

Esiniz kazandigi paraya sahip cikamiyor, ek is yapiyor o da gidiyor diyorsunuz, ne yapacak size baska?
Birikimimden gitmezdi ama bu sefer birikimden gidip ,ek parada gelmeyince delirdim

Merhaba hanımlar bir konuda çok muzdaribim lütfen beni aydınlatın 🙏 kayınpederimle bizim giderlerimiz ortak . Bizim çok bir harcamamız yok maaşın altında giderlerimiz var ve bakıyorum bir birikim yapamadığımız gibi , biriktirdiğim elden gidiyor . Evli görümcem var ve eşi memur durumları çok iyi sürekli bizden beklentileri var ,bütün kışlık dolap erzaklarını kayınvalidem aldı . Sürekli örgü bişeyler ördürür ve ip almaz . İpler dünya para tutar . Ben hesabımız bir olmasına rağmen kendim öderim ipi yük olmamak için .Bu ay canımı sıkan olay kredi borcunun 15 bin tl tutması . Ve daha evime aldığım bişey yok dolabım boş ve dün eşimin maaşı bide birikimimden 2000 tl gitti kart borcuna . Demem o ki kırmadan ne söylesemde hesapları ayırsam bana mantıklı bişeyler söyleyin ki bende ona göre bugün yolumu çizsem .
Eviniz ayriysa eğer eşinizi karşınıza alın. Artık evli olduğunuzu ayrı bir aile olduğunuzu, çocuklarınızın olacağını ve simdien birikim yapmak istediğinizi söyleyin. Görümce ne münasebet utanmadan sizlerden istiyor. Şu insanların arsizligi beni benden alıyor .

Bu zaten en önemli konu değil mi? Hamile halinixle calisiyorsunuz. Çocuğunuza ayiracaginiz vakti hele eşiniz iki ise gidiyor gorumceyi beslemek için mi ?
Üzülüyorum sinirliyim stresliyim kızım ağladığımı görüyor hissediyor iştahtan kesildi çok sinirli oldu huyu değişti . Eşimle konuştum yarın kökünden çözcez işi

Eviniz ayriysa eğer eşinizi karşınıza alın. Artık evli olduğunuzu ayrı bir aile olduğunuzu, çocuklarınızın olacağını ve simdien birikim yapmak istediğinizi söyleyin. Görümce ne münasebet utanmadan sizlerden istiyor. Şu insanların arsizligi beni benden alıyor .
Ben çok eli açık bir insanım keşke görümcemden karşılık görsem inan verdiğim gözüme bile batmaz

Üzülüyorum sinirliyim stresliyim kızım ağladığımı görüyor hissediyor iştahtan kesildi çok sinirli oldu huyu değişti . Eşimle konuştum yarın kökünden çözcez işi
Bence kendinize yazık etmeyi bırakın ben sizin yerinizde olsam işi birakirim eşiniz gerekirse hiç eve gelmeden çalışsın size baksın yazık canıniza yanlış anlamayin bu arada sizi üzmek için yazmadım olaylara doğru açıdan bakın konudaki hatalı kişi eşiniz aslında. Sizi bir ailenin yanına getirmiş kendi ailesinin olduğunu kavrayamamış sorun ailesinde değil yani kendisinde

X