Bahçe Bakımı ve Çiçekler ORKİDEM İÇİN YARDIM KIZLARR

Evet orkide toprağı aldım onunla beraber saydam saksıya taşıdım.
O zaman kontrollü vereyim suyu yaa sanki kuruyor gibi de geliyor. Öldüreceğim diye korkuyorum.
En iyisi o zaman dedğiniz gibi dikkatli sulayayım çok teşekkürler :)
Seffaf saksidan ozellikle saksi altina yakin koklere bak beyaza donuykrsa su istiyor demek. Aslinda cok kolay. Zamanla alisirsin.
Cunku koydugun yerin isigina ve isisina gore bile sulama degisir. En guzeli kok kontrolu :) bir de aydinlik bir yere koy direk gunes almayacak sekilde:KK66:

Seffaf saksidan ozellikle saksi altina yakin koklere bak beyaza donuykrsa su istiyor demek. Aslinda cok kolay. Zamanla alisirsin.
Cunku koydugun yerin isigina ve isisina gore bile sulama degisir. En guzeli kok kontrolu :) bir de aydinlik bir yere koy direk gunes almayacak sekilde:KK66:

Güneş alıyor esasında hatta sabah güneşi bir saat kadar direkt üstüne geliyor. Sonrasında sadece aydınlık oluyor orası.
Çok çok teşekkür ederim bilgiler için. Dediğiniz gibi yapacağım :)

Bilmiyorum ki genel de hep saydam saksı da oluyorlar, buradaki tecrübeliler de değiştir saksını derse bir daha değiştir olmadı.
Ben atama nedeniyle yabancı olduğum bir şehirdeyim bir de o saksıyı bulana kadar bir hafta gezdim. Zor zar şeffaf bir saksı buldum toprak buldum saksını genişlettim ama sonuç iki tomurcuğum gitti yaa :KK43:
Beceremicem yaşatmayı gibi geliyor bana :KK43:
Bende bi kez menekşe soldurmuştum çok üzüldüm
Daha menekşe almıyorum, yazık günah ona da
Bi çiçek var hiç solmuyo :KK53: adı kalanşo . Her rengi de var seç beğen al, solmak ta yok
11401456_10205746019304264_652914483202994640_n.jpg

Bende bi kez menekşe soldurmuştum çok üzüldüm
Daha menekşe almıyorum, yazık günah ona da
Bi çiçek var hiç solmuyo :KK53: adı kalanşo . Her rengi de var seç beğen al, solmak ta yok
Eki Görüntüle 1780011

Ben menekşemi falan yaşatıyorum da orkide bana ağır geldi beceremedim sanki yaa :KK43:
Bu çiçeği biliyorum sarısından vardı eskiden annemde de ama senin kırmızı da pek hoşmuş :)

Ben menekşemi falan yaşatıyorum da orkide bana ağır geldi beceremedim sanki yaa :KK43:
Bu çiçeği biliyorum sarısından vardı eskiden annemde de ama senin kırmızı da pek hoşmuş :)
Benim de aksine butun menekselerim sizlere omur :)
Bana da orkide kolay geldi. Ikide bir su ve ilgi istemiyo. Menekseler pek bi nazlilar ama cok ta guzeller

Benim de aksine butun menekselerim sizlere omur :)
Bana da orkide kolay geldi. Ikide bir su ve ilgi istemiyo. Menekseler pek bi nazlilar ama cok ta guzeller

Annemin senelerce duran kaktüsü de bana geldi ikinci ay hem meyve hem çiçek verdi tuhaftır. Evin güneş almasından heralde menekşe ve kaktüsler coştu. Hatta on gün bıraktım gittim menekşeyi leğene koyup hala yaşıyor benimki pek nazlı değil sanki.
Orkideyi aldığım yirmi gün oldu. Beşinci gününde saksısını değiştirdim. Tomurcuk gidince dedim öldürüyorum heralde. Sizin konu ilaç gibi geldi valla kuruttum sanırım su sevmiyor diye. Şu yumurta suyunu denicem bakalım

Bi de bişey denedim
Solar sandım böyle ama tuttu gibi
Dün baktım çiçek açmış tomurcuklar
Bu ilk hali
Eki Görüntüle 1780013
Teraryum diyolar hani adına daha afilli duruyo öyle sanki : ) ben mini bahçe koydum adını

A çok güzel olmuş buna bir de tahtadan bank falan yapıp süsleyenler var hatta tahtadan isim yazıyorlar bu bahçelerine. Çekirgenin bahçesi gibi. Zet diye bir site var orada örnekleri var hatta mini bahçe diye. Sizinki de onlar gibi olmuş

A çok güzel olmuş buna bir de tahtadan bank falan yapıp süsleyenler var hatta tahtadan isim yazıyorlar bu bahçelerine. Çekirgenin bahçesi gibi. Zet diye bir site var orada örnekleri var hatta mini bahçe diye. Sizinki de onlar gibi olmuş
Deneme yaptım tutar mı bilmyiodum tuttu
Bende süslerim artık ( : sağ ol

Annemin senelerce duran kaktüsü de bana geldi ikinci ay hem meyve hem çiçek verdi tuhaftır. Evin güneş almasından heralde menekşe ve kaktüsler coştu. Hatta on gün bıraktım gittim menekşeyi leğene koyup hala yaşıyor benimki pek nazlı değil sanki.
Orkideyi aldığım yirmi gün oldu. Beşinci gününde saksısını değiştirdim. Tomurcuk gidince dedim öldürüyorum heralde. Sizin konu ilaç gibi geldi valla kuruttum sanırım su sevmiyor diye. Şu yumurta suyunu denicem bakalım
Eve geldikten sonra tomurcuklar acmiyo genelde isi farkindan dolayi.
Onemli olan cicek actirmak o da inan cok zor degil

X