Ortak hesap

MutluKedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
1.832
1.004
Merhaba hanımlar bir konuda çok muzdaribim lütfen beni aydınlatın 🙏 kayınpederimle bizim giderlerimiz ortak . Bizim çok bir harcamamız yok maaşın altında giderlerimiz var ve bakıyorum bir birikim yapamadığımız gibi , biriktirdiğim elden gidiyor . Evli görümcem var ve eşi memur durumları çok iyi sürekli bizden beklentileri var ,bütün kışlık dolap erzaklarını kayınvalidem aldı . Sürekli örgü bişeyler ördürür ve ip almaz . İpler dünya para tutar . Ben hesabımız bir olmasına rağmen kendim öderim ipi yük olmamak için .Bu ay canımı sıkan olay kredi borcunun 15 bin tl tutması . Ve daha evime aldığım bişey yok dolabım boş ve dün eşimin maaşı bide birikimimden 2000 tl gitti kart borcuna . Demem o ki kırmadan ne söylesemde hesapları ayırsam bana mantıklı bişeyler söyleyin ki bende ona göre bugün yolumu çizsem .

Bazı şeyleri görmezden geliyordum ama artık gelemiyorum 🙈 bir kızım var ve ikinciye hamileyim . Çocuklarımın rızkını başkaları yesin istemiyorum .

Yani sizin yapacak çok bir şeyiniz yok ki. Eşiniz babasıyla güzelce konuşmalı artık evli bir bireyim para yönetimini öğrenmem gerek. Ayrı hesap istiyorum diye..
Eşim çok sessiz hakkını savunamaz ama ben öyle değilim hakkımı savunurum . Bu konuyuda direk konuşup halletmek istiyorum. Görümcem kendine araba parası biriktiriyor ,dolabını bizden dolduruyor . Aldığımı verdiğimi bu zamana kadar hiç konuşmazdım ama artık birikimimde kırpık kırpık gidince çok zoruma gitti . Eşim ek iştende bişeyler kazanıyor ama onu bile göremiyorum nereye gidiyoo paralar anlamıyorum yahu

Ortaklıpa iki peygamber getir gene yürütemezler
Boşverin gitsin
Kim küserse küssün kırılırsa kırılsın

Eşim çok sessiz hakkını savunamaz ama ben öyle değilim hakkımı savunurum . Bu konuyuda direk konuşup halletmek istiyorum. Görümcem kendine araba parası biriktiriyor ,dolabını bizden dolduruyor . Aldığımı verdiğimi bu zamana kadar hiç konuşmazdım ama artık birikimimde kırpık kırpık gidince çok zoruma gitti . Eşim ek iştende bişeyler kazanıyor ama onu bile göremiyorum nereye gidiyoo paralar anlamıyorum yahu
Bayağı üstünüzden geçiniyorlar, net.
Milletin dolabını doldurmaya alın teri döküyorsunuz.
Ben bu ailecek ortak hesap konularını anlamıyorum ya, yetişkin insanların niye sülalecek ortak hesabı olur.

Çok saçma koca insanlarsınız neden ortak hesap kp ile?
Başlarda şöyleydi ,biz evi yeni ayırdık çocukta olunca kayınpederim dediki siz evinizi borç harç düzün bizde size destek olalım . Gel zaman git zaman derken ne evimi adam akıllı düzdüm ne kendime birikim yaptım hani derler ya maymun gözünü açtı diye benimkide öyle oldu .

X